Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Sofya Tikhonova z Rosji wygrała zawody FIS Cup w rumuńskim Rasnovie. Uzyskała ona 61,5 i 62,5 metra i pokonała Rumunkę Haralambie i Chinkę Chang.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Reprezentantka gospodarzy poleciała na 61,5 i 59,5 metra trac±c 9,2 punktu do liderki. Nasza Joanna Szwab zajmowała 6-te miejsce po 1. serii, jednak najsłabszy skok w drugiej odsłonie spowodował, że spadła na przedostatni± pozycję.

W zawodach wzięło udział 9 z 12 zgłoszonych zawodniczek.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Sofya Tikhonova
Rosja
61.5
62.5
210.9
2
Dana Vasilica Haralambie
Rumunia
61.5
59.5
201.7
3
Xinyue Chang
Chiny
59.0
61.5
194.0
4
Daria Grushina
Rosja
58.0
58.0
185.2
5
Xueyao Li
Chiny
57.5
55.5
176.5
6
Meiting Wang
Chiny
54.0
50.5
152.6
7
Cheng Ji
Chiny
51.5
52.0
151.7
8
Joanna Szwab
Polska
54.5
47.5
146.6
9
Alena Sutiagina
Rosja
45.5
49.5
126.8

klasyfikacja generalna FIS Cup kobiet »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
medale oddane walkowerem
Przed Gawron i Szwab a póĽniej Pałasz były jeszcze inne zawodniczki. Trenowały chyba w latach 2002-2004, w¶ród nich była córka trenera Szturca, siostra Piotra Żyły (która ponoc pierwsza skoczyła 30 m) a najdłużej wytrzymały i jeszcze 3 dziewczyny (teraz nie przypomne sobie nazwisk). Gdyby ich nie odpędzono to dzis mieliby¶my zawodniczki na poziomie regularnego stawania na podiach oraz mase juniorek wchodzacych do dziesi±tek, poniewaz gdyby te obecne miały normalna kadrę i normalne treningi to osi±gałyby wyniki. Przez kluby przewinęło sie kilkadziesi±t dziewcz±t, które zrezygnowały nie widz±c perspektyw na przyszło¶c tego sportu w Polsce.
(20.01.2013, 09:11)
kolomib
Czemu nie ma tych zawodniczek w typerze?!
(20.01.2013, 01:33)
Szychu
@Skoczek120, masz całkowit± rację. Potencjał zmarnowany kompletnie, zwi±zek olał kompletnie skoki kobiet, podczas gdy reszta skokowego ¶wiata już od dawna się rozwijała w tej dyscyplinie. To jest wstyd, że jeste¶my jedynym "skokowym państwem", które nie może wystawić mixta, bo nasze zawodniczki zostały zlekceważone i ich trening został zaniechany. Przy porz±dnym zaangażowaniu w rozwój skoków pań w Polsce by mogła już być w czołówce Gawron lub Pałasz, bo już s± w takim wieku, w którym już można należeć do ¶cisłej ¶wiatowej czołówki.
(19.01.2013, 19:49)
Skoczek120
Jestem w¶ciekły na zwi±zek, który ponownie potwierdził, iż jest zarz±dzany przez niekompetentnych ludzi! Jak można było tak zmarnować potencjał, jaki mógł być osi±gnięty w skokach kobiet!? JAK!? Tyle czasu na przygotowania było - teraz mogliby¶my mieć "Małysza w spódnicy", a niestety żadna z naszych nie jest w stanie zdobyć punktów w PK. Asia przegrywa z Chinkami! To jest dramat - i to nie jest jej wina. To wina patałachów, którzy za nic bior± pieni±dze. Niestety tak jest we wszystkich obszarach Nasz kraj to porażka... ;/
(19.01.2013, 19:30)
Szychu
Tzn. mowa o Polakach rzecz jasna ;) Tam z 95 nie ma żadnych Polaków.
(19.01.2013, 17:17)
Szychu
Z 95 (czyli mojego rocznika :P) nie ma nikogo na M¦J. Tam s± tylko roczniki 93 i 94.
(19.01.2013, 17:15)
wow niemozliwe
A niby którzy z rocznika 1995 i mł jada na MSJ? I jaki kraj będa reprezentowali? Bo na pewno nie Polskę
(19.01.2013, 17:12)
piotr186
wow

Tylko ze na tym FIS Cupie to jest tylko 2 sort Polaków urodzonych w 1995. Najlepsi z Polacy z tego rocznika nie startuj± bo się szykuj± do M¦J...
(19.01.2013, 17:09)
wow
Niestety Asia równiez zmieniła klub, teraz trenuje w Chochołowie we własciwie ikompletnie amatorskim klubiku u chyba Daniela Bachledy. Sprzęt musi miec równie amatorski.
Dodatkowo jest to skocznia K-70 a ona naprawde ma skakać na K90, K-100. Aby dobrze skakać trzeba miec warunki i do trenowania i do startowania i rywalizowania z zagranicznymi rówiesniczkami. A tego Asia nie ma. Zreszt± przesmiewcy niech popatrza na wyniki jej rówiesników walcz±cych dzi¶ w Rasnowie z rywalami z naprawde najniższej mozliwej półki. Tak własnie wygl±daj± polskie skoki w erze po Małyszu (chodzi o skoki zawodników z roczników 1995 oraz ich pozycji w ¶wiecie)
(19.01.2013, 16:58)
Szychu
Oczywi¶cie się już rzuciła banda wy¶miewaj±cych polaczków, którzy sami by narobili w majty ze strachu siedz±c na belce. Dla mnie najważniejsze, że dziewczyna walczy. Jest jeszcze młoda, ma czas się rozwin±ć. Brakuje jej równo¶ci. Przy stabilizacji na swoim obecnym poziomie mogłaby zajmować trochę lepsze miejsca. Tylko druga sprawa, że ten poziom nie jest wysoki i przydałoby się go podwyższyć. Najważniejsze, że dziewczyna walczy, w końcu nie ma wsparcia ze strony PZN, startuje bez kadry. Jutro liczę na lepsze miejsce Joasi.
(19.01.2013, 16:46)
lol
no przynajmniej jest w czołówce.
(19.01.2013, 16:36)
Szychu
Oby jutro Asia wypadła lepiej :)
(19.01.2013, 16:28)
wow
A Leja na tych swoich ¶limaczych nartach jest 5
(19.01.2013, 16:23)
dany
leja zaj±ł 5 miejsce,kantyka 7,ruda 9,a podżorski 10,wygrał zhaparov
(19.01.2013, 16:23)
Łukasz94
Tymczasem, gdzie wyniki rywalizacji panów ? To mnie bardziej interesuje...
(19.01.2013, 16:21)
COC LIVE
Prosze, wlaczcie relacje COCu z Bischofshofen w LIVE.
(19.01.2013, 16:21)
dany
mogła skoczyć 2x po 58,było j± stać 4 miejsce
(19.01.2013, 16:20)
piotr186
Ale przynajmniej zmie¶ciła się w pierwszej "10"...
(19.01.2013, 16:17)
ghhhhhhhhh
brawooo!
(19.01.2013, 16:17)
Szychu
Uch, niedobrze. Ten pierwszy skok jeszcze ujdzie, ale drugi skok fatalny. A po wczorajszych treningach my¶lałem, że może będzie lepiej.
No cóż... trzeba dalej trenować, choć po tym występie Tajner stwierdzi, że nie warto inwestować w panie, skoro tak skacz±. A skacz± tak, bo nikt się nie chce nimi porz±dnie zaj±ć.
(19.01.2013, 16:14)
fgvfh
brawoooo!!