TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

76 skoczków z 24 krajów zgłoszono do treningów na skoczni normalnej w Val di Fiemme. Już jutro pierwsze treningi, a w czwartek kwalifikacje.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Na li¶cie startowej mamy zawodników m.in. z Łotwy, Szwecji, Węgier, Grecji, Rumunii i Słowacji. Do walki o najwyższe trofea wraca także Yavgieniy Levkin, który leczył kontuzję.

Nie tylko Kazach powraca. W ekipie Japonii pojawił się Noriaki Kasai, a do Austriaków powracaj± Thomas Morgenstern, Andreas Kofler i Manuel Fettner. U Finów mamy Anssiego Koivurantę i Ville Larinto, a u Czechów Jandę, Koudelkę i Hlavę.

Walka zapowiada się bardzo ekscytuj±co, zwłaszcza na skoczni normalnej, gdzie decydować będ± noty za styl.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
C. Nordin
Szwecja
2
K. Nezborts
Łotwa
3
A. Korolev
Kazachstan
4
D. Dellasega
Włochy
5
R. Zhaparov
Kazachstan
6
A. Klymchuk
Ukraina
7
Y. Levkin
Kazachstan
8
A. Johnson
USA
9
V. Veredyuk
Ukraina
10
A. Sardyko
Rosja
11
A. Mitz
Szwecja
12
N. Karpenko
Kazachstan
13
D. Ipatov
Rosja
14
A. Koivuranta
Finlandia
15
S. Choi
Korea Pd.
16
R. Tudor
Rumunia
17
P. Lichy
Słowacja
18
R. Lamy Chappuis
Francja
19
S. Heiskanen
Finlandia
20
R. Dellasega
Włochy
21
A. Szilagyi
Węgry
22
M. Nomme
Estonia
23
T. Zmoray
Słowacja
24
N. Polychronidis
Grecja
25
D. Bresadola
Włochy
26
K. Nurmsalu
Estonia
27
V. Larinto
Finlandia
28
A. Morassi
Włochy
29
J. Janda
Czechy
30
A. Romashov
Rosja
31
P. Frenette
USA
32
Y. Watase
Japonia
33
S. Hula
Polska
34
V. Descombes Sevoie
Francja
35
I. Rosliakov
Rosja
36
R. Koudelka
Czechy
37
M. Pungertar
Słowenia
38
G. Deschwanden
Szwajcaria
39
C. Kozisek
Czechy
40
L. Asikainen
Finlandia
41
R. Shimizu
Japonia
42
D. Ito
Japonia
43
K. Miętus
Polska
44
D. Kubacki
Polska
45
S. Colloredo
Włochy
46
D. Kornilov
Rosja
47
S. Kraft
Austria
48
L. Hlava
Czechy
49
N. Kasai
Japonia
50
V. Zografski
Bułgaria
51
M. Fettner
Austria
52
P. Żyła
Polska
53
A. Wank
Niemcy
54
R. Velta
Norwegia
55
A. Stjernen
Norwegia
56
T. Morgenstern
Austria
57
T. Takeuchi
Japonia
58
D. Vassiliev
Rosja
59
M. Kot
Polska
60
J. Tepes
Słowenia
61
A. Wellinger
Niemcy
62
W. Loitzl
Austria
63
A. Kofler
Austria
64
J. Hvala
Słowenia
65
M. Neumayer
Niemcy
66
T. Hilde
Norwegia
67
S. Ammann
Szwajcaria
68
P. Prevc
Słowenia
69
J. Matura
Czechy
70
R. Freitag
Niemcy
71
R. Kranjec
Słowenia
72
K. Stoch
Polska
73
S. Freund
Niemcy
74
A. Jacobsen
Norwegia
75
A. Bardal
Norwegia
76
G. Schlierenzauer
Austria

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
ppppp
W artykule napisano: "Walka zapowiada się bardzo ekscytuj±co, zwłaszcza na skoczni normalnej, gdzie decydować będ± noty za styl. "
Czy to znaczy, że zdaniem autora na większych skoczniach noty nie maj± znaczenia?
Wydawało mi się, że wła¶nie dlatego, by pozostawały one istotnym wskaĽnikiem, przyznaje się tam mniej punktów za metr...
(21.02.2013, 11:02)
RemigiuszMakrela
@jemkoguta
Nie no, z Grekiem to raczej Nezborts nie powalczy ;)
(20.02.2013, 14:26)
v
Szkoda, że w skokach nie ma tylu narodowo¶ci jak w biegach narciarskich, z pewno¶ci± byłoby ciekawiej :)
(20.02.2013, 13:16)
Pawmak
No może i tak, w końcu w Sapporo na CoC był na podium na normalnej, a na dużych skoczniach nie ma i tym Pucharze szans na punkty...

Je¶li Szwajcaria i Korea tak zrobi±, to dobrze. I tak nie walcz± o poważne miejsca, więc niech będzie. Ilves w skokach jest dobry, więc też by to było sensowne, ale przydałby się jeszcze Sammelselg. A z Estończyków ten nowy Oja nieĽle skakał na EYOWF-ie. Ciekawe, czy Kanadyjczycy bior± pod uwagę wystawienie kogo¶ na dużej, je¶li by przyzwoicie skakał w Wi¶le. Rowley nawet ostatnio nie najgorzej skacze (choć w ostatnim konkursie miał wpadkę). A że Holendrzy nie wystawiaj± nikogo nawet w Wi¶le, to nie rozumiem.

Tudor w PK skacze, ale słabo. Nie wiem czy Pitea nie lepszy teraz, ale jest na Festiwalu. W zeszłym sezonie Rumuni byli lepsi od Holendrów, a w tym ewidentnie większe postępy zrobili pomarańczowi.
(20.02.2013, 10:30)
zet
Ten Choi na pewno nie jest najsłabszym z Koreańczyków. Przeciwnie - na k-90 może być naprawdę wysoko, tj. w 20-tce. Na większych skoczniach jest słaby, ale na małych skacze naprawdę dobrze.
(20.02.2013, 10:06)
VakoSS
Gregor winner!!
(20.02.2013, 09:21)
zur555
Mialo być Hajek * na pocz±tku
(20.02.2013, 08:59)
zur555
Hej ma wystartowac na k120 je¶li w Wisle pokaze wysoki poziom.
Korea moze zrobic taki sam manewr jak Szwajcaria czyli po COC w Polsce pojechac na druzynówke. Estonia rowniez moze dobrac z kombinacji. Taki Ilves by w skokach mógł do 50 awansować.
(20.02.2013, 08:58)
zador2211
Czy Kamil Stoch zdobędzie medal na M¦ w Val di Fiemme? - ankieta
(20.02.2013, 08:53)
Antek99
Naliczyłem 11 kadr na drużynówkę + USA i Francja je¶li dobior±
(20.02.2013, 08:48)
kondabo
Ten Tudor z Rumunii skacze ostatnio coraz lepiej. Często go widzę w pucharze kontynentalnym
(20.02.2013, 08:00)
RyuuguuRena
Moim zdaniem brakuje ze strony Czechów Hajka, który w ostatnim czasie skakał lepiej niż Janda.
(19.02.2013, 22:53)
jemkoguta
licho i lichy - też się dobrali¶cie. Pomyliłem Was. ;)
(19.02.2013, 22:11)
licho
Słowacja to chyba mogłaby wystawic ale Władka Rosko..
poza tym nie maj± nikogo
Kartik chyba juz nie trenuje
Nosal jeszcze cos tam chyba skacze bo wybiera sie na Uniwersjade w grudniu
(19.02.2013, 22:10)
licho
na M¦ każda federacja może wystawic max 6 skoczkow do treningow i 4 do zawodow
nie trzeba miec punktow PK ani FIS
(19.02.2013, 22:08)
team Słowacja
A Słowacja to niby kogo ma wystawić do druzynówki? Tych 2 rówiesników Nezbortsa z EYOWFu trenuj±cych od 2 lat czy może Hyska i Mesika na dokładkę?
(19.02.2013, 22:05)
jemkoguta
Z tego, co się orientuję, to limity tutaj nie graj± roli. Nezbortsa na tej li¶cie nie ma, a tu jest. Kazachowie w rankingach plasuj± się prawdopodobnie niżej niż Amerykanie, a s± w czwórkę. My¶lę, że to jednak strategia, jak już pisałem. A szkoda, bo w drużynówce mogliby wzi±ć udział. Maj± jednak chrapkę na medal w mixie i niepotrzebne im się wydało męczenie na tej drużynówce. Zwłaszcza, że Jerome i Hendrickson w formie.
(19.02.2013, 21:53)
Pawmak
Lazzaroni po zakończeniu kariery wrócił i ostatniego lata skakał nawet w CoC, ale mógł zakończyć drugi raz. Kompletnie bez sensu, żeby drużyny nie wystawili Francuzi, Amerykanie, Szwajcarzy czy nawet Koreańczycy, a na to się zanosi (a je¶li już, to jakie¶ kombinowane z kombinatorów). Koreańczycy to w ogóle jaja zrobili jakie¶ - nie do¶ć, że jeden, to jeszcze chyba najsłabszy... Nawet po dwóch Słowaków i Ukraińców (już o Szwedach nie mówi±c) i to jest akurat buduj±ce. A Łotysza się nie spodziewałem - to Szilagyi może nie będzie ostatni i nie będzie jednego outsidera. W tym kontek¶cie bez sensu też, że nie ma żadnego Kanadyjczyka ani Holendra.

No z Lewkinem i Karpienk± to ciekawe - pierwszy w tym sezonie występ od razu na M¦. Widocznie s± w lepszej formie niż też powypadkowy Pczelincew, który jako jedyny zapunktował w LGP.

Rosjanie szerok± ław± atakuj± - 6 wystawili (więcej niż Norwegia, Niemcy i Słowenia). I nie ma w tej "6" Kaliniczenki ani dobrych ostatnio Chazetdinowa czy Bojarincewa, a jest fatalnie skacz±cy Ipatow. Włosi też zaszpanowali pi±tk±, ale D. Dellasega jest do odstrzału. A Finowie jednak Muotki nie spróbuj±, choć jest podobno rezerwowym.
(19.02.2013, 21:49)
lichy
@jemkoguta
federacje takie jak USA czy Francja maj± jakie¶ tam limity
dlatego ze Stanów jad± Johnson i Frenette bo tylko oni s± na li¶cie w rankingu WRL
(19.02.2013, 21:34)
licho
Nezborts raczej nie powalczy z nikim
a Szilagyi moze z Lichym powalczyc ewentualnie
nie wiadomo tez od kiedy skacz± Levkin i Karpenko bo mog± byc totalnie bez formy
(19.02.2013, 21:31)
frsdfsdsfhj
fajnie by było gdyby rumunia,słowacja,ukraina,szwec ja,korea płd.,kanada,usa i francja wystartowali w drużynówce
(19.02.2013, 21:24)
gracz1
Kasai już wyleczył kontuzję.Ciekawe jak się spisze na M¦.
(19.02.2013, 21:22)
jemkoguta
@tommm

Na to wygl±da.

@lichy
I d±c t± logik±, można pytać: po co w ogóle startuj± w indywidualnym? Żeby zakwalifikować się do konkursu głównego i zaj±c co najwyżej miejsce w okolicach trzydziestki? A jednak s±. Jest nawet Nezborts, który prawdopodobnie powalczy z Węgrem, Grekiem i Słowakami (może jeszcze z kim¶) o to, by nie być ostatnim. Choć szczerze w±tpię, żeby wygrał tę rywalizację.
(19.02.2013, 21:20)
tommm
Dobrze liczę, że 65 zawodników będzie mogło wystartować z tej grupy w zawodach?
(19.02.2013, 21:18)
tommm
czyżby Kasai już wyleczył kontuzję?
(19.02.2013, 21:15)
jemkoguta
@piki @licho

O posunięciach Szwajcarów nie wiedziałem. Dzięki za wyja¶nienie. Dziwi mnie jednak, że Sabrina nie jedzie. Choć ostatnio chyba na P¦ nie bywała. Czemuż to?
(19.02.2013, 21:14)
a
jest Grek
(19.02.2013, 21:10)
Antek99
Szkoda że Tylko 1 Koreańczyk
(19.02.2013, 21:10)
Emil
Już prędzej bym się spodziewał Fletchera i Demonga (amerykańskich kombinatorów) w sztafecie biegaczy niż w konkursie skoków. Skokowo to jest dramat. Spillane co był mistrzem ¶wiata w kombinacji i skokowo był 11 lat temu w formie, że mógł powalczyć o punkty LGP w skokach teraz klepie bule gorzej od naszych kombinatorów. Inni Amerykanie nie wiele lepsi.
(19.02.2013, 21:06)
licho
powiedzcie mi po co Francja czy USA ma startowac w druzynówce ?? zeby zajać 11 czy 12 miejsce?
gdyby USA miała zamiar startować w druż. przysłałaby Fairalla i Lamba ktorzy s± o niebo lepsi od tamtejszych kombinatorów
Francuzi akurat maj± kombinatorów na poziomie, Jason Chappuis jest raczej lepszy od Ronana a i z Descombesem czesto wygrywał
(19.02.2013, 21:01)
licho
Chedal skończył karierę, Lazzaroni też odpuscil raczej bo nie przypadły mu do gustu nowe kombinezony
(19.02.2013, 20:59)
Wiktor
@dudi...
Chedal skończył karierę :( a co z Lazzaronim to nie wiem...
(19.02.2013, 20:55)
5pm
Lazzaroni już 3 lata temu skończył karierę. A wg wikipedii Chedala, on także zawiesił narty na kołku na poczatku tego roku.
(19.02.2013, 20:54)
Paweł Stawowczyk
dudi: Francuzi zakończyli kariery, a co do Amerykanów i Francuzów w drużynówce to wydaje mi się że odbior± kombinatorów...
(19.02.2013, 20:54)
dudi
Bardzo mnie dziwi brak 4 zawodników z Korei Płd. Przecież na przedostatniej drużynówce w Willingen wystawili drużyne, a teraz jest tylko Seou Choi ... to kolejne zaskoczenie, bo w lepszej formie wydawał się byc Chil Ku Kang. Bardzo zawiedli mnie również amerykanie i francuzi. Pierwsi z nich maj± duże pole manewru (Lamb,Fairall,Alexander, J Glasder) 2 z 4 w nawiasie mogli spokojnie sobie dobrac. Francuzi z kolei nie maj± takiego pola do popisu, ale mimo wszystko powinni wystawic Mayera i Viryego. ( Co z Chedallem i Lazzaronim tak apropos? ) Na mistrzostwach poza Polakami mocno będe trzymał kciuki za Thomasa Morgensterna. Mam nadzieje, że złapał formę przynajmniej tak± jak± dysponował na poczatku sezonu. Jako faworytów upatruje: Schlieriego, Ammana, Freitaga,Jacobsena, Bardala, Stocha i nieobliczalnego Morgiego. Czarnym koniem mog± byc słoweńcy, Matura, Kot i D.Ito. Spodziewam się dobrych skoków Włochów. Nie zdziwie się jeżeli 2 z nich awansuje do 2 serii, a Colloredo pokusi się o pierwsz± "15". Miłym zaskoczeniem może byc Nurmsalu, Frenette i Sevoie. Ogromnie cieszę się z powrotu Levkina, życzę mu awansu do konkursu głównego :)
(19.02.2013, 20:50)
wirek1878 (sorry, ze nie zagolowany:)
Brakuje mi jedynie ktoregos z mlodych Holendrow. Moze troche zenujace, ze Kanadyjczycy nie mogli wyslac Rowleya czy Korka. Super, ze Kazachowie, Ukraincy i inni ,,weterani skokow" sa. A najbardziej zadowolony ze Slowakow :)
(19.02.2013, 20:46)
licho
w tym sezonie we wszystkich 3 ligach startowało 28 państw
brakuje Kanady (kontuzja Boyd-Clowesa ale 2 innych zawodników punktowało w PK, s± w Wisle takze raczej nie wystartuj± w mik¶cie)
Holandia też ma 2 skoczków z punktami PK ale jak widac prowadza ich zbyt zachowawczo, a taki van der Aalst spokojnie móglby powalczyc o awans do konkursu
nie ma też Turków ( nie wiadomo co z Yukselem , nie startował od lata?) i Bialorusinow (ich zawodnicy probuja i w skokach i w kombinacji dlatego startuj± na M¦ w kombinacji bo wyzsza belka )

z krajów nieskacz±cych w tym roku nie ma Chin którzy chwilowo inwestuja tylko w skoki pań.
(19.02.2013, 20:44)
Maarten
Super, wszyscy miło¶nicy egzotyki s± chyba przeszczę¶liwi :) Skacz±cy po 50 metrów w zawodach niższej rangi Nezborts to prawdziwa sensacja.
(19.02.2013, 20:41)
RIHU
chin, holandi, kanady, białorusi, chorwata
(19.02.2013, 20:38)
RIHU
i kanady
(19.02.2013, 20:37)
Dejan
RemigiuszMakrela Fakt, zapomniałem o Willingen.

(19.02.2013, 20:36)
RIHU
24 państwa, brakuje tylko chin
(19.02.2013, 20:36)
RemigiuszMakrela
@Dejan
Choć mógł wyst±pić Korek albo kto¶ jeszcze faktycznie.
@sdas
Chorwat o ile wiem zakończył troszkę czasu temu karierę, Chińczycy nigdzie nie startuj± od długiego czasu, nie mówi±c już o Brytyjczykach i Gruzinach.
(19.02.2013, 20:34)
licho
Szwajcarzy pojawi± się na 100% w drużynówce
decyzja o tym kto pojedzie na drug± cze¶ć M¦ zapadnie po zawodach PK w Wi¶le

cieszy powrót Levkina i Karpenki, po wypadku , była cisza o nich od listopada
z niezapowiadanych wczesniej s± jeszcze Łotysz , Nomme z Estonii , Ipatov i Lichy (ale on akurat startuje tez w kombinacji, choc nie widzialem go w zadnych zawodach z biegowkami na nogach)
(19.02.2013, 20:32)
piki
@jemkoguta

Szwajcarzy zawiedli, ale ich strategia chyba nie podchodzi pod mixt, ponieważ z pań jedzie tylko Bigna WIndmueller.
(19.02.2013, 20:31)
RemigiuszMakrela
@Dejan
O kontuzji MacKenzie Boyd-Clowesa
(19.02.2013, 20:30)
Dejan
RemigiuszMakrela o jakiej smutnej kwestii mówisz?
(19.02.2013, 20:28)
licho
dawno nie było tak egzotycznego zawodnika (chodzi mi o poziom) jak Nezborts
jednak chłopak który skacze po 50 m na K90 na EYOF czy FIS Cup to zupełnie inny poziom niż chociażby Nomme czy Tudor którzy w tym sezonie byli blisko punktów COC
pewnie Łotysz je¶li w ogole wystartuje to tylko na K90
ogólem mamy aż 6 zawodnikow bez prawa startu w P¦ i 1 bez prawa startu w PK
(19.02.2013, 20:27)
jemkoguta
Nie wiem, czy poszczególne drużyny będ± dobierać z kombinacji, ale tak, czy inaczej te słabsze kraje, które maj± solidne skoczkinie, zastosowały ciekaw± strategię. Nie ci±gnęły ze sob± czterech zawodników, jak to czasem robili, tylko nastawiaj± się wła¶nie na mixta. Zrobiły tak reprezentacje USA (spokojnie mogli dobrać choćby Lamba i kogo¶ jeszcze), Francji (tu trudniej, ale w sumie czemu nie Mabboux i Mayer) i Szwajcarii (tu mocniejsi s± skoczkowie niż skoczkinie; a przyjechać mogli choćby wymienieni niżej przez dada).
(19.02.2013, 20:27)
Szychu
Ciekawa lista. Jest ta ¶cisła ¶wiatowa czołówka, ale s± też mocno egzotyczni zawodnicy, którzy nawet w FIS Cupie s± słabi.
Będzie ciekawie.
(19.02.2013, 20:26)
sdas
Wielka szkoda że nie ma: Holendrów, Białorusina, Turków, Chorwata, Chińczyków, Brytyjczyka i Gruzinów, a najbardziej dziwi brak Kanadyjczyków czemu nie ma Dostego Korka?
JESTEM CAŁKOWICIE ZAWIEDZIONY, CZUJĘ SIĘ OSZUKANY PRZEZFIS KTÓRY POWINIEN PROMOWAĆ SKOKI WSZĘDZIE:(
(19.02.2013, 20:25)
RemigiuszMakrela
Piękne międzynarodowe towarzystwo :D Że Łotysz się rzuci już teraz na tak± wodę to się nie spodziewałem. Ale dobrze. Rumuni to już w ostatnich latach regularnie startuj± na M¦, czekam aż Tudor wywalczy prawo startu w P¦. Węgier się pofatygował. Grek to raczej oczywiste że jest. Ciesz± mnie Szwedzi, Ukraińcy i Słowacy, bo w P¦ w tym sezonie bodaj raz tylko Veredyuk w kwalifikacjach wyst±pił. 4 Kazachów w tym Levkin! Czekałem na niego. Dziwi mnie za to tylko 1 Koreańczyk, przecież w tym sezonie startowali oni dużo regularniej od tych kilku nacji, które po 2-4 zawodników wystawiły. Do pełni szczę¶cia to mi tu jedynie Holendrów brakuje. Choć oni może większ± wagę przykładaj± do przyszło¶ci i nie chc± startować tylko po to, by się pokazać? W końcu Antonissen ma nawet prwo startu w P¦. Skoro jest Łotysz to w sumie mogliby się pojawić kto¶ z Turcji czy Białorusi, ale to już naci±gane, więc tak w pełni to mi tylko Holendrów brak. Ach, i oczywi¶cie Kanadyjczyków, ale tu już inna smutna kwestia zdecydowała.
(19.02.2013, 20:24)
andbal
Ale różnorodno¶ć. Od bardzo wysokiego poziomu do bardzo niskiego. S± nawet zawodnicy co maj± problem z 30st± w zawodach PK. Lista zostanie po treningach silnie okrojona do limitu 4 zawodników z każdego kraju (5 z Austrii dla Morgiego).
(19.02.2013, 20:20)
Zegarek10
Słowacja by mogła drużynę złożyć . Szkoda ze Holendrów nie ma.
(19.02.2013, 20:19)
SkiStars
Brakuje Kanadyjczyków i Holendrów, oni tez mogliby wyt±pić. Ewentualnie też Turcy czy Białorusini, skoro nawet Łotysz jest ;)
(19.02.2013, 20:17)
dad
tylko 2 szwajcarow gdzie peier grigoli i kaelin mieli przeciez byc
(19.02.2013, 20:16)
Dejan
Jak to jest z konkursem drużynowym? Czy kadry np. Estonii i USA mog± dobrać po 2 zawodników z kombinacji?
(19.02.2013, 20:12)