kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Finałowe zawody letniego Pucharu FIS wygrał Austriak Balthasar Schneider, który pokonał Nico Hermanna. Niemiec dzięki temu występowi zwyciężył w całym letnim cyklu, wyprzedzając swojego bardziej doświadczonego rodaka - Joerga Riterfelda o 32 punkty. Joerg był dziś 13-ty. W zawodach na podium stanął także David Winkler. Z dobrej strony pokazali się też Japończycy i Szwajcarzy. Dziś zabrakło Rosjan z kadry narodowej, którzy wczoraj dominowali na skoczni w Einsiedeln.

DSQ

klasyfikacja generalna letniego FIS Cup »

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kibic
Miałem na myśli ,,20'' w zawodach, jak ubiegłoroczny FC Einsiedeln, nie w generalce.
(10.10.2009, 12:45)
...
W 20 jest tylko 2 zawodników Celeja ( Kot 150 pkt i Kubacki 120 pkt), Ziobro 120 (też tylko 2 starty), Kowal D 94 (3 starty), 24. Tomasz BYRT 86 pkt (2 st.) ...itd, 89 Klemens Murańka 18 (2 starty)(przed Murańka oczywiście 11 innych Polaków w tym 5 trenujących poza kadrami))
(10.10.2009, 12:26)
Kibic
Szkoda, że w klasyfikacji końcowej nie podano ilości startów poszczególnych zawodników/ekip. To niezbyt miarodajne zawody, bo większość lepszych startuje częściej w PK, np. Murańka w ubiegłym roku w obu zawodach FIS Cup w Einsiedeln zajął dwukrotnie drugie miejsce, stając na podium z Bodmerem i Muellerem którzy raczej nie skaczą już w FC, i będąc najmłodszym uczestnikiem. Teraz kadra Celeja też mogła by tutaj zająć sporo miejsc w ,,20''
(10.10.2009, 11:39)