Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Już trzeci dzień organizatorzy zawodów Pucharu Świata w Harrachowie zmagają się z niekorzystną pogodą. Po odwołaniu piątkowych treningów i kwalifikacji oraz przeniesieniu sobotniego konkursu na niedzielny poranek, także dzisiaj starty na skoczni Certak były niemożliwe.

W Harrachowie od rana wiał silny wiatr, w związku z czym zaplanowany na 9:30 (a wcześniej na wczoraj) konkurs był ciągle przesuwany, a ostatecznie podjęto decyzję o jego odwołaniu.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2010 - wszystkie artykuły
Komentarze
morgi
Nie ma skoczni idealnej. Jednemu przeszkadza wiatr, drugiemu śnieg a trzeciemu mgła.
@kaban
A jakie zyski wg Ciebie przyniósł konkurs w Harrachovie?

Po prostu uzwgledniać czynniki atmosferyczne opierajac sie na doświadczeniu. A nie organizować konkursy w tych samych miejscach i o tych samych porach choć wiadomo, że wszystkie poprzednie konkursy były tam rozgrywane z problemami.
(15.12.2010, 14:35)
daf
@kaban
To dopisz jeszcze do listy Sapporo (zwykle pada tam śneig bez opamiętania), Wisłę (bodaj w ub roku odwołano konkursy PK) i Willingen (słynny weekend po którym rozregulował się Hannawald). Wychodzi, że lepiej sobie całkiem odpuścić zimę i skakać tylko latem.
A tak serio - to bez sensu. Problemy z aurą towarzyszą tej dyscyplinie od samego początku, ale szopki zaczęły się dopiero od czasów, kiedy stacje telewizyjne zaczęły dyktować warunki.
Rozsądnie natomiast brzmi sugestia, aby terminarz ustalać biorąc pod uwagę statystyki kiedy i gdzie zazwyczaj bywa jaka pogoda. No i może warto byłoby uwzględniać Whistler, tam zeskok o ile pamiętam jest w niecce, więc wiatr boczny tak nie dokucza i system punktacji lepiej by się sprawdzał.

Do propozycji dołączam jeszcze swoją (ma przykładzie Planicy) - skoro od wieków wiadomo, że rano zwykle bywają tam dobre warunki a później, przed zachodem słońca, często zaczyna podwiewać, to do licha czemu konkursy są o 13.45 a nie o 9 ???
(15.12.2010, 04:45)
kaban
rada jest jedna, wywalić konkursy z którymi jest problem. I tak organizatorzy mają tylko straty wiec po co sie oszukiwac. Konkursy takie jak harahov, liberec, kusamo czy zakopane słyną z z tego ze sa tam zwykle problemy
(14.12.2010, 18:36)
kaban
morgi, w myslisz ze dwa tygodnie to duzo? Dzieki takiemu mysleniu konkursy zaczęły przynosic by takie straty ze nikt nie chciałby mieć konkursu u siebie
(14.12.2010, 18:34)
morgi
Ale pisze, że decyzja by zapadała 2 tygodnie wcześniej powiedzmy. Albopo prostu ustalić jakieś miejsca gdzie warunki są dobre uzwględniając pore dnia i date
(14.12.2010, 16:06)
jasiek96
@morgi - bez sensu. Spowoduje to niepotrzebny chaos w organizacji, wszyscy beda mysleli, ze u nich sa skoki, a beda u kogos innego. Wszyscy sie beda niepotrzebnie napalac. A po za tym, to jak rozwiazac kwestie biletow? Kibic kupi bilet do Zakopanego, a okaze sie, ze skoki sa w Sapporo. Co wtedy?
(14.12.2010, 03:39)
morgi
Skocznie pod dachem - nigdy!!! To sprawi, ze skoki byłyby sztuczne, cała atmosfera zimy byłaby obojętna.

Nowy system powoduje, że konkursy mogą być kończone, a nie rozpoczynane od nowa z innej belki. No i wiele konkursów gdyby nie system by sie nie odbyło wcale.

Ale ja mam sposób na takie sytuacje jak Harrachov. Po prostu na co komu kalendarz. Zrobić taki prowizoryczny. Niektóre konkursy tj. T4S, TS, FTT czy MŚ muszą mieć konkretną datę, ale pozostałe chyba nie. Rozumiem, ze organizatorzy potrzebują czas na przygotowanie obiektu, ale te dwa tygodnie wcześniej. Zobaczyć jakie są warunki, np. Dzisiaj jest konkurs w Kuusamo, za tydzień są prognozy, że na skoczni np. w Lahti nie będzie wiać i w tej porze roku warunki są tam dobre - to tam jedziemy z konkursem.
(13.12.2010, 15:11)
Fan Sinkoveca
@krwisty

Myślę, że pomysł krytych skoczni jest bezsensowny. Jeśli już mamy nie skakać na śniegu, to wystarczy przeprowadzać zawody latem na igielicie. Chyba, że źle Cię zrozumiałem. Wiatr i umiejętność radzenia sobie z nim jest częścią specyfiki tej dyscypliny. Sprawiedliwość i równe szanse jest jak nieskończoność, której nigdy się nie osiągnie, ale można się do niej zbliżyć. Nowy system punktowy jest moim zdaniem w jej kierunku. Skoki na krytych skoczniach byłyby według mnie raczej krokiem w bok. Oczywiście nowy system ma swoje wady, czasem ktoś ucierpi, a inny zyska, ale zdecydowanie zmniejsza odchylenie standardowe od linii "równych szans" co do tego chyba nie ma żadnych wątpliwości.
(13.12.2010, 14:48)
daf
No cóż, jedyny pozytyw, to że nasi skoczkowie mają nieco więcej czasu na podgonienie rywali, choć zawody w Vikersund pokazały, że łatwo nie będzie.
(13.12.2010, 11:59)
kaban
losiek-pierwsze miejsce na napisanie głupoty miesiąca, "rozwiać wiatr wiatrem"Drugi strumień wiatru spowoduje raczej turbulencje co pogorszy sprawę
(13.12.2010, 07:37)
losiek
Ja bym zrobil jak małysz kiedyś powiedział , przywalil dmuchawy i niech wieja w 1 strone caly czas i zaglusza wiatr boczny itp , jezeli nie niech wybuduja lepsze siatki boczne i daja na maxa dmuchawy zeby zrobic wiatr w plecy albo pod narty i bedzie sie dalo przeprowadzac zawody duzo czesciej chodz nie zawsze , jednak pokrzyzowac plany powinno byc trudniej :)
(13.12.2010, 01:11)
FRYTY
No to Kruczek ma kolejny sukces, 5 jego buloklepów sie zakwalifikowało do konkursu, w zasadzie 4 (niech bedzie ze Stoch nielotem nie jesT jednak).I teraz pogoda uratowała mu twarz w Harrachovie gdyż wiadomo jakby konkurs jednak do skutku doszedł to znów by była ta sama krytyka kibiców,i śpiewka że warunki nie pomogły.Engelberg zweryfikuje tą rosnącą forme naszych orłów nie spodziewajmy się rewelacji.A system to mozna o kant rozbić ten cały.Dobrze w sumie ze te konkursy sie nie odbyły.Bo przynajmniej obyło sie bez eksperta Szczęsnego i jego błyskotliwych myśli.Nie wiem jak mozna bylo takiego kogos zatrudnic do tvp, Szaranowicz przy nim to znawca skoków.I do tego dochodzi Kurzajewski i te jego gwiazdy sportu w studiu.
I na koniec tradycyjnie jak to mam w zwyczaju: Czemu w Czechach odwołują konkursy? Bo nie placą rachunków za prąd i skocznia złe moce natury wzywa i krzyczy: moja babickaaa pochadzi z Chrzanowa! (z Polska z Polska)
(12.12.2010, 22:06)
krwisty
@morgi ogólne zasady systemu są jasne. Bynajmniej dla większości piszących na forach ludzi.
Mowa jest o złych i niejasnych przelicznikach, złym mierzeniu wiatru o czym pisze poniżej fan skoków.
Zresztą większość kibiców w Polsce nie pisze nic na forach, tylko ogląda skoki na żywo i w tv i dla wielu system jest niejasny i nic na to nie poradzisz. Oczywiście Hofer się nie wycofa z tego, tak jak piszesz i nie pozostaje mu nic innego, by tego bubla dopracować do przynajmniej prawidłowego działania. Bo perfekcyjny nigdy nie będzie.

