Drzwi i bramy garażowe Hörmann - od lat najwyższe noty za jakość i styl
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
19.01.2020, godz. 08:00
Zao HS-102
P¦-k

Już wczoraj Łukasz Kruczek i Apoloniusz Tajner podali skład Polaków, którzy pojad± na przyszłoweekendowe zawody Pucharu ¦wiata do Sapporo.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Do Kraju Kwitn±cej Wi¶ni polecimy w najmocniejszym składzie. Łukasz Kruczek powołał pi±tkę zawodników: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Krzysztofa Miętusa oraz Dawida Kubackiego.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
Tylko te nazwiska trochę inne...
(15.01.2013, 11:37)
Samo
@Dawid123456
OK, przepraszam znasz się na limitach, ale nie możesz zakładać, że całej czołówki nie będzie. I zerknij na mój post poniżej do M_B
Pozdrawiam
(15.01.2013, 11:37)
Samo
@M_B
Nie twierdzę, że to nie możliwe lecz realnie oceniam możliwo¶ci. Bior±c pod uwagę Twój tok my¶lenia w Bischofshofen 2 razy drugi i w Neustadt tu już nie podajesz miejsca więc pewno¶ci nie masz więc zakładamy 3 mx2, suma punktów 300. Każdemu z czołówki PK dodajmy ¶redni± za zawody jak± uzyskał:
Schoft - 196+260=456
Zapanic - 155+204=354
Ingebriksen - 151+200=351
Deschwanden-15 0+200=350
a jest jeszcze kilku zawodników maj±cych po sto kilkadziesi±t punktów
(15.01.2013, 11:31)
lalalaalala
Chłopaki, postarajcie się :)
(15.01.2013, 11:02)
Lipathor
Hula od 27 grudnia do 12 stycznia prawie codziennie skakał, PK, TCS, P¦ jak nie kwalifikacje to zawody. Pod zeszłorocznym dole wykonał dobr± robotę, zasłużył na odpoczynek.
(15.01.2013, 07:03)
Saw
Moim zdaniem mógłby wzi±ć Hulę, w miare równo skacze, może bez jaki¶ rewelacji, a żeby kto¶ z 2ki Kubacki/Miętus się ustabilizował, ewentualnie nawet Zniszczoł/Ziobro
(14.01.2013, 23:38)
misz
Skład w porz±dku, juniorów nie ci±gaj± i git.

W poprawę limitu na P¦ nie liczę, raczej już będzie do końca sezonu 5. Chyba, że nagle Miętus zacznie punktować. Albo Hula będzie do końca periodu na podium w kontynentalu. To może na następny będzie 6. Ale i w to nie za bardzo wierzę.

(14.01.2013, 21:46)
piotrek
@pavel
Je¶li drużyna startuje w konkursie drużynowym, to w indywidualnym może wystawić 4 zawodników
(14.01.2013, 21:22)
Seba99pl
Potwierdzone składy:
Austria:
Lotiz l, Hayboeck, Kofler
Norwegia:
Barda l, Jacobsen, Hilde, Sorsel, Roensen, Ingvaldsen


To s± zagraniczne pewniaki z.Austrii i Norwegii.
(14.01.2013, 21:05)
Rutger
@andbal
Skoczkowie narzekaja ze musza oszczedzac te lepsze.Wydaje mi sie ze powinni miec dobre na kazdy skok.
(14.01.2013, 21:01)
Seba99pl
Na tej stronie można gdzie¶ obejrzeć konkursy załóżmy z 2001r?
(14.01.2013, 20:46)
WWE
Nic nie nie martwić się o kombinezony wszystko jest ok Lecimy do Sapporo !!!
(14.01.2013, 20:00)
andbal
@Rutger
A dlaczego martwisz się o kombinezony ??
(14.01.2013, 19:24)
Seba99pl
Redakcjo
W biografiach trenerów w Szwajcarii brakuje Martina Kuntzle,czy jak mu tam
(14.01.2013, 17:53)
Lipathor
Kombinezony się kupuje w przetargu. Jak co¶ się okaże nie teges, to chwilę trwa zdobycie następnych :/
(14.01.2013, 17:50)
Rutger
Co jest z tymi kombinezami,czy
PZN na prawde nie ma pieniedzy zeby kupic dobre kombinezony dla pierwszego skladu.
(14.01.2013, 17:30)
Seba99pl
@dawid
1.Kogo to interesi ile masz lat.
2.Naucz się ortografii.
3.Trener tej wiadomo¶ci nie dodał tylko autor który zdobył tę informację z jakiego¶ Ľródła.
(14.01.2013, 17:00)
dawid
proszę pana dlaczego pan bieże ksztofa zamiast hulę lub zniscczoła mam 10 lat
(14.01.2013, 16:18)
Palacz Zwlok
Gdy s± konkursy drużynowe, ekipa, która wystawi skład na drużynówkę, może także wystawić czwórkę na kwalifikacje do indywidualnego.
(14.01.2013, 15:17)
PAVEL
Pytanie dla znawców tych periodów : -- Jest co¶ takiego,że kraj np.Japonia może oddać innemu krajowi kwotę startow±,przykład z Zakopanego Włochy kwota startowa 3 ,a w kwalifikacjach był Colloredo,Bresadola,Dellasega, Morassi obja¶ni kto¶ , dzięki .
(14.01.2013, 15:09)
limity
Juz po konkursach w Polsce i nie trzeba sprzedać maksymalnej ilo¶ci biletów na zawody i niestety niektóre kombinezony moga nie przej¶c "homologacji" w czasie kontroli, więc nalezy trochę spu¶cić balon oczekiwań. Jesli Kot w zapasowym skakał tak fatalnie to co dopiero te kombinezony zrobia z reszta. Dodartkowy limit to co najwyżej w PK moga wywalczyć, bo nie będzie najlepszych juniorów na PK
(14.01.2013, 14:42)
andbal
Ziobro na PK do Bischofshofen ?
Może jechać je¶li nie potrzebuje spokojnego treningu. Pomin±łem go z tego względu, iż patrz±c na ranking CRL nie musi startować w zimie w PK a i tak nie wypadnie z 50 rankingu CRL. Natomiast jak ma siedzieć w domu to oczywi¶cie zamiast ¦liża czy JKota to on się bardziej nadaje.
(14.01.2013, 13:46)
Pawmak
Chyba że się okaże wła¶nie po B-hofen, że Hula może walczyć o limit, to można i poeksperymentować z Ziobr± na lotach, chyba że jednak Miętusa wezm±. Albo Rutkowskiego, bo on dobry w lotach był, to by sobie przypomniał.
(14.01.2013, 13:20)
Pawmak
A Ziobro nie na PK do Bischofshofen?

Na loty Kubackiego można wypróbować, ale Hulę też dać. Mi się wła¶nie kojarzy, że on w miarę dobrze lata. Ziobrę innym razem, za mały limit mamy.
(14.01.2013, 13:08)
andbal
Pewnie na PK do Austrii pojedzie, bo jak nie on to kto?
Otóż w ubiegłym roku bezpo¶rednie zawody PK przed M¦J były przez juniorów odpuszczane. Zapewne Mateja też i w tym roku sie nie zgodzi. Zatem zgłoszeni na M¦J (Zniszczoł, Kłusek, Murańka, Miętus Grzegorz, Biegun i Biela) nie bed± brani pod uwagę.
Pojad± na PK: Hula, Rutkowski, Byrt, Zapotoczny, i może Bachleda i ¦liż.
Dopiero po PK w Bischofshofen można sie zastanowić czy ktokolwiek jest w stanie walczyć o limit w P¦ z PK.
PS. Na lotach chętniej widziałbym Ziobrę (nigdy nie skakał) i Kubackiego (raz bez formy brał udział w kwalifikacjach bez powodzenia).
(14.01.2013, 12:54)
Dawid123456
@Samo

