Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Podczas mistrzostw ¶wiata w Val di Fiemme austriaccy zawodnicy i zawodniczki wywalczyli cztery medale, ale tylko jeden złoty. Czy dla podopiecznych Alexandra Pointnera była to udana impreza?

Na normalnym obiekcie triumfował Anders Bardal, a srebro wywalczył Gregor Schlierenzauer. 23-letni Austriak miał aspiracje na kr±żek z najcenniejszego kruszcu, lecz należy przyznać otwarcie - to nie były idealne mistrzostwa dla triumfatora Turnieju Czterech Skoczni. Choć oprócz indywidualnego medalu Tyrolczyk zdobył jeszcze srebro w konkursie mieszanym oraz złoto w drużynie na dużej skoczni, to zapewne nie jest w pełni usatysfakcjonowany:

- Wracam do domu z trzema medalami mistrzostw ¶wiata. W sobotę z zespołem zdobyli¶my złoty medal, który jest wisienk± na torcie w mojej kolekcji z Predazzo. Osobi¶cie nie jestem do końca zadowolony ze swojego występu. Mogłem na pewno skakać dużo lepiej - relacjonuje Schlierenzauer.

- Opu¶cili¶my Val di Fiemme. Po wspaniałych dwóch tygodniach w Predazzo wracamy do domu. Nareszcie można odpocz±ć - podsumował na swoim blogu „Schlieri”.

To już niemal pewne, że 23-latek odbierze w Planicy Kryształow± Kulę. Obecny sezon, pomimo „porażki” w Val di Fiemme, może uznać za udany: triumf w Turnieju Czterech Skoczni, poprawienie rekordu liczby wygranych konkursów Pucharu ¦wiata - to tylko niektóre aspekty, ¶wiadcz±ce o dobrej passie skoczka.

- Mój sezon jest fantastyczny. Wygrałem Turniej Czterech Skoczni, skoczyłem po rekord zwycięstw Pucharu ¦wiata, mam trzy medale mistrzostw ¶wiata - kończy reprezentant klubu SV Innsbruck Bergisel.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Seba99pl
Największy troll jakiego spotkałem.
(06.03.2013, 19:59)
Krysia
GREGOR jest ¶wietny.Uwielbiam tego skoczka,życzę Mu wielu zwycięstw,dużo zdrowia.Gratuluję rodzicom syna.
(06.03.2013, 12:22)
Jaro
@Seba99pl
Pierwsze prawo trolla - "pisz tak, aby zirytować innych". Nie dawaj się sprowokować przez tak tanie zagrywki...
(06.03.2013, 10:47)
fan skoków85
@RemigiuszMakrela
Czemu głupie jest twierdzenie: "że sezon z Mistrzostwami ¦wiata jest fantastyczny, gdy nie zdobywa się indywidualnego Mistrzostwa ¦wiata."??
To każdy osobno powinien rozstrzygn±ć czy dla niego jest udany czy nie?? Dla Schlierenzauera jest fantastyczny. Widocznie on ceni sobie każdy medal ł±cznie z drużynowym- jego prawo.
(06.03.2013, 10:12)
Seba99pl
@legol
ILE RAZY PISAĆ ŻEBY¦ NIE PISAŁ W L. MN?!
Szlak mnie trafia jak czytam twoje komenty tak jak tu:
MIEJMY nadzieję że to pasmo sukcesów u Gregora...
Kibicuj komu chcesz, ale nie pisz w liczbie mnogiej.
(06.03.2013, 08:39)
ReTreee
Mówi że ma fantastyczny sezon, ale w głębi duszy na pewno czuje niedosyt. Na ¶redniej skoczni przegrał złoto z Bardal'em, a na dużej został po prostu zmieciony. Moim zdaniem trochę olał te M¦, był pewny że zgarnie złoto i się dobrze nie przyszykował, kiedy inny przygotowali najlepsz± formę.
(05.03.2013, 22:22)
legol
No i jeszcze to nie koniec pasma sukcesow w tym sezonie u Gregora.Juz Lahti czeka, rokordzik do pobicia kolejny, a na koncu Planica gdzie Gregor czuje sie jak ryba w wodzie.W Val di Fiemme i tak mielismy dobre humory bo wygral Stoch wiec nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.Miejmy nadzieje ze to pasmo sukcesow bedzie sie o Gregora ciagnelo i ciagnelo..
(05.03.2013, 20:36)
Bartt
A co ma teraz mówić, wiadomo że nie powie że jest zawiedziony bo wszyscy uznaj± go za pyszałka.... Ale na pewno w głębi duszy jest nieco rozczarowany tymi mistrzostwami... Nie zdobyć indywidualnego tytułu w sezonie, w którym się tak dominuje, to na pewno policzek dla skoczka, którego niektórzy uważaj± za najlepszego w historii...
(05.03.2013, 19:12)
Avatar18@
Czy ja wiem czy fantastyczny o Val de fiemme tego powiedzieć nie można :)
(05.03.2013, 19:01)
hmm
Makrelo a sk±d wiesz czy w konkursach indywidualnych nie było megaprzekrętów ze sprzętem i dlatego wyniki takie dziwne? Przeciez tam nikt kontrolerom na rece nie patrzył. Być może Austraicy własnie dlatego tak patrzeli na ręce sędziów w czasie konkursu druzynowego, Wiesz skoro na wizji i oczach milionów kibiców chcieli się dopu¶cic takiego oszustwa to co się działo na zapleczu...to mi jak żyw przypomina afere "i czasopisma". Zanczy zauważa to bedziemy udawali że pomuyłka a nie to dobra nasza
(05.03.2013, 17:32)
RemigiuszMakrela
@frugo
Złodzieje to Austriacy z Hoferem na czele. Choć uczciwie przyznam, że w tym sezonie, mimo zmian belek na życzenie trenera, ogarnęli się. Bo już nie ma takiej sytuacji jak kiedy¶, że odwołuje się serię bo Schlieri straciłby szansę na wygranie TCS czy anulowanie wyników zakończonej serii drużynówki, gdzie słabo skoczył Austriak. W tym sezonie nikt w sumie nie jest złodziejem. To był jedna sytuacja i nie skre¶lajmy za ni± Norwegów, bo to że raz Morgi uratował nam medal nie odpokutuje nagle wszystkich grzechów austriackiej mafii.

Moim zdaniem głupie jest twierdzenie, że sezon z Mistrzostwami ¦wiata jest fantastyczny, gdy nie zdobywa się indywidualnego Mistrzostwa ¦wiata. Oczywi¶cie mam tu na my¶li zawodników czołówki.
(05.03.2013, 17:01)
frugo
Teraz kibicuję Polakom i Austriakom.
Norwegowie to złodzieje.
(05.03.2013, 15:41)
FanZografskiego
Zawody na dużej skoczni były na wysokim poziomie i temu nie sprostał..nie każdy musi wszystko wygrywać,aczkolwiek s± tacy co i z miejsca w "10" się uciesz±...no cóż...podejrzewam że Schlierenzauer będzie takim nie do końca spełnionym zawodnikiem pokroju Hannavalda czy Schmitta,bo to że w Austrii jest najlepszy to nie podlega dyskusji...
(05.03.2013, 15:03)
gracz1
Schlierenzauer jest ¶wietnym skoczkiem.
(05.03.2013, 14:41)
Seba99pl
Mam nadzieję że w przyszłym sezonie osi±gnie poziom tutejszego Schmitta.
(05.03.2013, 14:19)