Wojciech Gąsienica-Kotelnicki zwyciężył w drugim konkursie letniego FIS Cup w Szczyrku. Zawodnik chochołowskiego klubu objął prowadzenie już po pierwszej serii i nie oddał go do końca konkursu.
W pierwszej serii Polak poleciał na odległość 102,5 metra. To dawało mu cztery punkty przewagi nad Radikiem Żaparowem (101 m), trzeci - ze stratą 4,5 punktu - był Kevin Horlacher (102 m).
Druga seria wywróciła klasyfikację - zawodnicy Kazachastanu i Niemiec po słabszych skokach spadli na dalsze pozycje. Na podium awansowali Niemcy - Niclas Wangler (99,5 i 104 m) oraz David Winkler (98 i 101 m), natomiast Gąsienica-Kotelnicki utrzymał swoją lokatę, mimo krótszego skoku (100 m - siódmy wynik rundy).
W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze czterech naszych reprezentantów - tuż za podium uplasował się Grzegorz Miętus (95 i 103 m), siódmy był Adam Ruda (97,5 i 102 m), ósmy - Jakub Kot (93 i 103,5 m - awans z 28. miejsca zajmowanego na półmetku), a dziesiąty - Łukasz Rutkowski (96,5 i 100,5 m).
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki
102.5
100.0
254.5
2
Niclas Wangler
99.5
104.0
253.0
3
David Winkler
98.0
101.0
245.0
4
Grzegorz Miętus
95.0
103.0
244.0
5
Daniel Althaus
97.5
102.5
242.5
6
Samet Karta
99.0
99.0
241.0
7
Adam Ruda
97.5
102.0
240.5
8
Jakub Kot
93.0
103.5
240.0
Kevin Horlacher
102.0
96.0
240.0
10
Łukasz Rutkowski
96.5
100.5
239.5
Tobias Bogner
94.0
102.5
239.5
12
Przemysław Kantyka
98.5
96.5
238.0
13
Andrzej Zapotoczny
96.0
99.5
236.5
14
Jakub Wolny
95.0
98.5
233.5
15
Andrii Klymchuk
100.5
95.0
233.0
16
Lukas Wagner
96.0
97.0
230.5
17
Stanisław Biela
95.0
99.0
229.5
18
Robert Valentin Tatu
97.0
94.5
228.0
19
Radik Zhaparov
101.0
91.5
227.5
20
Stian Andre Skinnes
95.5
97.5
227.0
21
Vitaliy Kalinichenko
95.5
96.5
225.5
22
Dawid Kanik
97.5
92.5
224.5
Artur Kukuła
96.0
93.5
224.5
24
Volodymyr Veredyuk
94.5
96.0
223.0
25
Sabirzhan Muminov
97.5
93.0
220.0
Matija Stemberger
101.0
87.5
220.0
27
Viktor Pasichnyk
96.5
90.5
214.0
Andryi Kalinchuk
94.5
91.5
214.0
29
Zak Silih
94.5
91.5
212.5
30
Andrzej Stękała
93.5
90.5
211.5
31
Sebastian Hebel
93.5
108.0
33
Faith Arda Ipcioglu
94.5
107.0
34
Frantisek Holik
92.5
106.0
Stefan Valentin Blega
92.5
106.0
Constantin R. Buzescu Purice
92.5
106.0
38
Michał Milczanowski
92.0
105.0
39
Sorin Iulian Pitea
92.0
104.0
41
Andreas Granerud Buskum
91.5
102.5
42
Marc Ganserer
91.5
102.0
43
Jiri Mazoch
90.0
101.0
44
Remus Tudor
90.5
100.5
45
Łukasz Podżorski
89.5
99.5
47
Michael Dreher
88.5
97.0
48
Marthis Rebne Stenseth
88.5
96.5
Aliaksei Muravitski
88.5
96.5
52
Bendik Hulloeen
87.5
94.5
53
Tomas Friedrich
87.0
93.0
54
Bartosz Gąsienica-Laskowy
86.5
92.5
Muhammet Irfan Cintimar
86.5
92.5
Sondre Vestoel Braatane
87.0
92.5
59
Nejc Seretinek
86.0
91.5
61
Daniel Simov
84.5
88.0
64
Andreas Hoff
84.5
87.5
65
Dawid Ripper
84.0
86.0
66
Adrian Soerensen Livelten
83.0
85.0
Konstantin Sokolenko
85.0
85.0
69
Ayberk Demir
83.0
84.0
Shyngys Kalykov
81.5
81.0
73
Jakub Przybyła
82.0
80.5
Yauheny Mytskaniuk
81.5
80.5
75
Alexey Pchelintsev
82.5
80.0
76
Vojtech Stursa
83.0
79.0
77
Konrad Janota
79.5
76.5
Alexander Henningsen
81.5
76.5
82
Deyan Funtarov
75.5
67.0
83
Pascal Bodmer
75.5
65.5
84
Mustafa Ozstasyonar
74.5
63.0
85
Valery Morozov
74.5
62.0
86
Tine Bogataj
73.0
58.5
87
Stepan Pasichnyk
69.5
52.5
88
Pavel Kolmakov
65.0
42.5
89
Jan Michalek
65.0
40.0
90
Chingiz Rakparov
59.0
31.5
93
Kanat Khamitov
DNS
DNS
klasyfikacja generalna FIS Cup »