Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Rok Justin, podobnie jak wczoraj, zwyciężył w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagile. W klasyfikacji generalnej cyklu najlepszy okazał się Anze Semenic.

Justin był najlepszy w obu seriach, skacz±c w dobrym stylu na odległo¶ć 98 i 96 metrów. To pozwoliło mu wyprzedzić Thomasa Dietharta (94,5 i 95 m) oraz Ilmira Hazetdinowa (93 i 95 m).

W¶ród Polaków najlepiej spisał się Bartłomiej Kłusek - skoki na odległo¶ć 97 i 91,5 metra dały mu szóste miejsce. Trzeba jednak przyznać, że zawodnik LKS Klimczok Bystra miał szanse na dużo lepszy rezultat - na półmetku rywalizacji był drugi.

Również pięciu innych naszych reprezentantów wywalczyło punkty do klasyfikacji generalnej. Wysoko uplasowali się Jan Ziobro (93,5 i 96,5 m - ósmy), Krzysztof Biegun (93 i 94 m - dziewi±ty) i Grzegorz Miętus (92,5 i 93 m - jedenasty), a do trzydziestki zakwalifikowali się też Aleksander Zniszczoł (89,5 i 87 m - 26.) oraz Klemens Murańka (89 i 87,5 m - 28.). Jedynie Stanisław Biela wystartował tylko w pierwszej serii - skok na odległo¶ć 82,5 metra wystarczył na 43. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2012/2013 triumfował - mimo nieobecno¶ci w Niżnym Tagile - Anze Semenic. Słoweniec wyprzedził swojego rodaka Matica Benedika oraz Norwega Fredrika Bjerkeengena. Ten ostatni miał szansę na końcowe zwycięstwo, jednak w Rosji spisywał się słabo - ostatecznie przegrał o zaledwie jedena¶cie punktów.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Jan Ziobro (ósme miejsce), a ł±cznie punkty zdobywało trzynastu naszych reprezentantów.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Rok Justin
Słowenia
98.0
96.0
258.5
2
Thomas Diethart
Austria
94.5
95.0
249.0
3
Ilmir Hazetdinov
Rosja
93.0
95.0
246.0
4
Manuel Poppinger
Austria
96.5
92.5
245.5
5
Alexander Sardyko
Rosja
93.5
95.0
245.0
6
Bartłomiej Kłusek
Polska
97.0
91.5
244.0
7
Florian Altenburger
Austria
93.5
94.5
243.5
8
Jan Ziobro
Polska
93.5
96.5
242.0
9
Krzysztof Biegun
Polska
93.0
94.0
239.0
 
Jan Maylaender
Niemcy
96.0
90.0
239.0
11
Grzegorz Miętus
Polska
92.5
93.0
236.5
12
Cene Prevc
Słowenia
92.5
91.5
236.0
13
Andreas Strolz
Austria
91.5
94.0
234.0
14
Alexander Shuvalov
Rosja
94.0
90.5
233.5
15
Daniel Wenig
Niemcy
92.5
90.0
231.0
16
Marat Zhaparov
Kazachstan
91.0
92.0
229.5
17
Anton Kalinitschenko
Rosja
90.0
90.0
226.5
18
Dimitry Ipatov
Rosja
89.5
90.5
225.5
19
Maximilian Mechler
Niemcy
89.0
90.5
222.5
20
Primoz Pikl
Słowenia
89.0
90.5
221.0
21
Markus Schiffner
Austria
93.5
86.0
220.5
22
Tomaz Naglic
Słowenia
91.5
87.0
219.5
23
Sergey Shulaev
Rosja
91.0
86.5
217.0
 
Clemens Aigner
Austria
89.5
87.5
217.0
25
Fredrik Bjerkeengen
Norwegia
92.5
92.0
215.0
26
Aleksander Zniszczoł
Polska
89.5
87.0
212.5
27
David Winkler
Niemcy
89.0
86.0
211.5
28
Mikhail Maksimochkin
Rosja
92.0
82.0
211.0
 
Klemens Murańka
Polska
89.0
87.5
211.0
30
Elias Pfannenstill
Austria
92.0
83.5
208.5
31
Vladislav Boyarintsev
Rosja
88.5
 
108.0
32
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
88.0
 
105.5
 
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
86.5
 
105.5
34
Robert Valentin Tatu
Rumunia
87.0
 
105.0
 
Konstantin Sokolenko
Kazachstan
87.0
 
105.0
36
Denis Veselov
Rosja
87.0
 
104.5
37
Volodymyr Veredyuk
Ukraina
87.5
 
104.0
38
Georgiy Chervyakov
Rosja
85.5
 
101.5
39
Vegard Swensen
Norwegia
85.0
 
101.0
40
Andrii Klymchuk
Ukraina
85.0
 
98.5
 
Elias Tollinger
Austria
85.0
 
98.5
42
Marinus Kraus
Niemcy
84.0
 
97.0
43
Sorin Iulian Pitea
Rumunia
82.5
 
94.0
 
Stanisław Biela
Polska
82.5
 
94.0
45
Pius Paschke
Niemcy
83.0
 
92.0
46
Ernest Prislic
Słowenia
78.0
 
82.0
47
Yauheny Mytskaniuk
Białoru¶
73.0
 
74.0
48
Konstantin Reshetnikov
Rosja
61.0
 
43.5
49
Gasper Bartol
Słowenia
 
DSQ
DSQ

klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
jb
W tym roku poziom PK był bardzo niski. Zawodnicy, którzy przechodzili z PK do P¦, nie odgrywali tam żadnej roli, mieli problemy, aby przej¶ć kwalifikacje. Semenić dzisiaj zaj±ł w Oslo ostatnie miejsce. Chyba tylko Kraftowi się udało. Patrz±c na czołow± 20-tkę klasyfikacji generalnej PK nie widzę tam zawodników, którzy mogliby kiedykolwiek odgrywać jakie¶ znacz±ce role w P¦ (nie licz±c Krafta i Fettnera) - trzeci rzut Niemców, Austriaków, Norwegów i Słoweńców + równie utalentowany Ziobro. Oczywi¶cie PK nigdy nie miał rewelacyjnego poziomu, ale ten sezon uważam za wyj±tkowo kiepski.
(17.03.2013, 16:10)
mitra78
Bardzo dobry konkurs dla Polaków! Gratulacje dla Jana Ziobry, który wywalczył dla siebie pierwsz± "10", a dla Polski dodatkowe miejsce w kolejnym periodzie w Pucharze ¦wiata! Brawo!
PS. Gratulacje w Typerze dla Glona i Pawmaka od "zdobywcy br±zowego medalu"!
(17.03.2013, 13:45)
Pawmak
A Miętus się nie wybiera? Je¶li Ziobro miałby pojechać zamiast Bieguna (nie wiem, czy Huli), to za zasługi w CoC jak najbardziej tak, jednak taktycznie s± w±tpliwo¶ci do takiego powołania.
(17.03.2013, 13:31)
e3
Jest! S± punkty dla Zhaparova
(17.03.2013, 13:07)
andbal
Gratulacje przede wszystkim dla Bartka (rzutem na ta¶mę wywalczył 8 miejsce naszego w 50tce CRL) i dla Grzesia (obronił 50tkę). To ze wzgledów taktycznych. Natomiast faktycznie za najsłabszego Hulę do Planicy powinien pojechać Janek Ziobro (wczoraj 3ci dzi¶ 8my) jako najlepszy z zaplecza. Je¶li faktycznie Miętus nie byłby zainteresowany to również poproszę o miejsce dla Bieguna.
(17.03.2013, 12:42)
Dawid123456
Ja zacz±łem się bawić w Typerze dopiero od FTT, ale systematycznie pi±łem się w górę, jestem już w TOP200 ;) Nawet udało mi się wygrać typowanie w Trondheim ;) Bardzo fajna zabawa, miły dodatek.

