Juliane Seyfarth uzyskała najlepsze wyniki w dwóch pierwszych seriach treningowych przed zawodami Letniej Grand Prix w Czajkowskim. W ostatniej rundzie najdalej poleciała Ema Klinec.
W pierwszej serii startująca z dwudziestej belki Seyfarth poleciała na odległość 131 metrów (wiatr 1,17 m/s pod narty). Ten rezultat dał jej prawie osiem punktów przewagi nad Sarą Takanashi (122 m, ale z szesnastej belki, przy wietrze 0,67 m/s). Kolejne wyniki należały do Emy Klinec (118 m - belka dziewiętnasta, wiatr 0,99 m/s), Maren Lundby (118 m - belka siedemnasta, wiatr 1,2 m/s), Anny Odine Stroem (115 m - belka dwudziesta, wiatr 1,09 m/s) i Ursy Bogataj (114,5 m - belka dwudziesta, wiatr 0,99 m/s).
Druga runda to kolejny popis Niemki, która uzyskała 131,5 metra (belka osiemnasta, wiatr 1,39 m/s). Tym razem za jej plecami znalazła się Maren Lundby (126 m - belka szesnasta, wiatr 1,3 m/s), a na kolejnych pozycjach uplasowały się Sara Takanashi (116 m - belka piętnasta, wiatr 0,68 m/s), Ema Klinec (125 m - belka szesnasta, wiatr 2,04 m/s) i Jerneja Brecl (118,5 m - belka dwudziesta, wiatr 0,85 m/s).
W trzeciej serii Seyfarth nie stanęła na starcie, a pod jej nieobecność najlepiej spisała się Ema Klinec - 128,5 m (belka siedemnasta, wiatr 1,7 m/s) dało jej 6,7 punktu przewagi nad Sarą Takanashi (118 m - ten sam rozbieg, wiatr 0,39 m/s). W czołówce znalazła się również Maren Lundby (116 m - 0,52 m/s), a także Jerneja Brecl (117 m), Anna Odine Stroem (119 m) i Alieksandra Barancewa (107,5 m).
Ze względu na zróżnicowany wiatr (od 0 do 2 m/s, zawsze pod narty) często ulegała zmianie długość rozbiegu, czasem na prośbę trenerów. W pierwszej serii panie miały belkę ustawioną w pozycjach dwudziestej, dziewiętnastej, siedemnastej i szesnastej; w drugiej - w dwudziestej, osiemnastej, szesnastej i piętnastej; w trzeciej - w osiemnastej i siedemnastej.
Wyniki treningu - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Juliane Seyfarth
131.0
59.8
2
Sara Takanashi
122.0
52.0
4
Maren Lundby
118.0
39.9
5
Anna Odine Stroem
115.0
31.8
7
Jerneja Brecl
114.0
29.0
8
Mariia Iakovleva
111.0
24.1
9
Aleksandra Barantceva
111.0
23.5
10
Nozomi Maruyama
103.0
13.9
11
Sofia Tikhonova
103.5
13.4
12
Spela Rogelj
103.5
12.1
13
Agnes Reisch
101.0
11.2
14
Tara Geraghty-Moats
99.5
4.9
16
Alexandra Kustova
94.5
0.1
17
Pauline Hessler
94.0
0.0
Irina Avvakumova
97.5
0.0
Lidiia Iakovleva
85.0
0.0
Valentina Sderzhikova
98.5
0.0
Ksenia Kablukova
92.5
0.0
Veronika Shishkina
65.5
0.0
Stefaniya Nadymova
96.0
0.0
31
Jacqueline Seifriedsberger
DNS
DNS
Wyniki treningu - II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Juliane Seyfarth
131.5
66.1
2
Maren Lundby
126.0
64.4
3
Sara Takanashi
116.0
55.9
5
Jerneja Brecl
118.5
47.0
6
Spela Rogelj
112.5
35.8
7
Anna Odine Stroem
111.0
35.6
8
Pauline Hessler
112.0
32.8
9
Ursa Bogataj
109.0
31.4
10
Irina Avvakumova
113.0
30.4
11
Sofia Tikhonova
108.0
28.5
12
Nozomi Maruyama
111.0
27.4
13
Aleksandra Barantceva
108.5
26.6
14
Alexandra Kustova
105.5
17.0
15
Tara Geraghty-Moats
104.0
15.1
16
Mariia Iakovleva
105.0
14.0
17
Valentina Sderzhikova
103.5
13.0
18
Misaki Shigeno
103.5
12.4
19
Agnes Reisch
104.0
11.7
Stefaniya Nadymova
103.0
11.7
21
Lidiia Iakovleva
96.5
0.0
Ksenia Kablukova
94.0
0.0
Veronika Shishkina
85.0
0.0
31
Jacqueline Seifriedsberger
DNS
DNS
Wyniki treningu - III seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
2
Sara Takanashi
118.0
47.4
3
Maren Lundby
116.0
42.6
4
Jerneja Brecl
117.0
40.2
5
Anna Odine Stroem
119.0
35.4
6
Aleksandra Barantceva
107.5
24.8
7
Spela Rogelj
110.5
24.4
8
Nozomi Maruyama
109.5
22.4
9
Sofia Tikhonova
109.5
20.9
10
Ursa Bogataj
107.0
20.4
11
Irina Avvakumova
104.0
20.0
12
Tara Geraghty-Moats
108.0
19.9
13
Alexandra Kustova
104.5
15.1
14
Anna Shpynyeva
103.0
11.4
15
Valentina Sderzhikova
102.0
11.3
16
Misaki Shigeno
102.5
10.5
17
Pauline Hessler
99.0
9.1
18
Stefaniya Nadymova
103.5
6.9
19
Lidiia Iakovleva
95.0
0.0
Ksenia Kablukova
89.0
0.0
Veronika Shishkina
78.0
0.0
Mariia Iakovleva
95.5
0.0
30
Juliane Seyfarth
DNS
DNS
31
Jacqueline Seifriedsberger
DNS
DNS