Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
27
28
29
30
listopad 2017
Najbliższe zawody
25.11.2017, godz. 16:15
Ruka HS-142
(P¦ druż.)

Czterech polskich skoczków wystartuje w jutrzejszym konkursie w Oberstdorfie. Z pewno¶ci± najciekawszy pojedynek w systemie KO stoczy Kamil Stoch, który zmierzy się w parze z Andreasem Koflerem.

Stoch, któremu zdecydowanie nie wyszedł skok kwalifikacyjny, zaj±ł ostatnie miejsce w¶ród zawodników zakwalifikowanych do konkursu (40 z kwalifikacji + 10 z gwarantowanym awansem) - gdyby nie fakt, że znajduje się w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata, nie wszedłby do konkursu.

To oznacza, że o awans do finału Stoch będzie rywalizować ze zwycięzc± kwalifikacji Andreasem Koflerem. Prowadz±cego w P¦ Austriaka da się co prawda pokonać, ale z pewno¶ci± nie będzie to łatwe, bior±c pod uwagę jego wysok± i do¶ć stabiln± formę od pocz±tku zimy. Je¶li jednak Kamil powróci jutro do swojej normalnej dyspozycji, można być pewnym, że obaj zawodnicy pojawi± się w drugiej serii - choć jeden z nich jako "szczę¶liwy przegrany".

Na dużo szczę¶cia będ± musieli liczyć pozostali trzej nasi reprezentanci. Maciej Kot znalazł się w parze z Robertem Kranjcem, Aleksander Zniszczoł powalczy z Taku Takeuchim, a Piotr Żyła będzie rywalizować z Lukasem Hlav±.

Do innych interesuj±cych par I serii konkursu można zaliczyć dwójki Koudelka - Zografski, Romoeren - Koch, Ammann - Sklett.

Inauguruj±cy 60. Turniej Czterech Skoczni konkurs w Oberstdorfie rozpocznie się w pi±tek o 16:30, będzie poprzedzony seri± próbn± zaplanowan± na 15:00. Zawody będzie można obejrzeć w TVP1, Eurosporcie oraz za po¶rednictwem internetowej usługi Eurosport Player.

program transmisji - skoki narciarskie w TV »

Wyniki na żywo można będzie ¶ledzić również na łamach naszego serwisu.

relacja LIVE - live.skokinarciarskie.pl »

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
R. Koudelka
Czechy
2
V. Zografski
Bułgaria
3
S. Freund
Niemcy
4
Y. Watase
Japonia
5
S. Hocke
Niemcy
6
J. Janda
Czechy
7
M. Kot
Polska
8
R. Kranjec
Słowenia
9
S. Colloredo
Włochy
10
M. Boyd-Clowes
Kanada
11
N. Kasai
Japonia
12
J. Damjan
Słowenia
13
B. Romören
Norwegia
14
M. Koch
Austria
15
D. Vassiliev
Rosja
16
M. Fettner
Austria
17
J. Kobayashi
Japonia
18
A. Koivuranta
Finlandia
19
Y. Levkin
Kazachstan
20
M. Mechler
Niemcy
21
A. Zniszczoł
Polska
22
T. Takeuchi
Japonia
23
M. Hautamäki
Finlandia
24
D. Ito
Japonia
25
M. Eisenbichler
Niemcy
26
M. Schmitt
Niemcy
27
J. Evensen
Norwegia
28
D. Zauner
Austria
29
M. Grigoli
Szwajcaria
30
G. Schlierenzauer
Austria
31
T. Morgenstern
Austria
32
P. Prevc
Słowenia
33
R. Freitag
Niemcy
34
W. Loitzl
Austria
35
J. Happonen
Finlandia
36
J. Sinkovec
Słowenia
37
P. Żyła
Polska
38
L. Hlava
Czechy
39
A. Pedersen Roensen
Norwegia
40
D. Kornilov
Rosja
41
S. Ammann
Szwajcaria
42
V. Sklett
Norwegia
43
M. Meznar
Słowenia
44
R. Velta
Norwegia
45
A. Wank
Niemcy
46
T. Hilde
Norwegia
47
D. Winkler
Niemcy
48
A. Bardal
Norwegia
49
K. Stoch
Polska
50
A. Kofler
Austria

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
kibic123
Moje typy zwyciesców par i LL
1.Zografski
2.Freun d
3.Janda
4.Kraniec
5.Colloredo
6.Kasai
7.Koch
8.Fettner
9.Koi vuranta
10.Mechler
11. Takeuchi
12.Hautameki
13.Schmitt
14.Evensen
15.Schlierenzauer
16.Morge nstern
17.Freitag
18.H apponen
19.Żyła
20.Kor niłov
21.Ammann
22.Vel ta
23.Hilde
24.Bardal< br>25.Kofler

LL:
1.Stoch
2.Kouldelka
3 .Wank
4.Hlava
5.Prevc
(30.12.2011, 14:06)
daf
@borek99
Swoje 5 minut miał Chedal, Zografski, ostatnio Morassi... Ale to tylko 5 minut. Żeby było dłużej, musi być co¶ więcej niż tylko talent.
Dlatego Kanadyjczykowi nie wróżę wielkiej kariery choćby dlatego, że małe ma szanse o wsparcie, o którym piszesz. Pokazał się, ot co... I tyle jego.
(30.12.2011, 13:14)
borek99
A ja kompletnie nie rozumiem tego lekceważenia Boyd-Clowes'a...

Kanadyjczyk robi stałe postępy i jak tylko będzie miał odpowiednie wsparcie finansowe, to będzie skakał przynajmniej na poziomie Colloredo, czy Morassiego, a z tym pierwszym jest w stanie rywalizować już dzisiaj, zwłaszcza, że Włoch do zawodników skacz±cych ci±gle na równym poziomie nie należy...
(30.12.2011, 12:48)
Brkr
Najciekawsze pary;
1. Kofler-Stoch
2. Romoeren-Koch
3. Freitag-Loitzl
(30.12.2011, 12:21)
Fanka
@ Iceman
Trochę rzeczywi¶cie głupio z tymi LL. Ale nie chcę wspominać pewnej wpadki, która najbardziej lubianemu i podziwianemu przeze mnie Zawodnikowi przytrafiła się w Nowy Rok 2009. Oj, "nagadałam" potem A. Wankowi w Zakopanem (też było sympatycznie!).
(30.12.2011, 11:08)
Iceman
No Polacy nie maj± łatwo. Mam nadzieję, że Piotr i Kamil poprawia sie w stosunku do kwalifikacji.

Zwyci ęzcy par:
1 Koudelka 2 Freund 3 Janda 4 Kranjec 5 Colloredo 6 Damjan 7 Koch 8 Fettner 9 Koivuranta 10 Mechler 11 Takeuchi 12 Ito 13 Schmitt 14 Zauner 15 Schlierenzauer 16 Morgenstern 17 Loitzl 18 Happonen 19 Hlava 20 Kornilov 21 Ammann 22 Velta 23 Hilde 24 Bardal 25 Kofler

5 LL:
1 Stoch 2 Freitag 3 Sklett 4 Hautamaeki 5 Romoeren

No i trochę głupio jest z tymi LL, bo z góry mozna obstawić kto okaże się tym zwycięskim przegranym, no chyba że co¶ się wydarzy niespodziewanego. Ma ponoć dzisiaj wiać, więc może być loteria, a wtedy może naszym to wyjdzie na dobre ?
(30.12.2011, 10:53)
mpolak
Polacy nie maj± łatwo w swoich parkach. Zgadzacie się?
(30.12.2011, 10:15)
daf
Moin zdaniem Polacy nie trafili aż tak Ľle - nie maj± zawodników poza zasięgiem, ale takich, którzy wymusz± skok na maksa - jakby tak np. Kot trafił na Kanadyjczyka, to już by¶my widzieli go w II serii - w takich warunkach trudno się zmobilizować.
Nie byłbym natomiast taki pewny Stocha jako LL - je¶li warunki dzi¶ będ± tak zmienne jak w kwalifikacjach, może być sporo niespodzianek i cała pi±tka LL może być spo¶ród zawodników skacz±cych w pocz±tkowej lub ¶rodkowej fazie konkursu.
Żyle skocznia ewidentnie "nie leży", boję się że w konkursie znów spaprze skok i nawet przeciętny Hlava bez problemu sobie poradzi. Celowo piszę przeciętny, bo moim zdaniem gdyby Żyła przywalił jakie¶ 128-130m to Czech może się spalić psychicznie...
(30.12.2011, 09:45)
fan
G**** prawda Stoch nic nie kombinował, nie da się kombinować na TCS trzeba skakac a skok mu nie wyszedł i tyle w temacie.
A zawyżone noty dla dwóch zawodników przez sędziów to skandal, chodzi o Kranjca i Kocha po dwie 20-stki? skandal nad skandale !
(30.12.2011, 09:21)
Polonus
Piotr Żyła w P¦:
1. zdobytych punktów - 203
2. w konkursach głównych - 46
3. miejsc punktowanych - 20
4. w pierwszej 10-tce - 1 (7)
5. w 2-giej 10-tce - 8
6. w 3-ciej 10-tce 11