A co konkursu, to warto też zwrócić uwagę na skoczka, który zaj±ł miejsce 16. ;)
Nie wiem co zrobili Bjerkeengen i Kraus, Semenic to im powinien postawić po flaszce, że pozwolili mu wygrać.. W tak słabej obsadzie Kraus który ostatnio dominował wyraĽnie nie wchodzi nawet do drugiej serii. No chyba że jaki¶ wybitny pech do warunków.

A nasi bardzo dobrze, 3 w "10", czwarty tuż za nimi. Fajnie że Grzesiek się trochę obudził z letargu w jaki zapadł na ostatnie 3 sezony. Ziobro cały sezon znakomity, lokata w TOP10 na koniec. Kto wie, może pojedzie w nagrodę do Planicy? A może Biegun, który też jest w niezłej formie, a latać potrafi. Zobaczymy, jakie będ± decyzje.
(17.03.2013, 12:11)
daro
Mam nadzieję, że typer będzie w sezonie letnim.
(17.03.2013, 11:41)
Pawmak
@ Glon
Ale to jak się Ľle trafi, to już tylko sportowa kwestia. Też się nieraz denerwowałem, ale to inna sprawa. Tu chodzi o typowanie z prawidłowym mnożnikiem zgodnie z intencjami. Ale można się pocieszać, że może np. po treningach bym gorzej wytypował i też x 1,5, albo wyniki konkursu byłyby inne, gdyby się rozpocz±ł o innej godzinie...
(17.03.2013, 11:31)
Adam
Szkoda, że sezon skoków dobiega końca. Lubiłem sobie co tydzień obstawić typera. Super zabawa!!
(17.03.2013, 11:10)
Glon
Typer tak ma. Wczoraj miałem Ziobrę na 2, a był 3. Dzisiaj Poppingera 3, a był 4. Zamiast 200 pkt, 80 pkt.
(17.03.2013, 10:30)
Pawmak
Z tych 25 punktów żałuję 15 ;) A niech mi ich zabraknie...
(17.03.2013, 10:22)
daf
@Autor
Zaryzykowałbym twierdzenie, że Ziobro zakończył PK na ósmym miejscu, a różnica między zwycięzc± a Nowwegiem jest jeszcze mniejsza, bo zaledwie 11 punktów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że (o ile się nie mylę), na lato w kwestii limitów zgarniamy cał± pulę:
- w P¦ 6 miejsc z listy + Jan Ziobro za "trójkę" w periodzie
- w PK 8 miejsc.

Teoretyczni e jeszcze Kłusek może wypa¶ć z "55-tki" WRL, ale tylko teoretycznie.
(17.03.2013, 09:59)
Pawmak
Ja trafiłem Poppingera na 4. miejscu na ponad 2 doby zarówno przed pierwotn±, jak i ostateczn± godzin± rozpoczęcia konkursu (oficjalnie 6:45), ale boję się okradzenia z 25 punktów, bo przez jaki¶ czas figurowała 5:45 jako rozpoczęcie i tego się niestety trzymaj± na stronie :P

Brawo Marat Żaparow! S± punkty dla Kazachstanu w tym sezonie. Tatu trochę szkoda - 3,5 pkt zabrakło. Mogli jeszcze dać Tudora i Toroka. Fajnie, że Białorusin choć raz (tzn. w 2 konkursach) wyst±pił w CoC i nawet raz nie był ostatni.

@ Glon
Gratulacje od zdobywcy 2. miejsca :)
(17.03.2013, 09:54)
Miedziane Pociski
ja mam justina 1 trafiłem i sardyko w 5 ,akurat jego miałem na 4 miejscu pół punktu no nieee
(17.03.2013, 09:35)
Glon
Odległo¶ciowo Ziobro lepszy od Dietharta, tylko noty za styl słabiutkie.
W typerze Poppingera miałem na 3 miejscu, 0,5 pkt zabrakło :(
Ale udało się wygrać w całym kontynentalnym :))
(17.03.2013, 09:20)