Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
3
5
8
9
15
16
17
18
22
23
24
25
29
30
31
styczeń 2018
Najbliższe zawody
19.01.2018, godz. 09:00
Zao HS-106
(PŚ kobiet)

Tom Hilde po świetnym skoku w drugiej serii konkursu TCS w Oberstdorfie na odległość 131,5 metra miał groźnie wyglądający upadek. Norweg został zniesiony ze skoczni na noszach przez personel medyczny i od razu został przetransportowany do szpitala gdzie ma zostać poddany szczegółowym badaniom. Po upadku Hilde skarżył się na ból w klatce piersiowej.

Według reportera NRK Hilde, kiedy był transportowany na noszach na terenie skoczni rozmawiał z fizjoterapeutą swojej drużyny był w pełni świadomy i biorąc pod uwagę całą sytuację miał się dobrze.

Aktualizacja

Zgodnie z informacjami podanymi tuż przed 22:00 Hilde jest mocno posiniaczony i obolały, skarży się również na ból klatki piersiowej i kręgosłupa.

- Czekamy na ostatnie zdjęcia. Możemy tutaj mówić o pęknięciu żeber lub czymś podobnym. Zwykle urazy żeber oznaczają krótką przerwę. Ale raczej w żaden sposób nie powinno to poważnie wpłynąć na perspektywy na ten sezon - powiedział Clas Brede Braathen.

Aktualizacja 2

Niestety, bardzo złe wieści dotarły do norweskich mediów - obrażenia, jakich doznał Hilde, okazały się o wiele bardziej poważne, aniżeli się wydawało. W wyniku upadku Tom Hilde ma złamany ósmy kręg w kręgosłupie. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. W sobotę Norweg ma zostać dokładnie przebadany przez specjalistę. Taka diagnoza oznacza koniec sezonu dla 24-letniego zawodnika.

- To bardzo smutna wiadomość - powiedział przejęty Alexander Stöckl.

- Więcej będziemy wiedzieli jutro. Tom jest w najlepszych rękach i dołożymy wszelkich starań, aby wszystko poszło dobrze - dodał Clas Brede Braathen.

O kolejnych doniesieniach na temat stanu zdrowia Toma Hilde będziemy informować. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
porcelain_fable
Tom właśnie poinformował fanów na swojej stronie, że operacja nie będzie konieczna. Zamieścił również zdjęcie: http://www.tom-hilde.com/?p=24 97
(31.12.2011, 14:39)
FanFunakiego
Wielka szkoda, oby wrócił w następnym sezonie w życiowej formie. Życzę mu tego, bo to naprawdę świetny i bardzo sympatyczny skoczek.
(31.12.2011, 13:54)
Konrad
Tom jesteśmy z tobą,świat skoków jest w żałobie.Wracaj szybko do zdrowia.
(31.12.2011, 13:27)
martin7
Szkoda mi Toma bardzo go lubie...
(31.12.2011, 13:22)
Ayana
Na szczęście Tom nie potrzebuje operacji...
(31.12.2011, 13:16)
kibic
Dl,tacy dobrzi skoczkowie,tracą sezon jak:Hilde i Larinto.Akurat Norwegia miała fajną drużyne Baradal-swietny sezon
Hilde-powoli wracał do dobrej dyspozycji,i kto go zastąpi ,Evensen-kiepsko,Romoren-kieps ko
Chyba Sklett co to tez jest niespodzianka tego sezonu 15 miejsce w PŚ,i teraz Norwegia może miec problem o zdobycie brązowego medalu na lotach.
Rune Velta na razie 38 pkt narazie za malo.
Do zdrowia wracaj TOM!!!
(31.12.2011, 13:03)
Zjebencałer
Szkoda, że to nie Gregoriemu się stało... ;/
(31.12.2011, 13:02)
Mart
@anonim
bedzie chodzil, ma czucie w nogach i rekach tak jak jest napisane najwazniejsze ze rdzen jest caly
(31.12.2011, 10:52)
daniel
to straszne, Tom, we are with you, quickly return
(31.12.2011, 10:08)
ana
jestem w szoku, masakra, szkoda to pewnie dla norwegow strata, tak samo jak Larinto bylo w Gapa 2011, oj szkoda, taki fajny z niego skoczek, oby szybko wracal do zdrowia
(31.12.2011, 10:01)
Aune003
Skoczkowie to też ludzie [chyba ;-)].
Nie sądzę by ktoś się cieszył z czyjego kolwiek wypadku, zwłaszcza, że każdy skok, każdego zawodnika może się skończyć podobnie.
Trzymam kciuki za Toma. Oby szybko wyzdrowiał i mimo wszystko nie żałował, że wybrał ten piękny sport!
(31.12.2011, 09:42)
Sagnol32
Wykuruje się i nawet jak nie wróci do skakania to oby funkcjonował normalnie w codziennym życiu. A wy nie wymyślajcie sztucznych konfliktów pomiędzy skoczkami. Oglądam skoki od 2000r. w sumie jak większość z wiadomych względów i nigdy nie było słychać o żadnych konfliktach. Raczej w tej dyscyplinie panuję przyjemna atmosfera pomiędzy zawodnikami kibicami i trenerami co widać gołym okiem chociażby w transmisjach tv.
(31.12.2011, 01:44)
Ustroniok
Tom, jesteśmy z toba !
(31.12.2011, 01:20)
anonim
Ale chodzić będzie mógł za jakiś czas ?
Tak pytam bo trochę groźnie to brzmi
(31.12.2011, 01:16)
Adam N
Bez przesady, myślę, że po pierwsze Austriacy się nie cieszą, są co prawda zadufani, zarozumiali mają swoich pomocników m.in. Hofera, natomiast nie sądzę, żeby cieszyli się z czyjegoś nieszczęścia. Zwłaszcza, że Hilde, który nie błyszczał w tym sezonie im nie zagrażał
(31.12.2011, 00:58)
paula
Szkoda, ale nie rozumiem właśnie, dlaczego piszecie, że Austriacy się cieszą? Skąd możecie wiedzieć jaka była ich reakcja? Oceniać to potraficie, ale dowodów nie macie.
(31.12.2011, 00:17)
Fanka_skoków_narciarskich
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na skocznie.
Nie rozumiem dlaczego piszecie, że austriacy się cieszą?!
(30.12.2011, 23:55)
matius
pewnie Gregorek sie cieszy
Tom trzymaj sie bedzie dobrze życze zdrowia
(30.12.2011, 23:43)
:(
Smutna informacja :(
Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia
(30.12.2011, 23:18)
bolek
oj szkoda mi Hilde, a austriacy pewnie sie cieszą !!!
(30.12.2011, 23:08)
porcelain_fable
taka szkoda! Obecnie to mój ulubiony skoczek narciarski i taka pozytywna osoba... A tak liczyłam, że do jutra wydobrzeje!
(30.12.2011, 23:02)
Lintunia
Tom złamał 8 kręg w kręgosłupie i dla niego sezon się już zakończył.
(30.12.2011, 22:49)
PIOTR186
N oto miał pecha.. upadek nie wyglądał aż tak groźnie...
(30.12.2011, 22:44)
Julia_fan
Tom wracaj do zdrowia!! Wszyscy fani są z Tobą! Mam nadzieję,że już się lepiej czuje.
(30.12.2011, 22:08)
szacak
Oby to byly tylko lekkie stluczenia/
(30.12.2011, 21:50)
porcelain_fable
Z niecierpliwością czekam na jakieś nowe informacje, bo wypadek rzeczywiście wyglądał nie za ciekawie... Mam nadzieję, że wystąpi w jutrzejszych kwalifikacjach.
(30.12.2011, 21:37)
elo
Oby nie bylo powaznej kontuzji jak Larinto.

Do zdrowia wracaj Tom!
(30.12.2011, 21:34)
cruz
Trzymam kciuki, mam nadzieję, że nic mu się nie stało i bez problemów wystąpi jutro w kwalifikacjach.
Szybkiego powrotu do zdrowia! I czekam na kolejna aktualizację.
(30.12.2011, 21:33)