Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
27
28
29
30
wrzesień 2021
Najbliższe zawody
24.09.2021
Kandersteg HS-106
Alpen Cup

Kamil Stoch nie wystartuje w dwóch najbliższych konkursach Pucharu Świata, które odbędą się w rosyjskim Soczi. Nie będzie miał zatem okazji przetestować obiektu, na którym za rok odbędą się Igrzyska Olimpijskie.

Reprezentant Polski zostaje w kraju by dojść do formy po dramatycznym występie w Kuusamo.

- Teraz Kamil będzie miał kilka dni na pełne dojście do siebie, całkowite zaleczenie stłuczenia i później ruszy do Ramsau, aby przez kilka dni potrenować na normalnej skoczni. Prosto stamtąd pojedzie na zawody do szwajcarskiego Engelbergu zaplanowane w dniach 15-16 grudnia - zapowiedział Łukasz Kruczek.

W wywiadzie Kamil Stoch zapowiedział, że w pełni ufa trenerowi. - Będę bronił tego, żeby Łukasz Kruczek został. Jeżeli on odejdzie, to ja też odejdę. Uważam bowiem, że skoro coś zaczęliśmy razem, to razem musimy to doprowadzić do końca. Nie można dokonywać tak radykalnej zmiany po kilku nieudanych zawodach. Przecież poprzednia zima i tegoroczne lato były udane, więc teraz też musi to zaskoczyć. Potrzebny jest nam przede wszystkim spokój i poparcie kibiców.

W Soczi zobaczymy tylko czterech Polaków: Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Krzysztofa Miętusa i Bartłomieja Kłuska. Zabraknie więc także Piotrka Żyły, a kwota znów nie zostanie wykorzystana...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
realista
Ja to bym jednak wykorzystał w w pełni kwotę startową, dodałbym jeszcze ze dwóch młodziaków, nieraz takie pokerowe zagranie ma pozytywny efekt!
(05.12.2012, 17:34)
Mszostus
Nie wydaje mi się by Stoch bał się Kruczka, przecież jest 10x większą gwiazdą niż jego trener.
(04.12.2012, 23:03)
Jaro
@Flo
Naprawdę myślisz, że Stoch boi się Kruczka? W czasie kryzysu krytyka trenera jest czymś oczywistym. Gdyby Kruczek odsunął kogokolwiek (a zwłaszcza Stocha) za krytykę, to media by go zniszczyły. Kruczek to nie Mourinho...
(04.12.2012, 10:40)
Emil
Tfu miało być że JEDZIE do Soczi.
(04.12.2012, 10:15)
Emil
Przecież Kruczek nie jedzie do Soczi! Stoch i Żyłą jadą do Ramsau. Nie wiem z kim ale jadą. Wnioskuje że nie sami przecież... Co do Byrta. U nas wbrew temu co się mówi skocznie są naśnieżane. W Wiśle na bank jest naśnieżana, nie sądzę by w Szczyrku było inaczej bo siatki już 3 tygodnie temu były założone. Więc Byrt wkrótce potrenuje wraz z innymi chłopakami z Wisły. Sam swoim letnim tumiwisizmem udowodnił że na razie nie zasłużył na lepsze traktowanie niż swoi poza kadrowi koledzy z klubu. Zwłaszcza że wielu zdolnych skoczków i kombinatorów, chcących trenować, co mieli dobre wyniki letni też niestety nie może skakać na śniegu.
(04.12.2012, 10:15)
Flo
Stoch tylko tak mówi że jest za Kruczkiem, serio to pewno się go boi bo jak Kamil by się na jego temat negatywnie wypowiedział to by stracił miejsce w kadrze, co gorzej jakby Kruczek nie podał się do dymisji, a PZN z Tajnerem na czele by się za Kruczkiem wstawili to byśmy Stocha więcej w Pucharze Świata nie obejrzeli, dopóki Kruczek byłby trenerem.
Kilka komentarzy niżej dodałem komentarz w sprawie Polskich skoków, co jest przyczyną więc nie będe 2 raz wypisywał tego samego.
(03.12.2012, 22:30)
znawca metod stalinowskich
Znawca stalinizmu czytał wypowiedzi Stocha a szczególnie Kota. To Kot mówił o nerowej atmosferze i konieczności "odpoczecia od siebie" a potem pojawiły się informacje o stalinowskiej idei kajania się i "podawania do dymisji" i oczekiwania by to na kolanach błagano wybawiciela Kruczka by został bo inaczej sierotki skoczkowie pójda do klasztoru.
Z wypowiedzi Tajnera wynikało że i Kot miał "odpoczywać" a tu i Stoch mówił że nie chce odpoczywac i Kot to samo a tu zonk. Kot jedzie a Stoch i Zyła nie. Jeśli Zyła nie trenujhe teraz ze Szturcem to jego pobyt z Kruczkiem nie ma żadnego sensu, Skoro Kruczek nie ma pojęcia jakie błędy robia to niby jak je poprawią? Zapytają woźnego w Ramsau?
(03.12.2012, 21:59)
andbal
Rozumiem, że znawca stalinizmu sprawdził doskonale decyzje odnosnie Żyły i jest pewien tego co pisze. Bo jak dla mnie to jest to decyzja Piotrka i Szturca i na ich wniosek Piotrek został wycofany. Taka decyzja byłaby jak najlepsza dla Piotra który nie powinien pogłebiać swoich błędów lecz spokojnie ze Szturcem je naprawoić. Powiedzmy sobie szczerze Piotr nawet nie zbliżył się do punktów w konkursach skandynawskich.
(03.12.2012, 20:43)
Raptor
Skoro już ktoś wspominał o formie na lato, to dziwne, że liderem polskiej kadry nie jest Andreas Wank, który prawdopodobnie wziął przykład z naszych "orłów".
(03.12.2012, 20:19)
Pawmak
Jeszcze nie wiadomo, czy tylko 4 pojedzie, czy więcej. Jutro ma być ogłoszony ostateczny skład. Mam nadzieję, że jednak kogoś dołączą, nawet bez optymalnej formy.

A propos wyliczanki poniżej, to Murańka i Ł. Rutkowski problemy zdrowotne, a Byrt wychowawcze. A najbardziej wychowawcze to M. Rutkowski - to dopiero nadzieja była na światowy format...
(03.12.2012, 19:59)
Mszostus
Najlepsze życzenia dla Adama Małysza!
(03.12.2012, 19:58)
Mszostus
Czemu nie pojadą jacyś juniorzy? Przecież w MSJ byli na jednym poziomie co Słoweńcy, teraz oni bez problemów są w "30". Jak będą nowe kwoty startowe i Polacy będą mogli wystawić, 4 skoczków to będzie płacz i lament, ale Kruczek do tego niestety dąży, co nam ewidentnie pokazuje. Stoch i Żyła będą trenować, ale Murańka, Byrt i Zniszczoł to gdzie? Stoch niestety ślepo ufa Kruczkowi, on nie widzi tego, co on jak swoją nieudolnością próbuje zniszczyć reprezentacje, za chwile w skokach Polska będzie za Francuzami i innymi... a zapomniałem już są za Francją.
(03.12.2012, 19:57)
Mszostus
4 Polaków poleci do Soczi?
To po kiego grzyba nam walczyć o taki limit? Kiedyś mogliśmy wystawić 4 zawodników, widać szanowny pan Kruczek ma zamiar powrócić do tych 4 zawodników? Jeśli nie będziemy korzystać z pełnego limitu, to raz dwa będziemy jeszcze gorsi...
Czemu żaden junior nie jedzie się poskakać w PŚ? Zniszczoł, Murańka, Byrt ? Przecież juniorzy pokazali, że skakać potrafią, przecież skakali na poziomie Słoweńców, którzy teraz bez problemu się do "30" kwalifikują. Niestety Stoch ślepo ufa naszemu trenerowi, czy nie widzi tego, jaką głupotę popełnia nasz trener? Potem gadają, że nasi juniorzy nie są doświadczeni, żeby tam skakać, tylko kiedy i gdzie te doświadczenie zdobywać jak będą mieli po 21-22 lata?
Zresztą po co ja się produkuję PZN ma nas, kibiców gdzieś.
(03.12.2012, 19:49)
Flo
Zniszczoł jest zapewne jeszcze w gorszej formie niż Stoch i Żyła.
Kruczek wogóle nie przygotował reprezentacji do zimy, zamiast ich trenować w nowych kombinezonach (w których muszą skakać, bardziej obcisłych), to trenował w starych które nie spełniają norm i skoczkowie nie mogą w nich skakać.
Po drugie wypalili się w lato, Polska jako jedyna reprezentacja, włożyła w letnie GP 100% sił, inni się do zimy przygotowali oni do lata.
Pytacie o Zniszczoła, zapytajcie co się dzieje z Klemensem Murańką , Tomaszem Byrtem, Grzegorzem Miętusem, Jakubem Kotem, Łukaszem Rutkowskim... to miały być gwiazdy światowego formatu.
Moim zdaniem Kruczek powinien podać się do dymisji, bo nie pokierował dobrze losem tych zawodników podobnie jak Stocha i Żyły.
(03.12.2012, 19:44)
RemigiuszMakrela
Gdzie jest Zniszczoł?! Pewnie planują go zniszczyć jak wszystkie inne talenty polskich skoków. Może znowu pół sezonu poskacze w kontynentalu i tak popadnie w przeciętność jak inne Koty, Miętusy, Kubackie, Żyły, Hule. Za to nie zdziwie się jeśli nasi wspaniali trenerzy poprowadzą go do zwycięstwa w LGP za jakieś 3/4 lata. A my możemy patrzeć z zazdrością na Hvalę, Wellingera i całą resztę zagranicznych talentów z których rodzą się gwiazdy.
(03.12.2012, 19:40)
Lechoo
