Daniel Wenig, Cene Prevc i Stefan Hula zwyciężali w seriach treningowych przed finałowymi zawodami Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w ten weekend w Niżnym Tagile.
Pierwsza seria to najlepszy występ Weniga. Niemiec poleciał na odległość 129 metrów, dzięki czemu wyprzedził Cene Prevca (128 m) i Mirana Zupancica (131 m). Bardzo dobrze spisali się Polacy - Stefan Hula zajął piąte miejsce (124 m), a w czołówce znaleźli się również Krzysztof Miętus (123 m), Jakub Wolny (129,5 m) i Aleksander Zniszczoł (124,5 m). Pod koniec drugiej dziesiątki zameldowali się Bartłomiej Kłusek (119 m) i Krzysztof Biegun (120 m).
W drugiej serii najdalej poleciał Cene Prevc, któremu 132 metry pozwoliły wyprzedzić Roka Justina (129,5 m) i Danny'ego Quecka (128,5 m). Ponownie znakomicie skakali reprezentanci Polski - wszyscy zameldowali się w czołowej piętnastce. Stefan Hula był czwarty (125 m), Aleksander Zniszczoł - piąty (124 m), Krzysztof Biegun - siódmy (117,5 m), Bartłomiej Kłusek - dziesiąty (121 m), Jakub Wolny - trzynasty (119 m), a Krzysztof Miętus - piętnasty (118 m).
Na koniec dnia najlepszą odległość wszystkich trzech serii uzyskał Stefan Hula - 134 metry dały mu wygraną w trzeciej rundzie treningowej. Polak nieznacznie wyprzedził Roka Justina (131 m), nieco więcej stracili inni Słoweńcy - Robert Hrgota (127 m) i Cene Prevc (123,5 m). Aleksander Zniszczoł zajął piąte miejsce (127,5 m), natomiast w drugiej dziesiątce znaleźli się Bartłomiej Kłusek (128 m), Jakub Wolny (118 m) i Krzysztof Miętus (117,5 m). Krzysztof Biegun uplasował się na 22. lokacie.
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Daniel Wenig
129.0
86.8
3
Miran Zupancic
131.0
79.5
4
Manuel Fettner
121.5
75.5
7
Mikhail Maksimochkin
133.0
74.9
8
Krzysztof Miętus
123.0
74.8
10
Robert Hrgota
121.5
74.4
11
Danny Queck
118.0
71.7
12
Aleksander Zniszczoł
124.5
69.6
13
Patrick Streitler
123.5
69.0
14
Florian Altenburger
119.0
68.1
15
Markus Schiffner
117.5
66.7
16
Stefan Hayboeck
120.0
64.6
17
Elias Tollinger
117.5
63.9
18
Bartłomiej Kłusek
119.0
63.1
19
Stephan Leyhe
120.0
61.8
20
Krzysztof Biegun
120.0
61.3
21
Miha Kveder
121.5
61.1
22
Alexander Shuvalov
121.0
60.6
23
Ilmir Hazetdinov
118.0
59.5
24
Mitja Meznar
117.5
59.3
25
Daniel Huber
114.5
58.6
26
Manuel Poppinger
113.0
58.0
27
Matic Kramarsic
117.5
57.4
28
Jan Maylaender
116.5
57.2
29
Pius Paschke
110.0
56.1
30
Vladislav Boyarintsev
125.0
52.1
31
Alexey Romashov
115.5
50.8
32
Roman Sergeevich Trofimov
112.0
50.4
33
Michael Lunardi
115.0
47.2
34
Alexey Buyvolov
112.5
46.7
35
Konstantin Sokolenko
115.5
45.8
36
Alessio de Crignis
112.0
44.8
37
Aleksandr Bazhenov
115.0
43.3
38
Anton Kalinitschenko
111.0
42.3
39
Alexander Sardyko
107.5
40.4
40
Ernest Prislic
105.5
39.8
41
Alexey Korolev
110.0
38.7
42
Samet Karta
108.0
38.2
43
Vadim Shishkin
108.0
36.7
44
Sergey Shulaev
112.5
35.3
45
Sabirzhan Muminov
