TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Trenerzy polskich kadr skoczków, pytani po zakończeniu sezonu o zmiany w grupach szkoleniowych, odmawiali jakichkolwiek odpowiedzi. Dzi¶ już wiemy, że w systemie treningu nast±pi mała rewolucja.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zarz±d Polskiego Zwi±zku Narciarskiego po wielu konsultacjach (m.in. z trenerami i Adamem Małyszem) zdecydował, że od sezonu 2012/2013 szkolenie skoczków narciarskich będzie się odbywać w dwóch kadrach - A (olimpijskiej) i B (młodzieżowej). Każda z tych kadr będzie podzielona na mniejsze grupy. Jak tłumaczy prezes PZN Apoloniusz Tajner, dzięki temu program szkoleniowy nie będzie realizowany wył±cznie pod k±tem najlepszego zawodnika.

Głównymi trenerami poszczególnych kadr zostali Łukasz Kruczek (kadra A) i Robert Mateja (kadra B). W sztabie Kruczka znaleĽli się Zbigniew Klimowski, Piotr Fijas, Grzegorz Sobczyk (asystenci trenera), Łukasz Gębala (fizjoterapeuta), Kacper Skrobot (serwis) oraz współpracownicy: Aleksander Winiarski (lekarz), Piotr Krężałek (biomechanik), Kamil Wódka (psycholog), Michał Wilk (konsultant do spraw motoryki), Jan Sturc (trener).

Z kolei Roberta Mateję wspierać będ± Maciej Maciusiak, Wojciech Topór (asystenci trenera), Adam Małysz (konsultant w obu kadrach skoków i w kadrze kombinacji norweskiej) oraz Daniel Kwiatkowski (fizjoterapeuta).

Kadra A (olimpijska)
 
Grupa 1 - trener: Łukasz Kruczek
 
Kamil Stoch
 
Piotr Żyła
 
Maciej Kot
 
Krzysztof Miętus
 
Grupa 2 - trener: Zbigniew Klimowski
 
Stefan Hula
 
Dawid Kubacki
 
Grupa 3 - trener: Piotr Fijas
 
Jan Ziobro
 
Andrzej Zapotoczny
 
Jakub Kot
 
Łukasz Rutkowski
Kadra B (młodzieżowa)
 
Grupa 1 - trener: Robert Mateja
 
Aleksander Zniszczoł
 
Klemens Murańka
 
Bartłomiej Kłusek
 
Tomasz Byrt
 
Grupa 2 - trener: Maciej Maciusiak
 
Mateusz Kojzar
 
Krzysztof Biegun
 
Szymon Szostok
 
Grzegorz Miętus
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
@ krwisty
Tylko że tej stronie powinno zależeć, żeby ludzie nie sięgali do konkurencji, skoro zwykle s± usuwane adresy do niej w komentarzach. Mnie najbardziej dziwi, jak usuwa się linki do relacji na żywo z zawodów, które tutaj nie s± relacjonowane.

Ja się pochwalę, że na konkurencji nigdy nie zamie¶ciłem komentarza. Ale jak się szuka informacji, to często nie ma wyj¶cia i trzeba wej¶ć...
(13.05.2012, 11:15)
taki jeden
Mimo , że mamy internet dostępny dla wszystkich już ludzie s± tak leniwi , że nie chce im się nic szukac chc± mieć wszystko podane jak na tacy w jednym miejscu a najlepiej o umówionej godzinie wtedy sobie jednym kliknięciem odczytaj± :))))
(12.05.2012, 19:27)
krwisty
A moim zdaniem internet jest tak duży, ze jak kto¶ chce to poszuka info gdzi eindziej. U mnie na WinterSzus.pl jest na bież±co z newsami, tak samo na SkiJumping czy PZN, nie mówi±c o zagranicznych stronkach. Szukajcie a znajdziecie;-)
(12.05.2012, 17:26)
daf
A moim zdaniem urlop - ¶więta rzecz i nic nikomu do tego, gdzie Stoch i ferajna spędzaj± wakacje. Odpoczynek jest po to, aby odpoczywać - nie tylko od skoków, ale także (a może głównie) od kibiców i tej całej kołomyi wokół kadry.
(10.05.2012, 23:17)
ania
wiadomo¶ci te sa dobre i potrzebne aby¶my wiedzieli kto kogo trenuje, ale też wiadomo¶ci gdzie nasi wspaniali skoczkowie odpoczywali i nabierali sił do nowych treningów inowego sezonu tez jest ciekawa,może redakcja tez co¶ napisze ,pozdrawiam
(09.05.2012, 22:21)
Go¶ciu
Kiedy będ± nowe sondy, czekam!!!
(09.05.2012, 18:48)
mona
to jest zdecydowanie najlepsza strona o skokach, inne mog± się schować. Wiosn± prawdziwi kibice sportu interesuj± się piłk±, siatkówk± czy tenisem, a nie jak skoczkowie urlopy spędzaj±...Dobrze, że redakcja nie pisze o takich bzdurach jak inne portale.
(09.05.2012, 16:06)
kasa rz±dzi ¶wiatem
S±dzę, że jak się siedzi w kieszeniach działaczy PZN to "wena" sama się znajduje w postaci kasy za pochlebne newsy. Na tej stronie raczej nigdy tak nie było to redaktorzy musz± zwyczajnie pracować by utrzymać swoje rodziny.
(08.05.2012, 17:51)
matt
Ta strona to żenada. Było tyle ważnych newsów. A tu nic. Chociaż z innych stron podpatrzec
(08.05.2012, 17:35)
matt
@theoboss

hahaha
(08.05.2012, 07:44)
theoboss
pracownicy tu s± tylko weny brak xD
(08.05.2012, 00:22)
HKS
To znak że kto¶ tu jeszcze zagl±da;P
(07.05.2012, 23:36)
Idriss
Hoho, nawet kasowanie niepochlebnych komentarzy się zaczęło...
(07.05.2012, 21:37)
komentujcie
Nie marudĽcie. W końcu newsami mog± być też komentarze kibiców.
(07.05.2012, 17:14)
Velman
Chcecie pobić rekord czasu bez żadnego newsa? Ostatnio były 2 tygodnie, jeste¶cie więc blisko 'wielkiego wyczynu'...
(07.05.2012, 14:20)
matt
@HKS,jurek

S± fajne statystyki typu kto ma prawo startu w p¶,pk fajne animacje kwalifikacji generalnej,w sezonie zimowym ujdzie ale od kwietnia tragedia naprawde
(06.05.2012, 18:02)
Jurek
@HKS

Taaaa, tak mało newsów to było tylko w 2000 i 2001 roku.
(06.05.2012, 15:59)
HKS
SN.pl powoli chyba wymieraj±...
(06.05.2012, 14:39)
Polonus
Jakby kto chciał poznać moj± opinię w temacie to zapraszam do siebie na blog.
(29.04.2012, 09:35)
heheheheh
Ten cały podział to jeden pic na wodę dla kibiców, by nie protestowali, że tyle trenerskichg miernot zatrudniono/reanimowano Jedyny podział jaki będzie to taki że kadra A będzie miała jakis sensowny sprzet a kadra C będzie skakała na zdartych nartach i dziurawych kombinezonach.
Zamiast zatrudnić porz±dnego fachowca z zagranicy nadal utrzymuje się kolesi na miejscach trenerskich, czyl;i masa wydanych ¶rodków za kiepskiej jako¶ci fachowców.
(26.04.2012, 20:12)
matt
A gdzie Styrczula,Kos i Skrobot. Dawid Kowal też powinien mieć miejsce w C
(26.04.2012, 12:53)
czarnylord
O, jednak nie znikn±ł, tylko się samowysłał. :D Tylko jako¶ bez jednego akapitu. ;)
(26.04.2012, 09:17)
czarnylord
Argh, taki długi komentarz mi wcięło. :/
Ogólnie jestem za, tylko zastanawia mnie fakt, czy Klimowski i Fijas rzeczywi¶cie będ± pracowali oddzielnie, czy jednak będ± bardziej asystentami Kruczka.
Ciekawi mnie też sprawa Grze¶ka Miętusa, że nie jest w 1 grupie młodzieży. Poprzedni sezon mu nie wyszedł, więc może potrzebna jest zmiana otoczenia, by doj¶ć do formy?
(26.04.2012, 09:16)
czarnylord
Niby wszystko ładnie, ale nie wiem, czy to nie będzie trochę sztuczny podział. Klimowski i Fijas - w poprzednich sezonach współpracownicy Kruczka - w tym będ± zupełnie oddzielnie pracowali? A Kruczkowi zostanie jeden asystent zajmuj±cy się dodatkowo serwisem(?). Jako¶ nie wydaje mi się, żeby tak było na prawdę.
Wolałbym chyba podział na 3 kadry - do Kruczka dorzucić Stefana, Dawida do grupy Fijasa, Grze¶ka do Mateji, a Kojzara, Bieguna i Szostaka zostawił klubom - pewnie i tak wyst±pi± tylko w PK w Polsce.
(26.04.2012, 09:14)
adam 12121
ja bym jednak wolał żeby żyła z szturcem trenował
(26.04.2012, 07:55)
górol spod zębu
A Bachleda i ¦liż na swoj± kieszeń trenuj± ? Hahahaha wreszcie ich wywalić a nie .
(25.04.2012, 18:09)
OjciecMarek
@nieważnekto
A co takiego pokazał przed kontuzj±, że ma miejsce w kadrze?
(25.04.2012, 16:01)
nieważnekto
@OjciecMarek
Zapotoczny miał poważn± kontuzję, dotarło? Więc ''na Boga'' się nie dziw.
(25.04.2012, 15:20)
górol spod zokopco
@maciekw,7

oczywi¶c ie rze nie będzie to im blokować do PS
słyszołem, że jeżeli kto¶ będzie nadzwyczajnie dobrze, to no P¦ maj± szansę nawet kojzor, biegun szostok i miętus haha, gdzie ten cioł się znolozł, chyba mięte trzeba zaparzyć (szacun do pozostałych mietusów, do grze¶ka też jeżeli zaczoł porzodnie skokoć) a nawet kto¶ spoza wszystki grup jeżeli się znajdzie drugi murańka (w sensie murańki, z 31.08.2004)
(25.04.2012, 14:42)
Maciekw7
Ale ja rozumiem, że taki podział Murańce i Zniszczołowi nie będzie blokował drogi do występów w P¦? W taki sposób to chyba działać nie może:P
(25.04.2012, 14:07)
OjciecMarek
Parę rzeczy na "ale" się uzbierało. Po co wła¶ciwie kadra C w takim wydaniu, jakie sprezentował nam PZN? W Austrii kadra C pełni do¶ć rozs±dn± rolę trampoliny dla dzieciaków z klubów, u nas daje się do niej dwóch skoczków, z którymi nie da się po prostu niczego osi±gn±ć, faceta z problemami zdrowotnymi i kolesia o potencjale wyrobnika w PK, po co komu takie cu¶?! To już nie lepiej byłoby dać Ziobrę z Rutkowskim do Klimowskiego, bo oni jeszcze mog± co¶ osi±gn±ć? Kiedy w końcu wywali się wesoły duet J. Kot i A. Zapotoczny z kadr? Przy nich nawet inni słynni podróżnicy - Tajner z Pochwał± to tuzy na miarę Nykaenena i Małysza. O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć obecno¶ć starszego Kota (tatu¶ załatwił, "trenerzy klubowi mówi±, że talent"), to co, na Boga, trzyma Zapotocznego? Trzeba zadbać, żeby starszy Kot się nie stresował tym, że jest ci±gle ostatni, że czasem Andrzej jest gorszy?
(25.04.2012, 13:01)
małyszawielkifan
rzeczywi¶cie ładnie .
(25.04.2012, 12:37)
alex herr
ładnie podzielono