TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Peter Prevc skacz±c 131,5 metra wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu ¦wiata w Engelbergu. Słoweniec z 20. belki wyprzedził Toma Hilde, który z wyższego rozbiegu uzyskał aż 140 metrów! Trzeci był Jaka Hvala.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Tuż za nimi znalazł się Kamil Stoch, który poszybował na 127,5 metra. Znakomicie spisali się też Kot (7 miejsce) i Murańka (10. lokata). Do konkursu awansowali też Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus.

Z czołowej dziesi±tki klasyfikacji Pucharu ¦wiata, z 20. rozbiegu dobre skoki oddali Simon Ammann (130 metrów) i Richard Freitag (128 m). Nie skakał Thomas Morgenstern.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Peter Prevc
Słowenia
131.5
140.4
2
Tom Hilde
Norwegia
140.0
139.6
3
Jaka Hvala
Słowenia
125.5
135.0
4
Kamil Stoch
Polska
127.5
134.2
5
Michael Neumayer
Niemcy
129.5
131.3
6
Wolfgang Loitzl
Austria
125.0
130.7
7
Maciej Kot
Polska
128.0
130.2
8
Manuel Fettner
Austria
124.0
128.4
9
Lauri Asikainen
Finlandia
124.0
128.3
10
Andreas Wank
Niemcy
126.0
127.6
 
Klemens Murańka
Polska
122.5
127.6
12
Taku Takeuchi
Japonia
120.0
126.2
13
Ilja Rosliakov
Rosja
121.5
124.7
14
Vladimir Zografski
Bułgaria
123.0
124.4
15
Denis Kornilov
Rosja
121.0
123.7
16
Rune Velta
Norwegia
121.5
123.2
17
Reruhi Shimizu
Japonia
123.0
122.3
18
Martin Cikl
Czechy
122.0
121.2
19
Ville Larinto
Finlandia
119.5
120.6
20
Dimitry Vassiliev
Rosja
123.5
120.1
21
Martin Koch
Austria
122.5
119.3
22
Noriaki Kasai
Japonia
119.0
119.0
23
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
120.0
118.5
24
Jurij Tepes
Słowenia
119.0
118.4
 
Junshiro Kobayashi
Japonia
118.0
118.4
26
Jan Matura
Czechy
119.5
118.1
27
Michael Hayboeck
Austria
119.5
117.9
28
Piotr Żyła
Polska
121.5
117.0
29
Karl Geiger
Niemcy
124.5
116.4
30
Kento Sakuyama
Japonia
117.5
116.3
31
Marco Grigoli
Szwajcaria
119.0
115.7
32
Dawid Kubacki
Polska
120.0
114.9
33
Antonin Hajek
Czechy
118.5
114.5
34
Matjaz Pungertar
Słowenia
116.0
113.7
35
Andreas Stjernen
Norwegia
117.5
113.5
36
Lukas Hlava
Czechy
116.0
113.1
37
Krzysztof Miętus
Polska
115.5
112.7
38
Alexey Romashov
Rosja
115.5
112.6
39
Kaarel Nurmsalu
Estonia
115.5
112.2
40
Danny Queck
Niemcy
116.0
111.6
41
Roberto Dellasega
Włochy
116.5
111.0
42
Jakub Janda
Czechy
117.0
110.7
43
Vincent Descombes Sevoie
Francja
114.5
110.6
44
Sebastian Colloredo
Włochy
118.0
109.7
45
Jernej Damjan
Słowenia
112.0
108.2
46
Mika Kulmala
Finlandia
115.0
105.9
47
Nicolas Mayer
Francja
114.0
104.7
48
Davide Bresadola
Włochy
113.5
103.6
49
Peter Frenette
USA
111.0
102.3
50
Yuta Watase
Japonia
110.5
98.2
51
Anders Johnson
USA
111.5
97.3
52
Pascal Kaelin
Szwajcaria
111.0
95.8
53
Seou Yong-Jik Choi
Korea Pd.
109.0
95.7
54
Emmanuel Chedal
Francja
110.5
95.3
55
Pascal Sommer
Szwajcaria
109.5
95.1
56
Robert Kranjec
Słowenia
109.0
94.7
57
Pascal Egloff
Szwajcaria
108.0
91.9
58
Hyun-Ki Kim
Korea Pd.
105.5
85.3
59
Severin Freund
Niemcy
126.0
0.0
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
122.5
0.0
 
Anders Bardal
Norwegia
123.0
0.0
 
Andreas Kofler
Austria
123.0
0.0
 
Thomas Morgenstern
Austria
DNS
0.0
 
Andreas Wellinger
Niemcy
122.0
0.0
 
Richard Freitag
Niemcy
128.0
0.0
 
Simon Ammann
Szwajcaria
130.0
0.0
 
Anders Jacobsen
Norwegia
125.5
0.0
 
Anders Fannemel
Norwegia
124.5
0.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kibic
Witam! Uważam, że 3 Polaków zakwalifikuje się do najlepszej ,,30''. S± to: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Maciej Kot, Dawid Kubacki. Reszta Polaków - miejmy nadzieje - że tez beda w ,,30''.
(15.12.2012, 12:30)
Bobby
Rozumiem, że czarnowidztwo jest ohydne i już nudne w Polsce, ale Ci z Was, którzy pisz± po jednych kwalifikacjach i paru dobrych miejscach naszych w powyższych, że to może być dobry sezon, że Stoch się dobije do 10, że Kot do 15, że ten i tamten może, że Murańka MOŻE co¶ zdziała, to jest takie pianie, bicie piany na bezludziu. Ok je¶li skończymy sezon drużynowo na min. 6 miejscu, a Stoch będzie ok. 10 miejsca i jaki¶ drugi zawodnik ok. 20 to faktycznie jak na nasze warunki będzie ok, ale na lito¶ć , po jednych kwalifikacjach zapowiadać i mieć nadzieję na cuda? Poczekajmy z tym !
(14.12.2012, 22:50)
Seba99pl
O której,konkurs?
(14.12.2012, 21:52)
pproba
licze że Polacy pokaż± sie jutro może jestem optymist± ale licze na 5 w w 30 :)
(14.12.2012, 21:44)
astaroth
co sie dzieje z Daiki Ito?
(14.12.2012, 21:38)
OtokoNoHito
@ OjciecMarek

No tak, osoba trenera to osobny temat, ale my¶lałem, że @Avatar18@ ma może na my¶li jaki¶ hejterów polskich zawodników.

A co do Kruczka to z tym nokautem na pocz±tku sezonu to może faktycznie sprytna taktyka;] Tak by potem wyrównać do ¶redniej mizerii i chwalić się, że był postęp. Z mojej strony nie zmieniłem swoich oczekiwań i jedyne co może uratować w moich oczach Krkuczka to ¶wietne zawody w Engelbergu, które dadz± nadzieję na formę w czasie TCS, po to by potem - w końcu - faktyczny szczyt formy przypadł na TCS i Polacy zanotowali tam udany start na miarę przedsezonowych oczekiwań. Wtedy mogę zawiesić krytykę do czasu M¦.
(14.12.2012, 19:39)
OjciecMarek
@OtokoNoHito
Wiesz, ja po minionym sezonie z drugim szczytem formy na lato pod rz±d i topow± zimow± form± Stocha dokładnie pomiędzy docelowymi imprezami stałem się "hejterem" Kruczka i obawiam się, że po nokaucie na dzień dobry, teraz wielu zadowoli jakakolwiek poprawa i nikt nie będzie pamiętał "przedwyborczych obietnic" Tajnera i Kruczka. Pewnie znów Polakom wyjd± krajowe konkursy, tym bardziej, że zapewne spora czę¶ć TOP20 generalki zrobi sobie krótk± przerwę po Turnieju i dowiemy się, że "Łukasz robi ¶wietn± robotę".
(14.12.2012, 19:28)
Avatar18@
Nie mówię tutaj tylko mówię ogólnie :D
(14.12.2012, 19:23)
OtokoNoHito
@ Avatar18@

Kogo hejterom? My¶lę, ze jak nie wszyscy to 99% życzy tutaj dobrze Polakom
(14.12.2012, 19:18)
Szymon97
@Helwart
No chyba raczej nie wszyscy wejd± do 30 :>
(14.12.2012, 19:17)
Avatar18@
Mam nadzieję że jutro Polacy zamkn± japy wszystkim hejterom ! :D
(14.12.2012, 19:08)
helwart
cele na jutro dla Polakow:
Stoch- Top 10
Kubacki, Kot, Murańka Top 20
Żyła, Mięusz 30
(14.12.2012, 18:44)
Flo
Nareszcie co¶ ruszyło, zdziwiony jestem tylko tym że Kruczek nie zauważył Murańki, moim zdaniem on byłby nr 1 w naszej kadrze.
(14.12.2012, 16:21)
Laxas
Lista Startowa FIS CUP ma ktos?
(14.12.2012, 16:05)
RIHU
zapowiada się ciekawy turniej:)
(14.12.2012, 16:03)
go¶ć
Zniszczoł był generalnie lepszy od Hvali...
(14.12.2012, 15:52)
go¶ć
S±dzę, że akurat Słoweńcy maj± jednego z najlepszych trenerów.
(14.12.2012, 15:51)
DeZet93
lista startowa na fis cup ? moze juz gdzie¶ jest,bo odprawa powinna juz być ,skoro jutro konkurs
(14.12.2012, 15:51)
okiemkibica
OtokoNoHito - dla mnie też jest wielkie nieporozumienie z konkursem mieszanym.
(14.12.2012, 15:48)
okiemkibica
3 miejsce zaj±ł Jaka Hvala. Przypomnę, że skoczek w tamtym sezonie zdobył srebrny medal podczas M¦ juniorów razem z Aleksandrem Zniszczołem. Popatrzmy gdzie dzi¶ jest Słoweniec, a gdzie Olek. Hvala mimo bardzo dużej konkurencji w reprezentacji jest 12 w generalce P¦ z dorobkiem 113 punktów, czyli zdobył ponad dwa razy więcej punktów niż nasza cała reprezentacja!
Co o tym s±dzicie??
(14.12.2012, 15:45)
k4loos
Yuuuuuupiiiiiiiiiii
(14.12.2012, 15:37)
PN
@k4loos
"dobrze rozumuję?"
Dobrze.
(14.12.2012, 15:33)
k4loos
tak my¶lałem, ale nie pasowała mi ilo¶ć pktów i je¶li dobrze rozumuje za konkurs mieszany otrzymuje się połowę drużynowego konkursy, czyli połowa idzie dla facetów, połowa dla kobiet. dobrze rozumuję?
(14.12.2012, 15:21)
legol
Stoch powraca do swojego wysokiego poziomu.Widac ze czolowa 30-stka nie sprezala sie zbytnio na treningach, swiadcza o tym wyniki Gregora,Koflera czy Freunda.Jedynie Ammann chcial cos dac miejscowym kibicom i skoczyl swoje.
Jutro licze na wysokie miejsce Stocha i oczywiscie zwyciestwo Gregora.Zapowiada sie znakomity konkurs.
(14.12.2012, 15:10)
OtokoNoHito
@ Koval90PL

Przy założeniu, że nasi maj± formę to każdy sezon może być ¶wietny, problem w tym, że do tej pory nasi własnie formy nie mieli, a jedyny zawodnik, który zrobił jaki¶ progres w stosunku do zeszłej zimy to Kubacki, patrz±c łaskawym okiem Kot może na 0, ale oczekiwania wobec niego też były większe. Oczywi¶cie chciałbym by Twoje przeczucia okazały się słuszne.
(14.12.2012, 15:10)
Koval90PL
K4loos - Amerykanie maj± punkty za drużynowy konkurs mieszany.

Moim zdaniem ten sezon paradoksalnie mimo fatalnego pocz±tku, może być jednym z lepszych w ostatnich latach dla Polaków. Je¶li Stoch odzyska na stałę formę, to może się dobić do 10-tki w generalnej. Także Kot czy Kubacki je¶li będ± skakać dobrze mog± być w gronie 25 najlepszych na koniec sezonu. Kto wie jak Murańka, może to będzie jego pierwszy taki poważny sezon? Jest solidny Żyła. No zobaczymy. Ale nie ma co wyci±gać pochopnych wniosków. Ani po slabiutkim pocz±tku, ani po dobrych skokach w Engelbergu.
(14.12.2012, 15:05)
festence
k4loos
Konkurs mieszany w Lillehammer.
(14.12.2012, 15:04)
OtokoNoHito
@k4loos

Za 5te miejsce w otwieraj±cym sezon konkursie mieszanym. Głupie zasady i bezsensowne ł±czenie jak na mój gust, ale takie s±.
(14.12.2012, 15:04)
k4loos
@ OtokoNoHito
to 12-ste miejsce chyba jest nieporozumieniem, bo przed nami s± amerykanie, którzy nie wiem sk±d maj± 100 pktów. A może kto¶ mi to wytłumaczy?
(14.12.2012, 15:00)
k4loos
ciekawostko± jest że jeste¶my w tym nielicznym gronie państw, które przebrnęły przez kwalifikacje w cało¶ci, obok Austrii, Niemiec, Norwegii,Rosji no i oczywi¶cie takich krajów jak Estonia i Bułgaria!!!Polacy skokami stoj±
(14.12.2012, 14:55)
OtokoNoHito
@ storn

Zapewne w tych samych miejscach, w których byli bo jedne udane klasyfikacje nic nie zmieniaj± w ogólnym obrazie sytuacji, który jest taki, że zajmujemy 12, przedostanie miejsce w Pucharze Narodów dzielnie walcz±c o nie z reprezentowan± przez jednego zawodnika Bulgari±, a w klasyfikacji generalnej liderem naszej drużyny jest Kubacki sklasyfikowany na 32 miejscu. Zapowiedzi były mniej więcej na poziomie Stocha w 1wszej 5tce, Kota w 15tce, 2 kolejnych Polaków w 30tce i 2 w 50tce, plus walka o podium w konkursach drużynowych (w jedynym dotyczasowym byli¶my ostatni). Tak więc kibice maj± prawo być rozczarowani, a czy te kwalifikacje będ± pocz±tkiem jakiej¶ radykalnej odmiany i nasi faktycznie trafi± z form± na 1wsz± imprezę docelow± sezonu: TCS - to się dopiero okaże i wtedy krytyka może ustanie.
(14.12.2012, 14:55)
andbal
Kwalifikacje to prawie zawody. Czyli trzeba juz skakać na całego. Z naszej reprezentacji njlepiej spisali się Stoch, Kot i Murańka. Jest tylko problem bo oni s± "czarni" i trzeba dorobić teorię o "smarowaczach czy przekupsych sędziach lub innych nieprzepisowych gadżetach". Pozostała trójka Żyła, Kubacki i Miętus musz± się poprawić w konkursie aby zdobyć punkty. O ile Zyła i Kubacki w treningach pokazywali że potrafi± skakać to Miętus ...
(14.12.2012, 14:54)
k4loos
je¶li taka forma utrzymałaby się w jutrzejszym konkursie, prawdopodobnym jest że stoch byłby w pierwszej dziesi±tce, a kot w okolicy dziesi±tego miejsca. no i jeszcze murańka w drugiej dziesi±tce. dobrze byłoby. my¶lę, że kubackiego na więcej stać, a żyła wielka niewiadoma. ale cieszmy się z tego że wszyscy polacy przebrneli kwalifikacje
(14.12.2012, 14:51)
storn
Gdzie s± ci, którzy chcieli Kruczka zwalniać?
No gdzie?
(14.12.2012, 14:48)
Krysiek2000FC
brawo polacy