kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Klemens Murańka zwyciężył w pierwszym konkursie letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. W czołowej dziesiątce znalazło się łącznie aż czterech reprezentantów naszego kraju!

Po pierwszej serii na czele znajdował się Mikhail Maksimochkin. Rosjanin oddał świetny (choć w raczej średnim stylu) skok na odległość 142 metrów. Za nim, z prawie siedmiopunktową stratą, plasował się Krzysztof Miętus (138,5 m), a trzeci był Thomas Diethart (134,5 m). Murańka był dopiero na piątym miejscu, a do prowadzącego reprezentanta Rosji tracił aż 17,3 punktu.

W drugiej serii sytuacja się zmieniła. Maksimochkin uzyskał dopiero dziewiętnasty rezultat rundy (119,5 m), co jednak wystarczyło mu do utrzymania miejsca na podium - ostatecznie zajął drugą lokatę. Najlepszy wynik serii osiągnął Murańka - 132,5 metra pozwoliło mu awansować na pierwsze miejsce i wygrać konkurs. Na pozycji trzeciej zmian nie było - obronił ją Thomas Diethart (125,5 m). Za "pudłem" znaleźli się Marinus Kraus i Michael Hayboeck.

W czołówce znalazło się jeszcze trzech reprezentantów Polski - na szóstym miejscu rywalizację ukończył Krzysztof Miętus (138,5 i 122,5 m), oczko niżej znalazł się Bartłomiej Kłusek (133 i 126 m), a dziewiąty był Aleksander Zniszczoł (131 i 123,5 m). Punkty do klasyfikacji generalnej letniego CoC zdobył jeszcze Grzegorz Miętus (125 i 121,5 m - 17.), blisko tego osiągnięcia był także Krzysztof Leja (122,5 m) - zawodnikowi AZS Zakopane do awansu zabrakło zaledwie 0,1 punktu! Dalsze lokaty zajęli Jakub Wolny i Przemysław Kantyka.

W czołówce klasyfikacji generalnej letniego CoC nie zaszły większe zmiany - nadal prowadzi nieobecny w Klingenthal Jakub Janda, który wyprzedza Marinusa Krausa. Warto jednak zaznaczyć, że Niemiec zmniejszył stratę do Czecha z 87 do zaledwie 37 punktów, a w jutrzejszym konkursie (ostatnim w ramach tego cyklu) ma szansę odebrać mu końcowe zwycięstwo. Trzecie miejsce zajmuje Krzysztof Biegun, który również nie pojechał do Niemiec.