Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2014
Najbliższe zawody
22.11.2014, godz.
(P¦ druż.)

Mimo, że konkursy w Willingen odbywaj± się na tydzień przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich, wielu skoczków nie odpuszcza walki o punkty Pucharu ¦wiata. W Niemczech zabraknie Adama Małysz, Janne Ahonena, Wolfganga Loitzla, Roberta Kranjca, Martina Kocha, a także lidera klasyfikacji generalnej - Simona Ammanna. Na li¶cie starowej jest za to jego najgroĽniejszy rywal - Gregor Schlierenzauer. Do P¦ wraca też na ostatni test Thomas Morgenstern, który ostatnio skupił się na treningu (także w Wi¶le).

W¶ród 67 zgłoszonych skoczków jest aż 30-tu bez punktów. W tym Bułgarzy, Włosi, Kazachowie czy Szwedzi. Konkurs drużynowy zapowiada się zatem ciekawie.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
A. Zapotoczny
Polska
2
R. Hrgota
Słowenia
3
S. Endo
Japonia
4
S. Bychkov
Rosja
5
A. Mabboux
Francja
6
S. Niemi
Finlandia
7
F. Balkasen
Szwecja
8
S. Oshepkov
Rosja
9
D. Dellasega
Włochy
10
J. Kot
Polska
11
A. Guignard
Szwajcaria
12
R. Trofimov
Rosja
13
G. Deschwanden
Szwajcaria
14
B. Pavlov
Bułgaria
15
G. Chervyakov
Rosja
16
V. Zografski
Bułgaria
17
M. Grigoli
Szwajcaria
18
C. Nordin
Szwecja
19
R. Urbanc
Słowenia
20
R. Francais
Szwajcaria
21
E. Levkin
Kazachstan
22
A. Korolev
Kazachstan
23
O. Vaculik
Czechy
24
J. Larsson
Szwecja
25
D. Lazzaroni
Francja
26
I. Karaulov
Kazachstan
27
R. Zhaparov
Kazachstan
28
V. Larinto
Finlandia
29
F. Schabereiter
Austria
30
I. Grimholm
Szwecja
31
T. Bogner
Niemcy
32
R. Dellasega
Włochy
33
K. Kovaljeff
Finlandia
34
A. Higashi
Japonia
35
Y. Watase
Japonia
36
K. Yoshioka
Japonia
37
G. Miętus
Polska
38
V. Descombes Sevoie
Francja
39
J. Tepes
Słowenia
40
V. Sklett
Norwegia
41
M. Hayboeck
Austria
42
M. Bachleda
Polska
43
J. Matura
Czechy
44
O. Muotka
Finlandia
45
A. Bardal
Norwegia
46
A. Morassi
Włochy
47
B. Sedlak
Czechy
48
S. Freund
Niemcy
49
F. Yumoto
Japonia
50
S. Colloredo
Włochy
51
T. Hilde
Norwegia
52
M. Schmitt
Niemcy
53
J. Damjan
Słowenia
54
J. Janda
Czechy
55
M. Neumayer
Niemcy
56
S. Thurnbichler
Austria
57
D. Zauner
Austria
58
A. Wank
Niemcy
59
E. Chedal
Francja
60
J. Evensen
Norwegia
61
P. Bodmer
Niemcy
62
M. Uhrmann
Niemcy
63
A. Jacobsen
Norwegia
64
B. Romören
Norwegia
65
A. Kofler
Austria
66
T. Morgenstern
Austria
67
G. Schlierenzauer
Austria

« luty 2010 - wszystkie artykuły
Komentarze
cobra11
Na podium IO chciałbym zobaczyć Morgensterna, Romorena, Małysza, Loitzla.

Schlierenzauer - wolałbym nawet żeby wygrał A. Korolev
(05.02.2010, 17:41)
dsf
Na podium powinni znaleĽć się Jacobsen,Morgenstern i Schlierenzauer
(05.02.2010, 16:48)
chlopczysko
Qazik nie przyci¶nij tylko raz wy¶lij i będzie dobrze!
(05.02.2010, 16:39)
qazik17
I kolejna pro¶ba do Adminów:
!!!ZRÓBCIE PANOWIE CO¦ Z TYMI POWTARZAJˇCYMI SIĘ KOMENTARZAMI!!!
(05.02.2010, 16:32)
qazik17
@Daviido

Norwedzy na pewno nie wygraj±. Jak już to Norwegowie ;)
A co do igrzysk, to nie ma sensu stawiać w ciemno. Pamiętacie SLC A.D. 2002? Wtedy medale przyznawano Małyszowi i Haniemu, nikt nie mówił o Simim. Teraz może być podobnie. Wszyscy my¶l± o austriakach, Małyszu, może kilku norwegach. A ja bym obstawiał że groĽni mog± być:
-Kranjec
-Evens en
-Niemcy i Czesi(drużynowo)
ps.Szkod a Vasilieva, bo byłem pewien,że nieĽle namiesza :-(
-
(05.02.2010, 16:29)
TropBellePourToi
@Fanka
Bo się zawstydzę ;P
(05.02.2010, 16:10)
Fanka
@ SeOna
Forma ga¶nie, albo... tylko przygasa. I eksploduje w Vancouver. Zobaczymy.
(05.02.2010, 15:56)
Daviido
Po konkursach w Willingen oczekuje niespodzianek (najlepiej in plus, z udziałem polaków), mimo wszystko czuje w ko¶ciach że Uhrmann i Neumayer będ± starali pokazać się przed "własn±" publiczno¶ci± z jak najlepszej strony, i widać że nowy system im odpowiada. W drużynówce typuje również Niemców na zwycięzców, potem będ± Norwedzy i Czesi.
(05.02.2010, 15:56)
SeOna
Jedno można przyznac zawody będa bardzo eksytuj±ce i ciekawe je¶li chodzi o indywidualne , bO ogólnie to nie wiem kto może wygrac :] Na tę chwilę stawiam Na KOFLERA, Czytał±m że on tam wygrał po raz pierwszy i ta skocznia mu pasi ;-* dlaczego miałby nie wygrac znów tam? Przeciez jest w formie. NA KOGO STAWIACIE? Nic nie mam do Schlieriego, Ale jego forma gasnie.
(05.02.2010, 15:26)
Fanka
@ Martu¶ka (05.02.2010, 12:41)
Pisz±c o tym, że "nie masz na ¶wiecie żadnej pewnej rzeczy", chciałam tylko pokazać, że nawet ja mogę zechcieć pokibicować Pewnemu Młodemu Norwegowi. Oczywi¶cie chodziło mi o to, że jeszcze tydzień temu wydawało mi się to nieprawdopodobne, ale @TropBellePourToi podała nam pewn± informację... No i poszło. Pozdrawiam.
(05.02.2010, 15:05)
antypajank
kiedy sa zawody przed druzynowka to wszyscy moga wystawic 4
(05.02.2010, 15:00)
kibicLBN
Wielgos bo tylko on Simi i moze Schlieri się teraz licz±. pod warunkiem że gregor zacznie regularnie skakać...
(05.02.2010, 14:51)
Wielgosz
Małysz Małysz i jeszcze raz Małysz on zgarnie medale w tym jeden złoty albo i dwa;]
(05.02.2010, 14:40)
kibicLBN
Małysz od Morgiego skakał wZakopcu lepiej. Ja my¶le że na medal Morgi maszanse, ale na złoto? On nie ma takiego potencjału jak Adam, Simi, czy schlieri Jego skoki s± bardziej siłowe. Ma zazwyczaj najwyższ± parabolę lotu, za wysok±. Potrafi skakać dobrze, ale raczej nie Genialnie.
(05.02.2010, 14:24)
cobra11
Jutro zobaczycie tryumf odswieżonego po treningu i w ¶wietnej formie Morgensterna.
(05.02.2010, 14:14)
jandalf
Ta lista jest za długa.

np. Na li¶cie jest 4 Szwedów, a przecież oni moga wystawić tylko 2 skoczków. Podobnie jest 4 włochów a może ich byc tylko 3.
To chyba jest lista z treningu a nie kwalifikacji.
pozdr
jandalf
(05.02.2010, 14:08)
Adondetevas
No ciekawe jak po traningu w Polsce skakać będzie Morgi. Czuje , że jest "cichym" faworytem olimpiady.
(05.02.2010, 13:38)
D@@@@w1d
Austria nawet kadr± D teraz jest mocniejsza niż połowa z tych ekip które wymienili¶cie
(05.02.2010, 13:32)
lk
bychkov, deschwanden i larsson mogoł tylko w treningach i drużynówce skakać
(05.02.2010, 13:15)
Adi
Jak obstawiacie wejdzie jakie¶ Rosjanin do konkursu wystawili jaki¶ cieniasów.Ja my¶le że żaden nie wejdzie
(05.02.2010, 13:06)
Martu¶ka
@ Fanka
trzeba mieć jakiego¶ swojego faworyta, któremu się dopinguje ale i od którego się wymaga.
Ja wierzę, że Prevx jeszcze kiedy¶ namiesza w skokach. :)
(05.02.2010, 12:41)
Fanka
@ seona
Tak, tak, racja. Nic nie jest pewne. Taka @ Fanka np. ż±da, aby niejaki kolega Haukoe poprawił się w stosunku do wyniku z Klingenthal. To może wygraj± Niemcy?
(05.02.2010, 12:36)
Martu¶ka
@Seonaa
w ogóle tu nie Ahonena mi chodziło
(05.02.2010, 12:35)
SEONA
Ja musze spadac ;**
< 806281 > mozemy podyskutowac pozniej na gaduu.
zapraszam fanow skokow;]
Papa;********
(05.02.2010, 12:33)
Seonaa
Ahonen lepszy od Schmitta?
My¶lę że na IO Tak nie będzie :]
Schmitt sie pozbieral i jest ok ,a a jane spada ;|
(05.02.2010, 12:32)
Seonaa
Niemcy mog± byc mocni, Uhrimman Neumayer i Schmitt skacza teraz bardzo dobrze :] Bodmer tez niezle :]
Na stowe beda na podium, chyba ze cos sie wydarzy nieprzewidywalnego;**
Mysl e ze Niemcy Austria i Norwegia to pudło, tylko nie wiadomo w jakiej kolejnosci.. hm,.. ;|
(05.02.2010, 12:31)
Martu¶ka
to znaczy pojechał, ale nie starował z drużynie, a spisywał się lepiej od Schmitta
(05.02.2010, 12:31)
Kika
Finlandia na 8 miejscu?
dobre, myslisz ze bez ahonena sobie nie poradza ?
<zal.??>
japon ia na 6, choc zawodnicy z tego kraju nie kwalifikuja sie nawet do 30 dobre!:D
(05.02.2010, 12:30)
Martu¶ka
A ja jednak postawię na Niemców dla odmiany :P
Też pamiętam ten upadek Herra i to, że nie chcieli go wzi±ć na IO do Turynu, zamiast niego pojechał Schmitt, który wtedy był w totalnym dołku.
(05.02.2010, 12:30)
seona
ja i tak stawiam na ausow xd
nic nie jest pewne.
(05.02.2010, 12:28)
Fanka
@ Martu¶ka
No to chyba jednak @daf miał rację. Norwegowie mog± już ¶więtować zwycięstwo.
(05.02.2010, 12:22)
Martu¶ka
Wła¶nie, wła¶nie. Jak podaje Austriacki Zwi±zek Narciarski do konkursu drużynowego wystawieni zostan± zawodnicy, którzy nie jad± do Vancouver.
Moim zdaniem wygraj± Niemcy, na drugim Norwegia, na trzecim może być Austria w okrojonym składzie.
(05.02.2010, 12:07)
Labrador
Gregor, Thomas i Andreas nie startuj± w NIEDZIELNEJ drużynówce. Austriacy s± więc w gorszej sytuacji niż Norwegowie i Niemcy, którzyb startuj± w najlepszych składach.
(05.02.2010, 12:03)
Maarten
A Norwegowie i Niemcy będ± startowali w drużynówce olimpijsk± czwórk±?
(05.02.2010, 11:11)
kaban
mi sie wydaje ze wygra własnie morgenstern, bo sie przygotował specjalnie do igrzysk wiec jest w najwyzszej formie, wydaje mi sie ze ammanpowinien walic io i zostac w willingen, zeby zachowac przewage punktow±
(05.02.2010, 10:23)
Żaneta
WOW. Aż nie mogę w to uwierzyć, że Schlieri z Morgim będ± w Willingen. Wreszcie odrobi trochę punktów do Ammanna. :] No na bank jutro Austria będzie 1 , A Norwegia 2.
(05.02.2010, 10:21)
Mike
Moj tip:
1.Austria
2.Norwe gia
3.Niemcy
4.Czechy! ale Ondrej Vaculík... :(
5.Slowenia
6.Japoni a
7.Francja
8.Finlandi a
-
9.Polska(sorry)
10.Rosja
11.Szwarcjaria< br>12.Kazachstan
13.Wloch y(aj z tremi)
14.Szwecja
(05.02.2010, 10:08)
Fanka
@ daf
Jednak wydaje mi się, że drużynówka będzie dla Austrii.

Oby tylko nie było żadnego upadku, bo do tej pory mam przed oczami wypadki Alexa Herra z tej skoczni. No i ciekawe, gdzie znikn±ł Martin Koch?
Kolego Haukoe, proszę się zrehabilitować za Klingenthal ;-).
(05.02.2010, 10:02)
Adi
@michalober oszalałe¶ z takim składem nie wejdziemy do 2 seri
(05.02.2010, 10:01)
krzyskie
Aż 13 drużyn ma 4 zawodników,
Szwecja
Fr ancja
Kazachstan
Rosja
Polska
Japonia
Włochy
Finlandia
Słowenia
SzwajcariaNiemcy
Norwegia
Aus tria
(05.02.2010, 08:40)
michalober
Podium indywidualne powinno być całe dla Austriaków, no może Morgenstern wypadnie, a jego miejsce zajmie Romoren
Moje typy na drużynówkę
1.Norwegia
2.Niemcy3.Austria
4.Czechy
5.Słowenia
6.Polska
7. Francja
8.Japonia
(05.02.2010, 07:39)
daf
W drużynówce Norwegowie powinni być bezkonkurencyjni. Gdyby jednak Małysz pozostał, mogliby¶my (z dużymi szansami) powalczyć o 3 miejsce. Drugie raczej dla Niemców.
A tak szczytem marzeń jest miejsce 5 (za Norewgi±, Niemcami, Austri±, Czechami). A i Słoweńcy, Francuzi i Japończycy niczego nie oddadz± za darmo.
(05.02.2010, 06:20)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Podobne artykuły
Lista startowa kwalifikacji w Willingen
Lista startowa kwalifikacji w Willingen

Lista startowa kwalifikacji w Willingen

Dodano: 5 lutego 2010, 00:36