Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31
sierpień 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

Tylko pięćdziesięciu skoczków jest na li¶cie startowej do treningów i kwalifikacji w Vikersund. Jutro w konkursie wyst±pi jednak tylko 40-tu skoczków.

Lista różni się od tych normalnych w Pucharze ¦wiata, bowiem skoczkowie startuj± według kolejno¶ci zajmowanej pod koniec zeszłego sezonu w klasyfikacji lotów narciarskich. I tak ostatnim skoczkiem na li¶cie jest Robert Kranjec.

Jedynym debiutantem na skoczni mamuciej jest młody Niemiec - Marinus Kraus, który udowadniał wysok± formę od pocz±tku sezonu w Pucharach Kontynentalnych. Dostał on szansę występu pod nieobecno¶ć Geigera i Wellingera, którzy walcz± o medale w Libercu na M¦ juniorów.

Już dzi¶ o 15:00 dwie serie treningowe, a o 17:30 kwalifikacje.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
C. Kozisek
Czechy
2
A. Johnson
USA
3
B. Sedlak
Czechy
4
J. Matura
Czechy
5
K. Nurmsalu
Estonia
6
A. Hajek
Czechy
7
D. Kubacki
Polska
8
A. Sardyko
Rosja
9
G. Deschwanden
Szwajcaria
10
L. Asikainen
Finlandia
11
M. Pungertar
Słowenia
12
M. Kraus
Niemcy
13
D. Ipatov
Rosja
14
D. Bresadola
Włochy
15
T. Naglic
Słowenia
16
J. Damjan
Słowenia
17
P. Frenette
USA
18
M. Schmitt
Niemcy
19
A. Kalinitschenko
Rosja
20
I. Hazetdinov
Rosja
21
A. Jacobsen
Norwegia
22
M. Boyd-Clowes
Kanada
23
L. Mueller
Austria
24
A. Korolev
Kazachstan
25
N. Dezman
Słowenia
26
A. Stjernen
Norwegia
27
K. Miętus
Polska
28
M. Hayboeck
Austria
29
V. Descombes Sevoie
Francja
30
A. Morassi
Włochy
31
O. Muotka
Finlandia
32
M. Kot
Polska
33
T. Hilde
Norwegia
34
M. Mechler
Niemcy
35
M. Neumayer
Niemcy
36
W. Loitzl
Austria
37
P. Żyła
Polska
38
A. Wank
Niemcy
39
J. Tepes
Słowenia
40
P. Prevc
Słowenia
41
A. Fannemel
Norwegia
42
R. Velta
Norwegia
43
R. Freitag
Niemcy
44
S. Freund
Niemcy
45
G. Schlierenzauer
Austria
46
K. Stoch
Polska
47
A. Bardal
Norwegia
48
S. Ammann
Szwajcaria
49
M. Koch
Austria
50
R. Kranjec
Słowenia

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kazach
Jedna z lepszych obsad w ci±gu ostatnich 5 lat.
(19.08.2015, 12:53)
pklimczak77
lubie kazachstan i zeby kazach był w 1 serii :) i polacy!
(25.01.2013, 14:40)
borek99
@ertrtgyh
Na mamutach w konkursie występuje tylko 40 skoczków, więc czemu miałoby ich nie być? ;)
(25.01.2013, 14:34)
ertrtgyh
Będ± kwalifikacje?
(25.01.2013, 14:16)
FanZografskiego
Zografski z pewno¶ci± odpoczywa po startach w całym obecnym sezonie,może szykuje formę na M¦..ja wszechwiedz±cy nie jestem..
@wwe
Naucz się ortografii bo Twój obecny poziom i tak jest żenuj±cy ...
(25.01.2013, 14:13)
Deryk
Moim zdaniem w walce o najwyższe miejsce będ± się liczyć: Schlieri, Kranjec, Koch, Hilde, Jacobsen, Velta, Bardal i może jeszcze Neumayer, no i miejmy nadzieje, że Stoch :)
(25.01.2013, 13:58)
Glon
@kasztelan

