Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

55 zawodniczek stanie na starcie jutrzejszych treningów i kwalifikacji do kolejnego etapu Pucharu ¦wiata pań. Tym razem spotkaj± się w niemieckim Schonach.

Nie zabrakło faworytek zawodów. S± wszystkie liderki, które walcz± o drug±, historyczn± kryształow± kulę. W porównaniu z ostatnimi konkursami zabraknie Finki Julii Kykkaenen.

Pocz±tek serii treningowych o 12:00, na 13:30 zaplanowano kwalifikacje.



Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
L. Hoeppner
Niemcy
2
A. Rupprecht
Niemcy
3
R. Straub
Niemcy
4
C. Roider
Austria
5
J. Clair
Francja
6
M. Malsiner
Włochy
7
C. Hoelzl
Austria
8
B. Blazkova
Czechy
9
S. Koasa
Japonia
10
A. Gladysheva
Rosja
11
L. Thomae
Holandia
12
K. Keil
Austria
13
S. Windmueller
Szwajcaria
14
M. Rajnochova
Czechy
15
N. Lussi
USA
16
M. Faisst
Niemcy
17
M. Dolezelova
Czechy
18
R. D'Agostina
Włochy
19
B. Windmueller
Szwajcaria
20
U. Graessler
Niemcy
21
Y. Hirayama
Japonia
22
S. Schoitsch
Austria
23
A. Haefele
Niemcy
24
A. Watase
Japonia
25
I. Avvakumova
Rosja
26
J. Seyfarth
Niemcy
27
L. Lemare
Francja
28
A. Pretorius
Kanada
29
K. Althaus
Niemcy
30
A. Tanaka
Kanada
31
Y. Yamada
Japonia
32
A. Johnson
USA
33
W. Vuik
Holandia
34
E. Runggaldier
Włochy
35
Y. Ito
Japonia
36
E. Logar
Słowenia
37
L. Jahr
Norwegia
38
M. Vtic
Słowenia
39
U. Bogataj
Słowenia
40
S. Rogelj
Słowenia
41
A. Tepes
Słowenia
42
M. Lundby
Norwegia
43
A. Hughes
USA
44
K. Pozun
Słowenia
45
S. Wuerth
Niemcy
46
J. Jerome
USA
47
E. Insam
Włochy
48
L. Van
USA
49
C. Vogt
Niemcy
50
J. Seifriedsberger
Austria
51
A. Sagen
Norwegia
52
D. Iraschko
Austria
53
S. Hendrickson
USA
54
C. Mattel
Francja
55
S. Takanashi
Japonia

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
jemkoguta
Choćby ze względu na proste prawa rozwojowe 15 letnia dziewczyna jest już do¶ć zaawansowana wiekowo. Widać to po ¶redniej wieku czołówki P¦: dziewczyny tam s± naprawdę młodsze niż w czołówce męskiej. Takanashi 1996, Mattel 1995. Tylko Iraschko 1983 - i już zaczyna regularnie przegrywać z tymi młodszymi. One po prostu szybciej dojrzewaj±.

