Dziś na skoczni K-68 w Innsbrucku odbywa się mieszany konkurs drużynowy w ramach Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.
Po pierwszej rundzie, w której skakało 13. dziewcząt, zdecydowane prowadzenie w zawodach objęła reprezentacja Niemiec. Katharina Althaus skoczyła aż 67 metrów, co pozwoliło wyprzedzić Francję o ponad 27 punktów! Dopiero czwarty wynik uzyskała Sara Takanashi. Polka skoczyła 40 metrów i byliśmy na ostatniej pozycji.
Druga kolejka to popis kombinatorów norweskich. Tym razem najlepszy był Norweg Riiber, który wyprowadził swój kraj na 5. miejsce. Dobrze skakali też Fin, Austriak, Kanadyjczyk i Niemiec. Ostatecznie po 2. seriach nadal prowadzili Niemcy z dużą przewagą. Drugie miejsce zajmowała Kanada, a trzecie Japonia. Michał Pytel uzyskał 59 metrów, co pozwoliło nam wyprzedzić tylko Rosjan.
Trzecia grupa to skoczkowie. Tutaj od razu obniżono długość rozbiegu. Zdecydowanie najdalej skakał Austriak Tollinger - 72 metry, co dało jego reprezentacji 4. miejsce po 1. serii. Prowadzili wciąż z dużą przewagą Niemcy przed Kanadyjczykami. Na 3. miejsce awansowali Finowie po skoku na 67,5 metra Miiki Ylipulliego. Japończyk Sato kompletnie zawalił skok i cudem nie przegrał awansu do II serii. Krzysztof Leja niestety nie wyprowadził naszych spoza dziesiątki. 11. pozycja dla Polski...
Nieoficjalne wyniki
indywidualne
Wyniki po I serii
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
1
Elias
Tollinger
72.0
123.6
2
Miika
Ylipulli
67.5
109.8
3
Mats
Sohagen Berggaard
67.0
108.1
Katharina
Althaus
67.0
108.1
5
Harald
Johnas Riiber (KN)
66.0
105.7
6
Andreas
Wellinger
65.0
102.8
7
Ilkka
Herola (KN)
65.0
102.3
8
Anze
Lanisek
65.0
101.8
9
Daniele
Varesco
64.5
101.1
10
Paul
Gerstgraser (KN)
64.0
99.9
11
Nathaniel
Mah (KN)
64.0
99.4
12
Tom Lubitz
(KN)
64.0
98.9
14
Tomas
Friedrich
63.0
96.5
15
Krzysztof
Leja
62.0
94.1
16
Tomas
Portyk (KN)
60.0
89.8
17
Go
Yamamoto (KN)
59.5
87.6
18
Luka
Pintaric (KN)
59.0
86.9
19
Raffaele
Buzzi (KN)
59.5
86.6
20
Michał
Pytel (KN)
59.0
84.9
21
William
Rhoads
58.0
83.0
23
Taylor
Henrich
56.0
79.7
24
Sara
Takanashi
57.0
79.6
25
Colton
Kissel (KN)
57.0
78.6
26
Arthur
Royer
56.0
77.2
27
Ursa
Bogataj
55.0
73.8
28
Tom
Balland (KN)
52.0
69.1
29
Yuriy
Samsonov
53.5
68.2
31
Jenny
Rautionaho
52.0
64.1
32
Roman
Terekhin (KN)
48.5
57.7
33
Karoline
Roestad
49.0
57.4
34
Anastasiya
Veschekova
47.0
54.6
35
Natalie
Dejmkova
48.0
53.0
36
Michaela
Kranzl
44.5
48.6
37
Emilee
Anderson
44.5
44.1
38
Veronica
Gianmoena
42.0
35.1
39
Magdalena
Pałasz
40.0
31.8
W drugiej serii wzięły udział wszystkie zgłoszone kraje. Wśród dziewcząt zrehabilitowała sie Sara Takanashi, która uzyskała 75 metrów i wyprowadziła Japonię na 3. miejsce. Nieźle skakały też Althaus i Bogataj i Słoweńcy znaleźli się na 2. miejscu.
Kombinatorzy norwescy nie zmienili za wiele w klasyfikacji. Dobre skoki oddali Fin Herola (71 m) i Potryk z Czech (73 m). Polacy znajdowali się na 12. miejscu...
Przed ostatnimi skokami praktycznie wiadomo było kto zwycięży. Walka o srebro miała potoczyć się między Słowenią, Japonią, Kanadą i Finlandią. Słabiej spisał się Sato i Japonia spadła na 5. miejsce, a Ylipulli skoczył tak samo jak Dusty Korek i Kanadyjczycy mogli cieszyć się z medalu. Drugie miejsce zajęli Słoweńcy - Anze Lanisek skoczył 77 metrów. Lepszy od niego był tylko Berggaard, ale Norwegowie nie liczyli się w konkursie.
Nieoficjalne wyniki indywidualne
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Elias Tollinger
72.0
75.0
251.9
2
Mats Sohagen Berggaard
67.0
77.5
243.9
3
Anze Lanisek
65.0
77.0
238.4
4
Miika Ylipulli
67.5
73.5
235.5
5
Andreas Wellinger
65.0
73.5
230.0
6
Dusty Korek
63.0
73.5
223.7
7
Tomas Friedrich
63.0
73.5
222.7
8
Ilkka Herola (KN)
65.0
71.0
221.5
9
Tomas Portyk (KN)
60.0
73.0
215.3
10
Harald Johnas Riiber (KN)
66.0
68.0
214.7
11
Daniele Varesco
64.5
69.0
214.5
12
Nathaniel Mah (KN)
64.0
67.5
210.2
13
Sara Takanashi
57.0
75.0
208.9
14
Tom Lubitz (KN)
64.0
67.0
206.0
15
Paul Gerstgraser (KN)
64.0
66.5
204.8
16
Katharina Althaus
67.0
63.0
204.1
17
Raffaele Buzzi (KN)
59.5
69.0
199.5
18
Krzysztof Leja
62.0
65.0
195.4
19
Luka Pintaric (KN)
59.0
66.0
193.6
20
Go Yamamoto (KN)
59.5
65.0
189.9
21
Arthur Royer
56.0
67.0
185.3
22
William Rhoads
58.0
63.5
179.2
23
Ursa Bogataj
55.0
66.0
178.5
24
Yukiya Sato
52.0
67.0
177.2
25
Michał Pytel (KN)
59.0
61.0
175.6
26
Colton Kissel (KN)
57.0
61.0
168.8
27
Tom Balland (KN)
52.0
62.5
162.9
28
Lea Lemare
56.5
56.5
162.3
29
Taylor Henrich
56.0
54.0
153.1
30
Yuriy Samsonov
53.5
62.5
142.5
31
Roman Terekhin (KN)
48.5
54.0
130.1
32
Jenny Rautionaho
52.0
48.5
121.3
33
Karoline Roestad
49.0
49.0
113.8
34
Natalie Dejmkova
48.0
45.5
99.5
35
Michaela Kranzl
44.5
42.5
91.4
36
Emilee Anderson
44.5
44.5
88.2
37
Anastasiya Veschekova
47.0
39.0
86.0
38
Veronica Gianmoena
42.0
43.0
75.6
39
Magdalena Pałasz
40.0
36.5
55.2