TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Znamy już skład reprezentacji Polski na zbliżaj±ce się mistrzostwa ¶wiata w Val di Fiemme. Łukasz Kruczek zabiera do Predazzo sze¶ciu zawodników. Niespodzianek nie ma.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Podczas wczorajszego spotkania zarz±d Polskiego Zwi±zku Narciarskiego zatwierdził listę zawodników, którzy już za kilka dni pojad± do włoskiego regionu Trentino. Skład nie jest zaskakuj±cy - w reprezentacji znalazło się sze¶ciu skoczków, których nazwiska były wymieniane już od dłuższego czasu: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus i Stefan Hula.

Szóstce skoczków towarzyszyć będzie rozbudowany sztab szkoleniowy. Oprócz głównego trenera Łukasza Kruczka oraz jego asystentów Zbigniewa Klimowskiego i Grzegorza Sobczyka w jego skład weszli fizjoterapeuta Łukasz Gębala, serwismen Kacper Skrobot, psycholog Kamil Wódka i lekarz Aleksander Winiarski.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
dollut
@legol,Maqur ile jeszcze osób musi wam udowodnić że Hula jest w zdecydowanie lepszej formie(!) niż te wasze Murańki, Zniszczoły i Kłuski. Proszę o odpowiedĽ na pytanie przez was i dziękuję za odpowiedzi (je¶li odpowiecie!)
(15.02.2013, 16:12)
Ponurzyca
Patrzycie na to personalnie - ulubieniec/nie ulubieniec tego czy tamtego. Na chłodno, wręcz na zimno to Stefanek powinien startować w CoC a nie robić za rezerwowego. I tak można wystawić 4 w drużynie więc po kiego 2 rezerwowych. Bo co w CV sobie napisz± ,,udział" w M¦ 2013? Dzi¶ w kwalifikacjach wielka (bo to mamut) szansa Juniorów. Wszystko zależy od nich, wszystko w ich nogach i głowie. Mateja zrobił swoje i ma wszystko w p.... Miałby w d... jak by jego podopieczni zdobyli 2 złota. Z tej imprezy jest rozliczany - a wła¶ciwie rozliczony. Teraz do tortu który już maj± może dołożyć jeszcze wisienkę - czyli bardzo dobry start chłopaków w sobotę, a po M¦ jeszcze okrasić go rodzynkami jeżeli Juniorzy zostan± dopuszczeni do startu w P¦. Ale wszystko zależy od dzisiejszych kwalifikacji i jutrzejszego startu.
Życzę jak najlepszego występu Bartkowi, by ten plastron z nr 1 był dla niego szczę¶liwy.
P.S. Pisanie o tym, że Klimek powinien ,,otrzaskiwać" się z zawodami jest bzdur± - on startuje od dziecka - zawody to czę¶ć jego życia.
(15.02.2013, 15:42)
fan skoków85
A tak w ogóle pisałem już jaki¶ czas temu: Kruczek ma w tym sezonie wyj±tkowo trudny wybór, ale jest pewne cokolwiek nie zrobi to będzie narzekanie.
(15.02.2013, 15:40)
fan skoków85
To, że juniorzy nie pojechali to ¶wiadczy tylko o tym, że nasze skoki poszły do przodu. Normalnie to u nas by pojechał junior, ale tylko dlatego bo nie miałby kto inny jechać- tak samo Kot w 2009 roku. I to cieszy.
Hula naprawdę w tym sezonie nie zawodził w P¦, nie liczę wpadki w Willingen bo tam ogólnie nasi mieli jak±¶ niemoc, nawet Kot nie zakwalifikował się do konkursu.
A Murańka?? Ok, medale M¦J. Ale ani przed ani po dobrze nie skakał.
W tej chwili ta 6 jest najlepsza w Polsce.
(15.02.2013, 15:37)
wrrrr
LEON, a co mamy chwalić? Że Małyszomania ma już po 19-23 lata i zamiast miażdżyć ¶wiat to ledwie czasami do 30 tki wchodzi?
(15.02.2013, 15:19)
@ leon
Krytyki Kruczka i Matei jest dużo mniej niż w poprzednich latach - to się nazywa "chwalenie po polsku";)
(15.02.2013, 15:14)
leon
Dokładnie, trzeba się cieszyć, że w tym sezonie i to po katastrofalnym poczatku nagle wystrzeliła forma kadry A, co¶ czego nie mieli¶my za Małysza ani nigdy. To też trochę wyja¶nia, że nawet Olek i Klimek nie łapi± się na M¦, a 2 lata temu ich kolega o podobnym potencjale i formie wtedy Tomek Byrt jechał, ale nic nie pokazał. Ogólnie jest progres u obu kadr, czemu prawie nikt tego nie chwali.
(15.02.2013, 15:09)
Pawmak
@ legol
Talent to jedno, a aktualna dyspozycja drugie. Nawet je¶li F. Cecon ma talent, to w tej chwili co z tego :P
(15.02.2013, 15:08)
Pawmak
Jak Hula złapie ¶wietn± formę, to może akurat wyst±pi. Murańka prędzej chyba by się spalił. Szkoda że nie dostał szansy wcze¶niej na jakie¶ loty, ale akurat Kruczek nie miał na to wpływu. Chciał żeby skakali w Planicy, a oni musieli na olimpiadzie młodzieży. Do Stanów też ich nie wysłał.

A to, że wymienieni juniorzy z innych krajów łapi± się do seniorskich czwórek, to tylko ¶wiadczy, że mamy dobrze przygotowanych seniorów :) A dla naszych juniorów M¦J były docelow± imprez±, więc tam dobrze wypadli - też byli dobrze przygotowani.
(15.02.2013, 15:05)
Szychu
Oho, i znowu się zaczyna gadanie typu "A GDZIE JUNIORZY?! CO Z MURAŃKˇ I ZNISZCZOŁEM! ALE NO TAK, PRZECIEŻ ONI Sˇ W ¦WIETNEJ FORMIE, ALE TRENERZY ICH NIE LUBIO!"
Ani Murańka, ani Zniszczoł, ani Kłusek sobie na M¦ po prostu nie zasłużyli. Fakt, srebro M¦J Murańki. No, ale w P¦ przecież skakał. Uciułał zaledwie 6 punktów. Zniszczoł też nie jest w takiej formie, by jechać. O Kłusku już nie mówię.
Więc jedziemy w 6. Hula pewnie będzie w rezerwie, bo jest raczej najsłabszy z tej 6. Stoch, Kot i Żyła to byli pewniacy raczej. Dobrze, że Kubacki i Miętus też s± w kadrze. Z Kubackim trzeba popracować nad stabilizacj±, bo on ma znów przebłyski, ale też potrafi zepsuć. Miętus też skakać potrafi, chociaż głównie z wiatrem pod narty. Jak wiatr w plecy, to już jest gorzej.
Skład dobry. Innego nie mogło tu być.
(15.02.2013, 15:02)
legol
Aha jeszcze piszecie widze o szansach Muranki w sezonie.A ile to on szans dostal po Mistrzowach Swiata Juniorow? Dopiero teraz opamietali sie i w koncu wyslali na P¦ ale tez jako pocieszenie bo do Wloch nie pojedzie..
(15.02.2013, 15:01)
OtokoNoHito
@ Maqur

No tak, ja pisałem o tym samym w pierwszym po¶cie i również dlatego nieco żałuję - że Murańka to przyszło¶ć polskich skoków, a Hula prochu już nie wymy¶li, a kto by to nie był, to i tak w konkursach pewnie nie wystartuje. I również uważam, że po M¦J powinni dać mu wystapić w P¦ zamiast CoC, b±dĽ co b±dĽ taka nagroda za 2 medale byłaby zasadna. Ale stało się jak stało i za tym wyborem również stoj± pewne racje, Murańka ma talent i jest ambitny więc niech następnym razem skacze tak by nikt co do sensowno¶ci jego powołania w±tpliwo¶ci już nie miał.
(15.02.2013, 15:00)
legol
Wiedzialem ze znajdzie sie znowu miejsce dla pupila Huli.Mimo ze Muranka bije go umiejetnosciami na glowe, o talencie nie wspominajac.I nie tylko on, o Zniszczole tez mozna to samo napisac.Hula w Willingen pokazal jakie warte bylo jego powolanie.Ale on wszedzie jezdzi na kazde wielkie imprezy, mimo nawet slabej formy.Ulubieniec Tajnera i wszystko jasne.
(15.02.2013, 15:00)
Maqur
a i Hula i tak nie wystapi na MS zreszta Muranka pewnie tez by nie wystapil, a przynajmniej zobaczyl by jak to wyglada i jakies doswiadczenie by zdobyl
(15.02.2013, 14:55)
OtokoNoHito
@ Pawmak

