Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
26
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
07.12.2019, godz. 12:45
Lillehammer HS-98
P¦-k

Kontuzja Happonena, wcze¶niej Koivuranty, krn±brny Olli. Problemy fińskiej reprezentacji w skokach narciarskich s± naprawdę ogromne. Liderem w ostatnim sezonie był były kombinator - Koivuranta. Teraz sytuacja wydaje się być podobna. Lauri Asikainen wyrasta na najlepszego Fina w tym sezonie... W składzie na konkursy na własnym terenie znaleĽli się też wracaj±cy po kontuzji Ville Larinto. Uzupełni± go Sami Niemi, Mika Kulmala, oraz z puli krajowej Ossi-Pekka Valta, Antti Aalto, Olli Muotka i Jarkko Maatta.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Finowie w obecnej sytuacji sportowej i finansowej wydaj± się nie mieć większych szans na osi±gnięcie sukcesów. Szkoda, bo wszyscy pamiętamy niedawne sukcesy Ahonena, Olliego, Jussilainena, a nieco starsi Nieminena czy Nykaenena...

Oto lista startowa zawodów w Kuusamo i program zawodów.

Puchar ¦wiata Kuusamo
 
29 listopada 2012 (czwartek)
10:00
odprawa techniczna
16:00
oficjalny trening (2 serie)
18:00
kwalifikacje
 
30 listopada 2012 (pi±tek)
16:00
seria próbna
17:00
konkurs drużynowy
 
1 grudnia 2012 (sobota)
10:00
odprawa techniczna
13:15
seria próbna
14:15
konkurs indywidualny


Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
O. Valta
Finlandia
2
A. Aalto
Finlandia
3
O. Muotka
Finlandia
4
J. Määttä
Finlandia
5
J. Kobayashi
Japonia
6
D. Queck
Niemcy
7
K. Nurmsalu
Estonia
8
E. Chedal
Francja
9
A. Johnson
USA
10
V. Larinto
Finlandia
11
P. Żyła
Polska
12
M. Boyd-Clowes
Kanada
13
J. Matura
Czechy
14
K. Ito
Japonia
15
S. Niemi
Finlandia
16
R. Lamy Chappuis
Francja
17
J. Damjan
Słowenia
18
M. Kulmala
Finlandia
19
A. Romashov
Rosja
20
G. Deschwanden
Szwajcaria
21
B. Sedlak
Czechy
22
M. Pungertar
Słowenia
23
L. Asikainen
Finlandia
24
P. Frenette
USA
25
D. Kubacki
Polska
26
A. Wank
Niemcy
27
A. Morassi
Włochy
28
P. Sommer
Szwajcaria
29
J. Janda
Czechy
30
M. Grigoli
Szwajcaria
31
S. Sammelselg
Estonia
32
V. Descombes Sevoie
Francja
33
R. Koudelka
Czechy
34
N. Mayer
Francja
35
M. Rowley
Kanada
36
D. Vassiliev
Rosja
37
K. Stoch
Polska
38
Y. Watase
Japonia
39
A. Kalinitschenko
Rosja
40
D. Kornilov
Rosja
41
K. Sakuyama
Japonia
42
K. Miętus
Polska
43
M. Koch
Austria
44
M. Kot
Polska
45
S. Colloredo
Włochy
46
K. Geiger
Niemcy
47
R. Velta
Norwegia
48
V. Zografski
Bułgaria
49
R. Kranjec
Słowenia
50
A. Stjernen
Norwegia
51
M. Hayboeck
Austria
52
T. Hilde
Norwegia
53
L. Hlava
Czechy
54
M. Neumayer
Niemcy
55
A. Kofler
Austria
56
J. Tepes
Słowenia
57
N. Kasai
Japonia
58
R. Freitag
Niemcy
59
J. Hvala
Słowenia
60
W. Loitzl
Austria
61
T. Takeuchi
Japonia
62
M. Fettner
Austria
63
P. Prevc
Słowenia
64
A. Wellinger
Niemcy
65
S. Ammann
Szwajcaria
66
A. Jacobsen
Norwegia
67
A. Bardal
Norwegia
68
S. Freund
Niemcy
69
A. Fannemel
Norwegia
70
G. Schlierenzauer
Austria
71
T. Morgenstern
Austria

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
Szymon97
@sarna
Oh.. To już skoki bez Kamila ?
(29.11.2012, 19:04)
Fan Zografskiego
@sarna
Kamil Stoch kończy karierę :))
(29.11.2012, 19:00)
sarna
jak którykolwiek odpadnie w kwalifikacjach to powinien zakończyć kariere !!!
(29.11.2012, 17:03)
Pawmak
Zakończył karierę? A w sierpniu nawet był 22. w Kuopio w konkursie CoC. Ale nawet bez niego byłaby drużyna. Aigro się objawił też.
(29.11.2012, 16:12)
matt
Ilimar Paern chyba zakończył kariere a szkoda bo obejrzał bym ich w drużynóce
(29.11.2012, 15:54)
Pawmak
To ciekawe, bo w Finlandii to blisko maj±, Sammelselga wystawili, a jeszcze mogliby wystawić do "4" Pärna, Ilvesa albo Nommego.

A Amerykanie chyba maj± blisko Lamba, który ponoć w Norwegii studiuje. Nawet we wrze¶niu skakał w CoC w Lillehammer.

Kłusek nie jest totalnie bez formy, więc nie wiem, co za kompromitacji się boj±. Po prostu najwyżej by nie wszedł do konkursu, a chociaż by się oskakał tam. Nigdy go do Kuusamo nie zabior±, bo się nie nadaje na tę skocznię?
(29.11.2012, 15:47)
borek99
Estończycy też nie wystartuj± w drużynówce - podali tę informację na profilu ich zwi±zku narciarskiego na Facebooku...
(29.11.2012, 15:29)
realista
Ciekawe czy nasze Orły maj± w planach punktować w konkursie indywidualnym i w konkursie W WIELO¦CI SIŁA, bo awans do konkursu głównego to nawet nie wspominam bo gdyby co¶ się stało to nie było by fatalnie tylko katastroficznie!
(29.11.2012, 15:26)
borek99
A Kanadyjczycy w Lillehammer to nawet żadnego kombinatora nie wystawili...

BTW. Wci±ż czekam na odpowiedĽ na maila ;).
(29.11.2012, 14:51)
borek99
@Paweł
Nie s±dzę. Gdyby to był koniec sezonu, to i owszem, ale teraz, gdy nie do¶ć, że w sobotę i niedzielę maj± swoje konkursy, to jeszcze s± w słabej (je¶li nie fatalnej) formie skokowej? Zreszt± niby kto miałby ich reprezentować? Fletcher (najlepszy z Amerykanów w Lillehammer - w sobotę w skokach 46., a w niedzielę 48.), czy może Demong (w sobotę 48., w niedzielę nie dostał się nawet do konkursu, przegrywaj±c z Pochwał±...)?
(29.11.2012, 14:50)
Paweł Stawowczyk
No ja bym tu nie był taki pewny. A kombinatorzy?
(29.11.2012, 14:43)
borek99
A może Kruczek poszedł po rozum do głowy i wzi±ł nauczkę z ostatnich 2 sezonów, gdy na pocz±tku sezonu niepotrzebnie ci±gał zawodników totalnie bez formy, zamiast dać im spokojnie potrenować i doj¶ć do jakiej¶ sensownej dyspozycji?

A co do drużynówki, to nie ma szans, żeby Kanadyjczycy, czy Amerykanie wystawili ekipy - po prostu przywieĽli tylko po 2 zawodników...
(29.11.2012, 14:28)
Pawmak
To spójrz na wyniki. W kwalifikacjach pokonał ponad 20 i wszedł do konkursu, gdzie też z trzema wygrał. A w drużynowym skakał na równym poziomie z pozostałymi (oprócz trochę lepszego Stocha).
(29.11.2012, 14:21)
Fan Zografskiego
P.S: Kwalifikacje w Eurosporcie 2 !!!
(29.11.2012, 14:03)
Fan Zografskiego
Tiaa skakał..podskakiwał co najwyżej :/
Niech młodzi trenuj± sobie w klubach,nie potrzeba nam więcej wycieczkowiczów jeżdż±cych za nasz± kasę.
(29.11.2012, 13:59)
Pawmak
Albo Ziobro - przecież rok temu on skakał w Kuusamo - nawet w drużynie i do indywidualnego się zakwalifikował. A ostatnio latem nieĽle skakał w CoC. No i jeszcze Biegun jest w orbicie.

Ale z tym Kłuskiem jednak przesadzili. Z paroma przynajmniej by wygrał i tylko raz by musiał skoczyć w Q, a tak nie nabierze żadnego do¶wiadczenia z t± skoczni±, bez sensu.
(29.11.2012, 13:30)
Pawmak
Bachleda ma kontuzję, a Hula nie wiem, w jakiej jest formie, ale może akurat. Jakby nie było, był tu raz 12.... Jest jeszcze Zniszczoł, G. Miętus, może Ł. Rutkowski.

Z Finów jeszcze Nikkola był dobry. Jak zaczynałem skoki ogl±dać, to on wła¶nie był najlepszy z Finów.
(29.11.2012, 13:23)
Paweł Stawowczyk
to dla naszych 20-latków za trudny obiekt, powinni skakać na K-60 :)
(29.11.2012, 12:58)
realista
Pawmak

A co my¶lisz że dadz± Bachledę albo Hulę spadli by na bule i tyle ich byłoby widać!

Jednak faktycznie powinni choć jakiego młodziaka wystawić!
(29.11.2012, 12:55)
Pawmak
Albo M. Hautamäkiego, a nawet trochę mniejsze Kanteego.

Zobaczymy , w jakiej Muotka jest formie, bo on był najwyżej z Finów w LGP i z niekontuzjowanych jeszcze skacz±cych w P¦ w zeszłym sezonie (a w letnim CoC drugi za Asikainenem).

Eston ia pewnie wystawi drużynę, Szwajcaria widać że na pewno, ciekawe jak kraje północnoamerykańskie.

Szkoda, że Polacy jak już Kłuska wycofali, to nie dali kogo¶ w zamian.
(29.11.2012, 12:46)
Bernii
nie zapominajmy o sukcesach Jani Soininena:)
(29.11.2012, 12:21)