Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31
sierpień 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

Po niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni, trener Goran Janus zdecydował się na zmiany w kadrze. W Innsbrucku, do kadry słoweńskich skoczków dołączy Cene Prevc, natomiast na trening do domu udadzą się Jurij Tepes i Tomaz Naglic.

Koniec występów Tomaza Naglica był niejako oczekiwany, gdyż podczas pierwszych dwóch konkursów Turnieju nie zaprezentował się z dobrej strony, odpadając w kwalifikacjach. Do domu na krótko wraca także Jurij Tepes, ale wróci na finał prestiżowego turnieju w Bischofshofen.

- Jurij jedzie do domu na trening i wróci, zatem w Innsbrucku wystąpimy z pięcioma zawodnikami. Na Turniej Czterech Skoczni przyjeżdża Cene Prevc, który dobrze skakał w Pucharze Kontynentalnym - wyjaśnia sytuację Janus i wyraził życzenie by Tepes odnalazł właściwe czucie progu przed ostatnim przystankiem na turnieju, podczas którego nie ma czasu na trening, gdyż ma bardzo napięty harmonogram. Jurij, jego zdaniem, potrzebuje skoków, by na powrót odnalazł czucie, zatem wysłał go na trening do domu.

Przyjazd Cene Prevca, który zadebiutuje w Pucharze Świata w wieku 16 lat, odmłodzi słoweńską kadrę (jego brat debiutował w wieku ledwie ukończonych 17 lat, natomiast Primoz Peterka także w wieku szesnastu). Na występ wśród elity, Cene zasłużył dobrymi występami latem a także na początku sezonu zimowego podczas konkursów Alpen Cup i Pucharu Kontynentalnego, gdzie był najlepszym zawodnikiem swojego kraju. Po dniu przerwy Turniej Czterech Skoczni przeniesie się do Innsbrucku, gdzie 3 stycznia zostaną rozegrane kwalifikacje.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Seba99pl
E to nie byłem ja,tylko mój brat który korzysta z mojego konta...
(03.01.2013, 18:59)
Szychu
@Seba, nie baw się w Legola.
(02.01.2013, 21:25)
Raptor
Cieszę się że kolejny bardzo młody zawodnik pojawi się w PŚ. Mam jedno pytanko: Kiedy do Pucharu wróci Dejan Judez?
(02.01.2013, 20:04)
Cene daj czadu
Uwaga na tego smarkacza. Może być groźny a ma dopiero 16 lat ( jak to dzieci liczą wiek ;))
Tylko szkoda, że naszym juniorom i młodziezy z lat 1995 i młodszym zamknięto drogę do startów w konkursach FIS). Wielka szkoda zmarnowanego miejsca na T4S. A trzeba było zabrać 9-10 i wymieniać najgorszych na rezerwę
(02.01.2013, 18:25)
Pawmak
Roglič startował ostatnio 2 lata temu na FIS Cupie. W bazie FIS jest nadal active, ale aktywnym to jest raczej... kolarzem.
(02.01.2013, 17:50)
Seba99pl
E tam Schlierenzauer na Innsbrucku odrobi do Jacobsena z 12pkt, będzie deklasacja jakej świat nie widział!
A na Bischofshofen to wygra...oczywiście Gregor!!! Zdeklasuje go o jakieś 20pkt bo tam 150m może skoczyć!!! Schlierenzauer, Schlierenzauer SCHLIERENZAUER!!!
(02.01.2013, 17:38)
anonim
Mam pytanie trochę nie na temat: Można jakoś inaczej kupić DSJ4 niż kartą kredytową? Nie chcę ściągać.
(02.01.2013, 17:38)
Seba99pl
A z Primozem Roglicem co jest?
W 2007 na Planicy z progu spadł i co już nie skacze?
(02.01.2013, 17:31)
Pawmak
Szinkovec ma kontuzję i nigdzie nie skacze, a na tym samym FIC Cupie wystąpił tylko co i Morgenstern i Koudelka i Kranjec. Laniszek skakał w Alpen Cupie ostatnio, sporo gorzej niż w zeszłym sezonie bo 2. dziesiątka.
(02.01.2013, 16:28)
Lintunia
Šinkovec, Mežnar, Judež i Hrgota mają problemy z kolanami.
(02.01.2013, 16:24)
kibic
W tamtym sezonie zimowym słoweńcy mieli zdolne młodzieże i PK i Fis Cup,niektórym co nawet zdobywali punkty w PS Judez czy Dezman,a teraz skaczo w PK co chyba dobrze im nie idzie.Gdzie jest Lanisek który switnie skakal w FIS CUP,oraz w kontynetalnym raz wygral i chyba 4 miejsce i w PK już nie poskakał,ja bym po jego występach 1 i 4 ,dal go na PS co z tego ze ma 16 własnie,już chyba Gregor w wieku 16-17 odniusł pierwsze zwycięstwo w PS, trzeba szkolić młodzież od wieku 16 w PS czy w PK,ale Laniskowi nalezało się powołanie w tamtym sezonie na jakis konkurs PS.Napisze jeszcze o Sinkovcu,który w tamtym sezonie reguralnie zdobywal pkt w PS miał 164 i miejsce w 30 na koniec,a teraz skacze w FIS CUP.Wie c na młody wiek Cene Prevca dobrze że go powołali na T4S,niech się szkoli w końcu chłopak jedzie po nauke.
(02.01.2013, 16:03)
Prochu
A gdzie Sinkovec?
(02.01.2013, 16:01)
Pawmak
Jeśli chodzi o pisownię, to w orginale Kramaršič, ale jak się nie chce to lepiej rozpisać na polskie litery niż pisać jak po angielsku.
Jeśli chodzi o fakty, to i w Ałmatach i w Engelbergu dokładnie tak robił.
(02.01.2013, 15:44)
SZCZĘSNY
Kramarszicz?
(02.01.2013, 15:28)
Pawmak
No to jest właśnie ciekawe, bo zeszły sezon zapowiadał wielkie bogactwo. A ci z CoC na treningach dużo lepiej skaczą niż w konkursach (zwłaszcza Kramarszicz).
(02.01.2013, 14:50)
ppp
@Pawmak

slowency w tym roku akurat wielkiego wyboru nie mają ich wystepy w kontynentalu poki co sa najslabsze od lat niech swiadczy o tym ze najlepsza pozycja ich zawodnika w pojedynczym konkursie to 8 miejsce c.prevca w engelbergu...
(02.01.2013, 14:17)
Maqur
finowie najbardziej starcili na odjesci Ollego. To on mial byc nastepca Ahonena czy Hautamekiego i to na niego glownie stawiali ( prawda byl chimeryczny ale skakac potrafil jak malo kto). To tak jakby teraz kariere zakończył Stoch. Nie bylo by lidera i nasza reprezentacja moglo by byc rownie w oplakanym skladzie co fin bo by na slabszych zawodnikach byla wielka presja wyniku. W tamym roku mieli jeszcze Koivurante ktory jakos ciagnal reszte i bylo zle ale nie az tak tragicznie. W kazdje kadze musi byc lider
(02.01.2013, 14:15)
Pawmak
No bracia.

Pungertarow i się udało fuksem z tym Hlavą, bo też nie jest w najlepszej formie. C. Prevca stać na awans do konkursu, ale w punkty PŚ wątpię. To ciekawe, że Słoweńcy mogą wybierać w mnóstwie skoczków, a na Innsbruck nawet limitu nie wykorzystają. Deżman chyba do formy dochodzi. Kramarszicz też jest w niezłej, tylko w konkursach mu słabiej idzie, Pograjc podobnie. A co się dzieje z Meżnarem i Bogatajem?
(02.01.2013, 13:53)
Scoop
Ciekawe czy Cene Prevc i Peter Prevc to jakieś pokrewieństwo?
(02.01.2013, 13:41)