Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31
sierpień 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

Austriacki team pozostaje bez zmian w Harrachovie. Do Czech pojedzie ten sam skład, który był na lotach w Vikersund. Będzie to duża szansa dla Gregora Schlierenzauera by uciec konkurencji w walce o kryształow± kulę.

Na Certaku polataj± Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Wolfgang Loitzl, Lukas Mueller i Michael Hayboeck. Podobnie jak w Norwegii zabraknie zatem Manuela Fettnera, Thomasa Morgensterna i Andreasa Koflera, którzy przygotowuj± się intensywnie do Mistrzostw ¦wiata i do FIS Team Tour w Willingen.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
mamut
Seba nie marudĽ. Zakaz dla młodocianych przedskoczków wprowadzono po 2 strasznych wyapdkach w Planicy. Słoweńcy wpuszczali mase prawie dzieci by pełnili funkce przedskoczków i oswajali sie z mamutem. Tak robiły wł±sciwie wszystkie kraje "mamutowe" st±d taki wysyp " mamucich talentów". Po prostu przetstowali wszystkich w wieku 16-17 lat i po kilku skokach było widac czy ma talent a czy nie. My niestety "testujemy " w czasie konkursów P¦, bo kogos zazdro¶c skręca by wysyłac chcętnych do pracy w funkcji przedskoczka nawet tam gdzie zapraszaj± czyli Planica czy Harrachov
(31.01.2013, 17:36)
Martyn
W każdym razie, zawodnicy poniżej 18 lat jak najbardziej mog± skakać na mamutach, jedynie przedskoczkowie musz± być pełnoletni.
(31.01.2013, 12:55)
krystian12312
Norwegowie i Niemcy podejmuja sluszna decyzja co do zrobienia sobie przerwy w startach,a takze podjecia sie treningom na MS.W harrachovie oczewiscie ze faworytem bedzie gregor,lecz zagrozic moga mu kranjec,koch czy ammann.Ciekawi mnie jak morgenstern z koflerem po tej dluzszej przerwie beda sobie radzic w PS i na MS.Morgenstern ma swoj najslabszy sezon od dawna,natomiast kofix jakby spuszcza z tonu,slabnie tak jak w ubieglym sezonie gdzie od willingen zaczal sie kiepsko prezentowac.Co do polakow mamy mocnych zyle i stocha,plus rownych dosyc kot i ktos z dwojki:mietus,kubacki a wiec jest szansa na dobre miejsce w Predazzo.Licze ze niedlugo muranka dostanie jakies szanse startow w PS bo ma niezwykly potencjal.Jeszcze na koniec o rywalizacjii druzyn o medale na MS(poniewaz sprawa indywidualna jest przesadzona za sprawa Schlierenzauera)to mysle ze austriacy nie beda mieli lekko.Schlierie wszystko u nich ciagnie(o morgim i andim wspominalem)loitzl tez bez rewelacjii,to oznacza ze nie beda mieli lekko zdobyc zloto.Na pewno na podium stana norwedzy i niemcy tylko nie wiem w jakiej kolejnosci to sie potoczy co do miejsc na pudle.A zatem 3majcie sie mam nadzieje ze moja teza nie ma powaznych brakow xD
(31.01.2013, 01:12)
Maciek
sorry Hvala miał już 18 wtedy
(30.01.2013, 22:13)
Maciek
@Scoop
Zawodnicy którzy nie ukończyli 18 lat mog± skakać na mamutach. Pierwszy z brzegu przykład: Klimek Murańka skakał w zeszłym roku w Planicy maj±c 17 lat z miesi±cami, ale 18 jeszcze wtedy nie skończył. To samo np. Jaka Hvala też w Planicy 2012 nie miał 18 lat.
(30.01.2013, 22:12)
Szychu
@Antyk, przygotowuje się pewnie do M¦.
(30.01.2013, 21:39)
antyk
Co sie dzieje z vasiliewem?
(30.01.2013, 21:38)
Emil
@scoop A ty jako fan skoków powiniene¶ wiedzieć że ten zakaz dotyczy przedskoczków! Zawodnicy mog± skakać na mamucie przed osiemnastk±, je¶li maj± tylko zgodę rodziców.
(30.01.2013, 21:15)
Seba99pl
To że od 18 lat na mamutach można skakać to jaki¶ idiotyzm. Beznadziejna zasada. To nie jest alkochol czy papierosy tylko skocznia, a zagrożenie wypadku jest wszędzie nie tylko na mamucie. W Engelbergu w latach 60-tych ubiegłego wieku zgin±ł kto¶ i to nie był mamut i nie jest nadal. Niedługo wprowadz± zasady:
Od 20lat na skoczni normalnej
Od 40lat na skoczni dużej
Na na mamuciej skoczni dziadkowie popieraj±cy się drewnian± łaska/bez urazy).
(30.01.2013, 21:02)
Scoop
@legol
Wellinger ma tylko 17 lat jeszcze nie może startować na mamutach!