Tak się składa że doskonałe wiem jak się "zlicza limity" ;)
Hula jest w dobrej formie i jego miejsca na podium w Bischo i Neustad s± jak najbardziej realne (o ile tam pojedzie). Poza tym zawodnicy którzy solidnie zapunktowali w CoC w Sapporo mog± tam zostać na P¦ (Okabe, Deschwanden, Zupancic) a możliwe że i Schoft i Muller i Norwegowie także (je¶li Austria, Norwegia i Niemcy nie pojad± na P¦ najsilniejszym składem)
(14.01.2013, 12:49)
Pawmak
Raczej Zupanczicz i Ingvaldsen ;)

Hula jest może w tej chwili w najlepszej "5" z Polaków, ale chce odpocz±ć trochę i potrenować. Może na PK pojedzie, ale to co innego niż do Japonii się rozregulowywać, więc to może lepiej. A po tym, jak rok temu Hula pojechał wła¶nie do Sapporo (już w kiepskiej formie), wrócił do składu na P¦ dopiero na TCS, czyli po prawie roku (w LGP też nie skakał) - dla przypomnienia ciekawostka.
(14.01.2013, 12:15)
M_B
@Samo

Tylko że ta misja jest możliwa.

Poza Bischofshofen w najbliższy weekend na ten period składaj± się zawody w Neustadt, więc jakby Hula wystartował w ten weekend i np był 2 razy 2-gi i w Neustadt też stawał na podium, to pewnie wywalczyłby to dodatkowe miejsce, to trudne zadanie, ale wykonalne w jego formie, szczególnie, że on w kontynentalach jak jest w formie na punktowanie w P¦ błyszczy form± przeważnie. Inna kwestia czy on miałby w ogóle tak± misję, bo może wystartować równie dobrze w Bischo, a jak będzie Neustadt to może pojechać na loty do Vikersund za Kubackiego (chyba że wezm± Ziobrę lub Rutkowskiego, ale tego 2-giego to w ogóle nie wskazane, bo on lepiej niech nabija punkty na wskoczenie do 50 CRL póki co, a formy na punktowanie w P¦ raczej nie ma )
(14.01.2013, 12:12)
Samo
@Dawid123456
Twoja teoria o misji Huli, może wynikać z niewiedzy, gdyż aby uzyskać dodatkowe miejsce w P¦ trzeba się zmie¶cić w trójce najlepszych w PK w danym periodzie. Stefan Hula w obecnym periodzie (a składaj± się nań 3 zawody w Saporro) ma 0 punktów. Pierwsza pi±tka to:
Schoft - 196
Zapanic - 155
Ingebriksen - 151
Deschwanden-150
Po zdrawiam
(14.01.2013, 11:36)
Pawmak
Skład jest odpowiedni. Nie wiem jak z tym wcze¶niejszym ustalaniem dokładnie, ale ta trójka na CoC miała nie jechać, zdecydwano o tym że pojad± bodajże w ¶rodę. Ale na P¦ skład na Japonię w poprzednich latach faktycznie był raczej wcze¶niej ustalany. Inaczej Hula rok temu by nie jechał, a teraz by jechał, je¶li skład miałby być w 100% najmocniejszy.

A propos Sapporo, pełne wyniki wczorajszego CoC z uwzględnieniem Japończyków, których wyniki nie liczyły się do punktacji PK (przepuszczone przez tłumacz google) :):
http://tnij.org/t29y
(14.01.2013, 09:39)
FANKA
Mam informację dla fanów Piotrka Żyły.
Wpiszcie w Google pytanie:"Czy Piotr Żyła to sympatyczny go¶ć?"
i głosujcie na TAK!
(14.01.2013, 09:01)
Polonus
@autor
Na co¶ się trzeba zdecydować. Albo, jak piszesz, w najmocniejszym składzie albo skład z Miętusem i Kubackim. jeżeli skład z nimi jest w tej chwili tożsamy z najmocniejszym to ja bardzo przepraszam.
(13.01.2013, 20:03)
Scoop
Ja jestem ciut zaskoczony bo słychać było że rezerwówki pojad±, a tu proszę !!!
(13.01.2013, 19:58)
Dawid123456
@andbal

Ziobro na mamucie nie startował, a Hula jako¶ nigdy specjalnie dobrze na mamutach nie skakał. Poza tym jest bardzo możliwe, że Stefan będzie miał inn± "misję", a mianowicie walczyłby o czołow± "3" w 5 periodzie w CoC (ale musiałby startować i w Bischo i w Neustad i zajmować tam miejsca na podium).
Uważam że je¶li już kto¶ miałby wypa¶ć ze składu po Sapporo, to do Vikersund mógłby pojechać Rutkowski.
(13.01.2013, 19:42)
andbal
Wiadomo, że do Japonii trzeba wcze¶niej rezerwować bilety lecz nastepne zawody do loty. Je¶li KMietus nie wejdzie do 55tki WRL lub Kubacki nie zdobedzie punktów to na loty powinni poleciec Hula i Ziobro (ten to jeszcze chyba na mamucie nie startował).
(13.01.2013, 19:37)
Lipathor
Bo możemy tylko 5 wystawic.
(13.01.2013, 19:03)
Dawid123456
@kicc

Nasz limit na ten period wynosi 5,a nie 7.
(13.01.2013, 18:59)
antypajank
Wie ktos moze kto z czolowki P¦ ma zamiar nie jechac do Sapporo?
(13.01.2013, 18:40)
kicc
czemu siedmiu nie leci? przecież jest szansa na kolejne punkty,i znów nie wykorzystany limit;(
(13.01.2013, 18:39)
FanZografskiego
Dobry skład powołał trener.Żal byłoby nie wystawić najlepszych by punktów za darmo niemalże nie zdobyć.
(13.01.2013, 18:23)
sad
Kubacki na treningach będzie latał daleko, w kwalifikacjach skoczy dobrze, a w konkursie spadnie na bulę! To już norma u tego skoczka.
(13.01.2013, 17:46)
WWE
Do boju Polsko !!!
(13.01.2013, 17:14)
Lizus Sapporo
Masz racje WWE
(13.01.2013, 17:12)
WWE
Co ty na to ¦pioch ???
(13.01.2013, 17:08)
WWE
Według mnie skład na Sapporo jest zaje fajny, brakuje tylko 1 zawodnika mi Andrzeja Zapotocznego szkoda że go nie ma. Licze na miejsca Polaków;
-Kamil S. na podium...
-Maciej K. w pierwszej dziesi±tce...
-Dawid K. Licze na przełmanie Dawida do trzydziestki...
-Piotr Ż. no Piotrek w pierwszej dwudziestce...
-Krzysztof M. No Krzy¶ w Trzydziestce.. No i Lecimy!!!.
(13.01.2013, 17:06)
Spioch
b.dobry sklad :)
(13.01.2013, 17:04)
TAK WINNO BYĆ
P¦ SAPPORO
Kamil Stoch
Maciej Kot
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Krzysztof Miętus
PK BISCHOFSHOFEN
Klemens Murańka
Stefan Hula
Aleksander Zniszczoł
Jan Ziobro
Łukasz Rutkowski
Bartłomiej Kłusek
FIS CUP RASNOV
Andrzej Zapotoczny
Marcin Bachleda
Krzysztof Biegun
Stanisław Biela
Jakub Kot
Rafał ¦liż
Grzegorz Miętus
Tomasz Byrt
Artur Kukuła
Adam Ruda
(13.01.2013, 16:52)
jemkoguta
Dobry skład. Krzysiek powalczy o limit P¦. Hula powalczy o to samo, ale musi zaliczać podia. Je¶li to mu się nie uda, to i tak musi zdobyć parę punktów, żeby utrzymać się w limicie PK, bo tam straci parę punktów po trwaj±cym periodzie. Natomiast juniorzy faktycznie się nie łapi±. To raz, a dwa - to jednak młode organizmy, taki wypad mógłby ich całkiem rozregulować. Ja apeluję także o rozważne traktowanie zniżki formy Murańki. Prawdopodobnie dostał w ko¶ć ostatnio na treningach, by odrobić straty spowodowane zaległo¶ciami. To, co teraz zawala, prawdopodobnie zwróci na M¦J. Podobna sprawa ma się np. z Freundem i Wellingerem. Dostali w ko¶ć, czuj± to i nie potrafi± skakać tak daleko, ale na M¦ to oni będ± w formie. Chyba, że technicznie się pogubi±.
(13.01.2013, 16:48)
m.j
Na MSJ jada jeszcze Kraft (prawdopodobnie) co juz ma medal z przed 2 lat z tej imprezy oraz Wellinger (jedzie na pewno). Jada jeszcze zawodnicy co byli juz w 10 ps w tym sezonie tacy jak Geiger i Shimizu:

http://www.f lying-circus-forum.de/showthre ad.php?id=13196
(13.01.2013, 16:45)
OtokoNoHito
Powiedzmy sobie szczerze; żaden nasz junior w tej chwili nie jest wiod±c± postaci± w kadrze i wydaje się mie¶cić w naszej najlepszej 5tce. To jest ta różnica między naszymi juniorami, a choćby Jak± Hval±, będ±cym obecnie najlepszym zawodnikiem słoweńskim. Skoro on jedzie na M¦J, my tym bardziej nie mamy co rozpaczać, ze nasi strac± 2 zawody Pucharu ¦wiata, na które prawdę mówi±c i tak, poza Zniszczołem (choć nie wiem czy przy limicie 5) się nie łapi±.
(13.01.2013, 16:39)
M¦J
W Słowenii trzeba troche powozic na wycieczki Kranjca i innych i dlatego wysyła sie Hvale na M¦J. Tak samo nie wiem po co jak i ze Zniszczołem. Jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o posady panów trenerów. Tak samo wozono juniorów z kombinacji norweskiej po wszelkiej ma¶ci konkursach juniorów az do 20 a niektórych 21 roku życia aż ich zrównano z mułem i teraz mamy zamiast kombinacji muł i wodorosty przegrywaj±ce nawet z zawodnikami z rocznika 1996 (czyli o 3-4 lata mlodszych)
(13.01.2013, 16:38)
m.j
@Propek

http://www.rt vslo.si/sport/zimski-sporti/ja ka-hvala-v-a-reprezentanci-spe t-sele-februarja/300067

Tu jest info.
(13.01.2013, 16:35)
Propek
@m.j

Zaskoczyłe¶ mnie. Nawet o nim pomy¶lałem pisz±c poprzedni komentarz, ale my¶lałem, że wzorem Prevca nie wystartuje. Prevc w 2010 zdobył medal, w 2011 w Estonii mógł startować, jednak poleciał do Japonii.
(13.01.2013, 16:31)
Mszostus
".. w najmocniejszym składzie.."

Jako ¶ mi się nie wydaje, aktualnie Hula jest w lepszej dyspozycji niż Miętus i Kubacki więc mógł by polecieć.
(13.01.2013, 16:30)
OtokoNoHito
A mnie te M¦J jako¶ nie przeszkadzaj±: to znaczy uważam, że można w nich startować z marszu, np po zawodach PK, ale w samym starcie najlepszych zawodników z roczników 93-4 nic złego nie widzę: w Pucharze ¦wiata koliduje to tylko z zawodami w Japonii i lotami w Vikersund, nie przeszkadza w powoływaniu juniorów na kolejne zawody P¦ ani ewentualnym uwzględnianiu ich w kadrze na M¦. Zważywszy, że w tym periodzie mamy limit 5 zawodników, a "chętnych" conajmniej 6ciu, czyli cał± kadrę A(Stoch, Kot, Żyła, Kubacki, Miętus, Hula), za¶ w razie czego jeszcze Ziobrę, który zapunktował w Zakopanem brak juniorów nie przeszkadza mi specjalnie. Zwłaszcza, że i tak tylko Zniszczoł ma obecnie formę uprawniaj±c± do próbowania go w Pucharze ¦wiata - ale równie dobrze może dostać swoj± szansę w kolejnym periodzie, oby już przy większym limicie.
(13.01.2013, 16:26)
m.j
@Propek

Jaka Hvala tez juz ma medal MSJ, a odpuszcza PS w Sapporo zeby przygotowac sie do MSJ (odpuszcza tez Vikersund bo wtedy juz MSJ trwaja)
(13.01.2013, 16:24)
Arti01
bardzo się cieszę że na zawody jedzie Kamil zapewne paru zawodników z pierwszej dziesi±tki nie pojedzie do Japonii i w ten sposób Kamil może się przebić o pare oczek wyżej w klasyfikacji generalnej.
Maciek niech pokaże jeszcze więcej niż w Polsce bo widac było że ze swoich skoków był ¶rednio zadowolony jest 17 w kwali więc podejrzewam że tez się przesunie o pare oczek do przodu liczę na podium w Sapporo.

je¶li chodzi o Piotrka to widać że złapał formę można to było zauważyć po zawodach w Wi¶le gdzie zaj±ł 6 lokatę liczę na pierwsz± 15.

Odno¶nie Krzy¶ka to nie licze za dużo mam nadzieję że po zakończonych zawodach znajdziemy go w 30.

a Dawid mam nadzieję na jego przełamanie

Do Boju Polacy!
(13.01.2013, 16:18)
Propek
Zniszczoł już raz pokazał się z bardzo dobrej strony na M¦J, nie ma co kolekcjonować medali z tej imprezy, powinien był już w tym sezonie zago¶cić na stałe w naszej kadrze na P¦.
(13.01.2013, 16:15)
Dawid123456
@OtokoNoHito
Hula zapewne pojedzie do Bischofschofen na zawody CoC. Jest w takiej formie, że może tam spokojnie walczyć o podium. Je¶li póĽniej pojedzie też do Neustad i tam także będzie dobrze skakał, to ma szansę wywalczyć dla Polski kolejnego zawodnika na następny period P¦. Jest szansa że ten limit będzie wynosił 7 (jak na TCS).
Co do Dawida, to Sapporo może być dla niego idealnym miejscem na przełamanie się.
(13.01.2013, 16:08)
OtokoNoHito
Jedyne nad czym można się zastanowić czy nie byłoby lepsze to Hula zamiast Kubackiego. Hula punktował w 3ech ostatnich konkursach, a w ogóle w 4ech na 6 w których wyst±pił, więc forma jest przyzwoita, a Kubacki wyraĽnie notuje regres i 4ty raz z rzędu nie zdobył punktów, może lepiej byłoby mu potrenować w kraju. Ale decyzje zapadły pewnie wcze¶niej, kiedy spodziewano się jeszcze punktów Dawida w Zakopanem.
(13.01.2013, 16:02)
Dawid123456
Skład jest moim zdaniem idealny. Krzysiek będzie miał szansę wskoczenia do "55" WRL, tym bardziej że wiele ekip może przyjechać do Japonii w nienajmocniejszym składzie. Poza tym juniorzy musz± trenować do 'najważniejszej imprezy sezonu" czyli M¦J.
(13.01.2013, 15:59)
Lipathor
Pamiętajcie że to Japonia a nie Niemcy, Austria czy Skandynawia. Samochodem tam nie pojad± a planowanie takiej podróży wł±cznie z biletami i cał± reszt± papierkologii musi odbyć się sporo wcze¶niej. Trudno więc podejmować decyzję w ostatniej chwili kto ma jechać.
(13.01.2013, 15:45)
Hubert HS300
Zniszczoł ma teraz inny cel a nie jezdzenie do Japoni :)
(13.01.2013, 15:36)
Szychu
Wła¶nie Krzysiek powinien jechać, je¶li chcemy walczyć o limity. Krzysiek ma niedalek± drogę, by być w 55 listy rankingowej, a na punkty w Japonii go stać. Zwłaszcza, że tam mu się dobrze skacze, co pokazał rok temu.
(13.01.2013, 15:29)
Lordek123
Zamiast Krzy¶ka powinien Zniszczoł jechać (bez uray dla Krzycha).
(13.01.2013, 15:25)
Hubert HS300
Moim zdaniem bardzo dobrze chłopaki maj± szanse mocno zapunktować :) i może odrobić znów troche do Słoweni w pucharze narodów