Dziś odbyły się trening na skoczni K-95 w Val di Fiemme, gdzie w weekend odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata kobiet.
W trzech seriach treningowych wzięło udział 39 skoczkiń. Dwie pierwsze serie wygrała Sarah Hendrickson uzyskując 95 i 104 metry. W czołówce znalazły się też Daniela Iraschko, Anette Sagen, Jacqueline Seifriedsberger i Lindsey Van.
W ostatniej serii triumfowała Iraschko z wynikiem 100,5 metra, przed Seifriedsberger i Jerome. Kilka skoczkiń odpuściło sobie skakanie po raz trzeci.
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sarah Hendrickson
95.0
81.2
2
Daniela Iraschko
100.5
78.8
4
Jacqueline Seifriedsberger
97.0
69.6
6
Jessica Jerome
93.5
65.0
7
Ulrike Graessler
97.0
64.8
8
Melanie Faisst
93.5
62.4
10
Alissa Johnson
87.5
56.9
14
Elena Runggaldier
87.5
51.7
15
Kaori Iwabuchi
83.5
51.6
16
Svenja Wuerth
83.5
50.9
17
Ayumi Watase
82.0
49.8
18
Cornelia Roider
87.5
49.3
19
Evelyn Insam
86.0
47.3
20
Irina Taktaeva
86.5
44.1
21
Maren Lundby
82.0
42.5
22
Yurina Yamada
82.5
41.9
23
Anna Haefele
80.0
41.6
24
Julia Kykkänen
81.5
40.8
25
Jenny Synnove Hagemoen
81.5
40.2
26
Spela Rogelj
82.5
40.1
28
Sabrina Windmueller
83.0
38.4
29
Katharina Keil
77.5
36.4
Roberta D'Agostina
78.0
35.9
32
Synne Steen Hansen
76.5
34.5
33
Coline Mattel
73.5
33.6
34
Juliane Seyfarth
75.5
30.9
37
Anastasiya Gladysheva
75.0
25.0
38
Ramona Straub
73.5
24.1
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sarah Hendrickson
104.0
77.8
2
Jacqueline Seifriedsberger
97.0
74.1
6
Ulrike Graessler
91.0
67.5
7
Daniela Iraschko
97.5
66.9
11
Coline Mattel
99.0
61.1
12
Kaori Iwabuchi
92.0
59.9
13
Jessica Jerome
89.0
58.3
15
Julia Kykkänen
90.5
56.0
16
Alissa Johnson
89.0
54.2
17
Ayumi Watase
86.0
54.0
19
Katharina Keil
89.5
50.5
20
Cornelia Roider
86.0
49.9
22
Anna Haefele
85.0
47.7
23
Yurina Yamada
86.5
47.1
24
Roberta D'Agostina
83.5
45.3
26
Elena Runggaldier
84.0
43.8
27
Evelyn Insam
85.5
43.2
28
Svenja Wuerth
84.5
43.1
29
Ramona Straub
85.0
41.8
30
Anastasiya Gladysheva
81.5
41.7
31
Irina Taktaeva
83.0
40.3
32
Jenny Synnove Hagemoen
80.5
38.9
33
Juliane Seyfarth
81.0
36.8
34
Melanie Faisst
77.5
29.8
36
Synne Steen Hansen
71.0
26.8
38
Sabrina Windmueller
70.0
20.4
39
Maren Lundby
66.5
15.4
Wyniki 3 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Daniela Iraschko
100.5
76.7
2
Jacqueline Seifriedsberger
98.0
68.4
3
Jessica Jerome
98.0
67.3
5
Coline Mattel
91.5
63.4
6
Evelyn Insam
100.5
62.4
9
Melanie Faisst
94.5
60.3
10
Spela Rogelj
94.5
58.6
12
Yurina Yamada
84.5
51.8
13
Alissa Johnson
90.0
51.0
14
Maren Lundby
86.5
50.3
16
Ayumi Watase
85.5
47.2
17
Juliane Seyfarth
88.0
45.7
19
Cornelia Roider
89.0
44.9
20
Irina Taktaeva
83.5
43.9
21
Julia Kykkänen
82.5
43.8
22
Katharina Keil
80.5
41.6
23
Elena Runggaldier
77.0
40.1
24
Roberta D'Agostina
82.5
37.2
25
Sabrina Windmueller
85.5
35.6
26
Ramona Straub
78.0
30.0
27
Jenny Synnove Hagemoen
76.0
27.2
28
Kaori Iwabuchi
70.5
21.4
29
Anastasiya Gladysheva
68.5
19.2
31
Svenja Wuerth
73.5
18.3
32
Synne Steen Hansen
67.5
11.2
34
Sarah Hendrickson
DNS
DNS
37
Ulrike Graessler
DNS
DNS