@fan skoków85- Ciekawe co system by pokazał, gdyby nad zeskokiem pojawiła się mała trąba powietrzna? ;-)
(12.12.2010, 20:18)
fan skoków85
Oczywiście, że nowy system jest niedoprecyzowany i idealny napewno nigdy nie będzie, nie łudźmy się. Prosta sprawa, która rzuca się w oczy: jak liczą wiatr boczny?? zawodnik, który dostanie silny tylni lub boczny wiatr i spadnie na bulę, może i tak stracić w punktach bo liczy się średnia ze wszystkich punktów pomiarowych i nie ma znaczenia, że zawodnik nie miał szans dolecieć do miejsca gdzie miał huragan pod narty. Problemem jest wiatr co chwilę zmieniający kierunek również, gdyż już zawodnik będzie w locie.
(12.12.2010, 20:07)
morgi
I myślę, ze FIS juz się z tego systemu nie wycofa, jak zaszedł on już do kilkudzisieciu konkursów PŚ to już zostanie
(12.12.2010, 19:58)
morgi
A ja uważam, ze dla każdego kto pisze na tym forum czyli interesuje sie skokami nowy system powinien byc jasny. wiadomo, zę za waitr pod narty pynkty ujemne, za wiatr w plecy punkty doddatnie, za krótszy rozbieg punkty dodatnie, a za dłuższy ujemne. Ale prawda, że rekompensata puktowa za wiatr w plecy nie jest prawidłowa
(12.12.2010, 19:58)
krwisty
Tylko proszę nie zarzucaj mi czasami utopii.
Pomysł krytych skoczni trzeba promować jak najczęściej. Wiem, że kasa, że inwestycje, sponsorzy i inne czynniki są barierą, ale skoki muszą stać się sprawiedliwe. Nowy system tego raczej nie sprawi. Jest jakby kurtyną zasłaniającą fakt, że klimat się zmienia i coraz ciężej rozgrywać tę piękną dyscyplinę.

Naciskaliśmy, dzwoniliśmy, rozmawialiśmy od dawna w sprawie powstania grupy dziewcząt w Polsce.
Było ciężko. Niektórzy wtedy zarzucali mi i innym utopijne działania. Że betonu nie rozkruszymy i PZN nie przekonamy.
Udało się jednak i powstały takie grupy.
Znaleźli się teraz ludzie szukający układów, rzekomych prywat, niecelowości i bezsensowności skakania dziewcząt w Polsce i ogólnie.
Raczkuje to oczywiście jeszcze i napotyka problemy, ale od czegoś trzeba było zacząć.

Dlatego wierzę, że kryte obiekty będą następnym trendem jaki uda się "przepchnąć" na świecie, wzorem skoków pań.
(12.12.2010, 19:30)
krwisty
@Fan Sinkoveca Co ma kumanie do faktu, że system jest niejasny i niedopracowany?
Każdy sport z zasady stara się dążyć do czytelności i przejrzystości dla mas kibiców.
Czym więcej niejasności, złych przeliczników, braku grafiki na ekranach, oraz kalkulowania, tym więcej ludzi to zniechęca.
Skoki w dawnym wykonaniu były przejrzyste, choć często tak jak piszesz loteryjne i niesprawiedliwe. Urbanc, Kuettel itp.
Kiedyś w starym systemie (ciekawszym) nawoływałem do pokuszenia się o wybudowanie choć jednej krytej skoczni.
Dzisiaj w nowym systemie (nieciekawym i do tego nieudolnym) nawołuję ponownie o budowę krytego obiektu.
(12.12.2010, 19:14)
Fan Sinkoveca
Nowy system uratował ten sport. Miałem dość oglądania przypadkowych zwycięstw skoczków typu Rok Urbanc. Wreszcie w miarę obiektywnie widać, kto skacze na jakim poziomie. Oczywiście nic dziwnego, że niekumatym kibicom to się nie podoba, ale mam nadzieję, że to się utrzyma i będzie dopracowywane.
(12.12.2010, 18:53)
morgi
I nawet nowy system Hoferowi nie pomógł...
(12.12.2010, 18:22)
krwisty
@kibic mentalny Masz rację, w takich warunkach stary i nowy system nic by nie wskórał.
Wmieszałem go celowo, bo mam alergię na nowy system.

Hofer z urzędu oberwał, bo on go inicjował. Za zwlekanie z decyzją i denerwowanie milionów ludzi, narażanie na oglądanie reklam, a nie konkursu, Hofera skazuję na karę 20 batów. ;-)
Za brak choć jednej skoczni krytej, brak działań w tym temacie, FIS skazuję niczym pamiętnego Azję...wiecie na co? ;-)
(12.12.2010, 17:28)
Skoczek130
Cóż, jedynym pozytywem jest to, iż Adam nie straci dystansu to liderów. ;)
(12.12.2010, 17:24)
skocznie pod dachem
Tak wyglądały kiedyś zawody w koszykówce czy siatkówce. Wreszcie wepchnięto je pod dach a kibiców przybyłó.
Kwękanie na temnat zadaszania skoczni nie ma sensu. Jak widać nikt nie odkrywa dachów nad lodowiskami "hokejowyumi" a tendencja jest i do "zadaszania "boisk piłkarskich ile się da
(12.12.2010, 17:14)
bez imienia
@Konan

Prawda, prawda...
(12.12.2010, 16:43)
kibic mentalny
@krwisty

A czy jest w ogóle system, który pozwoli na skakanie w takich warunkach jak w Harrachovie? Czy byłyby to stare zasady, czy teraźniejsze, czy nawet teraźniejsze znacznie ulepszone - na taką pogodę nie można nic zrobić. I mówię to, choć zwolennikiem nowych zasad nie jestem.

Rozumiem, że odwołanie zawodów budzi frustrację, ale to nie powód, żeby krytykować bez głowy.

Hofer powinien szybciej podjąć stosowną decyzję. To prawda. Ale to nie ma nic wspólnego z nowym systemem.

Pozdrawiam
(12.12.2010, 15:49)
krwisty
Morał płynący z tej farsy jest taki: nowy system z założenia miał wyrównywać warunki panujące na skoczniach.
W praktyce nie radzi sobie przy zmiennych warunkach, a przy takiej pogodzie, jak ta w Harrachowie, system po prostu leży i kwiczy.
Hofer i "elyta" wtórują w tym kwiczeniu, a najgorsze jest to, że zabiera się czas i nerwy zawodnikom, kibicom na skoczni i przed TV.
(12.12.2010, 15:27)
Fan Sinkoveca
@ściema reklamowa

Pozdrawiam, wreszcie ktoś myślący na tym forum:)
Oczywiście wiedziałem, że tak się skończy i nie włączałem TV.
(12.12.2010, 15:26)
Konan
Szkoda tylko, że trzeba było tyle czekać. ;/ Najlepiej na tym wyszedł Schlierenzauer.
(12.12.2010, 15:23)
kaban
Słuchajcie prawda, że przynajmniej w ciągu ostatnich powiedzmy 10 lat nie było sytuacji że skoki przełożyli z pt/sob czy niedz. przełożyli na pn (nie mówię o konkursach już z góry ustalonych na pn)
(12.12.2010, 15:22)
kaban
to co jak w tamtym roku konkurs wiecej w engelbergu? Co najgorsze wracamy tu chyba 16 stycznia na mamuta
(12.12.2010, 15:05)
Bartek89
To było do przewidzenia
(12.12.2010, 15:04)
skok
w końcu!!!
(12.12.2010, 14:52)
skok
bo ileż można? Niech powiedzą jasno czy będzie czy nie, a nie takie szopki odstawiają? Co to ma być?! Czekam tylko na darmo!! Po co to tak przekładać jak i tak wiadomo, że nic się nie zmieni?!
(12.12.2010, 14:51)
Przemek
Competition cancelled !!! Konkurs odwołany.
(12.12.2010, 14:50)
Ja
Niech na jutro przesuną.
(12.12.2010, 14:49)
Lewy
Powiem jedno Hofer i reszta to idioci bo kto normalny ustalałby konkursy w Harrachovie już któryś raz z kolei wiedząc, że w poprzednich latach były problemy... ehh szkoda zmarnowanego weekendu ;(
(12.12.2010, 14:42)
woda na młyn tv
Ale ile w tym czasie zdąży napierniczyć Kurzajewski. I ciagle jakieś głupoty nie związane ze skokami. A kasa na jego konto leci.
(12.12.2010, 14:19)
Mark
Zaraz na Eurosporcie będzie Competition Cancelled :D
(12.12.2010, 14:09)
endriu12336
I znowu konkurs w harachowie bedzie raczej odwołany ehh , zawsze coś im stanie na drodze !!
(12.12.2010, 14:08)
ja
mezo a ciebie to uczyli czytac ze zrozumieniem?
(12.12.2010, 12:51)
mezo
loty są w styczniu w harachowie, trzeba cos mieć do powiedzenia a nie pleść głupot, byle tylko zaistnieć
(12.12.2010, 11:54)
:PP
Lipa niech juz nie robia konkursu w harachowie niech wezma wisłe
(12.12.2010, 11:33)
ja1234567
Miałem jechać na loty do Harachova ale widze że nie ma po co wydawać pieniędzy aby pooglądać pustą skocznie.
(12.12.2010, 11:18)
ściema reklamowa
@morgi
Chodzi o to by zarobić na reklamach gdy wejda Panowie z TV i przez kilkanaście minut będą wciskali kit, że zawody się przekłada nawet jak dobrze wiedzą że skoczkowie już np pojechali do hotelu (jak to było podczas planowanych kwalifikacji w piatek ;))) (Zawodnicy do hotelu ponoć pojechali o 17,30 a nadal wciskano kit, że kwali może będa o 19,00.
(12.12.2010, 10:52)
morgi
A ja nie rozumiempo co przekładać konkurs o 15 minut, jak wiadomo, że nic się nie zmieni. Niech od razu powiedzą, że konkursów nie da się rozegrać i wszyscy pojadą do domu, a nie kombinowac
(12.12.2010, 10:47)
Skoczex
Dla mnie to jest nieporozumienie. Pamiętam w sezonie 2007/2008 były zawody w Harrachovie (na mamucie). Była identyczna sytuacja. Treningi i kwalifikacje się odbyły (ledwo, ledwo). Konkursy były przekładane na rano tak jak w tym roku. Pojawia się pytanie: PO CO ORGANIZOWAĆ TAM PUCHAR ŚWIATA? Jest wiele przygotowanych skoczni. W 2007 roku w grudniu skoki odbyły się w Villach. Dlaczego więc nie spróbować tam?
Pozdrawiam.
(12.12.2010, 09:50)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Zła pogoda w Harrachowie - konkurs odwołany
Zła pogoda w Harrachowie - konkurs odwołany

Zła pogoda w Harrachowie - konkurs odwołany

Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Sylwetki ponad 600 osób ze świata skoków
Poszukujesz informacji o zawodniku? Znajdziesz je w naszych sylwetkach...
Sonda
Jak oceniasz sezon 2017/18?
super
bywały lepsze
słaby
nie mam zdania
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich