Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

69 skoczków z 16 państw pojawiło się na li¶cie startowej do kwalifikacji pierwszego konkursu na skoczni mamuciej w Planicy. W¶ród nich s± oczywi¶cie Polacy, w niezmienionym składzie.

Oprócz wcze¶niej ogłoszonych składów głównych ekip, na Letalnicy pofruwaj± dwaj Francuzi - Viry i Descombes Savoie, dwaj Koreańczycy, czterej Włosi, czterej Amerykanie, Estończyk, Bułgar, Czesi oraz Rosjanie w eksperymentalnym składzie: Buyvolov, Trofimov i Kornilov. Nie wyst±pi± zatem w konkursie drużynowym.

Walka o mał± kryształow± kulę to tylko formalno¶ć. Kranjec musiałby wygrać oba konkursy, a Schlierenzauer skakać bardzo słabo, aby zmieniła się kolejno¶ć w klasyfikacji.

Bardziej ekscytuj±ca wydaje się być walka o Puchar Narodów, w której licz± się jeszcze trzy ekipy: Austrii, Norwegii i Niemiec. Nas pasjonować będzie walka o 2. miejsce w Pucharze ¦wiata, o które Kamil Stoch walczy z Andersem Bardalem, Andersem Jacobsenem i Severinem Freundem.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
M. Zupancic
Słowenia
2
Z. Mandl
Słowenia
3
N. Dezman
Słowenia
4
R. Justin
Słowenia
5
M. Kramarsic
Słowenia
6
J. Damjan
Słowenia
7
D. Viry
Francja
8
A. Pograjc
Słowenia
9
R. Dellasega
Włochy
10
D. Kornilov
Rosja
11
S. Hula
Polska
12
A. Johnson
USA
13
D. Dellasega
Włochy
14
N. Kasai
Japonia
15
A. Buyvolov
Rosja
16
A. Semenic
Słowenia
17
N. Alexander
USA
18
J. Kobayashi
Japonia
19
R. Trofimov
Rosja
20
M. Fettner
Austria
21
H. Choi
Korea Pd.
22
A. Wellinger
Niemcy
23
L. Asikainen
Finlandia
24
C. Kang
Korea Pd.
25
M. Benedik
Słowenia
26
N. Fairall
USA
27
M. Pungertar
Słowenia
28
R. Shimizu
Japonia
29
D. Kubacki
Polska
30
A. Morassi
Włochy
31
P. Frenette
USA
32
K. Nurmsalu
Estonia
33
L. Hlava
Czechy
34
Y. Watase
Japonia
35
T. Takeuchi
Japonia
36
K. Geiger
Niemcy
37
G. Deschwanden
Szwajcaria
38
M. Kraus
Niemcy
39
A. Wank
Niemcy
40
K. Elverum Sorsell
Norwegia
41
O. Muotka
Finlandia
42
V. Zografski
Bułgaria
43
S. Kraft
Austria
44
V. Descombes Sevoie
Francja
45
A. Hajek
Czechy
46
S. Colloredo
Włochy
47
D. Ito
Japonia
48
K. Miętus
Polska
49
R. Velta
Norwegia
50
C. Kozisek
Czechy
51
M. Hayboeck
Austria
52
A. Bardal
Norwegia
53
T. Hilde
Norwegia
54
M. Kot
Polska
55
A. Fannemel
Norwegia
56
S. Freund
Niemcy
57
A. Jacobsen
Norwegia
58
P. Żyła
Polska
59
M. Koch
Austria
60
R. Freitag
Niemcy
61
W. Loitzl
Austria
62
K. Stoch
Polska
63
P. Prevc
Słowenia
64
J. Tepes
Słowenia
65
J. Matura
Czechy
66
M. Neumayer
Niemcy
67
A. Stjernen
Norwegia
68
R. Kranjec
Słowenia
69
G. Schlierenzauer
Austria

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
mały
stefanowi tez czeba ezyczyć dalekich lotów
(21.03.2013, 20:28)
mateusz
rzycze polakom dobrych skoków a szczegulnie kamilowi /kotu i żyle i kubackiemu imiętusowi a huli nie
(21.03.2013, 10:00)
fan skoków85
No i pozostało dla nas jeszcze 1 pytanie (no może 2 :-))
Kto będzie u nas numerem 2 w P¦?? Kot czy Żyła który dużo lepszym jest lotnikiem.
No i ewentualnie kto numerem 4?? Podobna sytuacja, tylko że Miętus będzie miał najprawdopodobniej tylko 1 konkurs na prze¶cignięcie Kubackiego.
(21.03.2013, 08:29)
fan skoków85
Jeszcze co do zmian w kadrach.
Ja należałem do tych co wprawdzie w Kuusamo nie chcieli wywalać Kruczka (bo jak można wywalać na starcie), ale do tych, którzy twierdzili, że ten weekend w Planicy będzie jego ostatnim. Jak dobrze, że to nie ja miałem racji.
(21.03.2013, 08:21)
fan skoków85
Cytuj±c tytuł z przed pparu lat: "Witaj Planico, żegnaj sezonie".
Teraz się zacznie kto kończy karierę obok: Chedala i Hockego, którego trenera wywal± itp. No i zasłużone wakacje dla skoczków.
Z innej beczki, żeby Finowie nie spadli na dno je¶li chodzi o limity: 2 to Asikainen musi o 10 pkt. pokonać Hrgotę oczywi¶cie je¶li kto¶ się jeszcze nie wepchnie. W PN trac± 36 pkt. do "10", ale może i to lepiej je¶li nie odrobi±, bo wezm± się w przyszłym sezonie do roboty bardziej.
Czy Stoch pokona Bardala?? Będzie ciężko, ale Stoch bardzo lubi Velikankę (wiem, że Letalnica, ale się już przyzwyczaiłem), Bardal w jakiej¶ super formie.
No i pytanie komu się trafi Puchar Narodów?? Chyba jednak Norwegom. W 2006 roku Austriacy gonili z 3. miejsca teraz mog± na nie spa¶ć.
No i trzeba się dobrze bawić ogl±daj±c te konkursy, bo następne na przełomie lipca i sierpnia. Ale dużo przyjemniej będzie się na nie czekać niż rok temu.
(21.03.2013, 08:15)
tepes znów zmanipuluje konkursy
Tepes znów będzie w formie i nie dopu¶ci by Schlierenzauer wygrał konkursy i kulę. Zawsze da się mu odpowiednie warunki załatwić i wywalić nawet z podium. To w Oslo to był wypadek "przy pracy" po wypadku córki
(21.03.2013, 07:23)
Polonus
@autor
Jak łatwo obliczyc, Kranjec nie musi wygrac nawet jednego konkursu, żeby zdobyc mał± KK. Powiedzmy, że ¦chlirenzauer będzie raz ósmy a raz dziewi±tyi Kranjcovi wystarczy byc dwa razy drugim.
I ja na to liczę. Bo dwa razy wygra Polak:)
(21.03.2013, 07:10)
druzynowy szał
no no czyli Amerykanie :) moze pokonaj± włochów +) a pozatym przykro ze francji wiencej niema maja jeszcze ronay jonson lamy chapius
(21.03.2013, 01:25)
hhahahah
ale luja ronay lamy chapius zastompiony przez davida viry bendzie szał
(21.03.2013, 01:22)
Pawmak
Ciekawe, co z Czaadajewem - tak wrócił w zeszłym sezonie i w tym go w ogóle nie było.
(21.03.2013, 00:31)
zz
...jesli chodzi o Rosjan, bylo juz wiadome przed ubieglym weekendem, ze do Planicy pojedzie tylko Kornilov (mowil o tym David Goldstrom podczas transmisji na Eurosporcie), jak widac dostal jeszcze dwie sztuki do towarzystwa (tylko dwie, zeby pewnie nie ryzykowac blamazu w tym skladzie w druzynowce)... ...reszta Rosjan wrocila do kraju i juz myslami pewnie jest na Mistrzostwach Rosji, ktore ich czekaja lada dzien (chyba ww trojka tez na nie doleci), a zapowiadaja sie bardzo ciekawie, mnie bardziej interesuje ostatnio, co trenerzy rosyjscy wyprawiaja z Aleksandrem Sardyko, bo nie moge pojac poltyki startowej serwowanej mu od poczatku MS w Val Di Fiemme... zobaczymy jak sie spisze na tych mistrzostwach...
(21.03.2013, 00:17)
Pawmak
@ FAREN
2 lata temu było trzech - Małysz, Stoch i Hula. Z tym, że Hula wtedy skorzystał z wielu nieobecno¶ci, bo był wtedy niżej niż teraz s± Kubacki i Miętus i niż w zeszłym sezonie Kot, który się nie załapał. Ale 1. raz mamy trzech w "30", no i nawet w "20" i dwóch w czwartej "10", to już s± jaja... No i pobity rekord w ilo¶ci punktuj±cych.

Aż się prosi przywołać te zawołania "Kruczek do dymisji" z pocz±tku sezonu :P Bo parę razy słabiej skoczyli... No ale niektórzy to go nadal krytykuj±, ale takim to zawsze wszystkiego mało będzie.
(20.03.2013, 23:18)
mwkks
Dlaczego mam dziwne wrażenie że w konkursie będzie tylko 3 Polaków? Na mamucie chyba dawno tylu nie było. Ciekawe ilu gospodarzy wejdzie.
(20.03.2013, 22:35)
aaa
98 punktów...
chyba nie s±dzicie że Schlieri będzie poza 5-tk± w obu konkursach a Kranjec wygra oba...
(20.03.2013, 22:27)
Kierownik kotłowni
Kranjec ma 98 punktów straty, zdobyć można 200, a wy piszecie "Walka o mał± kryształow± kulę to tylko formalno¶ć".
Santa Madonna...
(20.03.2013, 22:05)
aaa
Kubacki musi nabić z 30 punktów w pi±tkowych zawodach.... Jest dokładnie 31 w¶ród obecnych... Miętus raczej bez szans z 60 punktów... no chyba że kto¶ się wycofa do niedzieli :P
(20.03.2013, 22:01)
FAREN
Już tak nie wpychajcie tu na siłe tego Kubackiego jeszcze przyjdzie na niego czas. Mamy w finale trzech zawodników - pierwszy raz w historii, tak było dwóch małysz - Stoch no i rok temu Stoch - Żyła
(20.03.2013, 21:55)
gosc
Finowie s± ?
(20.03.2013, 21:51)
Maik
Jakie s± oficjalne powody wystawiania przez Rosjan takich ogórków w lotach? Cała czołówka ich kadry boi się mamutów czy jak?

Liczę na Nurmsalu, powinien latać daleko w Planicy.
(20.03.2013, 21:49)
Maro
@karain

jest Kornilov, nr 10
(20.03.2013, 21:45)
karain
nie ma Kroniłowa ,je¶li nic nie straci Będzie ^^
(20.03.2013, 21:42)
Pawmak
No skład Rosjan kuriozalny. Korniłow - nr 2 w drużynie, dobry zawodnik. Trofimow - pokazuj±cy się incydentalnie w P¦, ale w tym sezonie bez formy. Bujwołow - absolutny debiutant z 7 punktami CoC na koncie (wszystkie zdobył w Planicy, ale na innej skoczni :P), jest mnóstwo lepszych od niego... I jeszcze ta liczba nie daj±ca drużyny.

Włosi też ciekawie - drużyna jest, ale nie ma lotnika Bresadoli, a jest bezforemny D. Dellasega. Rozumiem, że wypadł od Bresadoli lepiej ostatnio w FIS Cupie, ale bez przesady...

Fairall i przed kuopiańskim występem Alexander poprzednio w kwalifikacjach w P¦ wyst±pili 3 lata temu. Byli też wtedy na M¦ w lotach w Planicy, co było ich ostatnim występem w zawodach tej rangi (nie licz±c LGP w 2011). Fajnie, że 2 Francuzów jest.
(20.03.2013, 21:42)
Maciekw7
Kromiki77

Podoba mi się Twoje proroctwo:) Bardzo optymistyczne co prawda, ale kto wie?

W sumie czy to nie piękne, że kiedy¶ takie słowa uznaliby¶my wszyscy zgodnie za pogodn± fantazję, a dzi¶ jest to całkiem realistyczny obraz?:)
(20.03.2013, 21:41)
Maro
Wg moich kalkulacji to Kubacki będzie pierwszy poza finałem, chyba, że odrobi 12 punktów do Hlavy lub 18 do Kornilova.

W tej chwili jest 36, a w Planicy nie ma Ammana, Hvali, Koflera, Morgensterna, Vassilieva.
(20.03.2013, 21:37)
Zamuł
Dobra, sorry, co¶ dzisiaj nie kontaktuję, to jest klasyfikacj± P¦L :D
(20.03.2013, 21:34)
Kromiki77
W drużynówce będziemy mieć pierwsze zwycięstwo w historii. Powtórzycie moje słowo. Drudzy będ± Niemcy, trzecie Austria.
Pierwszy konkurs wygra Żyła, Stoch będzie drugi, w niedzielę będzie na odwrót, to będzie Polki weekend w Słowenii. Dodam jeszcze że sami gospodarze zawiod±, Kranjec tym razem się nie popiszę. Wysoko będzie Schliri, i Stjernen. To na tyle, miłego ogl±dania. Pozdrawiam!!
(20.03.2013, 21:33)
:)
Heh szukałem go trochę dalej. W ogóle dlaczego tak blisko jest?
(20.03.2013, 21:30)
kapi
raczej nie maj± szans
(20.03.2013, 21:30)
festence
14N. Kasai
(20.03.2013, 21:28)
:(
Noriakiego nie będzie :(
(20.03.2013, 21:24)
Robbi
Nie do końca mała kryształowa kula już rozstrzygnięta, Kranjca stać na 2 zwycięstwa,a Schlieri mimo że w Oslo wygrał to nie jest w dobrej dyspozycji
(20.03.2013, 21:18)
whiskey
Kto¶ przekalkulował czy Kubacki i/lub Miętus maj± szansę na udział w niedzielnym finale?
(20.03.2013, 21:17)
TTTATA
Szkoda że Koreańczycy nie wystawili czwórki zawodników... :l