Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Po szczegółowej analizie szans Zakopanego na organizację mistrzostw ¶wiata w 2017 roku Polski Zwi±zek Narciarski podj±ł decyzję o wycofaniu kandydatury.

Już kilka dni temu, podczas mistrzostw Polski w skokach, prezes PZN Apoloniusz Tajner dawał sygnały, że nie wszystko jest w porz±dku:

- Oczywi¶cie, odwołanie zawodów Pucharu ¦wiata w kombinacji może mieć negatywny wpływ na decyzję. Nie mieli¶my jednak innego wyj¶cia...

Nikt jednak nie spodziewał się, że rozważana jest rezygnacja. Po MP przedstawiciele PZN, Tatrzańskiego Zwi±zku Narciarskiego oraz władze miasta Zakopane spotkali się, aby omówić szanse na przyznanie organizacji M¦. Pod uwagę wzięto fakt odwołania P¦ w kombinacji, a także aspekty finansowe i organizacyjne.

- Mamy jeszcze dużo do zrobienia z promocj± - przyznał burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Po wycofaniu kandydatury duża czę¶ć kwoty, jak± musieli zapłacić potencjalni organizatorzy M¦, zostanie zwrócona. Nie wiadomo jeszcze, na co te pieni±dze zostan± przeznaczone - nieoficjalnie mówi się o budowie nowych tras do biegów narciarskich w okolicach Wielkiej Krokwi.

Zakopane starało się o organizację M¦ po raz czwarty. Po rezygnacji w walce pozostaj± fińskie Lahti, niemiecki Oberstdorf i słoweńska Planica.


Prima aprilis

Oczywi¶cie powyższy tekst był primaaprilisowym żartem - Zakopane nie wycofuje kandydatury (nawet, gdyby tak zrobiło, byłoby już za póĽno na zwrot pieniędzy), a władze PZN, TZN i Zakopanego cały czas wierz± w sukces. Nie zmienia to faktu, że cytowane wypowiedzi prezesa PZN i burmistrza Zakopanego były prawdziwe...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
adam121211
no i były to nawet fajne żarty choć gdyby za rok pojawił się artykuł o rezygnacji Pointnera to była by prawda bo wtedy przyszło by wypalenie i nie było by wtedy żartów
(02.04.2013, 11:14)
Ski flyer
@nieważnekto noo... pamiętam ten żart, bardzo on mnie wtedy wstrz±sn±ł ;D
(02.04.2012, 15:50)
nieważnekto
Można by dyskutować, czy żart jest na miejscu, ale na pewno dobry przytywk we wiadom± stronę.

Co do TVP, to pamiętam ich żart o zakończeniu kariery przez Małysza po sezonie 2006/07. Wyszło nawet nieĽle.
(02.04.2012, 08:36)
nieważnekto
Ten typ poniżej się pode mnie podszywa. Trzeba się chyba niestety zarejestrować.
(02.04.2012, 08:24)
zur555
Bardzo dobry żart w odróżnieniu od konkurencji nie robicie tutaj PZN-osfery. Dobrze ze jest taki dzien w roku w którym mozna zartuj±c piszac to na co liczy 99% społeczeństwa. Nie oszukujmy sie ta kandytatura to tylko marnowanie pieniędzy.
Mam nadzieje ze Tajner to przemy¶li i naprawde zrezygnuje.
(02.04.2012, 07:12)
Nietrafiony żart
Po 1 co powie redakcja jak będzie jej wstyd gdy się dowie, że zagraniczne media jutro napisz± to samo i to na poważnie że Zakopane zrezygnowało z M¦?
Żenada...
(01.04.2012, 23:28)
Grzegorz
Kompletnie się nie zgadzamy z opiniami innych forumowiczów! Żart jest przedni. Powiem więcej - zastanawiali¶my sie z narzeczon±, co wymy¶licie. A słowa pana Majchera: "Mamy jeszcze dużo do zrobienia z promocj±" - kapitalne ;)
Pozdrawiamy, życz±c innym nieco luzu i większego poczucia humoru w tej szarej rzeczywisto¶ci. ;)
(01.04.2012, 20:26)
OjciecMarek
Moim zdaniem to całkiem niezły przytyk w stronę PZNu, całkowicie zasłużony zreszt±, podobnie, jak ten ze strony o kombinacji norweskiej.
(01.04.2012, 16:38)
piotr186
A sam żart primaaprilisowy rzeczywi¶cie kiepski, pamiętam lepsze żarty.
(01.04.2012, 15:47)
piotr186
Janeman

To był żart prima-aprilisowy w TVP, i o kazał się on.. prawd± przynajmniej czę¶ciow±, żart polegał na tym że niby Mateja został I asystentem Kruczka a w rzeczywisto¶ci został II asystentem Kruczka (I był Klimowski). TVP musiało być tak zaskoczone ze od tego czasu nie robi primaaprialsiowych żartów na temat skoków, tylko robi na temat żużla.
(01.04.2012, 15:46)
hololomat
Takie żarty mocno zaniżaj± reputację strony
Żarty na temat innych państw to rozumiem ale żarty o polsce to ja sobie wypraszam
(01.04.2012, 15:27)
trening mailowy
Najlepszym żartem był trening mailowy, który niestety Lepistoe potem wprowadził w życie ...
(01.04.2012, 14:16)
Jadwiga
@Janeman

Albo tego, że nie będzie konkursów Letniego Grand Prix. To było przepiękne.
(01.04.2012, 13:56)
koru¶
Wybaczcie za krytykę, ale ten żart jest słaby i raczej nieprzyjemnie się to czyta :)
(01.04.2012, 11:27)
adam 121211
gdyby to nie był 1 kwietnia to może bym uwieżył
(01.04.2012, 11:17)
nieważnekto
Hehe, niezły żart.
(01.04.2012, 11:11)
Glon
Powinni naprawdę wycofać
(01.04.2012, 10:51)
Janeman
Wolalbym nie czytac takich zartow...
Patrzac na kondycje tej kandydatury sa poprostu niesmieszne.
ps.Nigdy nie pzrebijecie "zartu" z przed paru lat gdy akurat 1go kwietnia podano ze Mateja bedzie asystentem Lepistoe i wielu ludzi uznalo ze to nie moze byc prawda...
(01.04.2012, 10:49)
Nik
Mało ¶mieszne
(01.04.2012, 10:27)
MrRadzio
Już głupszego żartu wymy¶lić nie mogli...
(01.04.2012, 10:26)
Fanka_Kamila
Mam nadzieję, że to żart :d
(01.04.2012, 10:25)
Artur Lisowski
Prima Aprillis?
(01.04.2012, 10:17)
Polonus
Jeszcze bardziej zaskakuj±ce wiadomo¶ci doszły z siedziby FIS-u. Zapraszam do siebie na blog.
(01.04.2012, 10:02)