Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
3
7
8
9
12
13
14
19
22
23
26
28
styczeń 2015
Najbliższe zawody
27.01.2015, godz. 10:30
(EYOF)

Sobotni konkurs indywidualny po raz kolejny pokazał, iż skoki narciarskie s± dyscyplin± nieprzewidywaln±, w której niczego nie można być pewnym. Simon Ammann od pocz±tku sezonu prezentował bardzo wysok± formę, jednak zapewne nikt z nas nie przypuszczał, iż wicemistrzem ¶wiata zostanie Harri Olli, za¶ tacy skoczkowie jak Janne Ahonen czy Adam Małysz nie stan± na podium. Już w pierwszej serii podopieczny Tommiego Nikunena skoczył bardzo dobrze, dzięki czemu uplasował się tuż za prowadz±cym "Simim". Wówczas prawie nikt nie wierzył, iż zawodnikowi Suomi uda się powtórzyć ten wyczyn w finałowej rundzie. Harri Olli nie tylko ¶wietnie skoczył, ale również poprawił pierwszy rezultat o ponad 12 metrów, zdobywaj±c srebrny medal.

Drugie miejsce 22-letniego Fina nie jest jedyn± niespodziank± konkursu w Sapporo. Anders Jacobsen oraz Gregor Schlierenzauer, będ±cy faworytami nie tylko kibiców, ale również bukmacherów, także nie skakali na miarę oczekiwań fanów. 10. i 14. miejsce nie s± spełnieniem marzeń Norwega oraz Austriaka, którzy liczyli na czołowe lokaty. Przedstawiciele "młodego pokolenia" wygrywali ze ¶wiatow± czołówk± w większo¶ci konkursów P¦, jednak tym razem musieli ust±pić miejsca lepszym od siebie.

Również Polacy mog± czuć niedosyt. Po ostatnich kilku zwycięstwach Adama Małysza w zawodach Pucharu ¦wiata, wielu widziało go na najwyższym stopniu podium japońskich Mistrzostw ¦wiata. Skoki naszego najlepszego zawodnika nie wystarczyły jednak, aby wyprzedzić trzeciego Roara Ljokelsoeya. Dla kibiców Orła z Wisły pocieszeniem może być jednak 6. miejsce Janne Ahonena czy 5. Thomasa Morgensterna.

Fanki Finlandii nie mog± być zadowolone z występu swoich ulubieńców (poza Harrim Olli oraz Janne Ahonenem). 11. miejsce Arttu Lappi oraz 19. pozycja Mattiego Hautamaeki nie napawaj± optymizmem. Mimo bardzo długiej przerwy przed Mistrzostwami ¦wiata w Sapporo podopieczni Tommiego Nikunena nie odzyskali ¶wietnej formy, za¶ ich skoki s± coraz gorsze.

Andreas Kuettel to jeden z czołowych zawodników Pucharu ¦wiata. Pomimo iż zajmuje on zazwyczaj miejsca w pierwszej "10", tym razem nie zachwycił. W przeciwieństwie do swojego rodaka Simona Ammana, zabrakło mu bardzo długich skoków oraz szczę¶cia.

Typowania nie zawsze przekładaj± się na rzeczywiste wyniki. W skokach narciarskich nie ma niczego pewnego. Wła¶nie dlatego ta dyscyplina ma tylu kibiców na całym ¶wiecie. Każdy konkurs jest inny, za¶ wszyscy zawodnicy wci±ż musz± zmagać się z własnymi słabo¶ciami.
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Marcepanowy ksiaze
Dlaczego anna Palac zawsze wymysla tak nudne artykuly?
(28.02.2007, 20:37)
Fanka
@ Fin
cyt. Ahonen tez nie skacze za dobrze szczeze mówi±c stac go na więcej kiedy jest w formie
Widocznie teraz po prostu nie jest w fomie... Szkoda trochę, ale takie jest życie.
(26.02.2007, 21:11)
ja
Widzę, że Finowie nie tyle maj± fanów, co fanki....Zastanówcie się co wypisujecie, bo poważnie obrażacie ludzi. Jako fanka czuję się potraktowana nie do końca poważnie,,,
(26.02.2007, 20:52)
ania
Schlieri jeszcze pokarze na co go stać... licze na srebra dla gregona (złoto dla adasia oczywi¶cie)
(26.02.2007, 19:26)
Ja, Klaudiusz
E tam, mnie Mateja nie zawiodl...jak zawsze wypadl rewelacyjnie :)
(26.02.2007, 19:17)
agnes_morgen
Łi tam, ja tam od razu wiedziałam, że Simek wygra :P ale Oli to rzeczywi¶cie niemiła niespodzianka....
(26.02.2007, 18:07)
Zosia_S
spieszmy się ogladać mateje...tak szybko l±duje...
(26.02.2007, 16:34)
skoczeks
Dobrze tak schlierenzauerowi i jacobsenowi ze nie maja medalow w konkursie indywidualnym na hs 134!! zycze im zeby nie zdobyli medalu na k90
(26.02.2007, 16:10)
Snowy_mrs
Ta sytuacja mnie naprawde zaskoczyla ...
Schlieri jacobsen takie miejsca ??? bardzo ciekawe ... to bylo niezlym zaskoczeniem ... A ten Harri Olli to nie wiadomo skad sie pojawil i zajal sreberko ... napewno sie niezle cieszyl :) :* a Simon Ammann to niebylo zdziwienie od poczatku pokazywal wysoka forme :*
(26.02.2007, 12:48)
wiatrolap
podobno Hautamaeki nabawil sie jakiegos urazu tuz przed mistrzostwami Finlandii i byc moze to jest przyczyna
(26.02.2007, 11:08)
lilcia
Młodzi nie mieli wysokiej formy-poprawi± się... w końcu ile można skakac bez przerwy i do tego na najwyższym poziomie.....?
Simmi jest wysoko oceniany-fakt, ale prezentował wysok± formę od pocz±tku sezonu.
Martwi± mnie jednak skoki Hautamaekiego - i to nawet bardzo...jeżeli taka długa przerwa i treningi nic nie pomogły...to ja już nie wiem.....
No i Andreas-drugi z czołowych Szwajcarów - też wypadł bardzo słabo
A Morgi i Małysz? - widzę ich na podium K90 :) - z reszt± obydwoje pokazali na co ich stac w drużynówce =)
(26.02.2007, 09:55)
Mika
Harry Potter wygral od niechcenia - zaczarowal Malysza i sedziöw - Adam nie daj sie zaczarowac i od niechcenia przeskakuj Simona zawsze o pare metröw bo sedziowie oceniajä go za wysoko.
(26.02.2007, 06:00)
wiatrołap
@Jane Morgensztern:
Lepiej tak nie prorokuj, na pewnym forum ktos napisal przed druzynowka: "jutro Robert Mateja poprowadzi nasza druzyne do złota, bedzie calkowicie odmieniony, mowie wam!" heheh ;-)
(25.02.2007, 20:59)
Jane Morgensztern
A tak nawiasem ton mysle że na K-90 wygra pan Robert Mateja . Mamy pewne złoto!!!
(25.02.2007, 19:59)
Backstreet Girl
No wła¶nie. Faworyci zawiedli. Widać, jaki ten sport jest:D Jaka wieczna loteria. I wystarczy spojrzeć na wyniki jednego czy dwóch konkursów z mistrzostw ¶wiata, a dopiero wychodzi kto ile jest wart...