Yuumu Harada, Clemens Aigner i Miran Zupancic wygrywali dzisiejsze treningi przed konkursem Uniwersjady na obiekcie K-95. Dobrze spisywali się Polacy, zwłaszcza Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek.
Pierwsza seria treningowa to wygrana Yuumu Harady, który uzyskał 99 metrów. Najlepsza odległość rundy należała jednak do Aleksandra Zniszczoła - było to 99,5 metra (drugi wynik). Trzecią lokatę zajął Miran Zupancic (97,5 m). W czołowej dziesiątce, oprócz Zniszczoła, znalazło się jeszcze trzech naszych reprezentantów - Bartłomiej Kłusek (97 m), Jakub Kot (96 m) i Krzysztof Biegun (95,5 m).
W drugiej serii najlepszy okazał się Clemens Aigner - Austriak wylądował na 100 metrze. Za nim znaleźli się Sami Niemi (101,5 m) i Aleksander Zniszczoł (100,5 m), a wysoko uplasowali się też Jakub Kot (96,5 m - 5.) i Bartłomiej Kłusek (98,5 m - 6.).
Trzeci trening wygrał Miran Zupancic (99 m), który wyprzedził Bartłomieja Kłuseka (98,5 m). Ponownie w dziesiątce znalazł się Aleksander Zniszczoł (97 m - 7.), a tuż za nią - Krzysztof Biegun i Jakub Kot (po 93,5 m).
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
2
Aleksander Zniszczoł
99.5
75.3
3
Miran Zupancic
97.5
72.7
4
Clemens Aigner
98.5
71.0
5
Alexander Sardyko
97.0
69.5
6
Mikhail Maksimochkin
97.0
68.6
7
Bartłomiej Kłusek
97.0
67.8
9
Krzysztof Biegun
95.5
66.5
10
Daniel Huber
93.0
65.1
11
Shohtaroh Hosoda
91.5
65.0
12
Mitja Meznar
93.0
64.6
13
David Unterberger
93.5
63.8
14
Matic Benedik
92.5
63.5
15
Cestmir Kozisek
93.0
62.6
16
Roman Sergeevich Trofimov
94.0
61.4
17
Gasper Bartol
92.0
60.5
18
Lukas Mueller
91.5
60.0
20
Mikhail Nazarov
93.5
59.6
22
Alexander Shuvalov
92.5
58.4
23
Stanisław Biela
88.5
57.4
24
Michael Lunardi
89.5
56.7
25
Gasper Martincic
87.0
56.5
26
Tobias Bogner
90.0
55.9
Thomas Juffinger
91.5
55.9
28
Junshiro Kobayashi
87.5
55.2
Ossi-Pekka Valta
88.5
55.2
30
Andrzej Zapotoczny
88.0
54.8
31
Alessio de Crignis
87.0
54.4
32
Marc Ganserer
89.5
53.7
33
Aleksei Kamynin
89.0
53.6
34
Minato Mabuchi
87.0
49.7
35
Egor Usachev
85.0
49.3
37
Ramil Zarifullin
84.5
41.8
38
Yauheny Mytskaniuk
80.5
40.4
39
Mustafa Ozstasyonar
78.0
33.5
40
Andryi Kalinchuk
75.5
27.1
41
Igor Yakibyuk
68.5
14.5
42
Vatalii Dodiuk
65.0
9.0
43
Jun Yeong Shin
58.5
0.0
44
Łukasz Rutkowski
DNS
DNS
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Clemens Aigner
100.0
77.9
3
Aleksander Zniszczoł
100.5
76.8
4
Matic Benedik
99.5
73.7
6
Bartłomiej Kłusek
98.5
72.7
7
Junshiro Kobayashi
98.0
70.6
8
Roman Sergeevich Trofimov
96.0
70.3
9
Alexander Sardyko
96.0
69.9
10
Yuumu Harada
97.0
69.4
11
Mikhail Maksimochkin
97.0
69.3
12
Daniel Huber
94.0
69.2
13
Cestmir Kozisek
97.0
68.4
15
David Unterberger
94.5
68.0
16
Stanisław Biela
95.5
67.7
Thomas Juffinger
95.5
67.7
18
Shohtaroh Hosoda
93.5
66.6
19
Gasper Bartol
91.5
66.5
20
Lukas Mueller
95.0
65.3
21
Krzysztof Biegun
95.5
65.2
22
Mitja Meznar
95.0
64.9
23
Andrzej Zapotoczny
94.0
64.5
24
Tobias Bogner
92.0
63.7
25
Ossi-Pekka Valta
93.5
62.6
26
Alessio de Crignis
94.5
62.4
27
Michael Lunardi
88.5
58.9
28
Mikhail Nazarov
92.5
58.6
29
Marc Ganserer
92.5
58.2
31
Alexander Shuvalov
89.5
55.7
32
Aleksei Kamynin
87.0
51.9
34
Gasper Martincic
88.0
50.8
35
Minato Mabuchi
87.0
50.5
36
Ramil Zarifullin
87.5
49.0
37
Mustafa Ozstasyonar
83.5
43.4
38
Egor Usachev
81.5
39.1
39
Andryi Kalinchuk
79.5
36.6
40
Yauheny Mytskaniuk
77.0
31.5
41
Igor Yakibyuk
70.0
17.4
42
Vatalii Dodiuk
67.5
9.0
43
Jun Yeong Shin
57.5
0.0
44
Łukasz Rutkowski
DNS
DNS
Wyniki III treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Miran Zupancic
99.0
74.5
2
Bartłomiej Kłusek
98.5
73.8
4
Matic Benedik
98.0
73.0
5
Junshiro Kobayashi
96.5
71.9
6
Michael Lunardi
96.5
71.0
7
Aleksander Zniszczoł
97.0
70.8
8
Cestmir Kozisek
98.0
70.7
10
David Unterberger
97.5
70.0
11
Krzysztof Biegun
93.5
69.3
13
Roman Sergeevich Trofimov
95.5
66.9
14
Thomas Juffinger
94.0
66.0
15
Stanisław Biela
93.0
65.6
16
Tobias Bogner
92.5
62.5
17
Ossi-Pekka Valta
93.5
61.8
18
Shohtaroh Hosoda
94.0
60.9
19
Lukas Mueller
90.5
60.2
20
Alexander Shuvalov
92.0
59.0
21
Mikhail Nazarov
89.0
58.2
22
Andrzej Zapotoczny
88.5
57.8
Gasper Martincic
88.5
57.8
24
Minato Mabuchi
89.0
57.4
25
Mitja Meznar
87.5
56.7
26
Alessio de Crignis
86.5
54.3
28
Marc Ganserer
87.5
52.5
29
Aleksei Kamynin
83.5
47.1
30
Gasper Bartol
85.0
46.9
31
Egor Usachev
83.0
44.8
33
Mustafa Ozstasyonar
81.5
44.2
34
Ramil Zarifullin
81.0
39.0
35
Andryi Kalinchuk
80.5
35.5
36
Yauheny Mytskaniuk
78.0
34.8
37
Igor Yakibyuk
72.5
25.2
38
Vatalii Dodiuk
65.5
9.0
39
Jun Yeong Shin
58.5
0.0
40
Łukasz Rutkowski
DNS
DNS
41
Clemens Aigner
DNS
DNS
42
Alexander Sardyko
DNS
DNS
45
Mikhail Maksimochkin
DNS
DNS