104.5
35.0
46
Robert Valentin Tatu
101.0
34.2
47
Muhammet Irfan Cintimar
88.5
12.9
48
Faith Arda Ipcioglu
94.5
12.3
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
5
Aleksander Zniszczoł
124.0
55.6
6
Mikhail Maksimochkin
122.0
55.1
7
Krzysztof Biegun
117.5
52.9
8
Robert Hrgota
120.5
51.6
9
Daniel Huber
118.0
51.2
10
Bartłomiej Kłusek
121.0
51.1
11
Miran Zupancic
119.5
48.1
12
Ernest Prislic
118.5
47.5
13
Jakub Wolny
119.0
46.4
14
Manuel Poppinger
116.0
45.5
15
Krzysztof Miętus
118.0
45.3
16
Florian Altenburger
114.5
43.0
17
Markus Schiffner
115.0
42.9
18
Miha Kveder
116.5
42.5
19
Stefan Hayboeck
113.5
42.1
20
Pius Paschke
115.5
41.6
21
Michael Lunardi
115.0
41.2
22
Daniel Wenig
110.0
39.9
23
Patrick Streitler
111.5
39.8
24
Jan Maylaender
118.0
39.3
26
Ilmir Hazetdinov
111.5
36.1
27
Stephan Leyhe
110.5
35.1
28
Alexander Shuvalov
109.5
34.3
Anton Kalinitschenko
110.5
34.3
30
Roman Sergeevich Trofimov
107.5
32.9
31
Manuel Fettner
105.5
31.5
32
Elias Tollinger
102.0
31.2
33
Matic Kramarsic
108.5
28.6
34
Samet Karta
109.5
28.4
35
Vladislav Boyarintsev
101.5
25.7
36
Vadim Shishkin
104.0
22.4
Alexey Buyvolov
99.5
22.4
38
Konstantin Sokolenko
107.0
21.6
39
Alexey Korolev
104.5
19.8
40
Robert Valentin Tatu
100.5
19.2
41
Alexey Romashov
100.0
17.5
42
Sabirzhan Muminov
99.0
15.8
43
Alessio de Crignis
99.5
13.8
44
Aleksandr Bazhenov
94.5
12.4
45
Alexander Sardyko
98.5
12.0
46
Muhammet Irfan Cintimar
81.0
0.0
Faith Arda Ipcioglu
76.5
0.0
Wyniki III treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
3
Robert Hrgota
127.0
68.0
5
Aleksander Zniszczoł
127.5
65.7
6
Elias Tollinger
125.0
65.5
7
Miran Zupancic
127.0
64.8
8
Daniel Wenig
118.0
64.3
9
Alexey Romashov
127.0
64.0
10
Danny Queck
119.0
62.7
11
Markus Schiffner
128.0
61.6
12
Patrick Streitler
125.0
61.2
13
Bartłomiej Kłusek
128.0
60.5
14
Stefan Hayboeck
125.5
60.3
15
Manuel Fettner
112.0
56.1
16
Jakub Wolny
118.0
55.1
17
Pius Paschke
118.0
54.8
18
Alexander Shuvalov
120.5
54.1
19
Aleksandr Bazhenov
118.5
52.4
20
Krzysztof Miętus
117.5
50.7
21
Miha Kveder
114.0
48.3
22
Krzysztof Biegun
114.0
48.2
23
Manuel Poppinger
114.0
46.1
24
Florian Altenburger
118.5
46.0
25
Roman Sergeevich Trofimov
115.5
43.9
26
Ernest Prislic
119.0
42.9
27
Ilmir Hazetdinov
110.0
41.8
28
Matic Kramarsic
111.0
39.7
29
Stephan Leyhe
108.5
39.2
30
Mitja Meznar
109.5
38.7
31
Anton Kalinitschenko
111.5
37.9
32
Alexander Sardyko
110.5
36.5
33
Alexey Korolev
111.0
34.6
34
Jan Maylaender
108.5
34.2
35
Sergey Shulaev
108.0
32.2
36
Vladislav Boyarintsev
105.5
31.6
37
Daniel Huber
107.0
29.2
38
Vadim Shishkin
104.5
28.0
39
Alexey Buyvolov
100.0
26.2
40
Konstantin Sokolenko
92.5
22.3
41
Alessio de Crignis
101.0
18.4
42
Muhammet Irfan Cintimar
98.0
14.8
43
Michael Lunardi
94.5
13.7
44
Robert Valentin Tatu
95.0
11.4
45
Faith Arda Ipcioglu
94.5
7.4
47
Mikhail Maksimochkin
DNS
DNS
48
Sabirzhan Muminov
DNS
DNS