Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Nie będzie dużych zmian w składzie reprezentacji Polski na zawody Pucharu ¦wiata w Titisee-Neustadt. Do Niemiec pojedzie siódemka zawodników, w¶ród których znalazł się Klemens Murańka.

Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Oprócz doł±czaj±cego do ekipy Murańki do Titisee-Neustadt Łukasz Kruczek zabierze Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Jana Ziobrę, Dawida Kubackiego i Krzysztofa Miętusa. W Niemczech nie wystartuje natomiast Krzysztof Biegun, który w tym czasie będzie skakać w Predazzo, walcz±c o medale XXVI Zimowej Uniwersjady.

Przed wyjazdem do Niemiec kadra Łukasza Kruczka ma zaplanowany trening w Zakopanem - Wielka Krokiew ma zostać przygotowana na ¶rodę. Dzięki temu nasi zawodnicy będ± wreszcie mieli możliwo¶ć oddawania skoków na ¶niegu bez opuszczania kraju.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Adam MalyszPL
na podium powinni stan±ć: stoch, żyła,kot i murańka zrobi może niespodzianke
(13.12.2013, 18:16)
stefan
Dobrze że zabrali Murańkę. Ciesze się że Stefan nie będzie w ten weekend w P¦.
(11.12.2013, 20:50)
Fan ZXografskiego
Dla mnie żelazna czwórka to Stoch,Żyła Kubacki i Kto i nikt inny mnie póki co nie przekona ;) Na korzy¶ć tych zawodników przemawia choćby medal na M¦.
(11.12.2013, 16:01)
Spioch
Biegun troche poćwiczy i będzie się nadawał jako czwarty. a je¶li chodzi o Kubackiego to fakt nie równy jak mało kto- hula chociaż skacze słabo cały czas.
(11.12.2013, 12:05)
Kacpro
@Raptor
A na chwilę obecn± w kim widzisz tę czwart± postać do drużyny?
(11.12.2013, 07:52)
jerymat
Murańka wszystkich zaskoczy! pozytywnie
(10.12.2013, 21:05)
Raptor
@Kacpro

Kubacki wyższego poziomu prezentował nie będzie, m.in. ze względu na swoj± "technikę" spadania z 40 metrów jak kamień. Miętus poskacze trochę i będzie regularnie w "30", Murańce wyraĽnie P¦ nie leży, a Ziobro to dla mnie wci±ż zagadka. Zobaczymy, jak będ± skakać w następnych zawodach, ale ja miejsca dla Kubackiego w drużynie nie widzę.
(10.12.2013, 20:09)
Kacpro
@Raptor
Kubacki bukoklep? Nie! Ani Miętus, ani Kubacki, ani Muranka, ani Ziobro nie s± w optomalnej formie. U nich to loteria, raz skocz± dobrze, potem Ľle. W ich przypadku występy s± mocno przeplatane. Mamy pewn± trójkę na drużynówke. O czwarte miejsce będzie zażarta walka.
(10.12.2013, 19:52)
Propek
A gdzie Hula?
(10.12.2013, 18:58)
Raptor
@KUSY

