Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Pi±te miejsce Gregora Schlierenzauera w konkursie w Kuopio, przy jednoczesnej czwartej lokacie Andersa Bardala, zapewniło Austriakowi zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata w sezonie 2012-2013. Zaledwie 23-letni Schlierenzauer zdobył już drug± Kryształow± Kulę.

- Jestem bardzo szczę¶liwy i dumny - powiedział dziennikarzom po zawodach w Kuopio - bo to był naprawdę dobry sezon i jak dot±d mój najlepszy. Udało mi się wygrać wła¶ciwie wszystko: Turniej Czterech Skoczni, Puchar ¦wiata i trzy medale mistrzostw ¶wiata. Cieszę się, że zwycięstwo rozstrzygnęło się już teraz, bo dzięki temu nie muszę się już stresować i mogę się cieszyć z końcówki sezonu.

Do najlepszych w historii cyklu pucharowego "Schlieriemu" jeszcze sporo brakuje. Rekord zwycięstw dziel± Matti Nykänen oraz Adam Małysz, z których każdy wywalczył aż cztery Kryształowe Kule. Czy Schlierenzauer jest w stanie dorównać tym mistrzom?

- Nie będzie łatwo - przyznał utalentowany Austriak. - W skokach nie da się wszystkiego zaplanować, bo na niektóre sprawy nie ma się wpływu. Przede wszystkim mam nadzieję, że w następnych latach będzie mi dopisywać zdrowie, że będę miał rado¶ć ze skakania i że będę w stanie rywalizować z najlepszymi, startować na najwyższym poziomie.

Fińskich dziennikarzy interesowało także to, jak zwycięzca Pucharu ¦wiata zapatruje się na kwestię powrotu do skoków Janne Ahonena, z którym rywalizował choćby w sezonie 2007-2008 w Turnieju Czterech Skoczni (które przypadło Finowi).

- Powrót Ahonena jest na pewno czym¶ wspaniałym dla tej dyscypliny i dla Finów, jednak osobi¶cie uważam to za co¶ dziwnego - wyraził swoj± opinię Schlierenzauer. - On już dwa razy kończył karierę, więc kolejny powrót jest po prostu nudny. Cieszę się jednak na nasz± rywalizację, ponieważ on jest fajnym człowiekiem i jednym z najlepszych skoczków narciarskich na ziemi.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
uskotko
"Za Ahonenem i Nykaenenem mógłby narty nosić. Nad nimi nikt się nie litował, nie zmieniał zasad, nie restartował serii. Jak wiało w plecy to musieli skakać dalej od tych, którym dmuchało pod narty."

Piękne!
(14.03.2013, 18:19)
OtokoNoHito
Nagłówek mocno prowokacyjny. To znaczy, zgodny, oczywi¶cie, ze słowami zawodnika, ale równie zgodny byłby "Schlierenzauer: cieszę się na powrót Ahonena" albo "Schlierenzauer: Ahonen to jeden z najlepszych skoczków na ziemi", a odbiór i komentarze byłyby zapewne inne.
(14.03.2013, 10:31)
Bartt
Ahonen w "dziesi±tce" klasyfikacji generalnej przyszłego sezonu? To naprawdę karkołomne stwierdzenie. My¶lę, że sam Ahonen nie ma aż takich ambicji. Po prostu widzi, że jest szansa kolejnego już występu na Igrzyskach Olimpijskich i ta perspektywa skusiła go do powrotu. Dzi¶ żeby łapać się do fińskiej drużyny na wielkie imprezy nie trzeba nawet punktować w Pucharze ¦wiata (przykład - Heiskanen i Koivuranta), więc w "czwórce" najlepszych w swoim kraju na pewno się znajdzie. Ale żeby walczył o "10" w generalce? Hmmm.. trochę to zbyt optymistyczne podej¶cie moim zdaniem.
(13.03.2013, 23:06)
józek z bażin
A ja osobi¶cie uważam, że kolejne wygrane Schlieriego o 0,5 czy 0,3 pkt s± nudne. Za Ahonenem i Nykaenenem mógłby narty nosić. Nad nimi nikt się nie litował, nie zmieniał zasad, nie restartował serii. Jak wiało w plecy to musieli skakać dalej od tych, którym dmuchało pod narty.
(13.03.2013, 22:22)
FanZografskiego
Grzesiek weĽ wypij bo już nudzisz...idĽ spać :P
(13.03.2013, 21:24)
antypajank
mysle ze to co napisal PLANET pomyslalo 90% ludzi po zobaczeniu tytulu :D nic dodac nic ujac :D
(13.03.2013, 21:16)
w tamtych czasach
"W tamtych czasach" to chyba Schlierenzauer zdobył pierwsza kryształowa kulę, rok wczesniej "w tamtych czasach" był drugi a w "tamtych czasach:" gdy Małysz zdobył Kule to Schlierenzauer był chyba 4. No ale to ja na pewno mam sklerozę a nie @go¶ć.
Na Gregora nic nie działa. Jego co najwyżej może przeskoczyć w klasyfikacji kto¶ w momentalnie lepszej formie od niego. Jego na podia klasyfikacji generalnej wnosic nie trzeba a te unikatowe wypadki to tylko zasłona dymna by tacy naiwniacy wierzyli że to jego wnosza a nie Schlierenzauerowi kradna podia ... to taka zasada gdy złodziej krzyczy łapać złodzieja i sam kradnie na całego
(13.03.2013, 19:04)
Jacob
Ahonen to nie ten go¶ć sprzed kilku lat. Jak chce co¶ zrobić z fińskimi skokami to niech to robi jako trener a nie skoczek
(13.03.2013, 18:03)
xxx
Teraz jest git! :)
(13.03.2013, 17:29)
xxx
Gregor Schlierenzauer nie ma 20 lat, tylko 23 lata.
(13.03.2013, 17:29)
android136
Jak Ahonen chce wracać co dwa lata do skoków to... , ale nie wróci jest już na to za słaby
(13.03.2013, 17:09)
ziemia
PLANET - lubię Twój wpis :)
(13.03.2013, 16:58)
PLANET
Sam jest nudny...
(13.03.2013, 16:53)
Go¶ć
Nie mam nic do Schlierenzauer ale taka prawda jakby skakał w tamtych latach to nie wiem czy byłoby aż tyle zwycięstw. Wtedy jak zawiało jak nie poradziłe¶ sobie to dziękuje spadałe¶ niżej a tu belki punkty wiatr punkty to jest już bardziej zagrywki hazardowe niżeli czysty sport. kiedy¶ jak zmienili belkę to wszyscy jeszcze raz skakali a dzi¶ jakie¶ ¶mieszne punkty wiatr do dar i szczę¶cie które towarzyszyło skoczkowi a nie w rekach tych ¶miesznych działaczy. Ten sport jak nie zostanie zrewolucjonizowany to bedzie to sport Austryjacki nic więcej.
(13.03.2013, 16:51)
gosc
Ja jestem zadowolony ze Janne wraca ,znów będę mógł zobaczyc swojego idola i wcale nie uważam ze nawet gdyby mu nie szło ze szarpie swoj± legendę ,on swoje już wygrał ,to jest kto¶ kto 2 razy zdobywał Puchar ¦wiata kto¶ kto 5 razy wygrywał w TCS ,jest także Mistrzem ¦wiata i jemu wolno ,jak kiedy¶ Goldi bawił się skokami spadał na bule ale jemu wolno on swoje wygrał tak samo Schmitt. Ahonen swoje lata ma ,normalne ze kondycja już nie jest taka jak u 25 latka ,ale Janne nie schodzi poniżej pewnego poziomu ,jestem przekonany ze będzie w 10-tce klasyfikacji generalnej a to naprawdę wyczyn po takiej przerwie ,życzę mu też medalu w Soczi. Kiedy wrócił w sezonie 2009/2010 to skakał dobrze ,przecież był 2 w TCS mało co by go nie wygrał po raz 6-ty , na Olimpiadzie był 4 a w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata 11 ,wiec to dobre wyniki po przerwie , prawda jest taka ze nikt nie powinien oczekiwac od Ahonena ze w sezonie 2013/2014 będzie dominował czy co¶ takiego ,jak już mówiłem kondycja już nie ta co kiedy¶ ,Ahonen stawia na TCS i Olimpiade w Soczi , on nie skupia się na Pucharze ¦wiata.
(13.03.2013, 16:42)
go¶ć
Ahonen jest lepszym skoczkiem niż Schlierenzauer
(13.03.2013, 16:23)
uskotko
Racja, 20 ma moja siostra, wielka fanka Gregora i też ze stycznia :P
(13.03.2013, 16:13)
legol
Zgadzam sie z Gregorem w 100 procentach.
Wraca zeby ratowac finskie skoki tylko czy to ma sens, dwa razy konczyl kariere i gdy wracal to skakal przecietnie.Choc fajnie bedzie zobaczyc takiego mistrza znow na skoczni ale czy oby nie klepiacego bule, oby nie.I ich pojedynek ze Schmittem i Kasaim a moze tez Janda jesli nie skonczy bedzie ciekawy w Soczi.Ktory mistrz okaze sie najlepszy w tym wieku.
(13.03.2013, 16:10)
budrys92
Gregor ma 23 lata a nie 20 ;p