Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
18
19
20
25
26
27
28
29
wrzesień 2017
Najbliższe zawody
23.09.2017, godz. 15:30
Rasnov HS-100
(Letni CoC)

Polscy skoczkowie po zawodach w Engelbergu szlifowali swoją formę na skoczni w austriackim Ramsau skąd wrócili wczoraj. Trener Łukasz Kruczek postanowił podać nazwiska czterech zawodników, którzy na pewno wystąpią w Turnieju Czterech Skoczni, który rozpocznie się tradycyjnie 30. grudnia w Obertdorfie.

- W zawodach na pewno udział wezmą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. Piąty zawodnik zostanie wybrany przed wyjazdem - poinformował szkoleniowiec polskiej kadry.

Debiutantem będzie Aleksander Zniszczoł dla którego będzie to pierwszy start w zawodach Pucharu Świata. 17-latek z Wisły w ubiegłym sezonie nie punktował ani razu nawet w Pucharze Kontynentalnym. Obecnie prezentuje bardzo dobrą formę i zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego dzięki czemu dostał szansę na zaprezentowanie się w prestiżowym TCS.

Sztab szkoleniowy planował na najbliższy piątek wspólny trening kadry A i kadry młodzieżowej na skoczni w Wiśle-Malince, jednak na chwilę obecną nie jest on pewien ponieważ ubiegłej nocy doszło do osunięcia śniegu na skoczni. Pracownicy obiektu starają się aby obiekt był przygotowany zarówno na piątkowy trening jak i na Mistrzostwa Polski, które zaplanowano na poniedziałek.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
med
nie mam przekonania do kruczka ale....bronia go wyniki ...tak tak wyniki . przypomnijcie sobie u jakiego trenera naszej kadry mielismy 2 zawodnikow w 15 ? u zadnego a byl tajner , lepisto , kuttin . i jedno wazne a moze i najwazniejsze w tej dwojce nie ma juz malysza
(24.12.2011, 15:26)
a gdzie Byrt
A rzeczywiści8e latem ratując d..e Kruczkowi stracii 2 limity na PK.
(22.12.2011, 22:20)
and
@a gdzie Byrt
Ja tam do sześciu umiem liczyć i zarówno w Kazachstanie jak i w Turcji była pełna kwota. Jedynie w jednym konkursie Klimek zaliczył DNS.
(22.12.2011, 21:56)
Campino
Byrt,Zniszczoł,Stoch,Żyła,Hula .
(22.12.2011, 21:38)
kapi14
jako piąty powinien jechać Byrt
(22.12.2011, 19:50)
Nowy selekcjoner
a za Pochwale moze Marcin Bachleda jechac ale to po mistrzostwach zobaczymy ktory lepszy:)
(22.12.2011, 19:25)
nowy selekcjoner
a ja bym chcial zeby na tCS pojechali - Lukasz Kruczek, Robert Mateja, Tomislaw Tajner, Krystian Dlugopolski i Tomasz Pochwala by pokazali calemu swiatu jak nalezy prawidlowo wyladowac na buli:)
(22.12.2011, 19:21)
co do Huli
Hua pierwsze co potrzebuje, to odzyskanie wiary w to, że coś potrafi. Znaczy to, że zamiast szlifować bule na PŚ powinien startować w PK zaliczyć kilka szóstek i 2-3 podia PK i wrócić do PŚ.
Ale czy komu zalezy na Huli? Ważniejsze udawanie, że mamy "trzeciego" i skazywanie go na wieczne przeciętniactwo.
(22.12.2011, 16:48)
a gdzie Byrt
@and
Czyli znaczy że już go prewencyjnie wyśla na PK do Engelbergu, by komuś "przypadkiem" medalu nie odebrał? A kogo jeszcze wysyłają na "skazanie" i po co? Do Kazachstanu i Erzurum nie wysłali pełnej kwoty, więc po jaki czort wysyłać do Engelbergu? A jesli wysłać to kogoś spoza kadr (jakąś młodzież). Oni chętnie pojadą
(22.12.2011, 16:42)
Adam N.
Nie narzekajcie. Nie jest źle. Może Hula się wreszcie przełamie.
(22.12.2011, 15:52)
and
Nie byłbym taki pewien czy Byrt wystąpi w MP na Malince.
(22.12.2011, 15:03)
racja
Tajner musi odejść.
Tylko odejście Tajnera ruszy lawinę nibytrenerów z Kruczka w skokach, Michalczuka w kombinacji norweskiej oraz Cempy w biegach narciarskich w kierunku niebytu.
Tylko w ten sposób można popchnąc te dyscypliny sportowe do przodu
(22.12.2011, 12:57)
a gdzie Byrt?
A gdzie BYRT?
Jak mu się noga powinie na dziwnej Malince, to na T4S nie pojedzie?
Przecież wiadomo, że Malinka nie jest podobna do żadnej innej skoczni i wyniki tu maja takie same przełożenie na wyniki na innych skoczniach jak wyniki treningów w Ramsau na konkursy PŚ>
(22.12.2011, 12:54)
Polonus
Teraz się okaże, że Kot na MP skoczy dalej od Byrta i to on pojedzie na T4S. I przez kolejne 4 konkursy, zamiast w spokoju trenować albo występować w PK, będzie skakał jak przez okno. To jest po prostu paranoja. PZN jest jak PZPN. Trener nie odpowiada za wyniki, zawodnicy reprezentacji dobierani wg klucza o dźwięcznym tytule "znajomości". Oni chyba naprawdę chcą, żeby kibice, którzy się ostali po zakończeniu kariery przez Małysza też odeszli od tego sportu. Przecież Byrt jest w tej chwili najprawdopodobniej w wyższej formie od Zniszczoła. Pojadę Lepperem. Tajner i Kruczek muszą odejść!
(22.12.2011, 12:53)
OjciecMarek
To jest po prostu nienormalne - jakim cudem Hula po siedmiu konkursach PŚ bez punktów jest pewniakiem, a Byrt po podium CoC w mocnej obsadzie musi czekać na decyzję sztabu?! Dokładnie to samo było pod koniec sezonu 2009/2010, gdy obwożono będącego pozbawionym formy Stefana po PŚ, podczas gdy Rafał Śliż brylował w PK, osiągając bodaj życiową formę. Jak zwykle, nie wyciągamy wniosków z historii, przez co skazujemy się na jej powtórkę.
(22.12.2011, 12:44)