Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Drugi period sezonu 2011/2012 już za nami. Czas przyjrzeć się kwotom startowym obowiązującym w periodzie trzecim, a więc podczas prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni.

W trzecim periodzie sezonu najliczniej będą reprezentowane Austria i Norwegia. Wśród 55 najlepszych skoczków Światowej Listy Rankingowej (WRL) znalazło się odpowiednio siedmiu Austriaków (Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Martin Koch, Manuel Fettner, Wolfgang Loitzl, Michael Hayboeck) i dziewięciu Norwegów (Tom Hilde, Anders Bardal, Johan Remen Evensen, Bjoern Einar Romoeren, Anders Jacobsen, Anders Fannemel, Ole Marius Ingvaldsen, Rune Velta, Vegard-Haukoe Sklett) zawodników z tych krajów - daje im to kwotę sześciu zawodników.

Światowa Lista Rankingowa (WRL) »

Kwota ta zostanie dodatkowo powiększona ze względu na dobre wyniki Michaela Hayboecka i Atle Pedersena Roensena w zakończonym periodzie Pucharu Kontynentalnego.

Po sześciu zawodników w każdym z konkursów TCS będą mogły wystawić Niemcy, Słowenia i Japonia. Polska, choć jeszcze kilka godzin temu mogliśmy liczyć na sześć miejsc, będzie musiała zadowolić się pięcioma. W najlepszej "55" WRL mamy Kamila Stocha, Adama Małysza, Piotra Żyłę, Macieja Kota i Krzysztofa Miętusa. Dodatkowe miejsce mógł wywalczyć Aleksander Zniszczoł, jednak po ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Erzurum skoczek z Wisły spadł za Mitję Meznara i to Słowenia cieszy się z szóstego zawodnika w PŚ.

Kwotę startową w wysokości czterech zawodników mają Rosja, Włochy, Czechy i Finlandia. Bułgaria, Francja i Szwajcaria będą mogły wystawić po trzech skoczków, natomiast pozostałe kraje - po dwóch (oczywiście pod warunkiem, że będą to skoczkowie z prawem startu w PŚ.

Kwoty startowe
kraj
kwota
Austria
7
Norwegia
7
Niemcy
6
Słowenia
6
Japonia
6
Polska
5
Rosja
4
Włochy
4
Czechy
4
Finlandia
4
Bułgaria
3
Francja
3
Szwajcaria
3
Szwecja
2
Korea Pd.
2
Estonia
2
USA
2
Kazachstan
2
Kanada
2
pozostałe kraje
2

Inaczej sytuacja wygląda w Pucharze Kontynentalnym - tam najwyższą kwotę (ośmiu skoczków) posiadają aż trzy kraje - Słowenia (aż 15 reprezentantów w "50" CRL!), Austria (11) i Niemcy (9). Norwegia będzie mogła wystawić siedmiu zawodników, a Polska - sześciu. Pozostałe federacje narciarskie w zawodach trzeciego periodu (zaledwie dwa konkursy w Engelbergu) wystawią po czterech skoczków.

Kontynentalna Lista Rankingowa (CRL) »

W kadrze Polski kwotę sześciu zawodników wypracowali Aleksander Zniszczoł, Tomasz Byrt, Bartłomiej Kłusek, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Grzegorz Miętus. Blisko powiększenia byli również Dawid Kubacki i Maciej Kot, którzy bezskutecznie startowali w Pucharze Świata.

Kwoty startowe
kraj
kwota
Słowenia
8
Austria
8
Niemcy
8
Norwegia
7
Polska
6
pozostałe kraje
4
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
daf
Fakty są takie, że kto by nie pojechał na TCS, to duże szanse na punkty mają jedynie Stoch i Żyła. Pozostali muszą liczyć na powiew wiaterku w kwalifikacjach i słabego rywala w konkursie...

Bardzo niepokoi, że jeśli chodzi o liczbę punktujących skoczków jesteśmy równo z Francuzami...
(21.12.2011, 09:36)
rafal
do rafal
hopie widziales jak skakal w kontynentalu
(20.12.2011, 08:25)
Polonus
@andbal
Nie znasz jej tak dobrze jak ja. Jak każdy ma swoje fobie i odloty (czasem zupełnie absurdalne), ale są kwestie, gdzie potrafi rzeczowo i sensownie argumentować i gdzie racja jest po jej stronie. A że jest trudno akceptowalna? Wolę zdecydowanie ją niż, na przykład, niektórych pseudoredaktorków i pseudoznawców, którym się wydaje, że jak się wkręcili w drobne okołoskokowe geszefty to są do przodu i mają prawo patrzeć na innych z góry. Na swój sposób ją szanuję. Co nie znaczy, że w wszystkie jej odloty muszę tolerować. Tych na temat Stocha - nigdy! Choćby dlatego, że to jest, po pierwsze wbrew naszej skokowej racji stanu, a po drugie że to podłe i obrzydliwe insynuacje! I niech o tym wie!
Przy okazji. W ogóle nie odwiedzasz mojego bloga:)
pozdro
(19.12.2011, 19:44)
andbal
@Polonus
A jednak dałeś się wypuścić i zdenerwować. Przecież widzę, iż od początku wiesz kto to pisze. Wiesz, że z żółtymi nie ma co dyskutować bo mają urojenia i na pewno ich nie przekonasz żadnymi argumentami. Wszak oni są nieomylni i wszystko lepiej wiedzą. A jednak dałeś się wciągnąć.
(19.12.2011, 18:29)
PN
Tak gwoli ścisłości to Murańka ma 17 lat ;)
(19.12.2011, 18:07)
do rafal
daj spokoj klimkowi przecierz on ma tylko 10 lat !
(19.12.2011, 17:41)
rafal
STOCH
ŻYŁA
MURAŃKA
BYRT
ZNISZCZOŁ
(19.12.2011, 17:07)
lukasz
na tcs
Stoch
Żyła
Hula
Byrt
Zniszczoł
(19.12.2011, 15:41)
takis
Na TCS: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Tomasz Byrt i albo Jan Ziobro albo Maciej Kot
(19.12.2011, 15:17)
ana
zamiast Zaunera na turniej jedzie Haybock czy jak mu tam ?? odp,
(19.12.2011, 14:38)
Polonus
@kotto
Dla Murańki będzie znacznie lepiej jeśli będzie, przynajmniej na razie, startował w PK. On cały czas rośnie. Jak w końcu skończy to, mam nadzieję, że pokaże pełnie umiejętności. jak na razie jest niestabilny nawet na poziomie PK. W PŚ mógłby mieć kłopot wypaść nawet tak jak Ziobro. Więc niech spokojnie skacze w II lidze i potem w MŚJ. Jak tam będzie w czołówce to można dać mu spróbować startować z najlepszymi. Ponadto wygląda na to, że jak tylko pomyśli o PŚ to się chłopak spala. Więc dajmy mu czas. Jego pięć minut jeszcze nadejdzie.
(19.12.2011, 14:29)
Polonus
@uwaga na
1. W ogóle nie odpowiadasz na pytania tylko powtarzasz swoje mantry
2. Kto stałby na podium? Kot? Kubacki? A może Ziobro?
3. Ja Ammanna nie lubię. Ale imputować mu klasę Bachledy to trzeba być na niezłym haju.
4. Śliż, z całym szacunkiem i pomimo to, że mam do niego szacun choćby z racji tępienia go przez PZN, to Stochowi mógłby kombinezon ewentualnie nosić.
5. na coś się trzeba zdecydować. Jesli Stoch jest taki cienias, że wszyscy inni w jego stroju wskakiwaliby prosto po odbiciu z progu na podium to znaczy, że pan Kuttin, który twierdził wręcz przeciwnie, jest du.pa, a nie znawca problemu. A jeśli Kuttin jest znawca i wybitny, jak zawsze twierdziłaś, trener to jak wytłumaczyć, że aż tak się pomylił co do Stocha?
(19.12.2011, 14:23)
uwaga na krajówki
Jakby cała polska kadra miała takie same kombinezony jak Stoch to większośc by na podium lądowała, nawet Bachleda, który wypisz wymaluj sylwetką Ammanna przypomina (brak mu tylko jego nart i kombinezona). Śliz chyba podobny do Stocha i wzrostem i masą i miałby to samo.
Reszta ma dodatkowo talent, więc tu nawet zbliżone parametry sprzętu wywinduowałyby ich na podium. U wyższych skoczków kombinowanie jest jednak trudniejsze bo i niestety 5% większy rozmiar u wysokiego jest już widoczny goym okiem i na narcie i na kombinezonie.
(19.12.2011, 13:31)
kotto
Co tu się zastanawiać... pewniakami na TCS są: Stoch,Żyła,Byrt i Zniszczoł. O piąte miejsce powalczą Hula i Murańka.
(19.12.2011, 13:08)
Polonus
@uwaga na krajówki
Rozumiem, że w "kombinezonik" Stocha, bo czołowi Austriacy, to jest przecież aksjomat, po co w ogóle pytam, czyści jak przysłowiowa łza. Prawda?
W ogóle wszyscy są krystaliczni tylko Stoch jest be. To chciałe(a)ś napisać?
I pytanie. Czy to, że Zniszczoł i Byrt odlatywali Miętusowi i Kłuskowi ile chcieli ma świadczyć o tym, że też mają "kombinezoniki" czy tez o tym, ze ich nie mają? Bo już się pogubiłem.