W Soczi i tak konkursów nie będzie. W tej chwili jest tam 15 stopni i pada deszcz. Dowód: http://www.fisskijumping.com/
(03.12.2012, 18:19)
Jaro
Liderzy kadry skaczą tak fatalnie, że aż trzeba ich wycofać. Do tego marnuje się nam kwota startowa. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Kruczek jest beznadziejny?
(03.12.2012, 18:14)
dadasda
hauihauahuahuahauhauahu gdzie zniszczoł,murańka ?
(03.12.2012, 17:58)
MrCharismaCC
Aha. 4 Polaków? Chyba tylko po to limit nie został wykorzystany, żeby kibice denerwowali się na 4 zawodników, a nie na więcej :). Dobra decyzja że Stoch i Żyła nie jadą (paranoja, dwaj liderzy skaczą najgorzej) to oszczędzą sobie większej kompromitacji. Ale tak ciężko było wstawić jednego zawodnika prócz tej czwórki?? Chociażby Zniszczoła...
(03.12.2012, 17:47)
jak w staliniźmie
Czyżby Zyła najmniej entuzjastycznie błagał Kruczka o pozostanie? No to teraz ma. Wywalili go z konkursu. Czy teraz wyleci i z kadry?
Niech żyją stalinowskie metody. Jak widac sa skuteczne do dnia dzisiejszego. Najpierw mnie oceńcie a ja potem się zemszczę.
A niszczoła i młodszego Miętusa nadal trzymać z dala od PŚ, bo jeszcze by się mogło okazać że przeskakują "liderów". I co się dzieje z Biegunem? Czy po operacji jest już w pełni sił? I Jak z Byrtem. Nadal ma karę? Tylko kogo teraz ukarali jego czy kibiców? Jeśli nie trenuje,. to oczywiścoie kara się należy ale jeśli trenuje, to dlaczego nie startuje? Po co walczymy o limity a potem je marnujemy? Może przestać wozić "lidera" w klasach biznes po kilkaście tysięcy za lot a zamiast tego zabierać po kilku juniorów nawet na dalekie konkursy.
(03.12.2012, 17:19)
kolomib
No i czemu nie ma choćby Zniszczoła w jego miejsce?!
(03.12.2012, 17:16)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Bez Stocha i Żyły w Soczi
Bez Stocha i Żyły w Soczi

Bez Stocha i Żyły w Soczi

Najbliższe zawody
24 września 2021 (piątek)
10:00
LGP Hinzenbach
odprawa techniczna
16:15
LGP Hinzenbach
oficjalny trening
17:00
FIS Cup Lahti
odprawa techniczna
18:30
LGP Hinzenbach
kwalifikacje
25 września 2021 (sobota)
08:00
FIS Cup Lahti
oficjalny trening
09:00
FIS Cup Lahti
seria próbna
10:00
FIS Cup Lahti
konkurs ind.
14:30
LGP Hinzenbach
seria próbna
15:30
LGP Hinzenbach
konkurs ind.
26 września 2021 (niedziela)
08:00
FIS Cup Lahti
seria próbna
09:00
FIS Cup Lahti
konkurs ind.
1 października 2021 (piątek)
12:30
LGP Klingenthal
odprawa techniczna
14:00
LGP Klingenthal
trening K
16:00
LGP Klingenthal
kwalifikacje K
17:00
LGP Klingenthal
trening M
19:00
LGP Klingenthal
kwalifikacje M
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu
27.9.2021
17:00
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
28.9.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Wisła, Polska
28.9.2021
17:00
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
29.9.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Wisła
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich