Tomas Zmoray zwyciężył w pierwszym konkursie FIS Cup rozgrywanym w Strbskim Plesie. Za reprezentantem gospodarzy uplasowali się Maciej Kot i Vitaliy Shumbarets.
Słowak dzięki skokom na odległość 92,5 i 90,5 metra uzyskiwał najlepsze wyniki obu serii, przy czym w drugiej rundzie otrzymał taką samą notę, co Maciej Kot. Polak w finale poleciał najdalej ze wszystkich (91 m), jednak strata po pierwszym skoku (92 m) nie pozwoliła mu wyprzedzić Zmoraya. Na najniższym stopniu podium stanął Vitaliy Shumbarets z Ukrainy (89 i 90,5 m).
Spośród reprezentantów Polski punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup zdobyli także Aleksander Zniszczoł (86 i 84 metry - dwunaste miejsce), Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (86 i 83,5 m - piętnasty), Jan Ziobro (82 i 87,5 m - 17. lokata), Dawid Kowal (84,5 i 82,5 m - 18.) i Mateusz Kojzar (84 i 82 m - 20.). Poza czołową trzydziestką znaleźli się Jędrzej Ścisłowicz, Krzysztof Biegun, Piotr Czyż i Rafał Polinkiewicz.
Dzięki dzisiejszej wygranej Tomas Zmoray umocnił się na pozycji lidera FIS Cup. W klasyfikacji generalnej pojawiły się wreszcie nazwiska Polaków - Maciej Kot z 80 punktami za drugie miejsce zajmuje jednak dopiero 44 lokatę.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Tomas Zmoray
92.5
90.5
234.5
2
Maciej Kot
92.0
91.0
233.0
3
Vitaliy Shumbarets
89.0
90.5
224.5
4
Roberto Dellasega
90.5
87.0
219.0
5
Ilmir Hazetdinov
88.5
87.0
215.5
6
Volodymyr Boschuk
88.0
87.5
214.5
7
Alessio de Crignis
88.0
87.0
213.5
8
Alexey Romashov
89.0
85.5
212.0
9
Davide Bresadola
88.0
86.0
211.0
10
Milos Kadlec
88.0
86.5
208.0
11
Denis Veselov
87.5
83.0
202.5
12
Aleksander Zniszczoł
86.0
84.0
202.0
13
Bogomil Pavlov
85.0
84.0
201.0
Andrey Pachin
87.0
83.5
201.0
15
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki
86.0
83.5
200.0
16
Pavel Farkas
84.0
85.0
198.0
17
Jan Ziobro
82.0
87.5
197.0
18
Dawid Kowal
84.5
82.5
196.0
19
Remus Tudor
85.0
84.0
195.5
20
Mateusz Kojzar
84.0
82.0
191.5
Federico Cecon
84.0
82.0
191.5
22
Mikhail Maksimochkin
82.5
82.5
189.5
23
Vasyl Zhurakivskyy
84.0
81.5
188.0
Patrik Lichy
82.0
82.0
188.0
25
Sergey Bychkov
84.5
79.0
184.5
Michael Lunardi
83.5
79.5
184.5
27
Vojtech Stursa
82.5
80.0
180.0
Oldrik van den Aalst
82.5
79.0
180.0
29
Tomas Friedrich
82.0
DNS
92.5
30
Szilvester Kozma
82.0
DNS
92.0
31
Vit Hacek
82.5
DNS
91.5
32
Ruben de Wit
81.0
91.0
33
Yaroslav Dysko
80.5
90.5
Vladislav Persiyancev
81.0
90.5
35
Jędrzej Ścisłowicz
79.5
88.5
Krzysztof Biegun
79.5
88.0
39
Egor Usachev
80.5
87.5
41
Vladimir Rosko
77.0
83.5
42
Lars Antonissen
77.5
81.5
43
Anton Shirokov
77.5
81.0
44
Oleksander Lasarovich
76.0
76.0
45
Volodymyr Veredyuk
74.0
74.5
46
Rafał Polinkiewicz
72.5
69.5
47
Eduard Torok
72.0
69.0
48
Iulian Pitea
71.0
68.5
50
Akos Szilagyi
70.0
65.5
51
Yuriy Samsonov
69.0
64.0
53
Stefan Blega
68.5
61.0
54
Rico de Jong
66.0
57.5
55
Andrii Klymchuk
65.0
50.5
56
Daniel Simov
64.0
47.5
57
Istvan Pungor
63.0
47.0
58
Serhii Maksymchuk
62.0
43.5
59
Armin Csukovics
55.5
29.5
klasyfikacja generalna FIS Cup »