Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
23.02.2020, godz. 09:00
Val di Fiemme HS-104
CoC

W kwalifikacjach do niedzielnych zawodów Pucharu ¦wiata w Lillehammer, Janne Happonen doznał groĽnego upadku, który wykluczył go z walki o punkty. Fiński skoczek musi przej¶ć operację kolana.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Badania wykazały uraz ł±kotki. We wtorek skoczek musi poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Niewykluczone, że uraz jest nawet groĽniejszy niż się wydaje i może wyeliminować popularnego "Havu" z walki o Puchar ¦wiata.

- Teraz najważniejszy jest spokój. Po zabiegu, będziemy wiedzieć znacznie więcej - powiedział trener reprezentacji, Pekka Niemelä. - Tak czy siak trzeba się spodziewać przerwy od pięciu do sze¶ciu tygodni.

To nie pierwsza kontuzja pechowego Fina. 28-latek w swojej karierze przeszedł już dwa razy podobne zabiegi m.in. złamał ko¶ć udow±. Przez wiele sezonów nie mógł wrócić do swojej dawnej formy. Przypomnijmy, że Happonen na swoim koncie ma złoty medal na Mistrzostwach ¦wiata Juniorów w Schonach w 2002 roku oraz trzy triumfy w konkursach Pucharu ¦wiata. Ostatni w Kuopio w marcu 2008 roku...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
Skoczek120
To nie tyle pech, co skutek zniszczonego kolana, które nie ulegnie już pełnej rekonwalescencji. Piłkarze zwykle kończ± karierę, gdy kolana przestaj± być wytrzymałe. W skokach kolana s± narażone najbardziej na kontuzję. Janne niestety musi zastanowić się nad zakończeniem kariery, gdyż tych kontuzji będzie tylko więcej, aż w końcu straci całkowicie sprawno¶ć tej nogi. Tylko czekać, aż Grzegorz przestanie startować w całym sezonie ze względu na kontuzje. Już miał dwie operacje. Z każdym urazem jest coraz gorzej. Szkoda, ze Janne nie mógł wykorzystać swojego talentu w takim stopniu, jak zrobił to Schlierenzauer. ;/
(28.11.2012, 18:49)
stani
Janne upadl po skoku, poniewaz w kolanie cos "strzelilo". Sam mowil, ze robiac telemark poczul bol w kolanie i trzask. Upadl na skutek bolu. Prawdopodobnie jego kolano juz nie dojdzie do normalnego stanu. U Finow zreszta problem kolan jest powazny. Niektorzy twierdza, ze zbyt malo trenuja fizyke i wytrzymalosc i dlatego wiazadla nie wytrzymuja. Inna teoria to po prostu obciazenia na finskich skoczniach sa tak duze podczas ladowan, ze kolana wielu nie wytrzymuja. W tej chwili w Finlandii nie ma ani jednej nowoczesnej, o niskim profilu lotu, skoczni. Przy dluzszym skoku wysokosc podchodzenia do ladowania jest bardzo duza. Do tego problemu dokladaja sie tez teraz nowe kombinezony, przez co predkosci na progu sa coraz wieksze i ladowania coraz bardziej wymagajace.
(28.11.2012, 06:52)
Radz89
Seba99pl
przecież Lappi w sezonie 2006/2007 jak na niego skakał całkiem dobrze raz wygrał był kilka razy w 10 był 6 w TCS potem była zniżka formy.Szkoda że skończył Karierę
(28.11.2012, 00:29)
uskotko
I po sezonie... Chyba zostanę jego fank±.
(27.11.2012, 21:00)
Skrzypek
Niestety Janne Happonena nie zobaczymy już w tym sezonie. Jak się okazało po operacji oprócz uszkodzonej łękotki ma zerwane więzadła w kolanie. Przerwa potrwa pół roku...
(27.11.2012, 18:29)
Seba99pl
Lapi i Lindstroem to,go¶cie którym wyszły TYLKO jedne skoki w karierze i to na Kussamo!
Lindstroem-rekord który cudem skoczył i wyl±dował na 148m a potem latał jak cienias.
Lapi-jeden dobry skok w karierze, wygrana dzięki odwołaniu 2 serii, potem skacze jak patalach. Za takich skoczków to ja dziękuję tak jak za polockow z Polski. A TFU!!!
(27.11.2012, 16:32)
eksp
tom
Lappi wygrał w Kuusamo ale był to rok 2006.
Zakończył już karierę
(27.11.2012, 15:09)
tom
Finowie maj± jeszcze Arttu Lappi który wygrał przecież konkurs w Kuusammo
(27.11.2012, 14:49)
Simon
Tak to jest kto¶ ma pecha, bo ma w miarę dobrych skoczków (tu oczywi¶cie mowa o Finach) takich jak Happonen, Larinto, Hautamaeki!
Bo cał± trójka przy odrobinie szczę¶cia potrafiła wygrać zawody!

Inni jednak maj± szczę¶cie bo większych urazów nie ma, kontuzji rzadko kto się nabawia,a jednak umiejętno¶ci brak!

Pozdrowienia dla Kruczka i ekipy!
(27.11.2012, 12:40)
ekspert
Trzeba Finom czekać na Happonena,Koivurantę i Olliego...
póki co musz± wybierać z grupy:
V.Larinto
L.Asi kainen
S.Niemi
O.Muotk a
K.Keituri
J.MaattaM.Kulmala
J.Ojala
M .Ylipulli
O.P.Valta
R. Tahkavuori
(26.11.2012, 21:33)
Pawmak
Happonen nie, długo już skacze i trzecia kontuzja. Larinto - to jest dopiero rekordzista... Chyba więcej nie skacze niż skacze, a jest dużo młodszy. Ale jak nie chce, niech nie kończy kariery, bo talent ma. Hautamaeki nie powinien był kończyć tej kariery choćby dla nieosłabiania reprezentacji... O Ahonenie nie mówię, bo to trochę inna sprawa. Olli jednak lepiej niech nie wraca, chyba że nagle i gwałtownie zmieni swój charakter, a na to się nie zanosi. Lindstroem jak jeszcze skacze, to powinien się postarać, jakie¶ treningi porobić i wrócić do P¦, bo jednak rozmienia nazwisko, a mógłby jeszcze zamiast tego pomóc kadrze.
(26.11.2012, 21:00)
adam121211
szkoda według mnie nie powinien już się meczyć i odpu¶ci¶ po tylu kontuziach
życzę szybkiego powrotu do zdrowia
(26.11.2012, 20:34)
znak
To żaden pech. Po prostu jego ko¶ci nie wytrzymuja tych obci±żęń i st±df te ci±głe ko0ntuzje. Powinien zm±drzeć i pożegnać się ze skakaniem. Zawsze może skończyć studia i uczyć skakać innych skoro kocha ten sport.
(26.11.2012, 20:29)
go¶ć
Czyli forma Larinto potrzebna od zaraz...ba nie tylko Larinto ale i Olliego.
(26.11.2012, 20:19)
fan Kuby Koseckiego
Happonen -kontuzja
Koivuranta -kontuzja
Olli - wci±ż na życiowym rozdrożu
Nie ma już Hautameakiego,Ahonena...
< br>Fińskie skoki znów się posypały.

mam pytanie do bardziej zorientowanych
Kogo oni tam jeszcze maj± poza Niemi,Asikainenem,Muotka i Jarko Meeatee ?
(26.11.2012, 20:10)
Ja P...
ZNOWU?! ;(