TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Jaka Hvala wygrał kwalifikacje do konkursu lotów w Harrachovie (203 m). Słoweniec nie skakał jednak najdalej. To Maciej Kot uzyskał dwa metry lepszy rezultat i był drugi.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Trzecie miejsce należało do Rune Velty (202 m), a kolejne miejsca zajęli Kozisek, Hayboeck i Colloredo.

Bardzo dobrze spisali się Dawid Kubacki (12 miejsce) i Miętus (16 pozycja).

Zawodnicy z czołówki klasyfikacji lotów, którzy mieli pewn± kwalifikację również skakali daleko. Jan Matura uzyskał z niższej niż poprzednicy, 13. belki, 200 metrów. Dobre wyniki mieli też Tepes (197,5 m) i Schlierenzauer (204 m).

Piotr Żyła skoczył 181,5 metra, a Kamil Stoch l±dował sze¶ć metrów dalej. Ammann uzyskał zaledwie 160 metrów, a Kranjec 173,5 metra.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Jaka Hvala
Słowenia
203.0
196.5
2
Maciej Kot
Polska
205.0
194.9
3
Rune Velta
Norwegia
202.0
192.7
4
Cestmir Kozisek
Czechy
196.5
188.8
5
Michael Hayboeck
Austria
195.0
188.2
6
Sebastian Colloredo
Włochy
194.0
186.6
7
Anders Fannemel
Norwegia
197.0
183.9
8
Maximilian Mechler
Niemcy
193.0
183.2
9
Martin Koch
Austria
195.0
182.7
10
Andreas Wank
Niemcy
191.0
179.6
11
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
188.0
177.1
12
Dawid Kubacki
Polska
191.0
175.3
13
Antonin Hajek
Czechy
182.5
174.0
14
Wolfgang Loitzl
Austria
187.5
173.3
15
Fredrik Bjerkeengen
Norwegia
183.5
172.2
16
Krzysztof Miętus
Polska
184.0
171.6
17
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
181.5
171.3
18
Marinus Kraus
Niemcy
183.5
170.1
19
Felix Schoft
Niemcy
183.0
169.9
20
Roman Koudelka
Czechy
183.5
169.8
21
Matjaz Pungertar
Słowenia
183.5
168.8
22
Kim Rene Elverum Sorsell
Norwegia
183.5
166.3
23
Lukas Mueller
Austria
177.5
165.5
24
Lukas Hlava
Czechy
176.0
162.4
25
Ole Marius Ingvaldsen
Norwegia
172.0
159.6
26
Peter Frenette
USA
173.5
159.0
27
Olli Muotka
Finlandia
178.5
158.8
28
Vincent Descombes Sevoie
Francja
163.0
146.9
29
Jakub Janda
Czechy
169.0
144.8
30
Davide Bresadola
Włochy
161.5
139.2
31
Andrea Morassi
Włochy
147.5
129.6
32
Anders Johnson
USA
153.0
128.4
33
Dimitry Ipatov
Rosja
148.0
127.8
34
Alexey Korolev
Kazachstan
148.5
124.2
35
Alexander Sardyko
Rosja
140.5
121.4
36
Anton Kalinitschenko
Rosja
136.5
121.3
37
Miran Zupancic
Słowenia
140.0
121.0
38
Ilmir Hazetdinov
Rosja
137.0
113.3
39
Jiri Mazoch
Czechy
141.5
109.4
40
Borek Sedlak
Czechy
134.5
107.9
41
Radik Zhaparov
Kazachstan
113.0
86.2
42
Robert Kranjec
Słowenia
173.5
0.0
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
204.0
0.0
 
Simon Ammann
Szwajcaria
160.0
0.0
 
Michael Neumayer
Niemcy
DNS
0.0
 
Andreas Stjernen
Norwegia
180.5
0.0
 
Kamil Stoch
Polska
187.5
0.0
 
Jurij Tepes
Słowenia
197.5
0.0
 
Piotr Żyła
Polska
181.5
0.0
 
Peter Prevc
Słowenia
185.5
0.0
 
Jan Matura
Czechy
200.0
0.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
andbal
@davs
Raczej mamy szanse na limit 6 na ostatni period zimowy. Lecz pisać że to pewne na pocz±tku periodu jak Krzysiek nie zdobył jeszcze żadnego punktu a do rozegrania jest 5 konkursów indywidualnych jest naduzyciem.
(02.02.2013, 13:31)
davs
To pewne jest że 6 mieć będziemy bo przeciwnicy Miętusa w ogóle nie startuj± Kłusek nie musi skakać i tak nie wypadnie z 55!
(02.02.2013, 11:34)
Pawmak
11 nie weszło, tylko w kwalifikacjach tu jest taki system, że przerwę robi zawsze po 40.

Korolow nawet przyzwoicie, ale widać było jego mobilizację przed skokiem. Skoczył dalej od wszystkich Rosjan... A to s± Rosjanie od 5. do 8., czyli bezpo¶rednia rezerwa pierwszej czwórki. No niezbyt szałowa...
(02.02.2013, 09:18)
hjseryay
Czyli rozumiem, że tylko Zhaparov się nie zakwalifikował?
(02.02.2013, 09:01)
legol
I oczywiscie o Ammannie nie wspominajac.Tez mial huraganisko pod narty.A jaka zawrotna predkosc.
(01.02.2013, 23:41)
legol
No tak jasne @daf co potwierdzeniem tej tezy sa skoki Kranjca 98 km/h i Gregora 100 km/h roznice miedzy odleglosciami az nadto widoczne a jeden i drugi mieli huragan pod narty, czyli jeden znawca madrzejszy od drugiego, albo Zyle narty miodem smaruja, albo predkosci na progu nie maja wplywu na skoki.Ciekawych rzeczy sie mozna dowiedziec.
(01.02.2013, 23:37)
FanZografskiego
@dani20
Kubacki i Miętus buloklepem? ¦mieszny jeste¶ człowieczku..wypada cię żulem chyba nazwać bo upadłe¶ bardzo nisko w tym momencie ...żenada :/
(01.02.2013, 23:37)
dany
e jak się nazywa ta gra z skokami narciarskimi co była na tej stronie,bo nie moge jej znaleĽć,a nie wiem jak się nazywa
(01.02.2013, 23:36)
5pm
Wiem, że to było wieki temu.;) Ale w Zakopanem i Wi¶le Klimek dwa razy się nie zakwalifikował, Byrt dwa razy nie zapunktował a Olek raz zapunktował w trzeciej dziesi±tce. Na M¦J startowało zaledwie dwóch zawodników z drugiej dziesi±tki Pucharu ¦wiata i jeden z nich (Hvala) zdecydowanie zdeklasował naszych chłopaków. Wierzę w niew±tpliwy talent tej trójki (szczególnie Zniszczoła), sam zabrałbym którego¶ z nich na P¦, ale swoimi występami na zawodach w Polsce dostarczyli mocnych argumentów sztabowi trenerskiemu, żeby ich poci±gać po OOMach i Ameryce.
(01.02.2013, 23:16)
statystyk
Cestmir Kozisek i Jiri Mazoch ustanowili dzisiaj swoje rekordu zyciowe, prosze dodac ich wyniki do listy rekorow zyciowych tutaj w dziale wiedza.
(01.02.2013, 23:08)
danii20
Się pytam gdzie s± murańka i zniszczoł ? bawi± na ¶miesznych zawodach dla dzieci,a potem jad± na CoC do USA .....,wiem,że pzn już dawno wykluczył juniorów z walki o miejsce na M¦,ale mog± im przynajmniej dać szanse w p¶,a nie buloklepa miętusa i kubackiego woż± od pocz±tku do końca.
(01.02.2013, 22:50)
daf
A, no zapomniałem o Grze¶ku Miętusie i (a jakże!) Byrcie, których także w sztabie trenerskim się nie lubi.
Byrt to chyba nawet w konkursach skacze w nartach odwróconych noskami w dół (lepki smar mógłby być za ¶liski).
(01.02.2013, 22:23)
daf
Jeeej, a wy znowu się podniecacie tym co @legol nagryzmolił...

Co do prędko¶ci - swego czasu Małysz też odstawał w tym elemencie a jako¶ w dalekich skokach mu to nie przeszkadzało. Jak zaczęli majstrować przy pozycji dojazdowej, żeby poprawić prędko¶ć, to skoki się pogroszyły.

Mówcie co chcecie, ale moim zdaniem nie w każdych okoliczno¶ciach prędko¶ć na progu jest taka kluczowa jak niektórym się tu wydaje. Na pewno jest bardzo ważna przy wietrze z tyłu. Ale już przy wietrze pod narty, to nie byłbym taki pewien.

A co do Kota - o ile mnie pamięć nie myli, do niedawna był w grupie pupilków. Co takiego się zdarzyło, że już nie jest i jemu też (Żyle, Zniszczołowi, pewnie także ¦liżowi i Huli) narty się smaruje karmelem zamiast wosku?
(01.02.2013, 22:21)
Seba99pl
To nie żaden spisek!!! Kim takim jest ten S... co¶ tam zauer, że jest z wyższej półki!? Takim czym¶ to dyskryminujesz innych, tak jak to by byli jego poddani, niewolnicy!!!
(01.02.2013, 21:54)
Szychu
Austriaczek. "Gregor nawet z nartami posmarowanymi miodem by miał wysok± prędko¶ć!" Haha! Dobre sobie! To się u¶miali¶my! :D
A zreszt± niskie prędko¶ci zawdzieczamy prawdopodobnie:
1. Warunkom, Zacz±ł padać ¶nieg, który trochę hamował zawodników. Tepesa to nawet ostro zachwiało.
2. Obniżonej belce. Ostatnia 10 skakała z belki 13.
Ł±cznie to dało takie niskie prędko¶ci.
(01.02.2013, 21:42)
fan skoków85
@legol
Polaczki?? A ty Chińczyk??
(01.02.2013, 21:37)
legol
Tak tak @predkosc o ile wiem to pisze kobieta a nie mezczyzna twierdza tutajsi tubylcy wiec bede sie zwracal w formie zenskiej.Tak Zyla znow zostal skrzywdzony bo niskie predkosci i ktos mu specjalnie zle posmarowal narty, tylko szkoda ze tak samo zle posmarowano narty Tepesowi, Stochowi,Krajcowi i Ammannowi co byl chyba wolniejszy jeszcze od Zyly.A wystarczylo popatrzec na warunki ze cala 10tka miala fatalne predkosci poza Gregorem oczywiscie, bo Gregor inna półka i taki mistrz nawet miodem posmarowane narty to by mial wysoka predkosc.Wiec napisalas bzdure bo warunki byly coraz gorsze i padal mokry snieg, wiadomo ze wtedy to hamuje zawodnikow ale jak widze znowu szukacie jakichs spiskow.Typowe Polaczki.
(01.02.2013, 21:04)
andbal
@prędko¶ć
Rozumiem, że ogl±dała¶ kwalifkacje w TV.
(01.02.2013, 21:00)
misz
No, no z każdym kolejnym konkursem coraz słabsza obsada ostatnio...
(01.02.2013, 20:50)
Fani POLAKÓW
Do przodu, Polsko!
Do boju, Polsko!
Nie zginiesz nigdy
Póki o zwycięstwo grasz

Wygrana będzie nasza
Uwierzyć tylko chciej
Biało - czerwonych w sercu miej
Choćby do pokonania
Sam diabeł nawet był
Za¶piewaj dzi¶ ze wszystkich sił...

Do przodu, Polsko!
Do boju, Polsko!
Nie zginiesz nigdy
Póki o zwycięstwo grasz
Do przodu, Polsko
Do boju, Polsko
Wygrana będzie
Je¶li mocne orły masz...

Zawsze do przodu orły
Nie trafiać kul± w płot
Wysoki niech wasz będzie lot
Z nad Wisły, Bugu, Odry
Bojowy płynie zew
Wiernych kibiców gromki ¶piew..

Do przodu, Polsko!
Do boju, Polsko!
Nie zginiesz nigdy
Póki o zwycięstwo grasz
Do przodu, Polsko
Do boju, Polsko
Wygrana będzie
Je¶li mocne orły masz...

Do przodu, Polsko!
Do boju, Polsko!
Nie zginiesz nigdy
Póki o zwycięstwo grasz

Do przodu, Polsko!
Do boju, Polsko!
Nie zginiesz nigdy
Póki o zwycięstwo grasz
Do przodu, Polsko
Do boju, Polsko
Wygrana będzie
Je¶li mocne orły masz...

