Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Joanna Szwab (KS Chochołów) i Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre), jako pierwsze Polki w historii, wyst±pi± w Pucharze ¦wiata w skokach narciarskich. Nast±pi to już w najbliższy weekend w konkursie mieszanym w Lillehammer.

Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
- To będzie absolutny debiut polskich skoczkiń w imprezie tej rangi. Obie zawodniczki jad± po naukę i do¶wiadczenie, nie spodziewamy się i nie nastawiamy na wielkie wyniki, ale od czego¶ trzeba zacz±ć. Chcemy też z bliska przyjrzeć się najlepszym zawodniczkom, przekonać się jaki dystans nas dzieli. One już kilka lat walcz± w P¦, my dopiero zaczynamy - powiedział trener Sławomir Hankus.

Magdalena Pałasz na co dzień trenuje z Władysławem G±sienic±-Wawrytko z SMS Zakopane. Obaj szkoleniowcy będ± towarzyszyli im podczas P¦ w Lillehammer.

- Najważniejsze, że dziewczyny s± chętne do skoków. W Norwegii wyst±pi± najpierw w pi±tek 6 grudnia w konkursie mieszanym, a następnego dnia w zawodach indywidualnych.

Kto towarzyszyć będzie dziewczynom w konkursie mixów? Nie wiadomo. Wszystko wyja¶ni się na treningach w Lillehammer.

Na jakie miejsce może liczyć Polska w historycznym występie w mieszanym konkursie drużynowym?
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Spioch
Dobrze że bed± skakać nie ważne jak ale żeby startowały w konkursach :) do miksta proponuje: te dwie panie oczywiscie oraz Piotra Żyłe i Bieguna lub Kota.
(04.12.2013, 10:06)
dffffff
super sprawa na punkty nie licze chociaz
najwazniejsze zeby nie byc ostatnim
(03.12.2013, 21:25)
Ponurzyca
Jak kto kto ma wystartować?
Przecież Piotrek Żyła publicznie się zgłosił :)
Jako drugiego do ,,tanga" proponuję Maćka Kota.
(03.12.2013, 18:48)
hubi3914
Nareszcie mamy mixta!! trzymajmy kciuki :D
(03.12.2013, 16:06)
jerymat
Trzymam kciuki...
(02.12.2013, 20:13)
EmiI
Przeliczaj±c ile punktów straty do Słowenek na FC miała Pałasz i porównuj±c to do ich wyników na LGP w Hinterzarten, czyli skoczni o podobnych parametrach to by wyszło że w Niemczech byłaby na granicy punktowania. Oczywi¶cie takie porównania zawsze s± mocno na wyrost i czasem zupełnie nie oddaj± rzeczywisto¶ci ale nie musi być słabo, zwłaszcza jak będ± optymalnie przygotowane do optymalnych możliwo¶ci.
(02.12.2013, 13:50)
koniec blokady skoczkiń
Tak mamy MIKSTA i na P¦. Dot±d dziewczyny startowały w mikstach na igrzyskach olimpijskich młodziezy oraz na EYOWF ze swoimi rówie¶nikami. Teraz wystartuja ze starszymi kolegami w druzynie
(02.12.2013, 09:27)
tokas9
Czyli, że wystawiamy ekipę na mixta!? :D
(02.12.2013, 04:16)
trzymam kciuki
Nie ma żadnej szansy na 8 miejsce. Bez napinek. Magda to rocznik 1995 a Asia 1997.
Nie pompujcie balona. To pierwszy start i tyle. I dodatkowo nigdy na tamtej skoczni nie skakały plus w ten weeknd miały oddac dopiero pierwsze skoki na ¶niegu od kilku miesięcy. TrenowałY? Dziwne że trenerzy nie potrafili o tym powiedzieć.
(01.12.2013, 23:17)
vallenkoxik
Fajnie, że teraz oprócz skoczków będziemy mieli też skoczkinie. Według mnie jest realna szansa na 8 miejsce. Trzymam kciuki!
(01.12.2013, 22:57)
trzymam kciuki
Nie napinajcie się. Kombinatorzy norwescy trenuj±cy juz od lat w kadrze zajęli dzi¶ 13 czyli ostatnie miejsce w Kuusamo.
Nie oczekujcie cudów po 1 miesiacu treningu w kadrze (przedtem trenowaly amatorsko z akase klubow i rodziców) i nie oblewajcie ich potem pomyjami.
Powodzenia dziewczyny. Trzymamy kciuki.
A w mikscie mam nadzieje że wystartuj± ci skoczkowie co chca a nie wybrańcy sztabu.
(01.12.2013, 21:15)
Dawid123456
Na miejsce w "8" to na 99% nie ma co liczyć, ale to miło że w końcu na starcie pojawi± się Panie. Od czego¶ trzeba zacz±ć.
(01.12.2013, 19:10)
ArcioG%$
jest , jest w końcu będzie tak jak w innych krajach
(01.12.2013, 17:13)
MartinSchmitt
Liczę na pierwsz± ósemkę :)
(01.12.2013, 15:58)
fan skoków85
Ja również liczę na miejsce w "8", jest sporo drużyn, które maj± dobre panie lub panów, a drug± połowę gorsz±. Zaistnieć potrafi± drużyny: USA, Kanady, Włoch czy Francji, to może i nam się uda uzyskać obry wynik :-)
(01.12.2013, 15:22)
Szychu
A ja liczę na miejsce w 8. Mówi±c szczerze to w±tpię, że będ± punkty u którejkolwiek z dziewczyn, ale skoki to nieprzewidywalna konkurencja i może której¶ powieje i jako¶ się uda :) Zobaczymy. Póki co jad± przede wszystkim po naukę i obycie. Oby ten progres był szybki i systematyczny. Powodzenia, dziewczyny! :D