Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Już w najbliższy weekend pierwsze skoki na skoczni mamuciej w tym sezonie. Po wydarzeniach z Sapporo, których bohaterem stał się Daiki Ito, który zsun±ł się z zeskoku, organizatorzy norwescy montuj± uchwyty na belce startowej.

W Vikersund zamontowane zostan± w najbliższych dniach uchwyty bezpieczeństwa, które nazwano już nazwiskiem skoczka, który w ten sposób przejdzie do historii. "Uchwyty Ito" będ± zapobiegały takim sytuacjom, jaka miała miejsce w Sapporo.

- Kiedy zobaczyli¶my, co się dzieje, serca stanęły nam w gardłach i od razu zrozumieli¶my, że musimy natychmiast co¶ zrobić na naszej skoczni, aby unikn±ć podobnego przypadku - powiedział rzecznik zawodów P¦ w Vikersund Geir Holm. - Po krótkiej analizie i sugestiach dyrektora P¦ w skokach narciarskich Waltera Hofera stwierdzili¶my, że można zapobiec tego typu sytuacjom w bardzo prosty i niedrogi sposób. Po prostu należy zamontować uchwyty lub poręcze na rozbiegu za belk± tak, aby ze¶lizguj±cy się skoczek miał się czego chwycić. Zostan± zamontowane do czwartku. - zapewnił Holm.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
lolopo
@Lordek123

W japońskim nie ma głoski "w"
(22.01.2013, 21:44)
Lordek123
To się pewnie po Japońsku będzie nazywac Ushwiti Ito (wymowa: uszwiti ito)
(22.01.2013, 16:36)
PLANET
Mial zolte swiatlo.
(22.01.2013, 16:30)
mariusz1234z
Ja nie rozumiem dlaczego nie pozwolili Ito w Sapporo na oddanie skoku jeszcze raz tylko go zdyskwalifikowali !!!
(22.01.2013, 15:32)
fanBER
Czy tylko ja mam wrażenie, że to pewnego rodzaju nabijanie się z nieporadno¶ci Daiki Ito... Ale co tam, ważne jest bezpieczeństwo!;)
(22.01.2013, 14:49)
Glon
Fajna nazwa: "uchwyty Ito".
(22.01.2013, 12:40)
OtokoNoHito
Cóż, skoro montuj± to bezpo¶rednio pod wpływem wypadku Ito to nazwa "uchwyt Ito" jest adekwatna, nawet je¶li to Loitzl był pierwszy;]
(22.01.2013, 11:41)
FanZografskiego
Nazwa uchwyt Ito bardziej medialna i prostsza mimo wszystko :)
(22.01.2013, 11:35)
Jarek Gracka
raczej małe prawdopodobieństwo spadku by było, tarcie jest duże, tam się mocno wypłaszcza, niewielk± miał prędko¶ć, poza tym to nie jest taka duża wysoko¶ć. Jak Vinko Bogataj przeżył swoje przepadnięcie przez belkę w 1970 to wszystko jest możliwe :)
Ale ja bym zmienił nazwę na uchwyt Ito-Loitzla jednak :]
(22.01.2013, 11:21)
legol
Nawet jakby Ito spadl z progu to moglo by sie w najlepszym wypadku skonczyc tylko na potluczeniach, jakby spadal powoli oczywiscie, a jak z predkoscia to juz bylo by juz gorzej.Oczywiscie i tak by przezyl ale sezon mialby juz z glowy, a w najgorszym wypadku kariere.
(22.01.2013, 10:18)
piotr186
Dziwne.. dwa takie wypadki +(wpadniecie człowieka z obsługi na Romorena w Predazzo ale z belki wtedy nie spadł) od wielu lat i od razu jakie¶ zmiany wymy¶laj±.. żeby w innych kwestiach tak szybko reagowali i zmieniali przepisy w FIS-e...

Ale fakt faktem że sytuacja z Daiki Ito wygl±dała groĽnie, przez chwilę byłem pewny ze spadnie z rozbiegu, ledwo zdołał się zatrzymać.. Na szczę¶cie...
(22.01.2013, 08:21)
APK
Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, chociaż nie wiem czy rozbieg skoczni nie jest zbyt szeroki i czy zawodnik będ±c w takiej sytuacji, będzie w stanie złapać się tych uchwytów, które powinny się nazywać uchwytami Loitzla bo to on byl prekursorem takich wypadków. O ile w przypadku Austriaka było to mniej niebezpieczne i przyznam szczerze do¶ć zabawne, to podczas tej sytuacji z udziałem Japończyka na prawdę się przej±łem.
(21.01.2013, 23:51)
MrRadzio
zdarzeniom...
(21.01.2013, 23:17)
marian
SYTUACJOM
(21.01.2013, 22:55)
matt
'...takim sytuacj±..' ? Raczej takim sytuacjom ;)
(21.01.2013, 22:54)