Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
18
21
22
23
24
28
29
30
wrzesień 2015
Najbliższe zawody
05.09.2015, godz. 13:30
Czajkowski HS-140
(LGP ind.)

Już od jutra kolejne skoki. Treningi w Pucharze ¦wiata i Kontynentalnym. Kilka dni póĽniej rozpoczn± się Mistrzostwa ¦wiata Juniorów. Znamy składy Polaków na te najbliższe imprezy.

Do Lahti pojechali Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot. W sobotę to wła¶nie nasz młodziutki skoczek prawdopodobnie wyręczy Stefana Hulę. Potem cały Turniej Skandynawski indywidualnie reprezentować nas będ± skoczkowie bez Maćka, który poleci bezpo¶rednio na M¦ juniorów, gdzie doł±czy do kolegów: Łukasza Rutkowskiego, Kamila Kowala, Sebastiana Toczka i Krzysztofa Miętusa i będzie walczył o medale.

Na Puchar Kontynentalny do Vikersund pojedzie "stara gwardia" w składzie: Rafał ¦liż, Tomisław Tajner, Marcin Bachleda i Robert Mateja. Polacy w 6 periodzie stracili jedno miejsce w CoC.
« marzec 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Lolo Elina
No mo byc taki sklad : Ten mody Kot, Malysz oczyiscie, Stoch i Zyla.No a nie jakies Mateje cy tam Huliki.Bo byc tak...Jo niy wiym jak to dzis bydzie ale czimia kciuki za naszych i za Szwajcarow:)
(10.03.2007, 08:39)
Canton
Nie powiedziałbym , że Horngacher miał wyniki z kadr± B . Tak go chwal± , chwal± , a wyników nie miał . Znacznie lepiej spisywała się kadra B prowadzona przez Kuttina . Ten to wyniki za¶ miał .
Obecnie mamy w kadrze "dwóch ludzi Kuttina" - Stocha i Hule oraz" jednego człowieka Horngachera" - Żyłę . Oczywi¶cie to tak w lekkim cudzysłowiu bo wiadomo , że największ± warto¶ć w ich karierze odegrali ich osobi¶ci trenerzy .
(09.03.2007, 21:05)
PRHK
Ja bym wysłał tak :
P¦ - Adam, Kamil,Piotrek,Robert,Maciek
COC-Tomek P.Stefan S.Marcin B.Jakub K.
MSJ Maciek Kuba Toczek Rutek Klimek
(09.03.2007, 19:33)
LAKI 15
A to kogo bys posłała na puchar kontynentalny myszko55..Moze młodziez która jedzie na zawody pucharu swiata..Ja mam watpliwosci co do jednego powołania..Zamiast Pochwały powinien jechać Skupien który jest rzekomo chory...A mam jeszcze pytanko co sie dzieje obecnie z Pawłem Urbanskim
(09.03.2007, 18:44)
Snowy_mrs
to <br> to samo się kliklo :D
(09.03.2007, 17:48)
Snowy_mrs
@Reyes19
My¶le ze bedzie trochę inacze j z tym podium
Ja obstawiam tak :
1.Ammann
2.Małysz< br>3.Morgenstern
4.Ljok elsoey
:D
(09.03.2007, 17:48)
ekspert
a może by napisać, że na puchar kontynentalny jad± ci, którzy zawsze przynosz± nam WSTYD
(09.03.2007, 17:13)
Reyes19
Zabawie się w proroka i podam jutrzejsze podium:

1. Małysz.
2. Ammann.
3. Ljoekelsoey.
(09.03.2007, 16:23)
adi16
Uwazam ze powinno się zatrudnic jakiego¶ zagranicznego trenera do kadry B np.Horngacher . Wtedy były dobre wyniki, a dlaczego nie jedzie Skupień
(09.03.2007, 16:18)
Usia
@daf
Dok±d seniorzy(kadrowicze) nie zaczn± skakać w zawodach krajowych na tym samym (klubowym) sprzęcie co reszta juniorów nie uwierzę ani w jeden ich dobry wynik!
Powtórzę po raz setny za Ahonenem "dobre narty to kilkana¶cie procent odległo¶ci a dobry kombinezon, to dalsze kilkana¶cie procent". Razem to czasami wychodzi okolo 20 metrów czyli duzo więcej niż róznica skoków pomiedzy seniorami z kadr a juniorami!
Dajcie juniorom dobry sprzęt a zaskocz± Was!
Adamowi na M¦ wystarczyło dobrze narty posmarować a tak go wybilo na progu, że nawet jakby spadal (bez lotu)to by czołowke przeskoczył.
(09.03.2007, 15:41)
daf
@ciekawy
co do pierwszego punktu masz rację - zwykły kiks, przecież że jest to Maciek, jest jak wół napisane w artykule powyżej.

Co do reszty punktów - mam swoje zdanie, które wyraziłem wcze¶niej.
A argument, że T. Tajner na MP nei zmie¶cił się w "10-tce" to zwykła manipulacja. Bo na paĽdziernikowych MP w Zakopanem był 8 i 5 (pamiętam, że sam byłem zadziwiony tak dobrymi startami), daleko przed juniorami, nad którymi tak tu wydziwiasz (a przecież to było na igielicie, i nikt nie zabraniał trenować na Krokwi). Więc zachowaj więcej obiektywizmu...
(09.03.2007, 14:57)
Usia
Nie jest mozliwe obiektywne porównanie formy zawodników, je¶li na zawodach krajowych jedni skacza na sprzęcie kadrowyma drudzy na zdezolowanym sprzęcie klubowym!!!
Zakazać zawodnikom z kadr uzywania sprzętu kadrowego na "prywatnych " zawodach krajowych! Tylko wtedy poznamy prawdę o naszych skoczkach.
(09.03.2007, 14:55)
ciekawy
@ Daf
1.Pomyliły Ci się koty( Maciek mimo że młodszy jest dużo lepszy).Zreszt± Jakub nie pojechał ani na M¦J ani na CoC.
2.Na MP gdzie nie startowło 5-ciu amerykanów i co najmniej pięciu mocnych juniorów z M.Kotem na czele (FC w Zakopcu),T.T nie mie¶cił się po I serii w I dziesi±tce .a potyem uciekł przed sędziami?
Reasumuj±c nie wiem czy wogóle Tajnery mieszcz± sie w pierwszekj dwudziestce w Kraju.
3.Powoływanie kadry B dla seniorów(czytaj rodzinki prezesai zarz±du PZN) jest absurdem.
4.Znaj±c wiek Gregora S., M.Innauera,J.Teoesa,A.Pauli itd w szerokiej kadrze B powinni się znaleĽć wył±cznie juniorzy i najbardziej utalentowani młodzicy r.92-94 tj.Słowiok,Miętus,Murańka,Byrt itd
Ale dopóki Apoloniuszowi nie prysn± złudzenia że Tomisław wystruje jeszcze w P¦ to będzie jak dot±d!!!
(09.03.2007, 14:23)
daf
@ciekawy
I co się pienisz? Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo oczy zalała Ci piana.
Nigdzie nie napisałem, że lepiej wysyłać T-Team zamiast juniorów. Napisałem tylko, że dzi¶ już za póĽno na żale, sezonu młodym już i tak nie uratujemy. Teraz trzeba walczyć o sensowny podział kadr na nowy sezon.
Na dzi¶ moja propozycja jest taka:
kadra A: Małysz, Stoch, Żyła, Hula i najlepszy z naszych juniorów na M¦J (zapewne Rutkowski albo Kuba Kot)
kadra B: ¦liż, Skupień, T.Tajner (ewentualnie, je¶li nieco podniesie poziom) i trzech juniorów - Toczek, Kowal i Rutkowski jub Kot (zależnie który z nich będzie w kadrze A)
kadra C - jak obecnie - juniorzy

Reszta trenować w klubach. Jak im do końca 2007 roku skoki ze łbów nie wywietrzej±, to może dać szansę w CoC.

I bezwzględnie kadrę C trzeba wysyłać na możliwie wszystkie konkursy FIS Cup!
(09.03.2007, 13:54)
Pawliak
Alex Herr bardzo by sie nam przydal, oglädalnosc napewno by bardzo wzrosla, ludzie z P.Z.N. zrubcie cos zanim bedzie za pözno i Alexa przyjmie inny kraj.
juz dawno Alex Herr powinien skakac w polskich barwach.
(09.03.2007, 13:19)
Pawliak
@Ciekawy - oj dobrze powiedzial - dlatego ze jest bardzo sympatyczny i zmotywowany, apeluje do P.Z.N. dajmy mu Obywatelstwo Polskie i przyjmijmy go jako swojego Brata.
(09.03.2007, 13:15)
ciekawy
Jak my¶lisz dlaczego Tajner nie kiwn±ł palcem w bucie aby pomóc Herrowi w przyznaniu polskiego obywatelstwa?
Z tej samej przyczyny juniorzy starsi i młodsi s± sekowani(całoroczny "trening " na sali gimnastycznej) aby nieloty w których iwieloletnie nwwestowanie okazało sie czystym marnmotrawstwem mogło dalej trwać!!!
O w/w procederze nie tylko USIA,HENIO i itd sygnalizuj± nie tylko od listopada ale od wielu miesięcy a ostatnio Stawy end company też jednoznacznie ocenili politykę startow± prezesa PZN!!!
(09.03.2007, 13:08)
ciekawy
@ Daf
Je¶li jeste¶ zdania, że zamiast 19-latka Kowala ,17-latka J.Kota czy 15 latka P.Słowioka na PK ma jeĽdzić Tomisław Tajner i zaj±ć być może o dwie pozycje lepsze miejscew V dziesi±tce toalbo jeste¶ krwewnym Tajnera albo nie widzisz i nie my¶lisz perspektywicznie!
(09.03.2007, 12:59)
daf
@obserwator
teraz to jest płacz nad rozlanym mlekiem. Lobbować za Kowalem czy Toczkiem trzeba było w listopadzie, a nie teraz, kiedy ¶nieg mamy na Krokwi. Nie oszukujmy się, ten sezon nasi do niedawna najlepsi juniorzy już praktycznie stracili.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w następnym sezonie rozs±dniej zostan± podzielone kadry skoczków - i o to walczmy już teraz.
A co do składu CoC w USA - jestem przekonany, że pojechali tam ci, których wyniki na drużynowych MP nie zmieniłyby klasyfikacji, a więc w słabej formie. Niestety. Lepszych nie pu¶ciły kluby.
(09.03.2007, 12:49)
obserwator
@daf
A ile razy to Kowal dostał szanse w tym sezonie na wystep w PK?? Raz i to jeszcze w USA gdzie pojechali bez trenera.A ile razy Pochwala czy Tajnery? Jakie on ma miec z nimi szanse jak w PK praktycznie nie skakal tylko cały czas rodzinka Tajnera + bez formy starzy wyjadacze ze Slizem Dlugim i Bachleda na czele.Jakub Kot mogl spokojnie jechac na PK i pozostali z juniorow tez wlacznie z Kowalem.Ale jak oni wola wystawiac ich w Labajowie na k60 w tym czasie to juz pogratulowac bezmyslnosci dzialaczy.Ten beznadizejny slogan prezesa "Szukamy nastepcow mistrza" niech sobie wsadza gdzies!
(09.03.2007, 12:22)
Jurek
Jesli Malysz ma forme z Sapporo, to napewno wygra, jesli otrzyma zezwolenie na dalekie loty i lädowanie poza rekordem skoczni, bo licencje pilota juz ma.
(09.03.2007, 11:55)
Stefek
Mateja jest za slaby nawet na puchar kontynentalnY!!
(09.03.2007, 11:43)
daf
@ciekawy
Dawid Kowal już pokazał co potrafi na zawodach CoC w USA. Skoro przegrał rywalizację z juniorami, którzy zostali wybrani na M¦J, to tym bardziej nie maj± szans z Majej± czy Tajnerem. Takie fakty. Po prostu nie mamy 8-10 skoczków w przyzwoitej formie, tylko o połowę mniej, czyli tyle ile potrzeba akurat na P¦.
(09.03.2007, 11:19)
paula.lion
Polacy dostana 2 razy wiecej punktow,bo beda 2 telemarki...haha;D
(09.03.2007, 11:02)
paula.lion
Chyba wiadomo kto wygra drozynowke.Austriacy na 100%.Maja dobrych zawodnikow.Napewno 2 beda norwedzy.a 3 miejsce to zagadka(Polaki,niemcy,ruski,fi ny).Moje podium drozynowe
1Austria
2 Polska
3.Norwegia
in dywidualnie
1 Gregor Schlierenzauer
2Kamil Stoch
3Thomas Morgenstern
(09.03.2007, 11:01)
Mikesz
Kot skrada sie cichutko na mieciutkich lapkach do Lahti i moze niektörych na skoczni zaskoczyc.
(09.03.2007, 10:53)
Backstreet Girl
A Maciek nie może startować indywidualnie w P¦ bo nie zdobył żadnego punktu w CoC... Mam nadzieję, ze Lepistoe wie, co robi, w końcu skocznia w Lahti jest trudn± skoczni±, o ile się nie mylę, mówi się na ni± Studnia czy tam Szubienica... Mam nadzieję, ze psychicznie jest gotowy do tego i że mu się uda... Trzymam za niego kciuki!!!
(09.03.2007, 10:34)
Backstreet Girl
Mam nadzieję, ze Maciek Kot pojechał tam, zęby pokazać, ze go stać na duuuuużo... A Stefanowi moim zdaniem należy się dłuuuuuuuuuuuuuuugi odpoczynek i spokojny trening indywidualny.... Naprawdę z tym chłopakiem co¶ się dzieje...
(09.03.2007, 10:31)
ciekawy
Na M¦J nie jad± Jakub Kot,Dawid Kowal,iKlimek Murańka , G.Miętus,P.¦łowiok - dlaczego nie pojechali na CoC?
Czy Tonio-bula ma zamiar jakli¶ rekord starów bez punktów pobić i zaistnieć w księdze GUnessa?
(09.03.2007, 09:06)
szwajcarka
ej no teraz to nie zarzucucie nikowmu, że wzi±ł jak to mówicie "nieloty" na zawody PK, bo młodzi jad± na M¦J...
i wezcie dajcie już im ¶więty spokój...
a co do składów jestem absolutnie zadowolona, oswoiłam się już z my¶l±, zebede musiala ogladać tego dzieciaka, i jako¶ żyję...
mam nadzieję, że wygramy w konkursie drużynowym... a napewno będziemy w pierwszej trójce :P jak wszyscy się postaraj±... Polska to dobry zespół i na pewno sobie poradzi z takimi ... jak Rosjanie czy Japończycy, a o reszcie to już nawet nie wspominam...
tak więc trzymam kciuki, zebysmy zwyciężyli...
(09.03.2007, 07:15)
myszka55.sabcia
a nieloty znowu na pK...
(09.03.2007, 00:36)
marmi
Dajcie już spokój Tajnerowi. Miejmy nadzieję, że w kolejnym sezonie składy będ± dobierane lepiej. Oczywi¶cie "stara gwardia" może jeĽdzić na PK pod warunkiem, że akurat jest w stosunkowo wysokiej formie... Je¶li nie to oczywi¶cie lepiej posłać młodzież, nawet je¶li skacze troszeczkę gorzej. I tak będzie w przyszłym sezonie, trzeba my¶leć pozytywnie :)
(08.03.2007, 23:43)
fan skoków
@Kibic
Nic dodać nic uj±ć. Zreszt± to co już mówiłem Tajner ma wysok± pozycję w narciarstwie ze względu na sukcesy Małysza. Gdyby nie psycholog to by ich w ogóle nie było co pokazał sezon 2003/2004 i okazało się że Tajner bez psychologa wcale nie jest lepszy od Kuttina w tej samej sytuacji. Leppistoe nie miał psychologa, i co? Małysz z medalem, Stoch tuż za pierwsz± "10", drużyna o krok od medalu. Tajner wcale nie był jakim¶ super trenerem, cały czas ci±gnie na sukcesach Małysza i może swoj± rodzinkę wysyłać na różne zawody, ciekawe czy w PZN-ie jest jeszcze jaki¶ Tajner.
(08.03.2007, 22:55)
kibic
No no kadra na PK same mlodzieniaszki.Panie Tajner niech sie juz pan nie kompromituje i najlepiej bedzie jak odejdzie na bok.Juz nawet Lepistoe zaczal reagowac na twoje fantastyczne wpychania swoich pociotkow do zawodow.Stracilismy limit juz na 4 ale ty dozyles do tego staran wysylajac swoje pokraki na PK.Wojtek Skupien znow jest chory? Wiem prezesuniu ze nie lubisz Wojtka ale wybacz on skacze przez caly sezon przynajmniej o dwie klasy lepiej od twoich pokrak z Pochwala i Tajnerami na czele.Ty wciaz w nich widzisz talenty i tylko ty.Bo juz nawet Lepistoe zdecydowal sie wziasc 15-latka na PS, bo niedawano mu i innym szans.Owszem sa msj ale nie jada wszyscy w koncu na nie juniorzy.Mateja jeden dobry z tej paczki niech nabija punktow i limity.Sliz sobie wypracowal to miejsce ale jest w tak katastrofalnej formie ze lepiej zeby nie startowal.Bachleda to samo.A kadra to nie dla was panowie.|Czas postawic na mlodosc.
(08.03.2007, 22:45)
fan skoków
A po co do Vikersund jad± Tonio i Marcin? Czemu nie Skupień?
(08.03.2007, 22:02)
kibic małysza
No mam nadzieje, ze to "wyręczenie Huli przez Kota" bedzie mialo sens i nie zakończy się klap±. A co do CoC mam nadzieję, że "stara gwardia" nie bedzie za stara i skoczy powyzej oczekiwań.
(08.03.2007, 21:41)