No tak, wiem, że Murańka dostawał szansę w P¦ w tym sezonie - napisałem, że nie dostał jej już po M¦J, a mógł, zamiast jechać do Iron Mountain. Fakt, że tam nie zachwycił i stało się jak stało, nie uważam wyboru za skandaliczny, po prostu trochę żałuję, bo liczyłem że jaki¶ junior w kadrze na M¦ się znajdzie. Ale nic za darmo, oby na następnej imprezie Murańka czy Zniszczoł znaleĽli się w kadrze, a ich obecno¶ć nie budziła kontrowersji i była w pełni zasłużona.
(15.02.2013, 14:54)
Maqur
no dobra ale co bylo szkodzilo wzia¶ć Muranke na PS po msj ? powinien dostac chociaz ta szanse za dobry wynik na msj ...
(15.02.2013, 14:52)
Polonus
Wielko¶ć całej ekipy ¶wiadczy o tym, ze mamy w planach zdobyć ze cztery medale. Wystawili się jak stróż w Boże Ciało:)
Asystent Sobczyk. Boskie.
(15.02.2013, 14:52)
leon
Przed M¦J Murańka ani Zniszczoł nie byli wymieniani w¶ród pewniaków do medalu indywidualnego, mieli o nie walczyć Wellinger, Hvala, Kraft, Shimizu i Geiger ci co mieli przyzwoite zdobycze pkt w P¦. Tym bardziej nie Kłusek co ma na razie 0 pkt w P¦.
(15.02.2013, 14:47)
Pawmak
@ Maqur
No wła¶nie chodzi o to, że to nie s± słabsi juniorzy. Shimizu jest ewidentnie w "4" najlepszych Japończyków, co dopiero pod nieobecno¶ć Kasaiego. Wellinger jest w drugiej dziesi±tce P¦ mimo opuszczenia kilku konkursów i do "4" też się łapie (ale jak kto¶ złapie lepsz± formę, to też go nie wystawi±). Kraft był na podium w Bischofshofen i wygrywa prawie wszystkie kontynentale. No fakt - ostatnio przegrał z Hul±... A w P¦ radzi sobie bez zarzutu. A Murańka i Kłusek które miejsca zajęli w Iron Mountain? A Hula gdyby nie Kraft, wygrałby oba mocniej obsadzone konkursy w Planicy.

@ OtokoNoHito
Murańka dostawał nieraz szansę w tym sezonie. Zdobył ł±cznie 6 punktów, a w Polsce ani razu nie wszedł nawet do konkursu. W Iron Mountain też nie był ani razu na podium. Jednak Hula mniej ryzykowny. Murańka ma jeszcze dużo czasu, a że jest strasznie ambitny, to może tym lepiej będzie pracował.
(15.02.2013, 14:45)
OtokoNoHito
@ Maqur

Przyczyny s± bardzo proste, wystarczy prze¶ledzić sytuację tych zawodników w kadrze przed M¦. Japończycy zaczęli sezon tragicznie, Shimizu od razu w kadrze był i zdobył punkty, więc jego pozycja była pewna, Wellinger już w pierwszej fazie sezonu stał na podium P¦, Kraft przebojem wszedł do przeżywaj±cej wielki kryzys (Morgenstern, Kofler, Koch) kadry Austrii i w drugim starcie w sezonie stan±l na podium, Hvala od pocz±tku sezonu notował rewelacyjne rezultaty i był jednym z najlepszych Słoweńców. Innymi slowy żaden z nich nie znalazł się w Pucharze ¦wiata za spraw± wyników w M¦J, wszyscy po prostu już byli w kadrze A i po M¦J naturalnie wrócili na swoje miejsce. Z Polakami sprawa ma się inaczej, Kłusek na pocz±tku sezonu jeĽdził na P¦, ale nie zdobył nawet punktów, Murańka 2 razy zmie¶cil się w końcówce 3 dziesi±tki i zdobył raptem 6 pkt po czym znowu stracił formę, w Zakopanem nie zakwalifikował się nawet do konkursu głównego. Żadna kadra nie robiła prezentów swoim juniorom, tamci po prostu od pocz±tku sezonu udowadniali swoj± zasłużon± pozycję w kadrze A.
(15.02.2013, 14:44)
WWE
Ja bym dał zamiast Stefana Hulę to Janka Ziobrę i by było ok. Oczywi¶cie z całym szacunkiem do Stefana.
(15.02.2013, 14:40)
Pawmak
@ FAREN
Najczę¶ciej kompromitacja? Nie... Awansował w tym sezonie do wszystkich konkursów, które się odbyły i na które został powołany. Na 6 z nich w 4 zapunktował. Dwukrotnie był 21. - w tym w Oberstdorfie. Bilans Murańki jest o wiele gorszy (3 razy się nie zakwalifiokował, w tym 2 w Polsce, a zapunktował tylko 2 razy i to po 3 punkty). Kłusek??? Najlepsze miejsce w P¦ w tym sezonie - 40. I to nie w Polsce, tylko dużo wcze¶niej. Tu w ogóle nie ma o czym mówić, nie ma też rewelacyjnej formy. Gdyby wyniki miały decydować, to oczywi¶cie że Hula rezerwowy (zwłaszcza że tylko 4 można wystawić), ale powinna decydować aktualna forma - a na treningach różnie może być.
(15.02.2013, 14:37)
OtokoNoHito
Zgadzam się z Pawmakiem - kontrowersje może budzić tylko kwestia Hula czy Murańka. Ostatnie wyniki w PK przemawiaj± za Hul±, ale obiektywne ich porównanie uniemożliwia fakt, że po M¦J Murańka już nie dostał szansy w Pucharze ¦wiata. Trochę szkoda, bo i tak kwestia dotyczy rezerwowego w kadrze, Hula jest w tej ekipie najstarszy, Murańka byłby najmłodszy i to przyszło¶ć polskich skoków, chłon±łby atmosferę mistrzostw i mogłoby to zaprocentować w przyszło¶ci.
(15.02.2013, 14:36)
Maqur
ja sie tylko pytam dlaczego juniorom sie nie daje szans ? ...
przyklad z innych reprezentacji:
wyniki z m¶ juniorów

6. Schmizu - pewniak na M¦, i po m¶ juniorów odrazu wrocił do PS
5. Wellinger - jedzie na MS mimo slabszej dyspozycji , rownież po msj odrazu wrocil do PS
4. Klusek - ehhh po msj olimpiada mlodziezy... i wyjazd do ameryki chyba tylko po to by forme stracic ...
3. Kraft - odrazu po msj rowniez na PS, i wydaje sie ze ma realne szanse na MS bo poza schlirim austriacy ciezko ...
2. Muranka - patrz Klusek ... ehhh
1. Hvala - wiadomo

Wiec inni nawet slabsi juniorzy dostaja szanse, nie mowie ze Muranka ma jechac na MS ale zeby dac mu szanse pokazac sie po msj na ktore caly sezon sie przygotowywal, a tymczasem on po swoim zyciowym sukcesie ani razu nie wystapil w PS ... dla mnie to jest niepojete
(15.02.2013, 14:36)
Pawmak
@ Maqur
A kiedy to Murańka był "dwukrotnie w 10" na mamucie?

Jedyna kontrowersja to jest taka, czy Hula czy Murańka. Trudny wybór, nie można jednoznacznie stwierdzić. Ale chyba Hula jednak lepszy. Zwłaszcza jak się porówna w CoC jego wyniki z Planicy z wynikami Murańki w Iron Mountain...
(15.02.2013, 14:28)
FAREN
Hula mam nadzieje jako rezerwowy, radzi sobie owszem w PK ale w P¦ najczę¶ciej kompromitacja, dobrze wypadł chyba tylko w Polskich kokursach, Murańka albo Kłusek za niego, Zniszczoł wyraĽnie zgubił forme z ubiegłego roku.
(15.02.2013, 13:59)
powołania
I* następni naiwniacy. Skład był ustalony juz w grudniu teraz tylko próbowano wyeliminowac kogos z dwójki Mietus, Kubacki. No ale skoro obaj skakali lepiej od Huli, to musieli zabrać 6. Przestańcie tu naiwnie pierniczyć o juniorach. Ich i tak nikt nie brał pod uwagę. No co najwyżej na wycieczke planowano zabrać Murańke ale widocznie afera kombinezonowa miała dalszy ci±g pyskówek poza uchem kibiców i ostatecznie i on został skreslony.
Dla bezpieczeństwa Kłuska juz dawno od kadry odstawiono a Zniszczoła trzymano z daleka od P¦ ile się tylko dało. W kraju konkursiki można ustalic po mysli działaczy i jest git
(15.02.2013, 13:59)
Witkowski
@Maqur
Jak dla mnie Murańka miał już naprawdę sporo szans, w żadnej z nich nie zachwycił...