Do przodu, Polsko!
Do boju, Polsko!
Nie zginiesz nigdy
Póki o zwycięstwo grasz
(01.02.2013, 20:14)
Aga
No i brawo MACIEK i wszyscy Polacy! Super miejsca, tak trzymać i sięgnijcie jutro po podium! Nie dajcie się wygryĽć !!!
Do przodu POLSKOOO!
(01.02.2013, 20:10)
jemkoguta przejdx na wegetarianizm
Tak, tak na pewno wszyscy Nimecy, Austriacy czy Słoweńcy szybjkie ustawianie się w torach i diobr± pozycje najazdowa wyssali z mlekiem matki tuz po urodzeniu
(01.02.2013, 20:09)
jemkoguta
Wkurza mnie już to gadanie o spisku w razie niskich prędko¶ci najazdowych. Dlatego piszę, co następuje (o ile w ogóle warto): prędko¶ć zależy od wielu czynników, między innymi od tego, czy zawodnik szybko ustawi się w torach, szybko znajdzie pozycję, na co wpływ ma on sam. Smarowanie to tylko jeden z warunków wysokiej prędko¶ci, więc ostrożnie z tymi pretensjami.
(01.02.2013, 20:04)
AdSous
Kapitalny skok Macieja Kota ----> http://adf.ly/INrQN
Zwycię ski skok Jaki Hvali ----> http://adf.ly/INqz5
(01.02.2013, 20:00)
prędko¶ć
Kartoflu nie musisz się rzucać wystarczy zrut oka na szczegółowe wyniki kwalifikacji oraz jutrzejszego konkursu. Sa na stronie FIS wystarczy poklikać
(01.02.2013, 19:43)
FAN OD WIELU LAT
E BĘDZIE DOBRZE SKOKI POLAKÓW SA NA Dobrej DRODZE M¦ 2013 MOŻE PODIUM TRZYMA KCIUKI !
(01.02.2013, 19:42)
kartofle
a tobie jutro postaraja sie wepchnac kartofla do buzi bys nie mogl plesc takich bzdur
(01.02.2013, 19:33)
prędko¶ć
Jutro postaraja się Kotu tak samo posmarowac narty jak dzi¶ Żyle.
(01.02.2013, 19:27)
pklimczak77
ale kazachowie i finowie nie moga sie odnalesc w sokach
(01.02.2013, 19:26)
FanZografskiego
Dawid Kubacki mnie zaskoczył na plus.Widać że leży mu obiekt w Harrachowie.Maciej Kot klasa sama w sobie,Piotrek wiadomo jaka prędko¶ć i tak niezła odległo¶ć,podobnie Kamil,natomiast Krzysiek skoczył na tyle na ile było go stać : Jutro może w końcu podium dla którego¶ z naszych? :)
(01.02.2013, 19:21)
Szychu
Cała kadra Rosji poza zawodami! Ich rezerwowy skład jest rezerwowy przed duże R.
(01.02.2013, 19:20)
fanka
Maciek super jest forma brawo reszta dobrze oby jutro było jeszcze lepiej!!!
(01.02.2013, 19:19)
Estończyk
I znowu Anders Jonshon poza zawodami.Który to już raz w tym sezonie?
(01.02.2013, 19:18)
fanka
Super Maciek najdłuższy skok w kwalifikacjach oby tak jutro powodzenia!!
(01.02.2013, 19:18)
Szychu
¦wietnie Maciek! Kot jest dalej w dobrej formie, a ta skocznia wydaje się mu odpowiadać. Stoch trochę w kratkę, ale na konkursy się spręży. Kubacki tu dobrze sobie radzi, tak sobie Krzysiek i Piotrek. Ale mam nadzieję, że w konkursie będzie lepiej. Krzysiek aby zapunktował, a Piotrek żeby w pierwszej 15 był. Tutaj o 10 będzie ciężej, bo jednak skocznia w Vikersund dużo bardziej mu odpowiadała i tam potrafił odlecieć.
Dobra postawa Kanadyjczyka Boyd-Clowesa. Może Mackenzie się pokusi o miejsce w 20? Zobaczymy.
(01.02.2013, 19:16)
wiatr
Stoch miał prawie 1,5 m pod narty