7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Sami Niemi zwyciężył w konkursie mężczyzn rozgrywanym w ramach XXVI Zimowej Uniwersjady. Fin wyprzedził Krzysztofa Bieguna i Mikhaila Maksimochkina.

7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Po pierwszej serii Niemi był drugi (102,5 m), ustępuj±c miejsca Bartłomiejowi Kłuskowi (102 m), trzeci był Maksimochkin. Drugi z Polaków, Krzysztof Biegun, plasował się na pi±tej pozycji (100 m), natomiast Aleksander Zniszczoł i Andrzej Zapotoczny zajmowali lokaty w drugiej dziesi±tce.

Druga seria przyniosła spore zmiany. Dzięki bardzo dobrym skokom na odległo¶ć 102,5 oraz 102 metrów Zapotoczny i Zniszczoł przesunęli się do czołowej dziesi±tki, natomiast Biegun (101,5 m) awansował na podium.

Dużej presji nie wytrzymał Kłusek, który spadł na siódme miejsce, uzyskuj±c 88,5 metra. Sytuację wykorzystał Niemi, który wyl±dował na 100 metrze i został mistrzem Uniwersjady!

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Sami Niemi
Finlandia
102.5
100.0
270.3
2
Krzysztof Biegun
Polska
100.0
101.5
267.2
3
Mikhail Maksimochkin
Rosja
102.0
99.0
265.8
4
Junshiro Kobayashi
Japonia
101.0
96.0
255.6
5
Yuumu Harada
Japonia
98.5
95.5
252.0
6
Alexander Sardyko
Rosja
96.0
96.5
249.0
7
Bartłomiej Kłusek
Polska
102.0
88.5
248.8
8
Cestmir Kozisek
Czechy
101.0
92.5
248.2
9
Andrzej Zapotoczny
Polska
95.0
102.5
247.3
10
Aleksander Zniszczoł
Polska
95.5
102.0
247.2
11
Daniel Huber
Austria
98.5
95.5
246.5
12
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
97.0
98.0
244.8
13
Clemens Aigner
Austria
94.5
97.5
242.5
14
Mitja Meznar
Słowenia
95.5
92.0
239.2
15
Miran Zupancic
Słowenia
96.5
98.0
239.1
16
Shohtaroh Hosoda
Japonia
97.5
94.0
238.5
17
Gasper Bartol
Słowenia
88.5
97.5
231.4
18
Alessio de Crignis
Włochy
93.5
95.0
229.6
19
Matic Benedik
Słowenia
88.5
98.5
229.5
20
Ossi-Pekka Valta
Finlandia
95.0
95.5
229.3
21
Lukas Mueller
Austria
91.5
93.0
226.6
22
Tobias Bogner
Niemcy
88.0
93.5
226.0
23
Michael Lunardi
Włochy
93.5
92.5
224.4
24
Alexander Shuvalov
Rosja
92.5
92.5
220.6
25
David Unterberger
Austria
94.5
98.0
219.7
26
Stanisław Biela
Polska
92.5
94.0
219.0
27
Rok Zima
Słowenia
87.0
93.5
218.7
28
Marc Ganserer
Niemcy
90.5
92.5
215.9
29
Aleksei Kamynin
Rosja
88.0
88.5
209.3
30
Faik Yuksel
Turcja
86.5
88.5
200.9
31
Minato Mabuchi
Japonia
83.5
 
98.0
32
Gasper Martincic
Słowenia
85.0
 
97.7
33
Mikhail Nazarov
Rosja
84.5
 
96.0
34
Jakub Kot
Polska
82.0
 
93.6
35
Mustafa Ozstasyonar
Turcja
82.5
 
86.5
36
Rauno Loit
Estonia
83.0
 
86.3
37
Andryi Kalinchuk
Ukraina
83.0
 
84.7
38
Thomas Juffinger
Austria
81.5
 
83.3
39
Yauheny Mytskaniuk
Białoru¶
79.0
 
77.6
40
Karl Mustjogi
Estonia
78.0
 
76.1
41
Raiko Heide
Estonia
77.0
 
74.4
42
Bongjoo Kim
Korea Pd.
75.0
 
67.7
43
Igor Yakibyuk
Ukraina
72.5
 
66.5
44
Vatalii Dodiuk
Ukraina
65.0
 
48.9
45
Jun Yeong Shin
Korea Pd.
60.5
 
33.4

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Marcin
Ostatnia czę¶ć zdania dotyczy tej Uniwersjady. Każdy medal jest sukcesem, ale jak spojrzy się na rywali, to już tak pięknie nie jest, a nawet pozostaje niedosyt... Niestety, ale Biegun kompletnie zatracił formę... ;]
(15.12.2013, 11:24)
łowca
@ ale Juvenlia

urzekły mnie Twoje długie wywody o pysznych, choć pospolitych figach z pospolitych figowców. I te zdania wielokrotnie złożone, marnujesz się literacko. A teoria Marnowania Polskich Talentów, którym wysłanie na jak±¶ Uniwersjadę ma zniszczyć karierę - creme de la creme.
(15.12.2013, 09:36)
uskotko
Brawo, Niemy! Ale że on się jeszcze kwalifikuje...? No tak, wieczny północny student... :p
(15.12.2013, 07:28)
ale Juvenalia...
...impreza czwartej kategorii, Polacy taka lawa tam pojechali i to z calkiem jeszcze perspektywicznymi zawodnikami, ze powinni tam cale podium zajac, a tu niestety chlopaki zostali nieco porozstawiani przez studenckich amatorow sportu i nie pobrylowali tak jak brylowac na tych Juvenaliach powinni, a zlosc trenera po nieudanym skoku po "zloto" pokazala, ze polska ekipa chyba jako jedyna traktuje ta impreze powaznie, chyba za powaznie, trener sie zloscil, bo udalo mu sie desperacko wyrwac na ta impreze niezly sklad i juz zacieral rece, ze wzbogaci swoje trenerskie CV spektakularnym sukcesem i belka mu przybedzie w szkoleniowym mundurku, a tu bryndza, pospolita figa z figowca rownie pospolitego, mniam mniam, pycha, palce lizac, lubie jak tacy nieprzejednani twardoglowi, ze co to nie oni przegrywaja, mam nadzieje, ze trener pare tych fig z tej imprezy przywiezie, choc konkurencja jest tak slaba, ze bedzie ciezko, a propos skladu Polakow, patrzac na ich rywali w Predazzo, mysle, ze dla Zniszczola, Bieguna czy Kluska pozyteczniej by bylo, zeby walczyli w kontynentalce w Norwegii nizli tu ze studenckimi rentierami, a na nich powinnismy naslac rentierow wlasnie, tylko, ze trener bardzo by oponowal i machal wszystkim przed nosem swoim CV, pokazujac: "tu maja byc sukcesy i nie interesuje mnie rozwoj zawodnikow" chce byc dobrym trenerem czyli z sukcesami, chce byc polskim Kojonkoskim, a zawodnikow jest wielu, wiec jak sie kilku zmarnuje, beda inni...
(15.12.2013, 04:11)
stefek
Biegun drugi, Hula drugi i Stoch drugi, na 3 różnych poziomach :)
(15.12.2013, 00:51)
kibic mentalny
Zwycięża osoba, która przez 6 sezonów nie ugrała ł±cznie nawet 20 punktów w P¦.

Żeby była jasno¶ć - nie mam nic przeciwko niemu czy następnym na li¶cie skoczków - po prostu widać jak na dłoni, że te zawody nie s± prestiżowe i dlatego jako¶ nie cieszy mnie sukces polskich skoczków.
(14.12.2013, 23:49)
Polonus
Nasz wielki talent, jakub kot, został wyprzedzony przez Turka!
A trzy lata temu obiecywał, że jak mu nie będzie szło, to nie będzie obci±żał podatników.
(14.12.2013, 21:31)
ooooo
Brawooooo Krzysiu :)
Oby tak dalej, wszyscy 3mamy kciuki!!!
(14.12.2013, 21:12)
DragonL
juz wiele razy tak było, trzeba jeszcze raz przemielic, ale to juz prosba do administracji
(14.12.2013, 21:01)
kasztelan
Czy wam też wyniki Typera, Uniwersjady kobiet się nie wy¶wietlaj±? Piszę, że typowanie skończone, ale wszyscy uczestnicy maj± 0 punktów
(14.12.2013, 20:58)
Marcin
@Skoczek120

Przeciez akurat Muranka przegral z Hvala, zawodnikiem, ktory w tym samym sezonie wygral konkurs PS...
(14.12.2013, 20:39)
Skoczek120
Nasi maj± ostatnio jaki¶ kompleks, bo w ostatnich latach, czy to w M¦J czy Uniwersjadzie, za każdym razem kto¶ ich pokonuje... gdyby to chociaż był skoczek wyższych lotów... ;)
(14.12.2013, 20:36)
stefan
Bardzo dobrze Krzysiek oby tak dalej. Co prawda to tylko zawody studenckie i było tylko 45 zawodników ale srebro to jednak srebro. Bartek niestety nie wytrzymał presji ale 7 miejsce to i tak dobra lokata. Stasiu Biela 26 warte odnotowania.
(14.12.2013, 20:19)
Zakrza
Ach, szkoda tego Kłuska, szkoda! Jakby to obronił to mieliby¶my dwójkę Polaków na podium.

Ale gratulacje dla Krzy¶ka i całej ekipy!
(14.12.2013, 20:18)
pg
Oj Kłusek się spalił i to ostro. Co innego Biegun!
(14.12.2013, 20:06)
xpower12
dobra forma na p¶
(14.12.2013, 19:29)
Ber
Krzysztof Biegun - jedyny zwycięzca P¦ w tym gronie :)
(14.12.2013, 19:17)
xpower12
zawody CoC na jakim programie bo nie wiem
(14.12.2013, 19:10)
Zakrza
Polska sobota skoczków? :D Najpierw bardzo dobrze w P¦, teraz duże szanse na Uniwersjadzie, a patrz± na to, że wczoraj w CoC Hula była drugi także w tych zawodach może być nieĽle. Obym nie zapeszył.
(14.12.2013, 19:09)
SZCZĘSNY
Biegun chyba jest obecnie w zbyt słabej formie by załapać się do kadry na TCS. Szkoda straszna...