(19.12.2011, 13:08)
daf
@Mager
A ja znam osobiście Romka Koselę. I ja to dopiero NAPRAWDĘ wiem o co chodzi!
(19.12.2011, 12:59)
abatar
Poza tym niektóre lepsze repry zapewne dobiorą zawodników z PK i tych bez punktów w PŚ:
NOR: być może Roensen
POL:Byrt, być może Zniszczoł
JAP:Shizumu lub Yoshioka,Kasai
SVN:być może Meznar,Mandl
FIN:Niemi
SUI: Grigoli i Deschwaden
ITA:Bresadola i Dellasega

(19.12.2011, 12:57)
abatar
Ze słabszych reprezentacji myślę że przyjadą:
SVK: Zmoray (fajnie jakby był,Rosko za słaby)
KAZ: Levkin i Karpenko
EST: Nurmsalu (być może Paern albo Samseleng)
CAN:Boyd-Clowes ,Mitchell (niewiadomo czy w ogóle)
USA:Fairfall,Johnso n(to samo co CAN)
UKR: Zhuravskyy,Shumbarets(też niewiadomo czy się zdecydują)
SWE:Nordin,Balk asen (to samo niewiadomo)
BUL:Zogravski (Fartunov za słaby)
KOR: Heung Chul-Choi,Hyun Ki-Kim. (powinni być)
(19.12.2011, 12:48)
uwaga na krajówki
W cuda nie wierzę, w latające kombinezoniki tak.

A co słabych krajówek. Ciekawe kto grzmoci naszych na PK? Jak widac tylko Zniszczoł i Byrt sobie z nimi jakoś radzą reszta dostaje po 10-15 metrów.
A Zniszczoł i Byrt jako "trędowaci" są od PŚ odsuwani, czyli nie mamy żadnego porównania.
(19.12.2011, 12:30)
piotr186
uwaga na krajówki

Austriacy mają tylko trzech skoczków i długo nic, ich kwota krajowa wiec nie straszna. U Niemców podobnie Niemcy z kwot krajowej będą szorować bule..

Co od Stocha - to wczoraj miał wręcz kiepskie warunki i nic mu nie podwiało Podwiało to Kolferowi dwa razy czy Schlierenzauerowi.
(19.12.2011, 12:20)
Polonus
@uwaga na krajówki
Idąc Twoim tokiem rozumowania to Stoch i tak nie ma szczęścia. Bo, biorąc Twoje dywagacje poważnie, to podwiało mu dopiero piąty raz. Cóż to jest w porównaniu z Morgensternem (66 podwiewów) czy Schlierenzauerem (58)? Jeśli przyjąć, że szanse rozkładają się mniej więcej równo to można spokojnie oczekiwać, że najbliższe trzy sezony to będą nieustające wygrane Polaka. Nie wiem jak Tobie, ale mi w to graj!
(19.12.2011, 10:50)
uwaga na krajówki
Pamiętajmy o stadzie Niemców a potem Austriaków, którzy na T4S wystartują.
Realne szanse na punkty maja tylko Stoch i Żyła. Potencjalne tylko Zniszczoł i Byrt, choć trudno od nich tego wymagać na "podrasowanym" PŚ. Nie czarujmy się, to nie Finlandia, Szwajcaria, Francja czy Norwegia. Tu krajówki będa bardzo mocne i będa tworzyły dodatkową barierę do przebrnięcia nawet w kwalifikacjach. Jeśli ktos nie dał rady punktować na tych mizernych PŚ, to na T4S szanse ma prawie zerowe. Choć cuda się zdarzają i może komuś też podwiać jak wczoraj Stochowi.
(19.12.2011, 10:03)
aaa
amerykanie wystąpią w coc w engelbergu więc może na t4s zostaną. ukraińcy może przyślą dwójke kanadyjczycy niewiem rok temu zaczeli od sapporo,nurmsalu i może jeszcze saamelselg,szwedzi może się zdecydują choć wątpie
(19.12.2011, 08:43)
Labrador
@grzesio- bo 6 to maksimum jakie można dostać za WRL. 7 można mieć tylko za najlepszą trójkę w periodzie w PK (przy jednoczesnej 6 za sam WRL). A Niemcy niestety w PK się aż tak nie popisali.
(19.12.2011, 00:15)
Polonus
@Ojciec Marek
Byrt trenował wg zaleceń Kruczka? Odważna opinia. Myslę, że Byrt by zaprotestował.
A pisząc o podbieraniu miałem na myśli to, że przez ostatnie kilka tygodni trenował z Mateją. Formalnie będąc członkiem kadry A.
(18.12.2011, 23:44)
grzesio
czemu niby Niemcy tylko 6?
Przecież jest ich więcej w WRL!
(18.12.2011, 23:38)
Mager
do Polonus

Tomka Byrta znam osobiście i wiem o co chodzi... Więc kolego nie mądrzyj się!!!
(18.12.2011, 23:31)
Bobby
Optymalny skład to Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Byrt.

Dziwi mnie, że Maciej Kot, Dawid Kubacki , czy Krzysztof Miętus nie są oddelegowani na CoC , przecież jeśliby tam zajmowali miejsca w 2 ,,10" to logiczne, że na PŚ nie mają co jeździć. Z drugiej strony, fakt, że mimo , iż mamy sporo zawodników nie mamy ich tulu, by mogło jechać 5-6 na PŚ i podobnie na CoC także jest jak jest..., ale teraz dla mnie oczywistym jest posunięcie, iż Zniszczoł i Byrt znajdą się na T4S , a Kot , Miętus i Kubacki poskaczą w CoC'u.
(18.12.2011, 23:16)
bolek
mnie osobiście irrytuje fakt , że czesi,słoweńcy,japońcy,rosjani e,włosi wprowadzają większą liczbę skoczków do konkursowej "30" kosztem polskich skoczków !!
(18.12.2011, 22:36)
OtokoNoHito
Skład Stoch, Żyła, Hula, Zniszczoł, Byrt jest optymalny. Może ten TCS to jakaś nadzieja na pierwsze punkty Huli jeśli dobrze się spisze w któryś kwalifikacjach co zdaża mu się częściej niż w konkursie, bo będzie wystarczyło wyeliminować słabszego rywala. Swoją drogą i tak jeszcze nie przebija pecha Żyły z zeszłego sezonu gdy był cztery razy 31wszy i raz 32gi.
(18.12.2011, 22:00)
kruczkowata forma
Gdyby Byrt trenował według zaleceń Kruczka to obecnie byłby w takiej megaformie jak Hula, Kubacki, Kot czy Rutkowski.
Jak widać teraz i Żyła zaczyna wpadać w "formę Kruczka"
(18.12.2011, 21:34)
statics
Z moich obliczeń wynika że maksymalnie w TCS mogło by realnie wystąpić 71 skoczków, wliczając w to nie skaczących ostatnio Amerykanów i Kanadyjczyków, plus oczywiście zawodnicy gospodarzy czyli kolejni Niemcy i Austriacy
(18.12.2011, 21:30)
OjciecMarek
@Polonus
Byrta Kruczek Matei nie podbiera, bo Tomasz jest w kadrze A i trenował według zaleceń Łukasza. Zgadzam się oczywiście z proponowanym przez ciebie składem, co do Miętusa i Kubackiego, to nie trzeba o niczym mówić, Kot niech się zresetuje z dala od Kruczka, Kazimierz Długopolski raczej złym trenerem nie jest, a to przecież szkoleniowiec klubu Maćka, a i Krzysztof Miętus też reprezentuje te same barwy. Wcześniej, niż Zakopanem to całej ww. trójki nie ma co wystawiać, od biedy można by posłać ich dla testu tydzień po Sylwestrze do Kranju na CoC, tym bardziej, że dwaj liderzy juniorów powinni trafić do PŚ.
(18.12.2011, 21:27)
Polonus
Co to znaczy "tylko"?
Moim zdaniem aż pięciu. To i tak za dużo. Poza Stochem i Żyłą nikt nie zasługuje, żeby tak jechać. Chyba, że Byrta i Zniszczoła Kruczek Matei podbierze. Myślę, że gorzej od Kubackiego czy Miętusa skakać nie mogą, więc na nich trzeba postawić. No i chyba Hula. Z piątki "wycieczkowiczów" był jednak najlepszy.
(18.12.2011, 20:59)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Kwoty startowe na III period. Tylko pięciu Polaków w Turnieju Czterech Skoczni
Kwoty startowe na III period. Tylko pięciu Polaków w Turnieju Czterech Skoczni

Kwoty startowe na III period. Tylko pięciu Polaków w Turnieju Czterech Skoczni

Kalendarium
Ivan Karaulov
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zaawansowana wyszukiwarka
Szukasz informacji? Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki...
Sonda
Jak oceniasz sezon 2017/18?
super
bywały lepsze
słaby
nie mam zdania
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich