Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Ekipa Niemiec ogłosiła pięcioosobowy skład na zawody Pucharu ¦wiata w japońskim Sapporo. Trener Werner Schuster nie wykorzystuje zatem całej kwoty startowej jaka przysługuje jego drużynie.

Do Japonii polec± Severin Freund, Maximilian Mechler, Michael Neumayer, Martin Schmitt i Andreas Wank. Zabraknie natomiast Richarda Freitaga, który od kilku dni przechodził grypę, z któr± skakał już w Zakopanem. Danny Queck nabawił się drobnej kontuzji kolana i musi na razie pauzować, a Andreas Wellinger i Karl Geiger przygotowuj± się do Mistrzostw ¦wiata Juniorów w Libercu.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Seba99pl
Pytanie:
Czy gdzie¶ na komórce można obejrzeć konkurs NA ŻYWO?
(17.01.2013, 20:25)
Seba99pl
@lipathor
Ja skoków nie ogl±dam od 2000/2001 tylko od 1998/1999. Nie było nic w TV to przeł±czyłem na jaki¶ program niemiecki i były skoki no to zostawiłem i od tej pory je ogl±dam.
(17.01.2013, 20:19)
Seba99pl
Nie sezon 2004/2005 tylko 2003/2004.
(17.01.2013, 20:16)
Lipathor
Seba widocznie jak 95% innych fanów o skokach narciarskich usłyszał na przełomie 2000/2001 :)
(17.01.2013, 20:13)
Seba99pl
@maniacom
Wiem bo pamiętam ;). Ale zobacz sobie sezon 04/05, Ljokelsoey do Ahonena traci 10pkt. Więc nie jestem pewien czy pojedynki Ahonena ze Schmittem były bardziej zażarte od pojedynków Ahonena z Ljokelsoeyem.
(17.01.2013, 20:10)
maniacom
@Seba99pl - spójrz sobie na archiwum wyników, wystarczy zauważyć, że w sezonie 1998/1999 Ahonen (2. miejsce) stracił do Martina Schmitta raptem 58 punktów. Podaje link: http://www.skokinarciarskie.pl /index.php?a=cykle&b=sezon &cykl=ps&sezon=1998/19 99
(17.01.2013, 19:52)
Seba99pl
Te 99 nic nie oznacza, to nie mój rocznik, semrfów i gargumela nie nawiedziłem i nie nawiedzę, Ahonen większe i cięższe boje z Ljokelsoeyem toczył niż ze Schmittem.
(17.01.2013, 19:25)
legol
@seba99pl
No tak rocznik 99 wiec wtedy to w pieluchach widziales chyba rywalizacje papa smurfa z gargamelem a nie Schmitta z Ahonenem co mniej wiecej w tych latach wlasnie ze soba rywalizowali.Jak juz nie wspomnialem nic o Małyszu to juz jestem podly.Co za dziwny kraj.
(17.01.2013, 18:17)
Seba99pl
@legol
Pisałe¶ że mistrzowie to Schmitt i Ahonen, a gdzie Małysz? Czy Schmitt rywalizował tak zaciekle z Ahonenem jak z Małyszem. Nie! Masz 0% szacunku do Małysza.
(17.01.2013, 18:09)
legol
Te same slowa kieruje do czepialskiego co sie podpisuje pod roznymi nickami a pod artykulem o Ahonenie ze wrecz go ubostwia.O Ahonenie sadze ze tez by tak nie pisal ze stary i przecietny,ze zajmuje miejsca kadrze nawet gdyby w Finlandii byla porownywalna sytuacja do Niemiec
(17.01.2013, 10:29)
legol
@daf
Jestem szalenie ciekaw gdyby na miejscu Schmitta skakal Małysz i na podobnym do niego poziomie w polskiej kadrze to s±dze ze juz bys tak nie pisal.
(17.01.2013, 10:26)
Polonus
@daf
O ile zakopiański skok Kranjca można uznać za przypadek i ewidentnie było widać już na T4S, że jego forma zdecydowanie ro¶nie, to co do Schmitta nie byłbym taki pewien. S± przesłanki by s±dzić, że jego ¶wietna, tak to trzeba nazwać, postawa w T4S to nie tylko efekt jego zwyżki formy. Dlatego ja bym był ostrożny z opini±, że Schmitt się "broni". Wynikami może tak, ale czy form± to się okaże w Sapporo.
(17.01.2013, 09:23)
daf
1. O powołaniach na zawody powinien decydować nie wiek, a aktualna forma i umiejętno¶ci. Tymi ostatnimi Schmitt i Kranjec na dzień dzisiejszy się broni±.
2. Dawanie Schmittowi miejsca w kadrze za dawne zasługi to przejaw nepotyzmu i strach pomy¶leć jak wygl±dałaby nasza kadra, gdyby jej trenerem był niejaki @legol.
A już w Japonii młodzież zaczęłaby skakać w P¦ dopiero po trzydziestce... Wg legola wszak najpierw się trzeba zasłużyć...
(17.01.2013, 05:39)
legol
@do czepialskiego
Schmitt to arcymistrz skokow podobnie jak Ahonen wiec dla niego kadra powinna byc dozywotnia.Szkoda ze niepodpisujacy tego nie zauwazyl.A Kranjec to klasa sama w sobie, wracajacy z reszta do formy.Moze juz niepodpisujacy sie zapomnial jak Schmitt rywalizowal z Ahonenem w PS? Bo ja ta ich walke pamietam i do dzis z sentymentem wspomninam.Brak poszanowania dla mistrza skokow Schmitta uwazam za glupie.Ciekawe czy czepialski tak samo bedzie pisal o Ahonenie gdy wroci.
Zografski okaze sie nierozsadny jesli bedzie bral udzial w Mistrzostwach juniorskich bo on juz medal zloty zdobyl.Albo jakis cykor przed mamutami bo mam wrazenie ze odpuszcza mamucie skocznie.
(16.01.2013, 22:46)
Pawmak
A kogo dać w tej chwli u Słoweńców lepszego? Próbowali Nagliča i C. Preva na TCS i kompletna klapa, a Damjan w Polsce przynajmniej prawie zapunktował i nie wykorzystali nawet limitu, więc gdzie tu do licha zajmowanie miejsca...
___
Koivu ranta już dużo skacze i wraca czytałem.
(16.01.2013, 22:44)
kiler
@Tokas9 - Zografski jedzie do Sapporo
(16.01.2013, 22:10)
mamut
Tego Kranjca mozna przebolec bo ida mamuty a on pies na mamuty ale reszta tylko z powodu układów i układzików,
(16.01.2013, 22:06)
lokuwka
a to czemu niemcy nie wezm± np. felixa schofta i daniela weniga ?
(16.01.2013, 21:48)
tokas9
@do czepialskiego
Akurat mylisz się, bo Zografski jedzie na M¦J. A Schmitt ostatnio spisuje się bardzo dobrze, poza wpadk± w Wi¶le, kiedy konkursem rz±dził wiatr.
(16.01.2013, 21:42)
Pawmak
Niee, wyniki się w ogóle nie licz±, liczy się że Schmitt i Kranjec to starzy zawodnicy i to czyni ich złymi kolesiami bez względu na wyniki. To nic, że w P¦ Kranjec może być w pierwszej "10", a C. Prevc nie może awansować do konkursu. Jak się starszych nie da na odstrzał, to trzeba to już z automatu skrytykować...
___
C iekawe, że Niemcy Schofta nie zostawili w Japonii, a Austriacy swoich Muellerów i innych - tylko Norwegia zgodnie z tradycj± wystawiła czę¶ć rezerw w Japonii.
(16.01.2013, 21:40)
do czepialskiego
Jak sie wpycha starych przeciętnych (ale kolesi) do kadry na P¦ top młodych trzeba gdzies dla niepoznaki upchn±ć, Trzeba wepchn±ć Schmitta to nalezało wywalić Wellingera, trzeba upchn±c Damjana i Kranjca to trzeba wywaklic młodych Słoweńców a w kadrze Austrii to wiadomo ze nie ma miejsca dla Krafta tym bardziej że wypada Kocha zabrac na mamuty. To po prostu taka sama polityka kolesiostwa jak w Polsce.
A Zografski tez jedzie na MSJ? Cos mi nic o tym nie wiadomo. On się miesci w kadrze na P¦, bo nie ma "bardziej zasłuzonych".
A na MSJ stawiam na Prevca
(16.01.2013, 21:19)
Szychu
Freitag chory? A to ciekawe, bo skakał bardzo dobrze! To aż strach pomy¶leć, jakby skakał, gdyby był w pełni sił! ;) Póki co to on wydaje się być najlepszym z Niemców.
Skład Niemców solidny. Freund może się przebudzi, 2 lata temu skakał ¶wietnie w Sapporo (to w końcu tam odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w P¦), choć rok temu skakał słabo. Zobaczymy, jak będzie w tym roku. Neumayer ma duże szanse, by być w 10, ale Schmitt i Wank też mog± o t± 10 powalczyć. Mechler też powinien zapunktować.
(16.01.2013, 20:37)
andbal
Wbrew temu co wieszczyła Pani na MSJ będ± startować najlepsi juniorzy. No i poza tym wysyła ich na mamuty (co nie znaczy że tez tam nie powinni skakać) a przeciez w tym sezonie juz 3 konkursy były na normalnej a mamy MS i tam tez konkurs na normalnej.
(16.01.2013, 19:46)