Ja tam się nie orientuję, ale pewien jeste¶, że ta kasa to idzie z podatków? A poza tym: czy ty faktycznie jeste¶ podatnikiem, że tak cię to rusza, czy też chodzisz jeszcze do szkoły, albo studiujesz? Czy rzeczywi¶cie jeżdż± po wszystkich międzynarodowych konkursach? Bo mi brakuje naszych na FisCupach. Czy rzeczywi¶cie przegrywaj± z kretesem? Łatwo napisać.
(04.01.2013, 09:25)
polski absurd
DlacZego w skokach 18,5 letni Muranka jest młodziutkim dobrze rokujacym skoczkiem a "starucha 15 letnia" star± nie rokujac± zawodniczk±?
Joanna Szwab- rocznik 1997
Joanna Gawron -rocznik 1993
Magdalena pałasz- rocznik 1995
Monika Luber- rocznik 1997
Oto te "podstarzałe" zawodniczki.
I jaby co to PZN nie inwestuje równiez w jej młode koleżanki bo NIGDZIE nie startuj±. Kasa idzie tylko na pensje Wojciecha Tajnera oraz Krystiana Długopolskiego. Nie ma kasy na starty zagraniczne więc tez depcza tylko własne skocznie, czyli stoja w miejscu a ich rówiesnicy jeżdż± po wszystkich międzynarodowych konkursach za tę s± kase od PODATNIKÓW (oczywi¶cie przegrywaja tam z kretesem, a dziewczyny w swojej grupie wiekowej mogłyby stawać na podiach- szczególnie te z Zakopanego i z Gilowic)
(04.01.2013, 06:58)
jemkoguta
Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że kasy na kobiety nie ma zbyt wiele. Na co ona poszła? Nie wiem: na wypłatę dla Tajnera (do której ma przecież prawo; kwestia tylko, czy jest ona adekwatna), czy na skoki mężczyzn (co być może jest przyczyn± tego, że dzi¶ patrzymy w przyszło¶ć z pewn± nadziej±)? Niemniej jednak, zważywszy na te okoliczno¶ci, można zrozumieć trudn± decyzję o tym, by wspierać tylko młodsze. Ze starszymi może i dałoby się co¶ zrobić, ale rachunek jest prosty: dzięki temu będziemy może mieć jeszcze lepsze zawodniczki za kilka dobrych lat, zamiast ¶rednich dzi¶ i ¶rednich póĽniej. Trudna sprawa, ale gdy z kas± cienko, to czasem trzeba podejmować przykre (a słuszne) decyzje.
(03.01.2013, 22:39)
krwisty
Musze potwierdzić. Byłem widziałem, nawet film z podium nakręciłem. Zgadza się. Ostanie Lotsy w Szczyrku. Asia Szwab wygrała z Rajnochov± skacz±c dalej o półtora metra. Jednak dołożyła im Pustkova, która jednak o 5 lat starsza jest. Szkoda Madzi, bo była czwarta i przegrała z trzeci± aż 10,5 metra.
(03.01.2013, 21:04)
Szychu
Ok, nieważne, już znalazłem.
Cóż, 57,5m to nie jest jaka¶ powalaj±ca odległo¶ć na K-77. Ale Rajnochova skoczyła bliżej.
(03.01.2013, 21:03)
Szychu
A nie, my¶lałem, że mówisz o kontynentalu z 2011 :P Ale ze mnie młot...
A wiesz może, po ile metrów skakała Szwab?
(03.01.2013, 20:59)
dziękujemy Tajnerowi
W jakim Zakopcu? Skakały na K-70 w Szczyrku na ostatnim Lotos Cup kilka dni temu.
Jak długo Tajner zamierza blokowac rozwój polskich skoków Pań? Jak wynikia z jego wypowiedzi nie zammier posłac dziewcz± t na igrzyska. To bardzo ciekawe bo swojego syna nielota -Tomisława Tajnera na igrzyska zabraał a bardziej odstawał od ¶wiatowej czołówki niż nasze skoczkinie od czołowki P¦.
(03.01.2013, 20:49)
Szychu
To było w Zakopcu, ale masz rację. Dlaczego Tajnerowi szkoda kasy na skoki kobiet? Wiadomo, że na pocz±tku bez szaleństw, ale żeby chociaż zawodniczki miały pieni±dze na wyjazdy na zagraniczne konkursy (np. kontynental). A nie, że trener musi wyci±gać z własnej kieszeni. Liczę, że kiedy¶ Joasia Szwab się jeszcze pokaże, bo ona jest chyba nasz± największ± nadziej± w najbliższym okresie.
(03.01.2013, 20:45)
dziękujemy Tajnerowi
Rajnochova przegrała z Joann± Szwab w Szczyrku. Jak widzimy Rajnochova nie jest traktowana jak beztalencie i startujew Pucharze ¦wiata a Joanna Szwab może sobie podskakiwac na treningach bo zaniem Pana Tajnera ona wcale nie istnieje. Istnieja tylko zawodniczki w wieku 12 lat i młodsze...
(03.01.2013, 20:20)
Szychu
Ech, szkoda, że nie ma Julii Kykkaenen, bo lubię jako¶ t± zawodniczkę. Niemek dużo, bo kwota narodowa.
Japonia wymieniła Y. Kasai na Koasę. Może i dobrze, bo Yoshiko słabo skakała.
Włoszki dały czwart± zawodniczkę, z tego co widzę. Ciekawe, co uda jej się wywalczyć.
Jak zwykle w licznej grupie Austriaczki i Amerykanki, bez zmian w składach obu ekip.
Kanadyjki tylko w sile dwóch dziewczyn: Tanaki i Pretorius. Henrich brakuje. Może przez zawalony konkurs w Ramsau, gdzie nie uzyskała kwalifikacji.
Holenderki tradycyjnie: niezła Vuik i słaba Thomae. Widzę też, że nie ma chinki Qi Liu i Rumunki Dany Vasilicy Haralambie.
Liczę na ciekawe zawody w wykonaniu pań ;)
(03.01.2013, 20:12)