Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Pierwszy konkurs w Titisee-Neustadt Kamil Stoch bez w±tpienia zaliczy do udanych. Polak powrócił na podium zawodów Pucharu ¦wiata, a dobr± formę zawdzięcza między innymi ostatnim treningom w Zakopanem.

- Ta skocznia jest bardzo fajna, zbliżona do tej w Zakopanem - mówi Stoch. - Ostatnio trenowali¶my w Zakopanem i pewnie też dlatego bardzo dobrze nam się tu skacze.

- Wszystkie moje dotychczasowe skoki w Neustadt były dobre - w najkrótszym poleciałem na odległo¶ć 136 metrów. Ostatnia próba - na 141,5 metra - pokazała, że jestem w bardzo dobrej formie - opowiada mistrz ¶wiata z Val di Fiemme. - Moje skoki s± już ustabilizowane, pozostało dopracować szczegóły. My¶lę, że te niuanse będziemy szlifować ze skoku na skok.

Podczas dzisiejszych zawodów obserwowali¶my wiele dalekich skoków, a różnice pomiędzy poszczególnymi skoczkami nie były duże - wystarczy powiedzieć, że po pierwszej serii drugiego i dziewiętnastego zawodnika dzieliło zaledwie dziesięć punktów.

- Rzeczywi¶cie, dzisiejszy konkurs był bardzo wyrównany. Wszyscy zawodnicy skakali w "jedn± dziurę". Skoki na odległo¶ć 129,5 czy 130 metrów nie dawały wej¶cia do finału, co jest trochę zaskakuj±ce. W takich zawodach licz± się detale, duża pewno¶ć siebie i te nieszczęsne przeliczniki wiatru - tłumaczy Polak.

¦wietny występ Stocha w Schwarzwaldzie, a także dobre skoki pozostałych naszych zawodników każ± z optymizmem patrzeć w przyszło¶ć.

- My¶lę, że nasza drużyna jest w tym momencie jedn± z najlepszych. My¶lę, że mamy szanse na medal w Soczi. Do Igrzysk pozostało jednak jeszcze dużo czasu, a my skupiamy się na najbliższych konkursach. Teraz najważniejsze, żeby utrzymać tę równ± dyspozycję; nie można napalać się, ale również nie przesadzić w drug± stronę - dodał Kamil.

Po pierwszej serii jednak to nie Stoch, a Maciej Kot był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. W finale zawodnik z Zakopanego nie spisał się już tak dobrze, l±duj±c dosyć rozpaczliwie 132,5 metra od progu. Czym było to spowodowane?

- Dostałem nieprzyjemny podmuch koło czerwonej linii - opowiada Kot. - Skok mógł być dłuższy, miałem fajn± prędko¶ć i wysoko¶ć, ale podbiłem w powietrzu jedn± nartę, to spowodowało wahnięcie, przez które musiałem awaryjnie l±dować - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Glon
@k4loos

Tak jest. Jak to typować?
(15.12.2013, 13:05)
k4loos
@ Glon
Wniosek z tego co napisałe¶/a¶ wynika taki, że każde państwo może wystawić więcej niż jedna drużyna. Czy tak jest?
(15.12.2013, 12:26)
k4loos
@ Januszek
Będzie 1+1. Do tych drużyn, które wymieniłe¶/a¶ dojd± Niemcy, Finlandia oraz Włochy. Jest osiem drużyn mieszanych, ale nie wiem czy wszystkie wystawi± swoich reprezentantów. Jak widać będzie to szybki konkurs
(15.12.2013, 12:24)
Glon
ry¶ of the best

Mikstów może być nawet 13. Uniwersjada ma inny regulamin
(15.12.2013, 01:08)
ry¶ of the best
A Czechy maj± tylko jednego zawodnika, czy li wniosek jest taki, że na Mixie bd 4 reprezentacje. nie wiedzialem co zrobić z tym faktem w typerze. ;p
(15.12.2013, 00:22)
Januszek
Jak będzie wygl±dać konkurs mieszany na uniwersjadzie, bo tylko 19 zawodniczek startowało w indywidualnym konkursie. Dojd± jeszcze jakie¶ inne czy będzie tak: 2 mężczyzn + 1 kobieta, albo 3m + 1k lub 1m + 1k. Tylko Słowenia, Czechy, Rosja, Austria i Japonia maj± co najmniej 2 zawodniczki.
(14.12.2013, 22:56)
stefan
Kamil ma rację nie ma co się napalać ale te drugie miejsce daje nadzieje na lepsz± przyszło¶ć. Tym bardziej że Kamil miał piękny styl i dostał jedn± 20 od sędziego.
(14.12.2013, 22:46)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stoch: Wszystkie moje skoki w Neustadt były dobre
Stoch: Wszystkie moje skoki w Neustadt były dobre

Stoch: Wszystkie moje skoki w Neustadt były dobre

Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Sylwetki ponad 600 osób ze ¶wiata skoków
Poszukujesz informacji o zawodniku? Znajdziesz je w naszych sylwetkach...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mog± zawierać Piksel Facebooka i inne technologie ¶ledzenia, stosowane za po¶rednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich