TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
14.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Tom Hilde zwyciężył w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu mężczyzn o mistrzostwo ¶wiata na skoczni normalnej. Norweg poleciał najdalej ze wszystkich, uzyskuj±c 103 metry.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Za Hilde uplasowali się Taku Takeuchi i Andreas Stjernen (obaj uzyskali po 102,5 metra), a czwarty rezultat osi±gn±ł Andreas Wank (100,5 m).

Bardzo dobrze spisali się Polacy - najwyżej z naszych reprezentantów uplasował się Dawid Kubacki, który poleciał na odległo¶ć 99,5 metra, co na dłuższy czas dało mu prowadzenie, a ostatecznie - pi±t± lokatę. Tuż za nim znalazł się Maciej Kot (101,5 m). Czołow± dziesi±tkę zamkn±ł Piotr Żyła (100,5 m).

Warto zaznaczyć, że do konkursu zakwalifikował się komplet Finów (Anssi Koivuranta, Ville Larinto, Sami Heiskanen i Lauri Asikainen), a także reprezentanci krajów stosunkowo rzadko widywanych w Pucharze ¦wiata, jak Grecja (Nico Polychronidis) czy Estonia (Kaarel Nurmsalu, Martti Nomme).

W grupie zawodników z gwarantowan± kwalifikacj± najdalej poleciał Simon Ammann - Szwajcar uzyskał 102,5 metra. Dobrze spisali się również Jan Matura (100,5 m), Kamil Stoch (99,5 m) i Severin Freund (99 m).

Zawodnicy bez pewnej kwalifikacji startowali z belki numer 11, natomiast dla ostatniej dziesi±tki obniżono j± do bramki dziewi±tej.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Tom Hilde
Norwegia
103.0
121.3
2
Taku Takeuchi
Japonia
102.5
120.7
3
Andreas Stjernen
Norwegia
102.5
119.8
4
Andreas Wank
Niemcy
100.5
117.7
5
Dawid Kubacki
Polska
99.5
117.4
6
Maciej Kot
Polska
101.5
117.1
7
Manuel Fettner
Austria
100.0
116.4
8
Wolfgang Loitzl
Austria
99.0
115.0
9
Daiki Ito
Japonia
100.5
114.4
10
Piotr Żyła
Polska
100.5
114.3
11
Sebastian Colloredo
Włochy
98.5
113.2
12
Dimitry Vassiliev
Rosja
100.0
113.1
 
Yuta Watase
Japonia
100.0
113.1
14
Vladimir Zografski
Bułgaria
97.5
112.1
15
Jakub Janda
Czechy
98.0
111.5
16
Kaarel Nurmsalu
Estonia
95.5
111.3
17
Michael Neumayer
Niemcy
98.5
110.8
18
Noriaki Kasai
Japonia
97.5
110.7
19
Thomas Morgenstern
Austria
98.5
110.6
20
Lukas Hlava
Czechy
96.0
107.7
 
Andrea Morassi
Włochy
96.0
107.7
22
Jaka Hvala
Słowenia
96.0
107.5
23
Alexey Romashov
Rosja
96.5
107.1
24
Stefan Kraft
Austria
94.5
106.8
25
Vincent Descombes Sevoie
Francja
95.5
106.2
26
Martti Nomme
Estonia
93.5
103.8
27
Matjaz Pungertar
Słowenia
93.5
102.7
28
Roman Koudelka
Czechy
92.5
101.7
29
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
95.5
101.3
30
Anssi Koivuranta
Finlandia
93.0
101.0
31
Anders Johnson
USA
92.5
100.1
32
Ville Larinto
Finlandia
91.5
98.8
33
Ilja Rosliakov
Rosja
92.5
97.6
34
Davide Bresadola
Włochy
89.5
95.4
35
Sami Heiskanen
Finlandia
88.5
93.5
36
Ronan Lamy Chappuis
Francja
88.5
93.2
37
Lauri Asikainen
Finlandia
89.0
91.2
 
Alexey Korolev
Kazachstan
88.5
91.2
39
Nico Polychronidis
Grecja
87.0
90.4
40
Radik Zhaparov
Kazachstan
87.5
90.3
41
Peter Frenette
USA
87.5
89.0
42
Roberto Dellasega
Włochy
86.5
86.8
43
Alexander Mitz
Szwecja
86.5
85.7
44
Tomas Zmoray
Słowacja
84.0
85.1
45
Carl Nordin
Szwecja
88.5
81.8
46
Volodymyr Veredyuk
Ukraina
83.0
79.3
47
Remus Tudor
Rumunia
83.5
77.9
48
Andrii Klymchuk
Ukraina
84.0
77.0
49
Konstantin Sokolenko
Kazachstan
81.5
75.5
50
Seou Choi
Korea Pd.
80.0
74.9
51
Patrik Lichy
Słowacja
79.5
70.1
52
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
74.0
53.5
53
Akos Szilagyi
Węgry
69.5
48.2
54
Kristaps Nezborts
Łotwa
57.0
19.8
55
Gregor Schlierenzauer
Austria
98.5
0.0
 
Anders Bardal
Norwegia
DNS
0.0
 
Anders Jacobsen
Norwegia
96.5
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
99.0
0.0
 
Kamil Stoch
Polska
99.5
0.0
 
Robert Kranjec
Słowenia
96.0
0.0
 
Richard Freitag
Niemcy
95.5
0.0
 
Jan Matura
Czechy
100.5
0.0
 
Peter Prevc
Słowenia
96.0
0.0
 
Simon Ammann
Szwajcaria
102.5
0.0
65
Denis Kornilov
Rosja
99.5
DSQ
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
DAWID29
Szkoda Szwedów :/
(23.02.2013, 12:51)
outsider
Skoki kilku outsiderów na YT

Seou Choi
http://www.youtube.co m/watch?v=QnP-gyl9Sjg

Akos Szilagyi
http://www.youtub e.com/watch?v=JFvVZJiUPzI

Nico Polychronidis
http://www.y outube.com/watch?v=ozNyNPDPa3o

Patrik Lichy
http://www.youtube.c om/watch?v=8Te_mCp4z38

Remus Tudor
http://www.youtube.c om/watch?v=tdw8n5BeEkg

Tomas Zmoray
http://www.youtube. com/wa...eature=youtu.be
< br>Martti Nomme
http://www.youtube.c om/watch?v=NIivwLVvuTM
(23.02.2013, 12:34)
Kacpro
Antek99 Jakby tak było to by się wszyscy w tym kraju poszczali ze szczę¶cia :D
(23.02.2013, 12:07)
go¶ć
wszyscy oprócz austri mog± wystawic 4 austria 5
(23.02.2013, 11:19)
B
Dlaczego mogło skakać, aż 4 Kazachów? Reprezentacje na podobnym poziomie mogły wystawić tylko dwóch skoczków. Wyja¶ni mi to kto¶ uprzejmy?
pozdrawiam
(23.02.2013, 10:58)
Antek99
Ja typowałem tak:
1. Stoch
2. Kubacki
3. Żyła
4. Kot
5. Bardal
(23.02.2013, 10:00)
s
Nie ma drużynówki na skoczni normalnej?
(23.02.2013, 09:42)
antypajank
teraz Finlandia moze zazdroscic talentow Estonii, dwa lata temu nie do pomyslenia
(23.02.2013, 09:07)
wania the russian
Mnichu u mnie nie działa, a update nie chce się ¶ci±gn±ć.
(23.02.2013, 03:37)
Mnich
Sporzadzilem liste porownawcza dzisiejszych (wczorajszych) skokow mezczyzn, kobiet i kombinatorow norwerskich.

http://m nichqt.republika.pl/predazzo.x lsx - link do pliku z office'a

Wyniki skoczkow i kombinatorow norweskich sa bez zmian, poniewaz zarowno konkurs kombinatorow jak i kwalifikacje mezczyzn zaczynano z belki 11, ktora bedzie belka bazowa. Skoczkinie zaczynaly obie serie konkursu z belki 21, czyli od ich wynikow zostalo odjete 30,5pkt. W przypadku kobiet brany pod uwage jest skok z serii, w ktorej osiagnela lepszy wynik. W przypadku zawodnikow z czolowej 10-tki meskich skokow do ich wyniku doliczylem note za styl taka jaka mial zwyciezca kwalifikacji, czyli 54,5pkt. Kombinatorzy sa zaznaczeni na czerwono, kobiety na niebiesko.
(23.02.2013, 01:45)
das
Jaki jest kurs na Stjernena? to może być czarny koń, na którym można zarobić duże pieni±dze w przypadku mrdalu dla niego
(22.02.2013, 23:30)
Radziopol
Panowie nie narzekajmy ale też nie wychwalajmy mogę obiecać ,że jutrzejsze zawody musz± być ciekawe ;)

Co do Koflera, Wellingera i innych czołowych zawodników których nie ma: skacz± poniżej możliwo¶ci a dla takich w kadrze nie może być miejsca!

Pozdrawiam i życzę miłego ogl±dania:)
(22.02.2013, 23:20)
OtokoNoHito
Obiektywnie rzecz bior±c: 6 sesji treningowych plus kwalifikacje, razem 7 skoków i w żadnym Stocha nie było w trójce, choć w niektórych czołowi zawodnicy nie startowali. A w trójce mie¶cił się, w poszczególnych sesjach, nawet Kubacki i Żyła. Mocni się wydaj± wszyscy Norwegowie, mocny jak zwykle jest Schlierenzauer. Stoch nie jest w gronie faworytów, ale oby jego najlepsze skoki przypadły na konkurs i zaskoczył.
(22.02.2013, 23:03)
kapi
a ja my¶lę, że niestety tym razem nie będzie medalu ):
(22.02.2013, 22:43)
MASTER MAKS
Moim Zdaniem najlepsza dziesi±tka prezentuje się tak i gwarantuje wam że się sprawdzi :

1.Ammann
2.Shli renzauer (Niestety tak wysoko)
3 Stoch
4.Bardal
5.Matur a
6.Freund
7.Hilde
8.Kubacki
9.Stjernen
10.Takeuchi

12.Kot
15.Zyła
(22.02.2013, 22:22)
ew
Tak poczeka na 5m pod narty i na podium bedzie? nie ta skocznia niestety
(22.02.2013, 22:14)
Maqur
1 Bardal
2. Schlierenzauer
3. Stoch
6. Kubacki
7. Zyła
20. Kot
(22.02.2013, 22:09)
Mati
my¶le ze 2-3 miejsce.
(22.02.2013, 21:54)
Mati
Ciekawe jak nasi w drużynówce wypadna nie ogladam skoków ale MS obejrze,widze ze polacy sa w znakomitej formie inne czasy...;)
(22.02.2013, 21:51)
daf
@andbal
Dodajmy, że Żyła będzie miał narty posmarowane miodem...
(22.02.2013, 21:34)
Bartt
A jak miała czwórka Finów nie wej¶ć skoro za plecami s± już tylko Szwedzi, Kazachowskie, Słowacy, Rumun, Węgier, Koreańczyk i Łotysz... Gorzej że dla całej czwórki szykuj± się lokaty... w pi±tej dziesi±tce.
(22.02.2013, 21:34)
kabans
szkoda ze nie ma druzynowych na sredniej bo medal w kieszeni, moze nawet złoto
(22.02.2013, 21:30)
zigurd petrsen
słaba dospozycja słoweńców. DObrze. Polska miałaby złoty medal, norwegia srebro, br±z japonia.
(22.02.2013, 21:10)
andbal
No i jak tu się nie podniecać. Wszak już dzis wiadomo, że jutro medal zdobedzie Stoch.
(22.02.2013, 21:09)
Antek99
Ale pech Nordina gdyby miał lepsze londowanie by wszedł
(22.02.2013, 21:07)
loteria tepesa
Nie podniecajcie się i tak medale rozdzieli Tepes. Nie startuje jego synalek, kiepsko idzie Kranjcowi, pu¶ci kilku ¶wietnie dzi¶ skacz±cych na bulę, Potrzyma Stocha z 15 minut i poczeka na 5 m pod narty i wepchnie go na podium
(22.02.2013, 20:07)
nieznany
wygl±da na to że Grecja pobiła Koree
(22.02.2013, 19:58)
Dawid123456
A nasi.. Forma jest równa, wysoka. Po prostu ¶wietna.
Tylko czy wystarczy któremu¶ z naszych do medalu?
Może się skończyć na 3 naszych w "10" ( a może i 4) ale żaden może nie być na podium. I ciekawe, czy będzie to traktowane jako sukces czy porażka.

Norwegowie s± potężni. Zwłaszcza to co wyprawia Stjernen.. W tym sezonie okazało się, że jest bardzo dobrym lotnikiem, a teraz się okazuje, że wychodzi z przeciętnego poziomu na mniejszych skoczniach i skacze genialnie. Absolutnie życiowa forma.

Niemcy też mocni. Choć nie aż tak. Swietnie skacze tu Wank, który zdecydowanie odzyskał wigor (przyznaję że sam byłem sceptyczny co do jego powołania). Japończycy także znakomicie, Austriacy poza Gregorem skacz± co najwyżej nieĽle. Ammann, także widać że jest dobrze przygotowany
Za to kompletnie na razie zawodz± Słoweńcy.
(22.02.2013, 19:56)
gracz1
Polacy dzi¶ dobrze.Ciekawy będzie jutro konkurs.
(22.02.2013, 19:53)
Dawid123456
@ula

A niby co się ma z nim dziać? Nie dostał się do "5", bo Kraft, Fetner, Morgi prezentowali się od niego lepiej. Proste.

@Lordek123
Komplet Finów w konkursie na M¦ nie jest niespodziank±. Niespodziank±, bo było 4 Finów w P¦, gdzie lepsze kraje, mog± wystawić więcej skoczków niż 4 ;)
Na M¦ generalnie dużo łatwiej jest osi±gn±ć przyzwoity wynik niż w zawodach P¦.
(22.02.2013, 19:50)
Szychu
@ula, słaba forma i tyle. Nie znalazł uznania w oczach Pointnera.
Nasi dobrze poskakali, w okoliach 100m. Oby jutro w konkursie było też dobrze. A nawet jeszcze lepiej ;)
Walkę Szilagyi-Nezborts o najkrótsz± odległo¶ć wygrał Nezborts. Finowie w komplecie, 2 Kazachów i GREK! I 2 Estończyków bez problemu.
Mocni Norwegowie. Bardal nawet się czuje aż taki mocny, że nie wyst±pił ;)
Ciekawy będzie jutrzejszy konkurs. Już się nie mogę doczekać.
(22.02.2013, 19:49)
on
Polacy w dobrej formie, zabrakło trochę, ale nie wiele każdy niech dołoży jutro po te 2m i będzie super. Typuj±c może i optymistycznie

1. Anders Bardal
2. Kamil Stoch
3. Gregor Schlierenzauer
7. Dawid Kubacki
9. Maciej Kot
15. Piotr Żyła

Predazzo 2003-2013 !
(22.02.2013, 19:49)
Zakrza
Lordek123, Finowie, jak Finowie, ale nie wiem czy zauważyłe¶, że Grek jest w konkursie,
(22.02.2013, 19:44)
ula
a co się dzieje z koflerem?
(22.02.2013, 19:41)
Lordek123
Nie wiem czy zauważyli¶cie ale s± ALL finowie w konkursie :)
(22.02.2013, 19:39)
Lordek123
Nico nico wy¶mienico
(22.02.2013, 19:38)
ry¶ of the best
Też mu kibicowałem. ;d
(22.02.2013, 19:27)
Kacpro
Nico w konkursie! :)
(22.02.2013, 19:15)