Tak
(25.01.2013, 13:39)
robiii
a japonczyków niema ani jednego na liscie startowej
(25.01.2013, 13:31)
robiii
oto według mnie winiki 1M. Koch 2R. Kranjec 3G. Schlierenzauer 4K. Stoch maciej kot bendzie moze 10 piotrek zyła 6 kubacki 25 a mietus 36
(25.01.2013, 13:27)
kasztelan
Listę startow± to ułożyli, za konkursy w lotach w tamtym roku? Bo skoro Korolev, Boyd-Clowes, Muller, Sevoie czy Miętus s± przed Jacosbenem
(25.01.2013, 13:24)
~fajeczka
żyła skoczy powyżej 240 jak dobrze zawieje
(25.01.2013, 13:12)
rwgobo
A ja my¶lę, że Jacobsena czy Hilde też stać na niespodziankę. S± u siebie i mog± odlecieć.
(25.01.2013, 12:34)
WWE
I co FanZografskiego czemu ten cienias się boi skakać na mamutach bo jest słaby i morze zapomnieć o jakim¶ dobrym miejscu na koniec klasyfikacji P¶.
(25.01.2013, 12:26)
gracz1
Nie wiem czemu nie ma Zografskiego.
(25.01.2013, 12:20)
czarnylord
Przy takiej obsadzie powinni¶my mieć w obu konkursach komplet w drugiej serii.
Na moje oko o zwycięstwo będzie się bić chmara Norwegów, chmara Słoweńców i Schlierenzauer. Ale jakby Kamil Stoch mnie zaskoczył to nieszczę¶liwy nie będę. ;)
(25.01.2013, 12:07)
Mack 37
Mam nadzieję że Nurmsalu w końcu zdobędzie punkty :)
(25.01.2013, 11:57)
sdas
Kubacki może mieć taki sam problem jak Koch na mamutach. Czyli wybiję się bardzo wysoko w górę zacznie go znosić na lewo i żeby nie wyl±dować... na trybunach będzie musiał krócej skoczyć!!!
(25.01.2013, 11:52)
Jasiu
Hmm może wygra Schliereznauer lub Kranjec.
(25.01.2013, 11:46)
FanZografskiego
@Pawmak
Może tak być ...
(25.01.2013, 11:35)
nerek 23
wygra kranjec
(25.01.2013, 11:32)
Pawmak
Może Zografski miał odpocz±ć, bo startował cały czas bez przerwy, w tym w Japonii, a chce dobrze wypa¶ć na M¦? Zdarza się... Colloredo też starty odpu¶cił i 3 Czechów m.in.
(25.01.2013, 11:30)
Zakrza
Nie.
(25.01.2013, 11:27)
FanZografskiego
No pech,bo w innym wypadku by się nie martwili że tylko 50...logiczne?
(25.01.2013, 11:25)
Janeman
"Japońska" obsada...

Przy tej konkurencji to powinno w kazdym konkursie 4 polakow punktowac,a i Kubacki ma szanse na 40.
(25.01.2013, 11:21)
TomaszB
Nie tylko Kraus debiutuje, ale także Lauri Asikainen.
(25.01.2013, 11:20)
borek99
Zografski może się już chyba pożegnać z wysokim miejscem w klasyfikacji generalnej P¦, skoro cały czas nie chce/nie może zadebiutować na mamutach...

Swoj± drog± kompletnie tego nie rozumiem - skoro nie zamierzał startować w Vikersund, to czemu nie wystartował w M¦J?!
(25.01.2013, 11:15)
Zakrza
Pech? My¶lałem, że kto¶ ustala terminarz, a nie go się losuje.
(25.01.2013, 11:10)
kibic mentalny
pech? to przecież było wiadome od momentu, kiedy został oficjalnie zatwierdzony kalendarz rozgrywek na ten sezon
(25.01.2013, 11:05)
Kibic
Witam! Czy będzie rekord ¶wiata w konkursach indiwidualnych? Jak się zaprezentuj± Polacy? Czy będziemy ¶wiadkami skoków powyżej 250 metrów? Czy będzie pobity Rekord Polski? Miejmy nadzieję, że tak.
(25.01.2013, 11:02)
FanZografskiego
Pech chciał że te zawody zbiegły się z kontynentalem w Neustadt i M¦J w Libercu ;]