Jako fan skoków powiniene¶ o tym wiedzieć.
(30.01.2013, 20:56)
marek
Składy na P¦ w Harrachovie

Austria:< br>Gregor Schlierenzauer
Martin Koch
Wolfgang Loitzl
Michael Hayboeck
Lukas Mueller

Finlandia:
Olli Muotka

Niemcy:
Mi chael Neumayer
Andreas Wank
Maximilian Mechler
Marinus Kraus
Felix Schoft

Norwegia:
Andreas Stjernen
Rune Velta
Anders Fannemel
Ole Marius Ingvaldsen
Kim Rene Elverum Sorsell
Fredrik Bjerkeengen

Polska:Kamil Stoch
Piotr Żyła
Maciej Kot
Krzysztof Miętus
Dawid Kubacki

Rosja:
An ton Kaliniczenko
Aleksandr Sardyko
Ilmir Chazetdinow
Dmitrij Ipatow

Słowenia:
Robert Kranjec
Jaka Hvala
Jurij Tepes
Peter Prevc
Matjaz Pungertar
Miran Zupancic

Stany Zjednoczone:
Peter Frenette
Anders Johnson

Włochy:
S ebastian Colloredo
Andrea Morassi
Davide Bresadola



< br>

(30.01.2013, 20:45)
legol
Wellinger ma bardzo ciekawa sylwetke w locie i dlatego bardzo ubolewam ze go nie zobacze na mamucie.Moze dostanie szanse w Obestdorfie, jak widac nie tylko w Polsce zle mysla.A Ziobro tez ciekawy jestem jakby sie spisal na mamucie, jakos ten zawodnik mi zaimponowal w Zakopanem i wcale nie jest powiedziane ze klepalby bule jakby dostal szanse.Ciekawe czy przyjedziecie Zografski i w koncu odwazy sie skoczyc na mamucie.
(30.01.2013, 20:31)
PLANET
legol: sam trzymaj, to TWÓJ idol - nie mój, a bior±c pod uwagę ogólne preferencje ludzi - nie nasz :) Nie potrafię się przestać dziwić ludĽmi, którzy np. przyjeżdzaj± z gigantyczna flag± austriack±, zdjęciami, ¶piewaj± po niemiecku i w ogóle jakby z innego kraju... a to Polacy ("polacy"?). Sorry, może kto¶ mnie nazwie ksenofobem, ale mam to gdzie¶, dla mnie kibicowanie NASZYM zawodnikom to czę¶ć patriotyzmu.
(30.01.2013, 20:04)
andbal
To jakas choroba. Następna ekipa która nie wykorzystuje limitu. Ma limit 7 a wystawia 5ciu. My tez 5, ale wiecej nie możemy. Kubacki juz zaliczy 2 raz Harrachow. Mam nadzieje iz w tym roku bedzie lepiej. Ciekawe kiedy szanse na mamucie dostanie Ziobro. Z kadry A tylko on i Zapotoczny nie skakali na mamucie, lecz akurat jak by skakał na mamucie Zapotoczny nie jestem ciekawy, no chyba że wygra jeden z konkursów pk w Planicy.
(30.01.2013, 20:02)
legol
Pierwsze miejsce wiadomo zarezerwowane dla Gregora i trzymajmy kciuki za to zeby jakis moze rekordzik walnal.Na luzie powinien wygrac zawody.A o drugie i trzecie miejsce wskutek tego ze Niemcy tez nie jada w pelnym skladzie i Norwegowie to walczyc napewno bedzie Ammann,Koch,Kranjec,Stoch i moze Hvala.W mistrzu swiata juniorow tez trzeba upatrywac faworyta bo Hvala to ejst klasa swiatowa.Jestem zawiedziony ze nie ma Wellingera,Muranki i Krafta.Fajne by bylo porownanie tych wybitnych juniorow na mamucie z mistrzem swiata Hvala.Moze na Obestdorfie to porownanie? Mam taka nadzieje.
(30.01.2013, 19:19)
Seba99pl
@Redakcja
Jeszcze raz proszę o poprawę błędu w sylwetce Goldbergera. Jest napisane że wygrał 2 razy KK, a tak naprawdę wygrał j± 3 razy. Dla informacji:
1992/1993
1994/1995
1995/1996
(30.01.2013, 19:00)
Paula66
By¶cie mogli już to zdjęcie zmienić... I P¦ też jest przecież ważny, jak chce zdobyć KK to niech skacze, inni już wiedz±, że w P¦ niewiele zrobi± także trenuj± przed M¦.
(30.01.2013, 17:42)
Kryształowa Kula
Gregor dobrze robi, Kula jest na wyci±gnięcie reki to o ni± walczy. W Predzzzo i tak wiatrowy sterownik czyli Tepes będzie medale rozdzielał. Gregor jego ulubiencem nie jest więc nawet jakby był w formie jak niegdyc Małysz to zawsze go może pu¶cić z wiatrem na bule i po medalu. Trzeba byc realiztom i brac co jest pewniejsze
(30.01.2013, 17:37)
Adam
Wiecie czy Fettner wybiera się na Puchar Kontynentalny?
(30.01.2013, 17:20)
Szychu
Może Graczowi chodziło o to, ze Gregor jest w 10 i może sobie uciec z kwalifikacji, bo i tak ma Q zapewnione? ;)
(30.01.2013, 17:12)
FanZografskiego
@gracz
On się nie musi "kwalifikować",bo jest "sklasyfikowany" w [pierwszej dziesi±tce (ba! nawet wiesz że jest na miejscu 1.). Jak już gdzie¶ ucieka to tylko w "klasyfikacji.Generalnej.
(30.01.2013, 17:08)
Szychu
Schlierenzauer już sporo uciekł, a teraz jeszcze dołoży. A może dołożyć naprawdę sporo, bo jest w formie i moim zdaniem jest w stanie wygrać nawet oba konkursy (oby nie :P). Tylko ciekawe, czy uda mu się utrzymać formę do M¦? W 2009 brylował w P¦, a na M¦ indywidualnie tylko 1 srebrny medal. Zobaczymy.
(30.01.2013, 16:15)
gracz1
Schlierenzauer ma szansę uciec w kwalifikacji.
(30.01.2013, 15:32)
WWE
Jestem już z wami !!!, Fettner na kontynentalny ?
(30.01.2013, 15:27)
Adam
Wiecie czy Fettner wybiera się na Puchar Kontynentalny?
(30.01.2013, 14:44)
Martyn
Cóż, można już powiedzieć, że je¶li nie stanie się kataklizm, to Gregor na pewno odbierze w Planicy swoj± drug± Kulę. W tym momencie Norwegowie robi± najbardziej sensown± rzecz jak± tylko mog±: odpuszczaj± bezsensown± walkę (widać że Gregor trzyma formę, w przeciwieństwie do nich) i skupiaj± się na imprezie sezonu, i kto wie? S± w stanie przerwać dominację Austriaków w konkursach drużynowych (wszystkie złota od Turynu), a i indywidualnie pewnie będ± bardzo groĽni.
(30.01.2013, 14:31)
FanZografskiego
Hehe..a niech sobie j± zdobywa...dla większo¶ci ekip priorytetem s± M¦ a nie P¦ ...a we Włoszech będzie płacz i zgrzytanie zębów bo złota nie będzie ;]