Buloklepem to akurat jest ten cały Kubacki. Miętus jest dobry, tylko formy nie ma. Za to Kubacki widać, jak skacze i niejedn± drużynówkę już nam zepsuł, więc wg mnie miejsca dla tego pana w kadrze nie ma. Za to Murańka znowu będzie rywalizował z Morassim (o ile ten do konkursu wejdzie) o 49 miejsce, jak zwykle zreszt±. Nawet jak jest w najwyższej formie to jego podboje w P¦ tak wygl±daj±.
(10.12.2013, 18:53)
KUSY
Nareszcie wlasciwy zawodnik na wlasciwym miejscu.Jedyny buloklep z tej kadry to Mietus.Choc jak zawieje to moze i on zapunktuje.Muranka juz pokaze klase w najblizszym konkursie i nie zdziwie sie gdy bedzie walczyl o podium.Bylo by skandalem gdyby znowu pojechal na wycieczke Hula.Niech on startuje w COC-u i tam walczy o miejsce skoro taki mocny.Muranka sam sobie to miejsce wywalczyl i nie wiem jak ktos smie podwazac decyzje ze on jedzie na konkurs.Dla mnie Muranka to pewniak nie tylko na wysokie miejsca w P¦ ale i Olimpiade.On bedzie lał pewnie juz na M¦ junirów w odróżnieniu od jego cukierkowatych i wiecznych chłopców kolegów z drużyny i rówie¶ników.Na tych M¦ pewnie wystartuje z marszu.A pozniej Olimpiada i odnoszenie sukcesów.W koncu pokaze swój ogromny talent i możliwosci jakie ma!
(10.12.2013, 17:59)
kasztelan
Sorry, zapomniałem
Ale to nie zmienia faktu że Zniszczoła i Kłuska można było na jakie¶ zawody dać, choćby do Sapporo, zamiast Miętusów którym aż tak bardzo punkty nie s± potrzebne
(10.12.2013, 17:25)
kamilek1234
kasztelan gadasz głupoty przecież zniszoł i kłusek s± na uniwersjadzie
(10.12.2013, 16:34)
kasztelan
Kubacki i Hula musz± troszeczkę odpocz±ć, i zagrać w CoC, zdobyć trochę punktów do periodu i wykurować się na TCS. Natomiast w sumie Kubacki i Hula lubi± skocznie w Engelbergu, to wtedy dać odpocz±ć Miętusowi i Ziobrze. Musimy trochę zmieniać skład, bo jedni zawodnicy będ± pewni gry, a inni zdołowani. Natomiast do Titisee wzi±łbym Zniszczoła i Kłuska.
Co do Kota i Żyły, to mimo formy w kratkę, to i tak ci zawodnicy to +- piętnastka P¦. Zagadk± jest forma Stocha, my¶lę że teraz akurat ma skocznie które lubi, może odbuduję formę,przynajmniej do poziomu Żyły
(10.12.2013, 16:30)
awe
Do Ponurzyca:
Gdzie, do PK Stocha? Czy potrzeba ci ma¶ć na ból?
Mistrz ¦wiata z tamtego roku w Pucharze Kontynentalnym, w obecnym sezonie prezentuje się nieco słabiej niż by¶my tego chcieli, ale przypomnij sobie pocz±tek tamtego roku! Kamil rozpędza się ze startu na start, więc... czy wysłanie go na CoC co¶ da, może tylko zaszkodzić m.in. w relacjach między Kruczkiem, czy ty nie obraziłby¶ się jakby twój trener wysłał cie do słabszej ligi, bo masz słabszy pocz±tek sezonu, może jakby nie punktował, ale to i tak za duża zmiana, Kamil pojedzie na PK a Ziobro i Hula na P¦, hahaha! a przecież zapunktował 3/4 konkursy z czego wiadomo co było na inauguracji. Wystarczy potrenować, oddac parę takich skoków jakich by sam Kamil oczekiwał i będzie sopko.
Życze mu tego, nara.
(10.12.2013, 16:10)
Ponurzyca
A co będzie jeżeli na treningu w Zakopcu Stefan Hula będzie dominował nad Kubackim, Miętusem czy Murańk±?
Trener Kruczek zweryfikuje swoje podej¶cie do doboru kadry? Do tej pory powtarzał wielokrotnie, że zabiera Stefana bo był lepszy na treningach (tzw. dyspozycja chwili).
Oczywi¶cie to niemożliwe ale powinien wysłać Stocha na kontynentala by zrobił punkty - w Titisee raczej będzie to 2-3 dziesi±tka więc poniżej oczekiwań Kamila. Wydaje mi się, że Kamilowi bardziej od psychologa pomoże ,,zapodiumowanie".
Stoch, Hula, Ziobro zrobili by punkty w CoC, a w P¦ szansę zapunktowania dostali by Murańka, Zniszczoł, Kłusek.
Uważam, że opcja z kwot± 7 zawodników w kolejnym periodzie jest bardzo ważn± spraw±, korzystn± dla ogółu nawet jeżeli tylko w poszczególnych konkursach punktuje 4 zawodników.
(10.12.2013, 15:16)
paulinka9033
może wreszcie im wyjdzie licze głównie na Piotrka i Maćka
(10.12.2013, 15:16)
Kacpro
Jak narazie, to żaden ze skoczków nie prezentuje się wybitnie. Schlierenzauer ewentualnie, ale drugi konkurs w Lillehammer kompletnie mu nie wyszedł. Można powiedzieć że Takeuchi na chwilę obecn± się wyróżnia, ale nie powiedziałbym żeby akurat on się liczył w walce o P¦. A Kraus? Ta taki drugi Biegun moim zdaniem.
(10.12.2013, 14:38)
robi się ciekawie ...
No to teraz juz sponsorzy będa ustalali składy ekip wyjeżdżaj±cych na konkursy
(10.12.2013, 14:06)
kriza1
Jak narazie, żaden z naszy skoczków nie błyszczy form±,więc bez różnicy kogo Łukasz wezmie ;)
(10.12.2013, 12:39)