Klub
Moskva ShVSM
Trener osobisty

b.d.

Irina Andreyevna Avvakumova Taktaeva debiutowała na arenie międzynarodowej w 2009 roku w Pucharze Kontynentalnym jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Taktaeva. Przez dłuższy czas nie osi±gała imponuj±cych rezultatów. W 2010 roku na M¦J w Hinterzarten zajęła dopiero 38. miejsce, a rok póĽniej w Otepaa była oczko niżej. Przełomowe były konkursy CoC w Rovaniemi, gdzie dwukrotnie zajęła 11. miejsce. Dostała szansę w Pucharze ¦wiata, ale nie zdobyła punktów. Szersza publiczno¶ć zapamiętała j± po podium podczas LGP w Ałmatach. Zaczęły się lepsze starty i regularne występy w P¦. Pojechała na M¦ w Val di Fiemme i zajęła 13-te miejsce. W marcu 2013 roku aż trzykrotnie z rzędu wygrała zawody CoC w Örnsköldsvik. Zim± 2013/14 zdobyła złoty medal w mik¶cie na Uniwersjadzie, a indywidualnie była trzecia. Po powrocie do P¦ odniosła cztery sukcesy z rzędu. Najpierw 3 i 2 miejsca w Hinterzarten oraz trzecie i pierwsze miejsce w Czajkowskim.

» 2013 - 3 miejsce na Uniwersjadzie w Trentino
» 2013 - 1 miejsce na Uniwersjadzie druż.