ruszył nowy sezon TYPERA - doł±cz do zabawy, typuj wyniki i wygrywaj nagrody »
Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
30
listopad 2014
Najbliższe zawody
28.11.2014, godz. 17:00
(P¦)

Nie opadły jeszcze emocje po drużynowym konkursie w Hinterzarten, a już jutro kolejne zawody w schwarzwaldzkiej miejscowo¶ci. Tym razem czeka nas konkurs indywidualny, inauguruj±cy rozgrywan± już po raz drugi Grand Prix Czterech Narodów.

W zawodach wystartuje 50 zawodników, w tym czterech Polaków. Nasi zawodnicy będ± rozpoczynać i kończyć pierwsz± serię. Jako pierwszy na rozbiegu stanie debiutuj±cy w indywidualnym konkursie tej rangi Maciej Kot. Piotr Żyła na plastronie będzie miał numer 22, a Kamil Stoch - 35. Ostatnim zawodnikiem, który będzie skakać w pierwszej serii, będzie zwycięzca ostatniego Pucharu ¦wiata Adam Małysz.

Faworytami konkursu będ± z pewno¶ci± skoczkowie, którzy najlepiej skakali w dzisiejszym konkursie drużynowym - Janne Ahonen, Roman Koudelka, Gregor Schlierenzauer. Do walki z pewno¶ci± wł±cz± się także pozostali Austriacy, a także Adam Małysz.

Konkurs rozpocznie się o 13:00, poprzedzony będzie seri± próbn± (12:00). Transmisja na żywo na antenie telewizji Eurosport (od 13:00) i w radiu internetowym TopStacja (także od 13:00) na kanale OLD topstacja.pl. Wyniki będzie można ¶ledzić na żywo w od¶wieżonym systemie relacji LIVE w naszym serwisie - live.skokinarciarskie.pl.

Lista startowa

zawodnik

1

Maciej Kot (Polska)

2

Keita Umezaki (Japonia)

3

Fumihisa Yumoto (Japonia)

4

Thomas Lobben (Norwegia)

5

Mitja Meznar (Słowenia)

6

Shohei Tochimoto (Japonia)

7

Gregory Baxter (Kanada)

8

Eirik Kjelstrup (Norwegia)

9

Andreas Vilberg (Norwegia)

10

Pascal Bodmer (Niemcy)

11

Isak Grimholm (Szwecja)

12

Jure Sinkovec (Słowenia)

13

Kevin Horlacher (Niemcy)

14

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

15

Emmanuel Chedal (Francja)

16

Georg Späth (Niemcy)

17

Stephan Hocke (Niemcy)

18

Andreas Aren (Szwecja)

19

Michael Möllinger (Szwajcaria)

20

Kalle Keituri (Finlandia)

21

Jan Matura (Czechy)

22

Piotr Żyła (Polska)

23

Ilja Rosliakov (Rosja)

24

Takanobu Okabe (Japonia)

25

Guido Landert (Szwajcaria)

26

Radik Zhaparov (Kazachstan)

27

Henning Stensrud (Norwegia)

28

David Lazzaroni (Francja)

29

Balthasar Schneider (Austria)

30

Janne Happonen (Finlandia)

31

Roman Koudelka (Czechy)

32

Primoz Pikl (Słowenia)

33

Antonin Hajek (Czechy)

34

Mario Innauer (Austria)

35

Kamil Stoch (Polska)

36

Harri Olli (Finlandia)

37

Robert Kranjec (Słowenia)

38

Jernej Damjan (Słowenia)

39

Jakub Janda (Czechy)

40

Dimitry Ipatov (Rosja)

41

Denis Kornilov (Rosja)

42

Martin Schmitt (Niemcy)

43

Wolfgang Loitzl (Austria)

44

Janne Ahonen (Finlandia)

45

Andreas Kofler (Austria)

46

Thomas Morgenstern (Austria)

47

Andreas Küttel (Szwajcaria)

48

Gregor Schlierenzauer (Austria)

49

Simon Ammann (Szwajcaria)

50

Adam Małysz (Polska)

« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka skoków
bardzo sie ciesze ,że zaczynaja się skoki narciarskie choc to sa na igielicie a nie na ¶niegu to tez sa bardzo fascynujace i pełne rywalizacji;)Adam napewno bedzie pierwszy;)buziaki dla całej ekipy polskiej
(12.08.2007, 12:05)
K.N. topstacja
dla wszystkich zainteresowanych zamieszczam bezposredni link do sluchania relacji z LGP
http://shoutcast1.mni.pl :8060/listen.pls
start o 13
na stronie topstacji na kanale sport nie ma w ramówce skoków, poniewaz relacji bedzie mozna skluchac na kanale OLD
Pozdrawiam
(12.08.2007, 10:24)
Daria
Nareszcie się zaczyna, wczoraj to juz było, natomiast dzis konkurs indywidualny.
Jak milo patrzeć na listę startow± i Polak jest na końcu:)tej listy jako lider !
Coza widok :)
Mam nadzieję, ze dzis Adam bedzie skakał w starych "kapciach " i poleci daleko, bo wczoraj ponoć w pierwszej serii skakał w nowych butach, które mu nie pasuj±, w drugiej zmieniła na stare i juz było lepiej.
Zapowiada się bardzo ciekawy konkurs ze względu na liczna ilo¶c zawodników, którzy juz prezentuja sie bardzo dobrze.
(12.08.2007, 09:45)
kujawiak11
A ja stawiam tak :
1 Schlierenzauer
2 Małysz
3Ahonen

8 Stoch

druga seria Żyła
(12.08.2007, 09:13)
Elite27.12.
No... fajny konkursik się zapowiada;)) Ja będę kibicowac Polakom - cudownym, utalentowanym, rodakom naszym. Tak poważnie, to my¶lę, że Adam będzie sob±,tzn. podium ma w zasięgu ręki, a po cichu... pierwsz± pozycję;) Kamil... nie wiem sama, ma talent, idzie mu całkiem nieĽle, zobaczymy, Piotrek - wczoraj mnie mile zaskoczył. Mam nadzieję, że dzi¶ to powtórzy lub nawet poprawi, a Maciek... chciałoby się, żeby skakał na poziomie pierwszej 30, ale to taki młodzian... Nie wymagam od niego za wiele, choc mam nadzieję, że spisze się dobrze...
Tak poza tym, to jak zawsze trzymam kcuki za Japończyków, dla Nich wielkie POWODZENIA :))
(12.08.2007, 09:02)
agusia1408
Do @redakcja
W programie radia internetowego TopStacja nie ma konkursu w Hinterzarten. Czy mimo tego bedzie go można wła¶nie tam obejrzec? I prosze o link bezpo¶rednio do tranmisji. Z góry dzięki:)
(12.08.2007, 08:19)
Radek
Kot ma szanse najwyżej na miejsca 40-50 (przy jego dotyczczaowych skokach). Ale to nic. Wszystko przed nim - on ma czas by przeskakiwać Ahonena, Morgensterna, Ammana, Malysza...
(12.08.2007, 01:04)
uskotko
ja trzymam oczywi¶cie za Finów (z dwoma wyj±tkami) oraz Francuzów mmm...
A poza tym - niech będzie ładny konkurs :) Powodzenia chłopaki! :)))
Jak fajnie znów skoki ogl±dać :D
(11.08.2007, 23:56)
kociaczek555
Ja tam trzymam kciuki za Polaków,dopiero potem za moich ulubionych skoczków ;)
(11.08.2007, 23:31)
Karolina^^
Fajnie by bylo jakby wszyscy Polacy weszli do II seri ;*:)

I -Schlierenzauer
II Małysz
III - hmm Kuettel albo Morgi


:)
(11.08.2007, 22:40)
Einstein
Moje nadzieje:
Małysz - podium
Stoch - pierwsza 10
Żyła, Kot - druga seria :))
(11.08.2007, 22:26)
Saga
Hmm...a ja mam nadzieję, że wygra Schlieri;] Tak, tak - jestem kolejn± nastolatk± maj±c± obsesje na jego punkcie. Ale wiecie - te jego oczy...Ale ok, nie o tym miałam...A więc:
mam głębok± nadzieję, że wygra nasz Orzeł z Wisły. Fajnie by było, gdyby Stoch również zaj±ł jak±¶ wysok± pozycje. Według mnie stać go na pierwsz± 10, to leży w jego możliwo¶ciach. Co do Maćka...no nie wiem, nie będę os±dzać. Oczywi¶cie byłoby wspaniale, gdyby był jak najwyżej, ale nie chcę o niczym przes±dzać. Tego zawodnika nie mam jeszcze, hmm..."wybadanego"=] I nie wiem, czym może nas zaszokować. Oczywi¶cie liczę na Schlieriego, jak i resztę Austriaków;]
(11.08.2007, 22:23)
~Ammannka
Teraz już na serio można powiedziec że się LGP zaczęła:) Kotek zaczyna stawkę, trzeba się nie spóĽnic:) skoki ogladam nie pamiętam od kiedy, t± LGP przeżywam szczególnie, nawet nie wiem dlaczego... brakuje mi tej atmosfery, momo że nigdzie nie wjeżdżam:( jako Polka oczywi¶cie liczę na Małysza, Stoch jakby się wyładował, ale na zimę na pewno znajdzie formę.... po cichu liczę na Szwajcarów, chyba maj± jakie¶ szanse prawda?
:)
jestem Ammannk± już na zawsze, tego sie nie zapomina:D nie mogę się już doczekac:) Simi wygra, tyko nie wiem czy jutro:]
(11.08.2007, 22:02)
MilQa
o Martin jak ładnie. no prosze. no i Dima lepiej. na cale szcze¶cie :D