Juta Wataze w P¦:
1. zdobytych punktów - 234
2. w konkursach głównych - 54
3. miejsc punktowanych - 19
4. w pierwszej 10-tce - 2 (5 i 8)
5. w 2-giej 10-tce - 6
6. w 3-ciej 10-tce 11

Ponadto w kwalifikacjach i na treningach wygl±dało na to, że ma znacznie większe od Żyły szanse na punkty w Oberstdorfie. Więc ja bym był ostrożny z tezami, że "jaki¶ Watase" jest duzo gorszy czy w ogóle gorszy od Żyły. Na razie fakty temu zaprzeczaj±. Oczywi¶cie ja też bym chciał, żeby żyła był dużo lepszy od Japończyka. I szczerze mu tego życzę. Natomiast póki tak nie jest to to przyjmujmy z pokor± rzeczywisto¶ć. Statystyki nie kłami±.
(30.12.2011, 08:38)
bolek kazun nie wie o czym pisze
Może Polacy s± troszeczkę gorsi
od Słoweniców,a poza tym Słoweńcy w drużynie mog± zaj±ć 3 miejsce.Od Kanady i Kazachstanu jeste¶my 2 ba 3 razy lepsi.No i nie pisz głupot,że jaki¶ Yuta Watasa czy Nod-Clows s± lepsi od Stocha i Żyły
(29.12.2011, 21:32)
bolek kazun
Ja sie nie mogę pogodzić z faktem że polscy skoczkowie s± gorsi od takich cieciów jak czechy,słowenia,japonia,rosja, francja,włochy,kanada czy kazachstan !!!
(29.12.2011, 21:20)
Jarko Meta
Kranjec moze przegrac pod warunkiem ze skoczy 90m jak zdarzalo mu sie to czasami :P
(29.12.2011, 20:14)
kmj
Stoch - Kofler zapowiada się ciekawie. Przynajmniej jedna para warta uwagi. Nie jestem pewny formy Stocha, ale też nie obstawiałbym 100% zwycięstwa Koflera. Od razu nasunęło mi się po skoku Kamila, że dwa lata temu nie wszedł tutaj do konkusu.
(29.12.2011, 19:46)
krystian123123
Markus Eisenbichler trochę zaskakuje.To takie małe objawienie tych treningów 130 i 135 metrów.Kfale mu trochę nie wyszły ale zobaczymy co dalej.
(29.12.2011, 19:21)
jpg767
zwycięzcy par
1 koudelka
2 freund
3 janda
4 kranjec
5 colloredo
6 kasai
7 koch
8 fettner
9 koivuranta
10 levkin
11 zniszczoł
12 hautamekki
13 schmitt
14 evensen
15 schlierenzauer
16 morgenstern
17 freitag
18 happonen
19 hlava
20 pedersen roensen
21 ammann
22 velta
23 hilde
24 bardal
25 kofler

LL
1 romoren
2 wank
3 prevc
4 stoch
5 loitzl
(29.12.2011, 19:08)
czarnylord
Cóż, patrz±c na treningi najgorzej ma... Olek Zniszczoł. :D Takeuchi we wszystkich skokach jest równy, zawsze powyżej 120m. Za to w drugim treningu zarówno Kranjec, Kofler jak i w trochę mniejszym stopniu Hlava, swoje skoki zepsuli.

Szkoda, że znowu 4LL s± prawie pewne: z pary Stoch-Kofler, Amman-Sklett, Freitag-Loitzl i Morgenstern-Prevc.

Al e to i tak daje szans,e że tym 5 LL będzie jeszcze jeden Polak, a i kto wieczy który¶ nie będzie miał pewnej Q. :)
(29.12.2011, 18:57)
pavs
Stoch wykombinował żeby skakać przedostatni znaj±c wyniki przeciwników skoczy 136-138 metrów i będzie co najmniej drugi:D
(29.12.2011, 18:37)
Skoczek120
Patrz ciołku na tabelę! Kranjec to nie Kofler! ;] Cóż, w sumie co to ma za znaczenie, z kim jest. Skoro ma walczyc w czołówce, to musi skakac daleko, bez względu na to, czy jest to Kofler, czy też jaki¶ Grigoli lub Sinkovec.
(29.12.2011, 18:36)
Jarko Meta
Kot nie da rady Kranjcowi ale mozze byc w 5 LL.Zniszczol wydaje mi sie ze ma duze szanse wygrac z Takeuchim tylko zeby nie powtorzyly sie skoki z treningow.
Zyla nie ma szans z Hlava jezeli bedzie to co dzisiaj. Stoch przegra z Koflerem ale bedzie LL.
(29.12.2011, 18:23)