Podwójne wejście - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Pierwszy konkurs w Titisee-Neustadt Kamil Stoch bez wątpienia zaliczy do udanych. Polak powrócił na podium zawodów Pucharu Świata, a dobrą formę zawdzięcza między innymi ostatnim treningom w Zakopanem.

Podwójne wejście - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
- Ta skocznia jest bardzo fajna, zbliżona do tej w Zakopanem - mówi Stoch. - Ostatnio trenowaliśmy w Zakopanem i pewnie też dlatego bardzo dobrze nam się tu skacze.

- Wszystkie moje dotychczasowe skoki w Neustadt były dobre - w najkrótszym poleciałem na odległość 136 metrów. Ostatnia próba - na 141,5 metra - pokazała, że jestem w bardzo dobrej formie - opowiada mistrz świata z Val di Fiemme. - Moje skoki są już ustabilizowane, pozostało dopracować szczegóły. Myślę, że te niuanse będziemy szlifować ze skoku na skok.

Podczas dzisiejszych zawodów obserwowaliśmy wiele dalekich skoków, a różnice pomiędzy poszczególnymi skoczkami nie były duże - wystarczy powiedzieć, że po pierwszej serii drugiego i dziewiętnastego zawodnika dzieliło zaledwie dziesięć punktów.

- Rzeczywiście, dzisiejszy konkurs był bardzo wyrównany. Wszyscy zawodnicy skakali w "jedną dziurę". Skoki na odległość 129,5 czy 130 metrów nie dawały wejścia do finału, co jest trochę zaskakujące. W takich zawodach liczą się detale, duża pewność siebie i te nieszczęsne przeliczniki wiatru - tłumaczy Polak.

Świetny występ Stocha w Schwarzwaldzie, a także dobre skoki pozostałych naszych zawodników każą z optymizmem patrzeć w przyszłość.

- Myślę, że nasza drużyna jest w tym momencie jedną z najlepszych. Myślę, że mamy szanse na medal w Soczi. Do Igrzysk pozostało jednak jeszcze dużo czasu, a my skupiamy się na najbliższych konkursach. Teraz najważniejsze, żeby utrzymać tę równą dyspozycję; nie można napalać się, ale również nie przesadzić w drugą stronę - dodał Kamil.

Po pierwszej serii jednak to nie Stoch, a Maciej Kot był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. W finale zawodnik z Zakopanego nie spisał się już tak dobrze, lądując dosyć rozpaczliwie 132,5 metra od progu. Czym było to spowodowane?

- Dostałem nieprzyjemny podmuch koło czerwonej linii - opowiada Kot. - Skok mógł być dłuższy, miałem fajną prędkość i wysokość, ale podbiłem w powietrzu jedną nartę, to spowodowało wahnięcie, przez które musiałem awaryjnie lądować - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Glon
@k4loos

Tak jest. Jak to typować?
(15.12.2013, 13:05)
k4loos
@ Glon
Wniosek z tego co napisałeś/aś wynika taki, że każde państwo może wystawić więcej niż jedna drużyna. Czy tak jest?
(15.12.2013, 12:26)
k4loos
@ Januszek
Będzie 1+1. Do tych drużyn, które wymieniłeś/aś dojdą Niemcy, Finlandia oraz Włochy. Jest osiem drużyn mieszanych, ale nie wiem czy wszystkie wystawią swoich reprezentantów. Jak widać będzie to szybki konkurs
(15.12.2013, 12:24)
Glon
ryś of the best

Mikstów może być nawet 13. Uniwersjada ma inny regulamin
(15.12.2013, 01:08)
ryś of the best
A Czechy mają tylko jednego zawodnika, czy li wniosek jest taki, że na Mixie bd 4 reprezentacje. nie wiedzialem co zrobić z tym faktem w typerze. ;p
(15.12.2013, 00:22)
Januszek
Jak będzie wyglądać konkurs mieszany na uniwersjadzie, bo tylko 19 zawodniczek startowało w indywidualnym konkursie. Dojdą jeszcze jakieś inne czy będzie tak: 2 mężczyzn + 1 kobieta, albo 3m + 1k lub 1m + 1k. Tylko Słowenia, Czechy, Rosja, Austria i Japonia mają co najmniej 2 zawodniczki.
(14.12.2013, 22:56)
stefan
Kamil ma rację nie ma co się napalać ale te drugie miejsce daje nadzieje na lepszą przyszłość. Tym bardziej że Kamil miał piękny styl i dostał jedną 20 od sędziego.
(14.12.2013, 22:46)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stoch: Wszystkie moje skoki w Neustadt były dobre
Stoch: Wszystkie moje skoki w Neustadt były dobre

Stoch: Wszystkie moje skoki w Neustadt były dobre

Kalendarium
Richard Schallert
Richard Schallert (1964)
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Przecieramy tory
Skokinarciarskie.pl to najstarszy polski portal o skokach - istniejemy od maja 2000 roku...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich