Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
lipiec 2014
Najbliższe zawody
01.08.2014, godz. 17:00
(CoC letni)

Sobotni konkurs indywidualny po raz kolejny pokazał, iż skoki narciarskie są dyscypliną nieprzewidywalną, w której niczego nie można być pewnym. Simon Ammann od początku sezonu prezentował bardzo wysoką formę, jednak zapewne nikt z nas nie przypuszczał, iż wicemistrzem świata zostanie Harri Olli, zaś tacy skoczkowie jak Janne Ahonen czy Adam Małysz nie staną na podium. Już w pierwszej serii podopieczny Tommiego Nikunena skoczył bardzo dobrze, dzięki czemu uplasował się tuż za prowadzącym "Simim". Wówczas prawie nikt nie wierzył, iż zawodnikowi Suomi uda się powtórzyć ten wyczyn w finałowej rundzie. Harri Olli nie tylko świetnie skoczył, ale również poprawił pierwszy rezultat o ponad 12 metrów, zdobywając srebrny medal.

Drugie miejsce 22-letniego Fina nie jest jedyną niespodzianką konkursu w Sapporo. Anders Jacobsen oraz Gregor Schlierenzauer, będący faworytami nie tylko kibiców, ale również bukmacherów, także nie skakali na miarę oczekiwań fanów. 10. i 14. miejsce nie są spełnieniem marzeń Norwega oraz Austriaka, którzy liczyli na czołowe lokaty. Przedstawiciele "młodego pokolenia" wygrywali ze światową czołówką w większości konkursów PŚ, jednak tym razem musieli ustąpić miejsca lepszym od siebie.

Również Polacy mogą czuć niedosyt. Po ostatnich kilku zwycięstwach Adama Małysza w zawodach Pucharu Świata, wielu widziało go na najwyższym stopniu podium japońskich Mistrzostw Świata. Skoki naszego najlepszego zawodnika nie wystarczyły jednak, aby wyprzedzić trzeciego Roara Ljokelsoeya. Dla kibiców Orła z Wisły pocieszeniem może być jednak 6. miejsce Janne Ahonena czy 5. Thomasa Morgensterna.

Fanki Finlandii nie mogą być zadowolone z występu swoich ulubieńców (poza Harrim Olli oraz Janne Ahonenem). 11. miejsce Arttu Lappi oraz 19. pozycja Mattiego Hautamaeki nie napawają optymizmem. Mimo bardzo długiej przerwy przed Mistrzostwami Świata w Sapporo podopieczni Tommiego Nikunena nie odzyskali świetnej formy, zaś ich skoki są coraz gorsze.

Andreas Kuettel to jeden z czołowych zawodników Pucharu Świata. Pomimo iż zajmuje on zazwyczaj miejsca w pierwszej "10", tym razem nie zachwycił. W przeciwieństwie do swojego rodaka Simona Ammana, zabrakło mu bardzo długich skoków oraz szczęścia.

Typowania nie zawsze przekładają się na rzeczywiste wyniki. W skokach narciarskich nie ma niczego pewnego. Właśnie dlatego ta dyscyplina ma tylu kibiców na całym świecie. Każdy konkurs jest inny, zaś wszyscy zawodnicy wciąż muszą zmagać się z własnymi słabościami.
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Marcepanowy ksiaze
Dlaczego anna Palac zawsze wymysla tak nudne artykuly?
(28.02.2007, 20:37)
Fanka
@ Fin
cyt. Ahonen tez nie skacze za dobrze szczeze mówiąc stac go na więcej kiedy jest w formie
Widocznie teraz po prostu nie jest w fomie... Szkoda trochę, ale takie jest życie.
(26.02.2007, 21:11)
ja
Widzę, że Finowie nie tyle mają fanów, co fanki....Zastanówcie się co wypisujecie, bo poważnie obrażacie ludzi. Jako fanka czuję się potraktowana nie do końca poważnie,,,
(26.02.2007, 20:52)
ania
Schlieri jeszcze pokarze na co go stać... licze na srebra dla gregona (złoto dla adasia oczywiście)
(26.02.2007, 19:26)
Ja, Klaudiusz
E tam, mnie Mateja nie zawiodl...jak zawsze wypadl rewelacyjnie :)
(26.02.2007, 19:17)
agnes_morgen
Łi tam, ja tam od razu wiedziałam, że Simek wygra :P ale Oli to rzeczywiście niemiła niespodzianka....
(26.02.2007, 18:07)
Zosia_S
spieszmy się ogladać mateje...tak szybko ląduje...
(26.02.2007, 16:34)
skoczeks
Dobrze tak schlierenzauerowi i jacobsenowi ze nie maja medalow w konkursie indywidualnym na hs 134!! zycze im zeby nie zdobyli medalu na k90
(26.02.2007, 16:10)
Snowy_mrs
Ta sytuacja mnie naprawde zaskoczyla ...
Schlieri jacobsen takie miejsca ??? bardzo ciekawe ... to bylo niezlym zaskoczeniem ... A ten Harri Olli to nie wiadomo skad sie pojawil i zajal sreberko ... napewno sie niezle cieszyl :) :* a Simon Ammann to niebylo zdziwienie od poczatku pokazywal wysoka forme :*
(26.02.2007, 12:48)
wiatrolap
podobno Hautamaeki nabawil sie jakiegos urazu tuz przed mistrzostwami Finlandii i byc moze to jest przyczyna
(26.02.2007, 11:08)
lilcia
Młodzi nie mieli wysokiej formy-poprawią się... w końcu ile można skakac bez przerwy i do tego na najwyższym poziomie.....?
Simmi jest wysoko oceniany-fakt, ale prezentował wysoką formę od początku sezonu.
Martwią mnie jednak skoki Hautamaekiego - i to nawet bardzo...jeżeli taka długa przerwa i treningi nic nie pomogły...to ja już nie wiem.....
No i Andreas-drugi z czołowych Szwajcarów - też wypadł bardzo słabo
A Morgi i Małysz? - widzę ich na podium K90 :) - z resztą obydwoje pokazali na co ich stac w drużynówce =)
(26.02.2007, 09:55)
Mika
Harry Potter wygral od niechcenia - zaczarowal Malysza i sedziöw - Adam nie daj sie zaczarowac i od niechcenia przeskakuj Simona zawsze o pare metröw bo sedziowie oceniajä go za wysoko.
(26.02.2007, 06:00)
wiatrołap
@Jane Morgensztern:
Lepiej tak nie prorokuj, na pewnym forum ktos napisal przed druzynowka: "jutro Robert Mateja poprowadzi nasza druzyne do złota, bedzie calkowicie odmieniony, mowie wam!" heheh ;-)
(25.02.2007, 20:59)
Jane Morgensztern
A tak nawiasem ton mysle że na K-90 wygra pan Robert Mateja . Mamy pewne złoto!!!
(25.02.2007, 19:59)
Backstreet Girl
No właśnie. Faworyci zawiedli. Widać, jaki ten sport jest:D Jaka wieczna loteria. I wystarczy spojrzeć na wyniki jednego czy dwóch konkursów z mistrzostw świata, a dopiero wychodzi kto ile jest wart...
(25.02.2007, 18:11)
uskotko
trochę spóźniony ten artykuł...
Mała poprawka: Matti był osiemnasty, nie dziewiętnasty - choć to w sumie nie ma znaczenia...
(25.02.2007, 17:21)
Fin
no wlasnie tyle staran mojich pupilów finów poszly na marne.co sie dzieje z hautamaekim.Ahonen tez nie skacze za dobrze szczeze mówiąc stac go na więcej kiedy jest w formie
(25.02.2007, 17:19)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Podobne artykuły
Faworyci zawiedli - sobotni konkurs indywidualny
Faworyci zawiedli - sobotni konkurs indywidualny

Faworyci zawiedli - sobotni konkurs indywidualny

Dodano: 25 lutego 2007, 17:13