Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
lipiec 2014
Najbliższe zawody
25.07.2014, godz. 20:30
(LGP druż.)

Już pierwszy dzień rywalizacji na mistrzostwach ¶wiata weteranów przyniósł dwa medale dla Polski. Złoty medal wywalczył Wojciech Tajner, srebro Daniel Bachleda.

Polacy brali udział w zawodach na K-70, w najmłodszej kategorii wiekowej (1977 i młodsi). Wojciech Tajner jako jedyny dwukrotnie przeskoczył punkt konstrukcyjny i pewnie wygrał zawody. Daniel Bachleda stracił do niego 16,7 punktu. Na podium stan±ł też Fin Antii Koivuranta. Tuż za "pudłem" znalazł się Norweg Joakim Helland, który zajmował 2. miejsce po pierwszym skoku.

W starszych kategoriach najlepsi okazali się Martti Lamminpaa (Finlandia), Sergey Leninskiy (Rosja), Knut Soerlien (Norwegia), Jack Gasienica (USA), Seppo Kinnunen (Finlandia), Esa Kononen (Finlandia) i Knut Bjoernar Stroem (Norwegia).

Niedługo konkurs na skoczni normalnej oraz zawody w kombinacji norweskiej.

Wyniki grupa 1:
1. Wojciech Tajner (Polska) - 71/71,5 m - 228,5 pkt.
2. Daniel Bachleda (Polska) - 67,5/67 m - 211,9 pkt.
3. Antti Koivuranta (Finlandia) - 68/67,5 m - 211,1 pkt.

Wyniki grupa 2:
1. Knut Bjoernar Stroem (Norwegia) - 71/70 m - 228,7 pkt.
2. Jaanus Ritson (Estonia) - 69/67,5 m - 210,3 pkt.
3. Juha Nykaenen (Finlandia) - 66/68,5 m - 208,9 pkt.

Wyniki grupa 3:
1. Esa Kononen (Finlandia) - 70,5/70,5 m - 223,7 pkt.
2. Marko Gohlke (Niemcy) - 68/68,5 m - 217,8 pkt.
3. Klaus Soelkner (Austria) - 71/67,5 m - 217,2 pkt.

Wyniki grupa 4:
1. Seppo Kinnunen (Finlandia) - 69/69 m - 218,6 pkt.
2. Oeyvind Villesvik (Norwegia) - 61/74 m - 211,5 pkt.
3. Andreas Skatvedt (Norwegia) - 63/67,5 m - 199,1 pkt.

Wyniki grupa 5:
1. Jack Gasienica (USA) - 65,5/66,5 m - 200,9 pkt.
2. Knut Bjerke (Norwegia) - 63/67,5 m - 199,6 pkt.
3. Rauno Komulainen (Finlandia) - 64/65,5 m - 197,4 pkt.

Wyniki grupa 6:
1. Jozef Hysek (Słowacja) - 61,5/64,5 m - 190,7 pkt.
2. Arsi Sjogren (Finlandia) - 62,5/64,5 m - 188,4 pkt.
3. Olav Hage (Norwegia) - 59/62 m - 176,7 pkt.

Wyniki grupa 7:
1. Knut Soerlien (Norwegia) - 60/61,5 m - 178,3 pkt.
2. Valerii Savin (Ukraina) - 57,5/63,5 m - 174,7 pkt.
3. Anton Zapf (Niemcy) - 63/62,5 m - 169,1 pkt.

Wyniki grupa 8:
1. Sergey Leninskiy (Rosja) - 55/57,5 m - 154,5 pkt.
2. Rolf Markussen (Norwegia) - 55,5/56 m - 148,8 pkt.
3. Aatto Lamminpaa (Finlandia) - 53,5/56 m - 145,9 pkt.

Wyniki grupa 9:
1. Martti Lamminpaa (Finlandia) - 40/41 m - 73,2 pkt.
2. Knut Wester (Norwegia) - 39/40 m - 67,3 pkt.
3. Kaare Magnar Holmen (Norwegia) - 37,5/37,5 m - 57,5 pkt.
« marzec 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
piotr186
Storna ze wszystkimi wynikami M¦W:

http://www.skiju mpeast.com/masters/imcrslts.ht m

(08.03.2012, 22:17)
piotr186
Fanka

Najstarszy w historii był 90-letni Norweg Olai Lie który skakał na M¦W w 2003 roku w Zakopanem. Ów. Norweg jest (był?? nie wiem czy jeszcze żyje miałby 99 lat) z rocznika Stanisława Marusarza pierwsze skok i w życiu odoał w ... 1919 roku!!
(08.03.2012, 22:16)
krwisty
@marmi u mnie masz tez trochę historii tych mistrzostw i jak przeczytasz, to się dowiesz, że gwiazdy też skakały ;-)
(08.03.2012, 16:37)
marmi
Czy kto¶ z was tu kogo¶ poza Polakami zna (nie nazwisko tylko osobę)?
Czy w takich zawodach skacz± w ogóle jacy¶ znani byli skoczkowie?
(08.03.2012, 16:19)
krwisty
@borek u mnie na WinterSzus masz fotki, filmiki i wyniki na bież±co z każdego dnia mistrzostw. Teraz wrzucam własnie dzisiejsze z HS-44. Zapraszam.
(08.03.2012, 16:18)
borek99
Widzę, że podobnie jak konkurencja nie chciało Wam się sprawdzać zawodników, którzy wygrali poszczególne grupy wiekowe. Podpowiem tylko, że jednego brakuje...
(08.03.2012, 14:33)
monter
jest potwierdzenie na 100% ze s± braćmi (przedostatnie zdanie na stronie głownej)
http://anttikoivu ranta.com/
(08.03.2012, 12:29)
monter
mi się obiło o uszy że Antti to jednak brat Anssiego , też troche trenował kombinację ale szybko skończył i zaj±ł się bodajże fizjoterapi±..
(08.03.2012, 12:25)
Fanka
@ Paweł, karcia
Bardzo dziękuję za informacje i życzę dzi¶ miłego kibicowania.
(08.03.2012, 12:22)
karcia
@Fanka
Wiem że zwycięzca ostatnie karegori urodził sie w 1937 roku .
(08.03.2012, 11:42)
Paweł Stawowczyk
10 lat starszy od Anssiego, ale chyba nie brat... nie mogę nic znaleĽć.
(08.03.2012, 11:36)
Fanka
Czy Antti Koivuranta to kto¶ z rodziny Anssiego?
Gratulacje dla naszych zawodników.
@ Mc Arti
Podoba mi się takie pozytywne "zakręcenie". Nawet po latach (kilku, kilkunastu i więcej) od zarzucenia profesjonalnego skakania nie trac± kontaktu z nartami. Ciekawi mnie, kto był najstarszym uczestnikiem zawodów, ile ma lat i jakim stylem skakał (bo zakładam, że jest to zawodnik, który podczas kariery skakał tylko równoległym).
(08.03.2012, 11:04)
McArti
pierwsze sukcesy międzynarodowe, lepiej póĽno niż wcale ;-)
(08.03.2012, 10:55)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Podobne artykuły
Tajner i Bachleda ze złotem i srebrem na M¦ weteranów
Tajner i Bachleda ze złotem i srebrem na M¦ weteranów

Tajner i Bachleda ze złotem i srebrem na M¦ weteranów

Dodano: 8 marca 2012, 09:08