Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
30
wrzesień 2019
Najbliższe zawody
22.09.2019, godz. 09:45
Stams HS-115
CoC-k

Anders Jacobsen miał wyjątkowego pecha w Planicy. Piątkowy konkurs indywidualny zakończył upadkiem i groźną kontuzją kolana. To wyeliminowało go z walki o podium Pucharu Świata. Norweg będzie musiał pauzować całe lato, a być może nawet część sezonu zimowego 2013/2014.

Kontuzja kolana wymaga co najmniej półrocznej rehabilitacji. Zawodnik ma jednak nadzieję, że zdąży przygotować się do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi, które odbędą się już za niecały rok. W tym tygodniu Jacobsen przejdzie operację. Chirurg z Oslo, Lars Engebretsen, wyjaśnił że o skokach nie będzie mowy praktycznie do początku następnego sezonu.

- Anders musi sobie zdać sprawę z tego, że w przypadku zerwania więzadeł krzyżowych czas leczenia kontuzji to przynajmniej sześć miesięcy, a ile to potrwa faktycznie, będziemy wiedzieli dopiero po operacji - powiedział lekarz.

Jacobsen jest jednak dobrej myśli i zapowiedział swój powrót na skocznię. Medal olimpijski to moje największe marzenie. Kiedy leżałem na zeskoku w Planicy, myślałem, że moja kariera właśnie się zakończyła. Rozmawiałem już z trenerami o diametralnej zmianie przygotowań i dali mi nadzieję. Szansa startu w Soczi dalej istnieje, chociaż rywalizacja o miejsce w reprezentacji będzie bardzo trudna.

Pamiętamy, że Jacobsen już raz zakończył karierę. Jego powrót do sportu był jednak bardzo udany. W tym sezonie walczył nawet o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, kiedy to wygrał dwa pierwsze konkursy.

Miejmy nadzieję, że Norweg dzięki swojemu optymistycznemu nastawieniu szybko wróci do wysokiej dyspozycji i będzie jednym z faworytów podczas Igrzysk w Soczi.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
@ mike18
Dzięki!
A wypowiedź Jacobsena może nie była przemyślana do końca, ale jakby chciał kogoś obrazić, to zrobiłby to świadomie.
(27.03.2013, 13:53)
bogusia2952
Oby jak najszybciej wrócił do skoków i skakał jeszcze przez pare sezonów a nie chciał kończyć kariery.
(27.03.2013, 13:16)
mike18
@Pawmak

Gratuluje wygranej w klasyfikacji generalnej typera!
(27.03.2013, 12:44)
Pawmak
W jego wypowiedzi nie było nic chamskiego, a jak ktoś tak uważa, to uznaje kładzenie płytek za coś hańbiącego... Kontuzji każdemu trzeba współczuć. Szkoda, że trafiło akurat na przyzwoitszego z Norwegów. Podobne miał szczęście w nieszczęściu do Tepeszówny, że nie musi opuszczać wielu zawodów.

A karierę to on 2 lata temu zawiesił, nie było o zakończeniu. Po prostu przerwę zrobił. Jak po tym potrafił wejść na taki poziom, to i po wyleczeniu będzie potrafił. Talent to wielki.
(27.03.2013, 12:16)
Dawid123456
Aha, czyli że to stąd tak wielkie oburzenie na Jacobsena... Bo zażartował z polskich robotników kładących płytki...
Ja tam nie widzę w tym nic obraźliwego.
I współczuje mu z powodu tej kontuzji.. To był raczej jego błąd, za bardzo starał się wyciągnąć ten skok, za późno podszedł do lądowania.. Szkoda wielka, jakby miało go w przyszłym sezonie zabraknąć. Oby ta rehabilitacja potrwała trochę krócej, życzę mu tego.
(27.03.2013, 11:44)
Dominik Grzybowski
ah.........niedobrze
(26.03.2013, 20:06)
Skoczek120
Tak jakby nie mówił prawdy. Polacy w takich krajach, jak Niemcy, Holandia czy właśnie Norwegia robią za robotników... ;]
(26.03.2013, 18:59)
optymista
i bardzo dobrze jeden silny konkurent mniej norweska drużyna już nie będzie taka mocna

a to co powiedział o polakach to według mnie było chamskie i tyle
(26.03.2013, 17:05)
Sven
@MrRadzio
Bez przesady Ahonen miał wtedy 33 lata, to jednak jest różnica.
(26.03.2013, 16:26)
zz
...no to chyba prawidlowo powiedzial o tych plytkach, skoro przyszli pod skocznie to sie rozdwoic nie mogli, zreszta to niedziela byla, maja tam jakis fajrant ci nasi gastarbeiterzy, czy jada non stop z tymi plytkami (?);) a Jacobsen swoj chlop, zna temat, w koncu hydraulik, pewnie mial stycznosc z naszymi fachowcami... moze mu w parade wchodzili z tymi plytkami, jak przychodzil swoja robote zrobic, moze blota naniesli jak kran naprawial i zabke mu podprowadzili, nasi to potrafia czasami syfu narobic, a potem obrazeni;) jak ktos nam robi zla reklame wsrod innych to sie nie dziwmy (i jego najpierw na slowko bierzmy), kazdy medal ma dwie strony;) ...zreszta niczego Anders zlego o nas nie powiedzial...
(26.03.2013, 15:58)
PN
Co innego. gdyby powiedział np. "No i super że tylu Polaków się zjawiło. Mniej samochodów zginie"...
(26.03.2013, 14:59)
PN
A więc o to chodzi z tym "wybrykiem" Jacobsena... Jeśli brzmiało to tak jak napisał mike18 to... nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby mieć do Jacobsena pretensje. Coś złego jest w kładzeniu płytek?
(26.03.2013, 14:56)
mike18
Też nie mam nic do Jacobsena, ogólnie Norwegów zawsze lubiłem, no cóż miejmy nadzieje, że drugim razem najpierw pomyśli a potem coś powie:-)
(26.03.2013, 14:51)
MrRadzio
Aha noto raczej pewna jest powtorka Ahonena (dobry 1szy sezon a potem kontuzja [tylko ze Ahonen mial kontuzje podczas IO])
(26.03.2013, 14:45)
a
szkoda
lubie go
(26.03.2013, 14:42)
andrzejstrzelba 80009000
nie badzmy zawistni przez jeden glupi tekst on zawsze mowil pozytywnie o polakach ja mu zycze szybkiego powrotu do zdrowia
(26.03.2013, 14:23)
mike18
W Oslo podczas zawodów było dużo Polskich kibiców, Jacobsen powiedział, że dziś polscy robotnicy położą mało płytek ze względu na kibicowanie naszym skoczkom...
(26.03.2013, 13:59)
Kotton
@mike18
O co chodzi z tymi płytkami, bo już kolejny raz to słyszę?
(26.03.2013, 13:47)
mike18
będzie miał czas płytki położyć...