7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Fińskie Lahti będzie aren± mistrzostw ¶wiata w narciarstwie klasycznym w 2017 roku - zdecydowali uczestnicy 48. Kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Położona na południu Finlandii miejscowo¶ć zorganizuje M¦ już po raz siódmy. Do tej pory Lahti go¶ciło tę imprezę w latach 1926, 1938, 1958, 1978, 1989 i 2001. W tym czasie złote medale zdobywali tam Jacob Tullin-Thams, Asbjoern Ruud, Juhani Kaerkinen, Matthias Buse, Tapio Raeisaenen, Jens Weissflog, Jari Puikkonen, Adam Małysz i Martin Schmitt, a drużynowo triumfowali Finlandia Austria i Niemcy.

Walka o organizację mistrzostw była zacięta - Lahti wygrało dopiero w trzeciej turze wyborów, pokonuj±c słoweńsk± Planicę o dwana¶cie głosów. Wcze¶niej z rywalizacji odpadły Oberstdorf i Zakopane.

W koreańskim Kangwonland, gdzie odbywa się Kongres FIS, zatwierdzono także Kulm jako organizatora mistrzostw ¶wiata w lotach narciarskich w 2016 roku.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
Skoczek120
@piotr186

Dokładnie! Przecież jakby¶my dostali organizację, to maj±c pięc lat czasu, mieliby¶my obowi±zek wszystko zbudowac. Wówczas na tym by¶my się skupili. Lahti 11 lat temu organizowało imprezę - co to ma byc!? Oberstdorf był siedem lat temu. To zbyt małe różnice, tym bardziej, że M¦ rozgrywane s± co dwa lata! Polska dawno nie miała tej imprezy, w nowoczesnym narciarstwie klasycznym nigdy! To tak, jakby mieli na to monopol. Nie jeste¶my traktowani poważnie i tyle! A co do wygranej, także uważam, iż na organizację zasłużyła Planica. No ale tylko baran wierzy, iż FIS to nieskazitelna organizacja. ;]

Pozdro :))
(05.06.2012, 13:12)
piotr186
Polonus

A która kwestia dróg nie należy do Zakopanego, a co od infrastruktury - to która kandydatura ma j± idealna?? Każdy dostaje M¦ za obietnice (Liberec,Falun,Lahti - tam wszędzie infrastruktura albo powstała dopiero na M¦ a po otrzymaniu organizacji ale będzie na przyszłe M¦) modernizacji/przebudowy, Zakopane tak samo.

Po prostu z układami w FIS-e nie wygrasz,
(04.06.2012, 21:45)
Polonus
Proponuję władzom Zakopanego jedna rzecz. Zamiast tracić pieni±dze zwi±zane ze zgłaszaniem kandydatury najpierw wydać ich trochę na infrastrukturę, drogi, trasy biegowe. potem można się zgłaszać. Co oczywi¶cie nie musi kolidować z tym, że FIS wybiera tych, którzy s± dla prominentnych działaczy tej organizacji bardziej hojni:)
Zapraszam do siebie na blog.
(02.06.2012, 13:13)
TheSeba420
to nie fair lahti miało już siedem razy mistrzostwa a zakopane
trzy
(02.06.2012, 10:56)
aaaa
hańba niegłosowanie
(01.06.2012, 16:40)
fan
@oski
Adam Małysz musiał wyrazic zgodę na kandydowanie inaczej PZN nie mógł by wysłać jego kandydatury.
Problem lezy w samym FIS tam nie potrzebuja zmian bo i po co.
(01.06.2012, 15:55)
fan
Bogdan Chru¶cicki na stronie eurosport bardzo dobrze to podsumował na swoim blogu.
(01.06.2012, 15:53)
OjciecMarek
@kzez1986
Tylko, że M¦ rozgrywane jest znacznie wcze¶niej, niż finałowe konkursy skoków w Planicy, zapewne pod koniec lutego.
(01.06.2012, 09:45)
Maarten
Jaki¶ czas temu komentator TVP - wtedy jeszcze Eurosportu - Marek Rudziński napisał parę gorzkich słów odno¶nie kandydowania Zakopanego na swoim blogu. Wspominał, że goszcz±c na P¦ w Kuusamo, zewsz±d biły po oczach bannery reklamuj±ce kandydaturę Lahti - pod skoczni±, w hotelach, centrach akredytacji. A w Zakopanem głusza, żadnego znaku mistrzostw ni widu, ni słychu. Nie doczekał mistrzostw w Zakopanem Małysz, nie doczeka Kowalczyk, pewnie także Stoch. Przy takim podej¶ciu organizatorów, przy takiej ignorancji i nieumiejętno¶ci wyci±gania wniosków - nie byłbym pewien, czy Klimek z Olkiem kiedy¶ pojawi± się na M¦ w Zakopanem.
(31.05.2012, 23:35)
kzez1986
Zakopane przegrało, niestety zasłużenie. Dzi¶ w Wiadomo¶ciach widziałem jak pokazywali, że Kowalczyk musi trenować na... ulicy bo nie ma dobrej trasy. A w zimie z Zakopanem to były odwołane jakie¶ zawody, chyba P¦ w biatlonowe z całkowitej winy organizatorów (nieprzygotowane trasy). Fakt, że nie mamy tam swojego zawodnika i zawody nie cieszyłyby się medialnym i już nie chce się nawet postarać o przygotowanie, gdy wiadomo, że Zakopane to kandydat do M¦. To FIS byłby nieodpowiedzialny gdyby powierzył Zakopanemu te mistrzostwa. Niestety, taka jest prawda. To co? 2 tygodnie przed mistrzostwami zgłosiliby to FISu, że nie s± w stanie przygotować tras w dyscyplinach, w których Placy sięnie licz±¶? Jak tu się brać za M¦, skoro zawodów P¦ nie daj± rady zorganizować. LAhti jednak dla FISu jest pewniakiem, że tam nie będzie problemów. W Planicy pewnie były obawy o ¶nieg. To kraj południowy. Zauważcie, że do skoków na ogół jest sztuczne mrożenie. Ostatni konkurs w Planicy odbywał się przy prawie +20 stopniach. A M¦ to nie tylko skoki.

Popieram. Fajnie by mieć przedstawiciela w radzie. Kto wie. Adam to znana postać. Może akurat. Na znanych często się głosuje.
(31.05.2012, 21:45)
Adam Małysz nasz kandydat
Oski Ty jaki¶ nie na czasie. Skoro widnieje jego kandydatura to znaczy ŻE SIĘ SAM ZGODZIŁ na to! Przecież to poważna instytucja i nikt nikogo nie zgłasza bez jego zgody.
(31.05.2012, 16:43)
Kama
@oski
Adam jest zgłoszony przez PZN do rady FIS. Wybór bedzie znany jutro. My od lat tam nie mamy swojego przedstawiciela i ¶wietnie by było , gdyby Adam został wybrany (chociaż on sam uważa, że szanse s± małe).
(31.05.2012, 16:40)
oski
@Adam Małysz nasz kandydat
Małysz na 100% nie zgodziłby się na wej¶cie do Fisu. To jak wej¶cie do polityki...
(31.05.2012, 16:24)
Adam Małysz nasz kandydat
Przegrana Zakopanego była wiadoma od pocz±tku.
Ważne jestr by Adam Małysz został wybrany do FIS. Je¶li się tak nie stanie, to PZN natychmiast powinien złożyć protest. To skandal by 40 milionowy naród nie miał przedstawiciela w FIS. Maj± takich przedstawicieli narodziki które maj± mniej mieszkańców niż nasze województwo małopolskie!!! Przypominam że w samym tylko małopolskim i ¶l±skim mieszka kilkakrotnie więcej mieszkańców niż liczy Słowenia i chyba dwukrotnie więcej niż Norwegia!. To niedorzeczno¶c by w tak ważnych strukturach nie było Polaka skoro 2 naszych sportowców to gwiazdy swoich dyscyplin (Małysz i Kowalczyk). Pora skończyć z tymi głupotami. FIS to pieni±dze od sponsorów sprzedaj±cych towary kibicom. Polskich konsumentów jest 40 milionów i powinni się zacz±c z nami liczyć! Czyli to my sponsorujemy FIS!!!
(31.05.2012, 15:52)
planica
Racja. Powinna wygrać Planica. No ale widocznie.
Tu będzie wspaniała infrastruktura (w budowie) oraz mogło być wielu kibiców. No ale dla FIS kibice ważni nie s± i dlatego M¦ robi się na pustkowiach.
Zakopane przegrało zasłużenie. Zero inwestycji i tylko pozory organizacji. Licza się wycieczki "organizatorów" po całym ¶wiecie oraz cieplutkie posadki "organizatorów". Po przegranej i tak pobranych pensji za nic zwracać nie musz±. A oni i tak sa pewnio że nie wygraj±, więc nic nie robi±. Czyli podatnicy płac± za nic.
(31.05.2012, 15:42)
Sigbj
szczerze wolałbym już chyba Planicę niż Lahti.... a na Zakopane po prostu jeszcze nie przyszedł czas.
(31.05.2012, 14:59)
MrRadzio
Ja słyszałem że było tak:
Lahti - 7
Planica - 5
Oberstorf - 3
Zakopane - 0
(31.05.2012, 14:54)
zero dla Zakopanego
Powtórzę się. Dok±d Prezesem będzie Tajner nikt nie powierzy Polsce organizacji Mistrzostw ¦wiata.
Czy to prawda że kandydatury Zakopanego nikt nie poparł?
(31.05.2012, 13:34)