Podobnie jak wczoraj to Klemens Murańka okazał się najlepszy podczas zawodów letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Dziś Polak pokonał Roka Justina i Kevina Bicknera...
Dziś Murańka był najlepszym skoczkiem obu serii konkursowych - dwa loty na odległość 108,5 metra dały mu ostatecznie 11,3 punktu przewagi nad Rokiem Justinem (107,5 i 108,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Kevin Bickner (106 i 115 m - najlepsza odległość konkursu).
Kolejne pozycje zajęli Constantin Schmid (107,5 i 108 m), Felix Hoffmann (110 i 105,5 m) oraz Timi Zajc (103,5 i 112,5 m), a czołową dziesiątkę uzupełnili Tilen Bartol, Miran Zupancic, Yuken Iwasa i Bor Pavlovcic.
Oprócz Murańki punkty do klasyfikacji generalnej letniego CoC wywalczył jeszcze tylko jeden Polak - Przemysław Kantyka uzyskał 108 i 105,5 metra, co dało mu jedenaste miejsce. Aleksander Zniszczoł (102 m) i Paweł Wąsek (98,5 m) zakończyli rywalizację w czwartej dziesiątce, a Bartosz Czyż (95,5 m) zamknął piątą dziesiątkę.
Podczas konkursu wiatr był zmienny i silny - w drugiej serii jego siła osiągała nawet 3 m/s! Nie dziwią więc zmiany długości rozbiegu - ósma, siódma i szósta belka w pierwszej rundzie oraz szósta i piąta w drugiej.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Klemens Murańka
108.5
108.5
253.6
2
Rok Justin
107.5
108.5
242.3
3
Kevin Bickner
106.0
115.0
238.0
4
Constantin Schmid
107.5
108.0
235.0
5
Felix Hoffmann
110.0
105.5
234.9
6
Timi Zajc
103.5
112.5
229.1
7
Tilen Bartol
109.5
101.0
228.2
8
Miran Zupancic
101.5
107.0
227.7
9
Yuken Iwasa
105.0
109.0
227.6
10
Bor Pavlovcic
105.0
100.5
227.5
11
Przemysław Kantyka
108.0
105.5
226.9
12
Andraz Pograjc
99.5
109.5
226.4
13
Martin Hamann
109.0
103.5
225.7
Cestmir Kozisek
104.0
103.0
225.7
15
Rok Tarman
103.5
109.0
222.3
16
Mackenzie Boyd-Clowes
105.0
107.5
221.3
17
Paul Brasme
103.5
105.0
220.7
18
Lukas Wagner
108.0
100.0
220.5
19
Joacim Oedegaard Bjoereng
110.0
98.5
219.2
20
Sigurd Nymoen Soeberg
107.5
103.0
218.5
21
Tim Fuchs
104.5
98.5
217.6
22
Tomaz Naglic
105.0
99.0
216.7
23
William Rhoads
101.0
107.5
216.6
24
Daniel Huber
105.0
106.0
214.6
25
Elias Tollinger
104.0
104.0
214.5
26
Nejc Dezman
103.0
105.0
214.4
27
Tobias Birchler
102.5
104.0
212.2
28
Michael Glasder
103.5
104.0
211.9
29
Ziga Jelar
104.0
98.5
211.7
30
Luca Egloff
103.5
102.0
210.8
31
Richard Haukedal
103.5
108.5
32
Marius Lindvik
102.0
108.3
33
Julian Hahn
101.0
107.8
34
Philipp Aschenwald
100.0
107.4
35
Lukas Hlava
100.0
106.8
36
Andreas Schuler
102.0
106.7
37
Aleksander Zniszczoł
102.0
106.6
38
Martti Nomme
101.5
106.0
39
Filip Sakala
102.0
105.5
40
Paweł Wąsek
98.5
103.6
42
Matjaz Pungertar
100.5
102.3
43
Florian Altenburger
99.0
101.7
44
Maximilian Steiner
98.5
101.5
46
Andraz Modic
98.0
98.9
47
Stefan Huber
96.5
98.8
48
Roberto Dellasega
97.0
97.3
Jonathan Learoyd
96.5
97.3
50
Vladislav Boyarintsev
95.5
94.7
52
Giovanni Bresadola
96.5
93.7
53
Fatih Arda Ipcioglu
94.5
93.5
54
Joshua Maurer
94.5
92.6
56
Federico Cecon
92.5
91.9
57
Muhammet Ali Bedir
94.0
89.8
59
Nikolay Karpenko
93.5
88.7
60
Sorin Iulian Pitea
91.0
87.2
61
Thomas Roch Dupland
91.0
85.9
62
Muhammet Irfan Cintimar
92.0
85.6
63
Vitaliy Kalinichenko
92.0
84.3
64
Yevgen Marusyak
90.5
83.8
65
Hunor Farkas
87.5
78.8
66
Stepan Pasichnyk
86.5
75.7
67
Alexey Korolev
81.5
69.6
68
Konstantin Sokolenko
81.0
67.0
69
Kevin Maltsev
80.0
62.2
70
Frantisek Holik
DNS
DNS
klasyfikacja generalna letniego Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »