TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Po odwołanym konkursie na skoczni dużej w Willingen zawiedzeni kibice mieli dostać zado¶ćuczynienie w postaci bezpo¶rednich spotkań ze skoczkami i trenerami. Czę¶ć z zawodników, w tym Kranjec, Tepes, Schmitt i Boyd Clowes oddali skoki na wybudowanym na szybko małym obiekcie na zeskoku K-30. Niestety skok Kanadyjczyka zakończył się groĽnym upadkiem.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
21-letni mieszkaniec Calgary upadł podczas l±dowania najprawdopodobniej nabawił się poważnej kontuzji. Skoczek doznał licznych otarć na twarzy, a lekarze podejrzewaj± złamanie obojczyka.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
andreess
Nad odmian± imion i nazwisk dlugo się zastanawiałem i rozs±dego nakazuje odmienić t± czę¶ć, ktor± najłatwiej jest bez zniekształcenia calo¶ci odmienić. Przyklad: przyjechał amerykanin do Polski, Jim Dornan, wystepował na scenie jako mówca i raz skomentował to tak: " jestem zaskoczony jak w Polsce ludzie dziwnie mnie nazywaj±..bo jestem Jim Dornan a polacy mowia Dżima Dornana". Reasumuj±c.. problem powstaje gdy np. musze napisać że gram, czy grałem pie¶ni Federico Garcia Lorca.. więc czy ma byc Federico Garcii Lorcy??. Potocznie mozna napisać "grałem pie¶ni Lorki" ale w programie czy recenzji? Myslę ze rozsadnie "pie¶ni Federico Garcii Lorca". Nie jestem wielimm znawc± jezykowym, ale nie od dzis wiadomo, że każdy język ewoluuje, dlatego oprócz definitywnych rozstrzygnieć ekspertów językowych zalecałbym rozsadek i.. wykorzystanie sluchu bo.. nadrzedne znaczenie ma brzmienie i jesli cos brzmi niezrecznie, skomplikowanie b±dx zniekształca.. wiadomo że trzeba to zmienić.
(16.02.2015, 07:37)
lol
Wła¶nie, że powinno być "Spotkałem na ulicy Toma Hilde". Imię powinno się odmieniać, ale nazwiska nie, bo przecież nie wszystkie się odmieniaj±, więc lepiej w ten sposób unikać błędów.
(12.02.2013, 08:40)
D29
lol

Spotkałem na ulicy Tom Hilde - wła¶nie po to xd
(11.02.2013, 14:56)
lol
Ale po co odmieniać nazwiska?
(11.02.2013, 13:13)
ew
Szkoda chłopaka bo zacz±ł ładnie skakać i mógł zaliczyć udany występ na M¦
(11.02.2013, 13:04)
Witkowski
@D29
A czy Ito kończy się na "e"? ;)
W zasadzie mogłoby być Daikiego Ita, ale już sobie tutaj odmianę nazwiska można darować... Hildego jak najbardziej w porz±dku.
(11.02.2013, 12:19)
5pm
Szkoda Kanadyjczyka. Medal mu raczej nie groził przy równych warunkach, ale niespodzianki się zdarzaj±. Na facebooku Żyły jest nagranie z jego skoku na tym mamucie. ;)
(11.02.2013, 11:57)
D29
@Maestro

To w takim razie Daikiego Itego? xd
(11.02.2013, 11:14)
Maestro
Toma Hildego
(11.02.2013, 11:06)
skud
@D29
Bardziej naturalnie brzmi pierwsza wersja; je¶li mamy nie polskie imiona/nazwiska, to wystarczy odmienić jedno z nich, a "Tom" naturalniej się odmienia po polsku niż "Hilde" ;)
(11.02.2013, 11:00)
D29
Może kto¶ mnie u¶wiadomi. Powinno mówić się Toma Hilde czy Toma Hildego?

Pozdro dla redaktorów TVP xd
(11.02.2013, 10:14)
co za pech i brak do¶wiadczenia
Piotrek Żyła czy Maciek Kot mówili że po prostu za bardzo się połozył na narty jak na taka maluteńka skoczeńke i że podobno dlatego ten upadek
(11.02.2013, 09:53)
co za pech
Chłopak ma pechga. Gdyby ta kontuzja zdarzyła sie kilka tygodni wczesniej to mógł wpa¶ć nasterydowany na M¦ i zgarn±c 2 złote medale jak Ammann na igrzyskach 2002.
(11.02.2013, 09:51)
Jaan Juris
Szkoda.Mackezie wracaj szybko do zdrowia
(11.02.2013, 06:38)
PiotrG
Cóż fajnie fajnie Słoweńcy, Niemiec, Kanadyjczyk ale że Piotrek Żyła tam skakał to już nikt nie napisze.
(11.02.2013, 01:10)
jemkoguta
Musi sobie pluć w brodę. Szkoda, bo na Włochy już chyba nie zd±ży, a na pewno chciał tam się pokazać.
(11.02.2013, 00:28)
sakala
Wyrazy uznania dla zawodników, którzy postanowili skoczyć dla kibiców, w szczególno¶ci dla Słoweńskich skoczków, którzy jad± na M¦ walczyć o medale.
(11.02.2013, 00:04)
jakie K-30?
Przecież te pokazowe skoki miały miejsce na dużej skoczni, gdzie miał odbyć się konkurs. Polegało to jednak na tym, że zawodnicy jechali i wybijali się na zeskoku.
(10.02.2013, 23:49)
raaa
ciekawe co się stało? wiatr nawet na tak małej ,,skoczni" tak mocno działał? mimo wszystko fajnie że zdecydowali się tak poskakać, zawsze to jaka¶ atrakcja dla publiczno¶ci, która zapłaciła za bilety i sporo przejechała żeby obejrzeć skoki